Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

27 Temmuz İstanbul, Yağmur-Dolu-Sel Macerası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Dün akşamki küçük felaket hakkında bizzat içinde kalmış olarak yaşadıklarımı paylaşmak isterim. Normal bir işgünü olarak başlayan günün akşam saatlerinde hava aniden karardı. Saat 18:00 de yağmura yakalanmamak ve eve kaçmak amacıyla Kadıköy'deki işyerinden çıktım. Tam ara yollardan Cemil Topuzlu Caddesi'ne (Bağdat cd sahil yönü) çıkarken aniden bardaktan boşalırcasına yağmur başladı, bu sırada hemen durup sele altındaki yağmurluk alt vardı onu giydim, cep telefonu ıslanacak diye onu da cebimden çıkardım attım sele altına. 100m gidemedim dolu başladı. Bir ağaç altına kenara motoru bıraktım kendim de gövdesinin dibine durdum. Yağan dolu dolu değil sanki buz kütleleriydi. 8-10cm çapında şekilsiz buz yağışı oldu kafamda kask olmasa kafa yaracak cinsden, hayatımda böyle dolu yağışı görmedim. Yaklaşık 1 dk sürdü, şiddetli yağmur ve rüzgarla birlikte yollar anında nehir olmuştu. Yağış nispeten yavaşlayınca caddeye çıkmaya yola devam dedim. Cemil Topuzlu caddesine çıktım ancak caddede yer yer 20-30cm göl olmuştu, arabalar dahi zor geçiyor kimisi kenara çekmiş geçemiyordu. Ben de kaldırıma çıktım bir 50m kadar gidebildim sonrası logar patlamış kaldırım da sular altındaydı.

Burası tam göztepe parkının alt kısmı. Arabalar tek tek suya gömüle gömüle geçmeye çalıştılar. Ben ordan geri döndüm Bağdat caddesine çıktım bir şekilde. Bağdat caddesinin durumu da aynı idi. Ağaçların dalları kırılmış kaldırımlar yaprakla örtülü vaziyette resmen sanki kasırga geçmiş gibiydi. Oradan Caddebostan Migrosun ilerisine çıkan sokaktan sahil yoluna girdim. Tabi sahil yolu da yer yer göl. Bir de kendini bilmezin biri göle hızla girince bana baştan aşağı bir duş aldırdı. Zaten sırılsıklam olmuşum ama bu duşa hiç gerek yoktu görüşüm sıfırlandı düşebilirdim yani. Sonra kendimi sahildeki bisiklet yoluna attım. Bu şekilde Kartal'a kadar zar-zor varabildim. Bir ara motorla birlikte tamamen egzoza kadar suya girdim, motor stop edecek diye çok tırstım. neyse ki scooter çok hafif değil ve yüzmedi tekerler bir şekilde yolda kaldı.
    Birkaç tane benim gibi yolda kalan motosikletli arkadaşlar da vardı, cümlemize geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Çok geçmiş olsun. Yağmur esnasında motor üstündeydim, eve son 2 km o şekilde gittim. Şansım varmış ki, motoru park edip eve geçtiğimde dolu başlamıştı. Sonrasında arabayla Kadıköyde mahsur kalmış bir arkadaşı almaya gittiğimde manzara korkunçtu.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    ben boğaz köprüsü üzerindeydim

rock it baby sırtım morluk içerisinde. direk gelenler, seken taneler, arabaların camlar patladı. motorlar devrildi.

tırsma + adrenalin. inanılmazdı

Motosikleti
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben boğaz köprüsü üzerindeydim

rock it baby sırtım morluk içerisinde. direk gelenler, seken taneler, arabaların camlar patladı. motorlar devrildi.

tırsma + adrenalin. inanılmazdı
    tırsma vardı bir yandan, öte yandan da olayın ortasında kalınca tuhaf bir cesaret de geliyor insana, normalde dışardan baktığında hayatta yapmam diyeceğin şeyleri yapıyorsun. Üstüne para verseler motorla 30cm suya girmezdim. Havanın patlayacağını anladım ama iş işten geçmişti çıktığımda. Hava tahminlerinde yağış 22:00'de gösteriyordu o da beni yanılttı.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    E5 ortasında yağmur, sağanak, fırtına, dolu, sel; ne varsa yakalandım.
    Buz yağışı 5 dakikadan fazla sürdü.
    Parmağım zedelendi, sağ kolumda kızarıklıklar. Yazlık ekipmanın inceliği işte.

190 kilo motor, 90 kilo ben. Rüzgardan yan şeride kaydım. Ayaklığı indirip, motorun sağ tarafına omuz dayadım düşmesin diye.

Sağ camı olmayan bir ticari araç sağolsun kapısını açtı, 3 dakika dinlenebildim. Emniyet şeridinde mahsur kalan Ducati Monster sürücüsüne üzüldüm arabada otururken. 2 dakika sonra da onu birisi aldı.
    İndiğimde bileğime kadar su vardı e5'te.

Ne kadar korkutucu olsa da eğlenceliydi.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tırsma vardı bir yandan, öte yandan da olayın ortasında kalınca tuhaf bir cesaret de geliyor insana, normalde dışardan baktığında hayatta yapmam diyeceğin şeyleri yapıyorsun. Üstüne para verseler motorla 30cm suya girmezdim. Havanın patlayacağını anladım ama iş işten geçmişti çıktığımda. Hava tahminlerinde yağış 22:00'de gösteriyordu o da beni yanılttı.
    bana tam yıldızdan köprüye bağlanan viyadüğü geçince motorlu arkadaşın biri son köprü altında "çıkma" dedi ama dinlemedim

neyse bir daha böyle havayı nerde bulacağız diyerek kendimi motive ettim "carpe diem"

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    benim sağ aynam kırıldı doluda neyseki dolu başlamadan kendimi fırına atmıştım.

o esnada kask kameram kayıtta idi.
    MMia ve TanImsIz bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli tnt 250
    Bende yağmura yakalanmadan işten çıkıyım dedim bir anda gündüz gece oldu zifiri karanlık göz gözü görmüyor havayı görünce motora binmedim yağmurun dinmesini bekledim durunca yola çıktım.
    Ataşehir fetih mahallesinde çalışıyorum normalde göztepe köprüsüne inip e5 bağlanıp 1. köprüden gidiyorum oralar göl olmuştur düşüncesiyle 2. köprüyü tercih ettim hep tepelerden gitmeye çalıştım hiç suya girmedim ta ki 2. köprünün ayağındaki göle kadar 3 şerit pert 1 şeritten arabalar ilerliyor zar zor geçtik yolda en az 30 - 40 camları kırık araba görmüşümdür. ben böyle birşey daha önce görmedim o fırtına anı sanki film gibiydi

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Gebze taraflarından 6 gibi çıktım.Sahilden bostancıya gidiyordum.Pendik'ten sonra hava kararmaya başladı.Yağmur başlamadan eve yetişirim diyordum ama maalesef beklediğim gibi olmadı. Kartal'a kadar gidebildim.Hemen bir benzinlik bulup oraya sığındım.Durduktan sonra en son ayakkabımın içinde ki suları boşaltıyordum. Dolu kollarıma kollarıma yağdı, görüş mesafem çok azdı.Ağaç dalları,kaza yapmış arabalar,ambulans sesleri.Gerçekten büyük felaket.Bazı fotoğraflar gördüm.Binaların dışını makineli tüfekle taramış gibiler.
    MMia bunu beğendi.

Ben yagmur ve gok gurultusunu cok severim de motorları dusununce korkutucu gelıyor... O nasıl buz oyle ya. Hıc normal gelmedi bana bu is. Yazın yagmur tamam da buz ne
    Gecmis olsun herkese

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Ben Tem'den Ataşehir Memorial Hastanesine bağlanan yoldan alt geçide girerken yağmur başladı ve durdum ama sıkı durun bu durmak işe yaramadı çünkü her şey 5 dk içine tam tersine döndü. O alt geçit biraz çukurda kalıyor ve anında su bastı dizlerimize kadar battık su seviyesi yükselmeye başladı ve motor çalışmayacak diye çok korktum. Herkes burayı terkedin yoksa su altında kalacağız diyince tırstım ve marşa bi bastım ki sevgili hondam beni yarı yolda bırakmadı. Suya gömülü olmasına rağmen çalıştı.

Motosikleti
    Aslında fotoğraf çekmek istedim ama mümkün değildi, çıkarsam telefon su içinde kalacak pert olacaktı. Neyse ki hasar yok bende ne arabada ne de evde ucuz yırtmışız. Bazı fotoğraflar gördüm yandan binalara gelmiş izolasyonu delik deşik etmiş dolu yağışı.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bu da iş yerindeki teknisyenin aracı.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Tarihi çınaraltı kahveside yıkılmış.
    Ne anıları vardı o koca çınarın. :(

weirdo1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Arabada ve koprunun altinda olmama ragmen tirstim, motorda hemde kopru üzerinde cilgin bir deneyim olabilirdi.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    bende tem çamlıca gişelerinde yakalandım, oradaki ptt'ye sığındım,sonrasında batı ataşehir dönüşünde motorla suya girmek zorunda kaldım. Sanırım V-kayış+debriyaj kısmına su girdi.Debriyaj az bir miktar sıyırmaya başladı,kendimi eve zor attım.Daha motoru servise götürmedim, bakalım ne kadar masraf çıkaracaklar...:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)