Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul da motosiklet hırsızlığı hk.

Motovento
    REKLAM ALANI
    beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Merhaba forum. İnşallah bir iki haftaya mat siyah r25 alacağım yıllardır hayalini kurduğum bir arkadaştı bu ama buruk bir sevinç yaşıyorum şuan çünkü İstanbula getirmeye kıyamıyorum motoru. Siz de biliyorsunuz ki peynir ekmek gibi çalınıyor bu aletler.
    Sadede gelirsek : İstanbulda R25i olan ve uzun süredir çaldırmadan kullanan var mı? Yöntemleri neler, ve en önemli soru en güvenilir GPRS tracking firması hangisi? Herkese iyi, güzel sürüşler 🙏
    Rüzgar ve yol

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Dostum tracking gps olayları falan benim içime sinmiyor. Çaldırdıktan sonra o eski tadı olmaz makinanın, bulduğunda dünya masrafı olur.

Önemli olan çaldırmamak. Garaj. Garaj gerekli.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    korunaklı/güvenlikli bir sitede ya da kendi kapalı garajı olan bir binada kalmıyorsan, kapalı garaj ile anlaşacaksın.
    başka türlü insanın içi rahat etmiyor.

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı SavageGarden adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korunaklı/güvenlikli bir sitede ya da kendi kapalı garajı olan bir binada kalmıyorsan, kapalı garaj ile anlaşacaksın.
    başka türlü insanın içi rahat etmiyor.
    Üstüne sadece o garajda bile zincirle bağlamanı tavsiye ederim. Şaşkınbakkal tarafında iki gün önce bir kapalı garaja bile girdiler. Alarm taktırmak ve kasko da düşünebileceğin seçenekler arasında.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Dışarıda kalacaksa; alarm, kasko, iki adet alarmlı disk kilidi, iki adet kaliteli zincir kilit, takip cihazı, branda.

Motosikleti
    CB125e
    Maalesef çevremde kapalı garajda yok güvenlikli site de, açıkta olacak yani :(

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alma dostum o zaman.
    leyli bunu beğendi.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    En iyisinden disk kilidi ve en iyisinden zincir. Toplam 1000 liradan aşağı olmayanlardan. Yoksa için rahat uyuyamazsın.

l3v3nt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Abus alarmlı ve zincirli disk kiliti , motosiklet alarmı, branda.

Zinciri "n" şeklinde profil demire bağla. Yuvarlak olması tavsiye ederim.
    Ben hata yapıp köşeli yaptım. Hırsız makası üzerinde koyup destek alabilir.
    Profili ortasından demirle birleştir. Zinciri kenarından kaydırıp, kesmek için yere indirmesin.

Profilin içine, bol çakıllı çimento ve kalın demir sapladım.
    SPY ALARM 5000M hassas ayar yaptım.(Yağmurda kapatıyorum)

Kafa bir nebze rahat oldu.

Motosikleti
    Honda CBF 150 >> Suzuki Inazuma
    Ben CBF150'yi elektrik direğine bağlıyorum ABUS citychain ile 1.000TL civarında granit alaşımlı. Ek olarak ABUS alarmlı disk klidi var. Branda da örtüyorum.

Motosikleti
    CB125e
    Allah kimseye böyle dert vermesin yazık cidden hepimize....

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ne yaparsan yap hırsızı sadece biraz yavaşlatmış olursun.
    Önlemlerin hepsini al ama kasko yaptırmayı da ihmal etme.

kovboy03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Minsk125 Tiger250 MCT250 Süperlight150 YBR
    En önemlisi alarm ve üzerine branda ,örttüğünde-açıldığında alarm ötmeye başlar % 90 hırsız dokunmadan kaçar ve tabiki kaliteli kilit.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Bazen istanbulda yaşamadığım için çok şanslı hissediyorum kendimi Dün motorumu dışarda bıraktım gece 3 gibi geldim sabah 7 gibi çıkacaktım. garaja koymayada üşendim dışarda bıraktım sabah farkettim ki anahtarım motorun üzerinde kalmış ve orda aynı haliyle duruyor. Tabi çalınabilirdi ama istanbulda olsaydı durmasına imkan yoktu heralde

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Hırsıza kilit olmaz.
    Perbanın önünden ön disk kiliti olan Mt'yi pet şişe üstünde götürdüklerini gördüm.

Devlet motosiklet hırsızlığına çözüm buluncaya kadar (hırsıza 25 sene hapis, veya çalınan motosikletin sıfırı değerinde tazmini) motosiklet falan satın almayın kardeşim. Motosiklet firmalarının alayı da batsın gitsin. Zaten motosiklete özel yol da yapılmıyor. Gerek yok motosiklete para bağlamaya (sigorta vergi kasko benzin tamir bakım zincirler kilitler aksesuarlar park paraları gibi) masraflar etmeye. Para cebinizde kalsın. Toplu taşımaya binin gidin nereye gidecekseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı VeliTrknn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen istanbulda yaşamadığım için çok şanslı hissediyorum kendimi Dün motorumu dışarda bıraktım gece 3 gibi geldim sabah 7 gibi çıkacaktım. garaja koymayada üşendim dışarda bıraktım sabah farkettim ki anahtarım motorun üzerinde kalmış ve orda aynı haliyle duruyor. Tabi çalınabilirdi ama istanbulda olsaydı durmasına imkan yoktu heralde
    Hangi şehirde yaşadığınızı özellikle mi belirtmediniz? Gördüm Kırşehir. Bekle beni Kırşehir. Tası tarağı satıp geliyorum 😊

Motosikleti
    CB125e
    [QUOTE=fenerbahceli;4190805]Devlet motosiklet hırsızlığına çözüm buluncaya kadar (hırsıza 25 sene hapis, veya çalınan motosikletin sıfırı değerinde tazmini) motosiklet falan satın almayın kardeşim. Motosiklet firmalarının alayı da batsın gitsin. Zaten motosiklete özel yol da yapılmıyor. Gerek yok motosiklete para bağlamaya (sigorta vergi kasko benzin tamir bakım zincirler kilitler aksesuarlar park paraları gibi) masraflar etmeye. Para cebinizde kalsın. Toplu taşımaya binin gidin nereye gidecekseniz.[COLOR="Silver"]

Söylemesi kolay

Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Teknotakip şu ana kadar incelediğim en iyi takip sistemi, fakat en iyisi sigorta derim.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devlet motosiklet hırsızlığına çözüm buluncaya kadar (hırsıza 25 sene hapis, veya çalınan motosikletin sıfırı değerinde tazmini) motosiklet falan satın almayın kardeşim. Motosiklet firmalarının alayı da batsın gitsin. Zaten motosiklete özel yol da yapılmıyor. Gerek yok motosiklete para bağlamaya (sigorta vergi kasko benzin tamir bakım zincirler kilitler aksesuarlar park paraları gibi) masraflar etmeye. Para cebinizde kalsın. Toplu taşımaya binin gidin nereye gidecekseniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Hangi şehirde yaşadığınızı özellikle mi belirtmediniz? Gördüm Kırşehir. Bekle beni Kırşehir. Tası tarağı satıp geliyorum ��
    Yok aslında hiç aklıma gelmemişti Şuan garajda hocam
    Doğa insan olmadan da yaşar; ama insan doğa yok olduktan sonra yaşayamaz

600RR için 7000 lira kasko ücreti çıkmıştı. Ben almadan önce bir abus disk kilidi 8077 alarmlı, bir tane 170 cm abus. Zemin kat evimin önüne motor koyacak yer, bağlayacak yer ayarladım. Ama bir alışveriş merkezine falan gidip bırakamıyordum, arkadaşın evine gideceğiz bırakamıyorum derken forumdan bir arkadaşa sattım, kurtuldum. İzmirdeyim, evimin yakınında kilitsiz sokağa tracer bırakan tipler var adama 1800 lira çıkmış kasko 😊

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)