Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Elektrik gücüyle arazi deneyimi: 2017 KTM Freeride E-XC..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Motosiklet deneyimini arazide yaşamak isteyenlere elektrikli bir deneyim vadeden seri yoluna devam ediyor.

KTM’nin, Freeride 250R‘ın elektrikli versiyonu olarak kullanıcılarla buluşturduğu Freeride E-XC, her geçen yıl üzerine biraz daha katarak yollara çıkmaya devam ediyor. Elektrikli örneklerinin artmasıyla Cross sınıfındaki motosikletlere ilgi duyan kullanıcıların yavaş yavaş ilgisini çekmeye başlayan ve gelecekte akla gelecek ilk seçeneklerden olmaya aday olan Freeride E-XC, fiyat olarak da belirli bir istikrarı tutturmuş durumda. Benzinli motora sahip olan kardeşinden sadece 300 dolar daha pahalı olan motosiklet kullanıcı deneyimi olarak aradaki bu farkın hakkını fazlasıyla vermek konusunda iddialı.

Gövde ve tasarım olarak çizginini korumaya devam eden E-XC, 22 beygir güç ve 42 Nm torkla yola çıkıyor. Burada ayrı bir parantez açmakta fayda var çünkü yoğunlukla zorlu arazi koşullarında kullanılan Cross motorları için yüksek derecede önem teşkil eden torkun, ilk andan itibaren tamamen verilmesi büyük bir avantaj sağlıyor. Ayrıca, Ekonomi, Standart ve Advanced olmak üzere üç farklı sürüş modu da motosiklette fark yaratan parçalar arasında. Toplam ağırlığı 108 kilogram olarak karşımıza çıkan motosikletin hızlı şarj destekleyen bataryasının 80 dakikada tamamen dolu hale (50 dakikada yüzde 80 seviyesine gelebiliyor) getirilmesi de kullanışlılık açısından önemli bir detay. 8.299 dolarlık başlangıç fiyatına sahip olan 2017 KTM Freeride E-XC’in yurt dışı satışları önümüzdeki günlerde başlayacak.

Kaynak : Log
    zulu bunu beğendi.
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    30000TL. Ktm alırken bir kere öpecek. İki üç sene sonra bir de akülerden öpecek.
    Akülere motorun yarı parasını ister. kesin.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Elektrikli motorlar ihtiyaç duydukları enerjiyi bataryadan alma zorunluluğu nedeniyle tamamen çöp.
    Sahip olduğumuz telefonlar gibi ilk alındığında şarjı 8 saat giderken 1 sene sonra 5 saat gidecek.
    Benzinli motorlar ise bakımları yapıldığı ve düzgün kullanıldığı sürece en az 150.000km ömürleri var. Şarj derdi yok, bekleme derdi yok. Benzini koy devam et

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kardeşime elektirikli bisiklet almıştım. Ara ara bende kullandım. Olur olmadık yerde şarjı bitiyor. Eş dost bulup kendimi eve attırıyorum. Gavur ölüsü gibi iteklemeylede bulunmaz ev.

Elektirik motorlu olan şeyler çok itici geliyor bana.

İlk aldığımızda 40-50 km gidiyordu. 3 ay geçmedi. Evden çarşıya gitsem geri gelemez oldum. 5 km anca mesafe.

450 liraya almıştım 600-700 lira aküsü zaten. Şase parasına 200 liraya sattım kurtuldum. Bi daha aldım bakalım ne kadar gidecek. Kardeşim büyüsün A ehliyet alsın kapıya koymam elektirikliyi.

Elektirikli pişmanlıktır.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Arazi ve elektrik??

Güldürmeyin la.

Olacak 2t.

Beeeeenn diye zırıldayacak.

Kafaya toprak atacak toprak.
    MrMud bunu beğendi.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Arazi.
    Elektrikli.
    Akülü.
    Yani ayak marşı yok. Arazide ... Ayak marşı...Yok...

30 kağıt =22 beygir... Arazi...

Ktm sen böyle şakalar yapmazdın abicim noldu sana ya...
    Boyle aleti alacak kadar bol parası olan varsa bi destek çıksın Husq 701 için.
    He hocam ?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arazi.
    Elektrikli.
    Akülü.
    Yani ayak marşı yok. Arazide ... Ayak marşı...Yok...

30 kağıt =22 beygir... Arazi...

Ktm sen böyle şakalar yapmazdın abicim noldu sana ya...
    Boyle aleti alacak kadar bol parası olan varsa bi destek çıksın Husq 701 için.
    He hocam ?
    Geçen yine belgrad ormanlarındayım, akü bitti. :/

matrax33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 400 sxc
    Bu işin ruhuna aykırı. Amatör offroad gereklilik değil zevktir. Zevkte altındaki makinanın sesinden soluğundan rölantide saymasından benzin koksundan yağdan pastan gelir.

Elektirikli araçlar A noktasından B noktasına ulaşmak için kullanılabilir ama bizim konumuz o değil.

Fantazi olsun diye ktm yapmış işte 50 sene sonra koleksiyoncular sergiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)