Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 Çok Yakıyor Satsam mı? - Ninja 250sl mi Cbr 250 mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    R25 Çok Yakıyor Satsam mı? - Ninja 250sl mi Cbr 250 mi?

İkinci el düşünüyorum ilanlara bakıyorum ninja daha uygun ikinci el fiyatları fakat parça fiyatları kol gibi
    Yeşil rengine hastayım kawasaki hayranıyım

Cbr e bakıyorum ikinci el fiyatları yüksek yedek parçası ucuz tasarımı kawasaki ye göre vasat
    Ninja nın artçı selesi çok ufak cbr nın ise ideal

Malum 2018 de motor fiyatları çok artacak
    Bu sene motoru değiştirmezsem bir daha zor değiştiririm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Basmazsan yakmıyormuş kullanıcılar öyle diyor

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    Bir ninja 250sl sahibi olarak kesinlikle 250sl tavsiyem

Motosikleti
    R25
    Alıntı Nightred adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ninja 250sl sahibi olarak kesinlikle 250sl tavsiyem

Ortaya konuşuyorsun bari sebebini söyle hocam, cbr veya r25 kullandınmı niye 250sl ? Bu adam zaten tasarruf peşinde kawasaki parçaları pahalı, bakımı servisi vs. Onlardan bahset..

Ben ninja kullanmadım fakat formlarda takip ediyorum. Yakıt olarak seni üzer r25 ten aşağı kalmaz ninja. Yakıt olarak diyorum

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ninja 300 bile 130 giderken 4.2 yakıyor
    Neye gore kalmaz anlamadım

Motosikleti
    Kawasaki ninja 250sl
    En basidi abs sadece bunu bile demem yeter abs nin önemlerinimi anlatayım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    siz motoru parça parça satın alıp evde kendiniz mi bir araya getireceksiniz ki parça fiyatından dem vuruyonuz?

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Düşmezsen parça fiyatını bilmezsin. Düşersen kalkma

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    5 BİN LİRA HASAR MI YUHHH

Alıntı Depape adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar gözüm gibi baktığım motorumla geçen hafta kaza yaptım. önümdeki araç ışık yeşilden sarıya döner dönmez ani fren yaptı. Sabah 7:30 yol bomboş bu arada. Aklı düzgün çalışan biri geçeceği için fren yaptığını görünce şok oldum. Rosso2 ve abs ye rağmen arabaya sol arkadan çarptım. Kaskım ve montum vardı ama dizlik ve ayakkabı günlük kıyafetlerdi. Ayağımda 2 tane kırık var. Dizimde büyük şans sonucu sadece ezilme. Motora da yetkili servis 5 bin TL hasar çıkardı. Arkadan vurduğum için suç bende tabi. Kaza sonrası fotoğrafları yüklüyorum. Aman dikkat edin gözünüzü seveyim. Acemi ve aklı normal çalışmayan çok insan var..

Motorda far, kafa ve sağ grenaj, sağ arka fren pedalı koptu (ayak o an kırıldı sanırım), sağ sinyal kırık vs. bunlar değişecek. Ama arabanın görüntüsü daha vahimdi motorun yanında. Arabaya ve motora bakanlar bu kawasaki neymiş yahu arabayı dağıtmış vb şeyler dediler ama tabi bana giren girdi orası ayrı konu

Benim hatalarıma gelince. Her gün kullandığım yol olduğu için oluşan özgüven, dalgınlık ve biraz hız. Daha yavaş gidebilirdim.

Bu arada tecrübeli arkadaşlarıma bir sorum olacak. Bu tip durumlarda fren değilde gazı kapatıp kontra vermeye çalışmak daha güvenli olmaz mı ? Yani önünüzdeki araç ani fren yaptığında ve sağ veya sol şerit boşsa. Ne dersiniz ?

http://i.hizliresim.com/GzLQRr.jpg

http://i.hizliresim.com/y4b85k.jpg

http://i.hizliresim.com/6n37P0.jpg

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Az daha koy ybr al

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Ninja 250sl sahibi olaraktan 250sl derim. Cbr sürmedim,fakat r25 sürdüm r25 ile 0-100 kalktım vs parça kalitesi olaraktan ninjanın parçası her iki motordanda üstün,elinle dokununca bile anlarsın zaten.Parça olarak tabikide pahalı sonuçta kalite Ben hiç düşmediğimden parça vs değiştirmedim ama bir yan grenajın 500tl olduğunu söylüyor youtubede ninja 250sl ile motovlog çeken arkadaş.Yakıt olarka cbr 100kmde 3 litre yakıyorsa ninja 3.2 yakıyor aradaki yakıt farkı budur.Performans olarak konuşursak uzun yolda çok iyi değil Cbr ve r25'den malesef yavaş kalıyor. Benim motorum 165te kesiciye giriyor ama stock 250sl ile 181 görenlerde varmış duydum. Ama 0dan 120ye kadar her iki motoruda harcıyor, defalarca r25 ile kalkış yaptık hiç birinde başarılı olamadı. Ben gayet memnunum iyikide ninja almışım diyorum Önceden bu forumda ninja250sl ve r25 sahibi bir kişi vardı.Ve(şimdi r25çiler taşlıcak) ninjanın daha çok zevk verdiğini r25ten daha çok beğendiğini şehir içinde r25in ninjaya göre hantal kaldığını söylemişti.

Daha önce kullanmadığım için tam birşey demiyorum fakat ktm rc 250 ne dersin?

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Nasil cok yaktiriyosunuz anlamiyorum motoru saticak kadar ? ayni motordan kullaniyorum yeri geliyo her isikta tapa gaz gidiyorum 3.8-4 lt gecmiyo.Her sifirlamamda kullanima dikkat etmedigim zaman karmada da 3.4-3.5 yakiyo.Sakin kullanimda rahatlikla 3 litreyi goruyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    5 tl ninmi peşine düştün r25i satıyorsun? 2 silindirli motor heralde tek lerden çok yakıcak şaşırdınmı bunada ? bencede sat şu an motorlar çok ucuz 2018 de büyük zam gelicekmiş bence sat kurtul

Motosikleti
    R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil cok yaktiriyosunuz anlamiyorum motoru saticak kadar ? ayni motordan kullaniyorum yeri geliyo her isikta tapa gaz gidiyorum 3.8-4 lt gecmiyo.Her sifirlamamda kullanima dikkat etmedigim zaman karmada da 3.4-3.5 yakiyo.Sakin kullanimda rahatlikla 3 litreyi goruyorum
    Reis r25 e şehiriçi 3.5 mi yaktırıyorsun ?

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duke 200 ortalamam 3.6 litredi
    r25 ortalamam 5 litre civarı
    3.5 litre ortalama yakmam imkansız
    şehir dışı 3.0 yakıyor r25

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Cok yakiyor diye ayni segment baska motora gecmek bana biraz garip bir istek gibi geldi acikcasi.

Motoru degistireceginize satacak kadar onemsiyorsaniz bu konuyu kullanim seklinizi degistirirseniz zaten tuketimde alacaginiz motorun seviyesine inersiniz.
    Sakin kullanimda 3,5 goren arkadaslar vardi.

Motor cift silindirli, 36 hp, sinifindaki en performansli motosiklet, 7 bin uzeri cok canli, daha cok yakmasi gayet normal. Kaldi ki siz bunlari bilerek almis olmaliydiniz.

Ben 6-7lt gibi cilgin yakiyorum mesela ama ona gore suruyorum, hic sasirmiyorum.
    Benzin konusunu kafama takmiyorum cunku 3 senede 12 bin de daha motorum az kullaniyorum. Sizde keske nasil surecekseniz ona uygun bir secim yapsaydiniz.

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    Mt25 i 7bin devri geçmeden 30 km kullandım trafiksiz otoban o da. 3,6 çıktı. R25 le nasıl 3 litre. Destekli atın azcık

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    2008 model ybr 125 şehir içi 3 litre yakıyorum satıp r25 alayım oda aynı şeyi yakıyormuş

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)