Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Kask konusu !

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Arkadaşlar biliyorum bu konu yüzlerce kez açıldı ama yapacak birşey yok yine sormak durumundayım ve siz değerli forum üyelerininde görüşünü almak benim için önemli.Öncelikle belirtmek isterim ki gönlüm bell votex ve shark skwal ve carbon skin'den yana ama kullananlar birazdan ses falan filan daha iyi biliyor.Düşük fiyattan yüksek fiyata doğru yazacağım en avantajlı olanını almak istiyorum .
    Mt revenge
    Nitro akido
    Marushin 777
    Marushin kitaro
    Hjc cs14-cl17-cura
    Nolan n64-n87-n86
    Suomy bargy desing
    (Caberg ve xlite:modele karar vermedim)
    Airoh asterx-mrstrada
    Agv k3
    Bell m1-Qualifer-Votex
    Shark carbon skin - skwal matador
    Tam olarak fiyata göre olmadı ama aklımda olan bunlar " bir bell yada shark ile mt kıyaslanır mı " demeyin burada hangisini alırsam avantajlı olurum benim kafamda bell ile sharka kayıyor ama bu kaskları kullananlar varsa artısıyla eksisiyle yazarsa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Kask konusu diye başlık görünce aklımdan neler geçti tahmin et bro.
    250 TL den kapı açmışsın 2.500 TL' e kadar çıkmışsın, senin bu yaptığını laleli esnafı yapmıyor.

Biraz güldüysek temel soruya gelelim;

Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangisini alırsam avantajlı olurum
    Ben şimdi bunu tam olarak anlayamadım, beklediğin avantaj kısmı, sana göre avantaj nedir ? Bunu söylemen lazım. Biliyorsun avantaj konusu kişinin bakış açısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir.
    bumbala ve ozanercanakc bunu beğendiler.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    F/p avantaj dediğim bu.bu arada başlığı bilerek öyle seçtim :DTabikide 2.500 abartı bi rakam benim için ama bir nevide fikir almak istedim sonuçta burada yazılan kaskları kulkananlar vardır illaki anlatsınlar abi 250 liralıkta anlatsın 2.500 liralıkta bilgi paylaşımından zarar gelmez .Şöyle bir durumda oluyor 700 tllik kask mesela adam almayın diyor eksi yönleri çok oluyor kafamda deli sorular

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Çok karmakarış olmuş o sebeple kendi kullandığımı ve nedenlerini yazayım.

Nolan N104 EVO. Çene açılır tercih ediyorum rahatlık açısında., durduğumda açıyorum rahat oluyor. Ama bu kaskı almamın asıl sebebi görüş açısı. Nerdeyse kask takmamış kadar görüş açısı sunuyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Öncelikle şunu söylemek isterim ki " Kafamda deli sorular " kısmı çok tehlikeli, bu işin sonu kararsiz olmaya kadar gider, bizi çok üzersin.

Ben o zaman Marushinden başlıyorum, sabah 08:30 dan sonra millet devam eder...

Marushin: F/P 10/7
    TNT 888: 329 TL

TNT 800: 369 TL

Marushin Genel:

Marushin markası bizde her ne kadar yaygın olmasada, kendini kanıtlamış bir marka. Malzeme kalitesinden kaçmadan, makul fiyatlara kask üreten kullanıcı dostu nadir markalardan. Yeni, yeni Türkiye pazarına el atmış olmalarına rağmen adını kısa sürede duyurdu, ilerleyen dönemlerde 500 TL olan kaskları 700 TL 750 TL olacaktır bu sebepten kask alacak arkadaşlar bir göz atmalı.

Kullanıcı Yorumları:

Fiyatına göre hem şık hemde kaliteli bir marka.
    Çok memnunum iç pedleri çok rahat.
    Hafif ve şık bir tasarımı var, almadan önce şüphelerim vardı şimdi çok mutluyum.
    AGV K5 kullanıyordum, sonra Marushin 999 almaya karar verdim kesinlikle iyi bir model.
    Görüş açısı çok iyi, kask hafif ve kaliteli bunu elinize aldığınız ilk andan itibaren hissediyorsunuz.
    Gerçekten fiyatına göre çok başarılı bir ürün, kesinlikle pişman olmazsınız.
    Vs... forumlarda genel yorum durumu bu şekilde marka için.

Kişisel Fikrim: [ Umrunuzda değil ama olsun ]

Marushin 300 TL ile 400 TL arasında gezen şuanki güncel fiyatları ile alınabilecek iyi bir kask markası.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    3 sene marushin kullandım. 999 modelini tavsiye ederim. Fiyat konfor hafiflik sağlamlık kalite tam bir f/p ürünüdür. Şimdi marushin kenarda duruyor. Tekrar marushin alacaktım ki o sırada çok uygun fiyata arai quantum st pro denk geldi onu aldım. Bi 2-3 sene sonra yine uygun fiyatlı bişe denk gelmez de piyasa fiyatlarına almak zorunda kalırsam marushin alırım bu sefer rs2 modeli aklımda

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selamlar, shoei nxr marquez kullanıyorum,1345 gr ,genel olarak memnunum. Rüzgar sesi bana yüksek geliyor ama başka kaski shoei kadar kullanmadigim icin kiyaslayamiyorum.( 11 bin km dir kafamda )

Motosikleti
    RKS Logik 150
    mt revenge kullanıyorum o fiyata alınabilecek sharp 5 yıldızlı en ucuz kask,ispanyol malı düşünürsen kesinlikle 1 beden büyüğünü alman gerekir iç pedleri rahat ve çıkarılabilir, scooter da kullanıyorum yüksek hızlarda ses yaptığı söyleniyor sadece ...

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Kask konusu özel bir durum.

Geçen aylarda motora başladım ve ilk işim kask almak oldu haliyle. İnternette bir sürü yorum vs. okudum ve gittim Nolan N104 aldım internetten. Mağazaya gidip denemeden almak büyük hata oldu benim için. Nolan N104 kaskı iki hafta olmadan satmak zorunda kaldım. Bir sürü zarar vs. Bana uygun değildi çünkü. Ağırdı, büyüktü, içeri çok ses alıyordu vs. Bakarsan N104 Nolanın sitesinde son model olarak tanıtılır ve hiç kimse olumsuz bir şey dememiştir. Ama bana uygun değildi, sevemedim.

Bazıları çeneden açılır kask güvenli değil der çıkar işin içinden, bazıları o kapalı kask malzemesi kötü der korumaz der çıkar. Bazıları o markaya o kadar para verilir mi bak burada bu marka var bu kadar der. Bazıları arada 1000TL fiyat farkı olan kaskları aynı kefeye koyar vs. Bir sürü şey okursun.

En iyisi kafana uyanı bulmak. Git bir motosiklet mağazasına, bak, dene, kafa ölçünü ölsünler. Deneme yap ve en beğendiğini al. Çoğu zaman para yalan söylemiyor.

Mesela markalar ve modelleri arasındaki farkları anlamaya çalış. Senin için neler önemli onlar netleşiyor sonra. Çene bağlantı şekilleri değişiyor, görüş açıları değişiyor, kask dış kabuk büyüklükleri değişiyor, havalandırma kaliteleri değişiyor vs. Bir kask neden pahalı neden ucuz anlamaya çalış.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    MT REVENGE f/p ürünüdür DOT onaylı , ECER.22.05 - NBR 7471 - NTC 4533 SERTİFİKALI , sharp'tan 5 yıldızı var ve 5 yıldız alamayan 1000-2000 TL üstü birçok kask var ayriyeten görüntü olarak da tatmin edicidir.

Ben 1000 lira civarına araştırmalarım sonucu Shoei Qwest aldım 955 liraya geçen ay

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, shoei nxr marquez kullanıyorum,1345 gr ,genel olarak memnunum. Rüzgar sesi bana yüksek geliyor ama başka kaski shoei kadar kullanmadigim icin kiyaslayamiyorum.( 11 bin km dir kafamda )
    Bende de gt air modeli var.
    Ruzgar olayi bende de sikinti..
    Schuberth almayarak hata ettik sanirim..

AurorAbeam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kalmadı :(
    Alıntı ÜmitS. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kask konusu özel bir durum.

Geçen aylarda motora başladım ve ilk işim kask almak oldu haliyle. İnternette bir sürü yorum vs. okudum ve gittim Nolan N104 aldım internetten. Mağazaya gidip denemeden almak büyük hata oldu benim için. Nolan N104 kaskı iki hafta olmadan satmak zorunda kaldım. Bir sürü zarar vs. Bana uygun değildi çünkü. Ağırdı, büyüktü, içeri çok ses alıyordu vs. Bakarsan N104 Nolanın sitesinde son model olarak tanıtılır ve hiç kimse olumsuz bir şey dememiştir. Ama bana uygun değildi, sevemedim.

Bazıları çeneden açılır kask güvenli değil der çıkar işin içinden, bazıları o kapalı kask malzemesi kötü der korumaz der çıkar. Bazıları o markaya o kadar para verilir mi bak burada bu marka var bu kadar der. Bazıları arada 1000TL fiyat farkı olan kaskları aynı kefeye koyar vs. Bir sürü şey okursun.

En iyisi kafana uyanı bulmak. Git bir motosiklet mağazasına, bak, dene, kafa ölçünü ölsünler. Deneme yap ve en beğendiğini al. Çoğu zaman para yalan söylemiyor.

Mesela markalar ve modelleri arasındaki farkları anlamaya çalış. Senin için neler önemli onlar netleşiyor sonra. Çene bağlantı şekilleri değişiyor, görüş açıları değişiyor, kask dış kabuk büyüklükleri değişiyor, havalandırma kaliteleri değişiyor vs. Bir kask neden pahalı neden ucuz anlamaya çalış.
    Katılıyorum diyebilirim. Kask yapıları da değişebiliyor. Mesela yuvarlak kafalı insanların alamayacağı kask markaları dahi var. Denemek şart. Ama gidipte kafaya uyuyor diye 100 liralık gdr, free-m de alınmamalı. Hakikaten kalitesiz polissavar niteliğinde kasklar.

Nolan N104 ben kullanıyorum; içeriye ses alma konusunda haklısınız ama çene açılırların dezavantajı bu. Ben kabullendim sırf rahatlığı ve görüş açısı için. O görüş açısı hakikaten müthiş. Uzun yolda tıpaç takıyorum. Ağırlıkta yine çene açılırın dezavantajı. Daha hafif çene açılır kasklarda çok pahalı.

Güvenlik; bence kaliteli çene açılır kasklara güvenilir. Güvensiz demelerinin sebebi çeneyi kapatmadan kullanılma durumu aslında. Kaza durumunda açılması ihtimali kaliteli markalarda yok gibi bir şey çünkü açarken bile zorlanıyorsunuz, oturduğunda şak diye oturuyor hissettiriyor. Kalitesizlerde nerdeyse elle itekleseniz açılacaklar.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumlardan takip ettiğim kadarıyla, her kask kullanıcısının rüzgar sesinden rahatsızlığı var. Bostancıda motosiklet mağazasında schuberth müşterisinin de rüzgar sesi yüzünden çıngar cikarttigina gözümle şahit olmuştum. "Schuberth ses yapmaz diye aldık bu kask defolu alın bunu geri" şeklinde veryansın ediyordu

Schuberth müşterisi bile bunu diorsa Rüzgara karşı sürekli bir hareket olduğu için,kask markası ayirmaksizin tüm kasklar icin rüzgar sesi son derece normal demekki.

Motosikleti
    Tmax 530
    Ustad 60 km ve uzeri hizlarda ruzgar ciddi anlamda rahatsiz ediyor.
    Schuberth sahibi arkadas hangi hiz araliginda rahatsizligini dile getirmis, onu ogrenmek lazim.
    140 la giderken rahatsiz ediyor diyorsa biz hic konusmayalim

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Alıntı acgh1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad 60 km ve uzeri hizlarda ruzgar ciddi anlamda rahatsiz ediyor.
    Schuberth sahibi arkadas hangi hiz araliginda rahatsizligini dile getirmis, onu ogrenmek lazim.
    140 la giderken rahatsiz ediyor diyorsa biz hic konusmayalim
    Hocam bisiklet kullanan bir adam schubeth kullanmaz ki 60 km hızla gitsin 100 km ve üzeridir büyük ihtimalle
    PULSAR 200RR

Motosikleti
    PCX150 ve XMAX250
    Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum diyebilirim. Kask yapıları da değişebiliyor. Mesela yuvarlak kafalı insanların alamayacağı kask markaları dahi var. Denemek şart. Ama gidipte kafaya uyuyor diye 100 liralık gdr, free-m de alınmamalı. Hakikaten kalitesiz polissavar niteliğinde kasklar.

Nolan N104 ben kullanıyorum; içeriye ses alma konusunda haklısınız ama çene açılırların dezavantajı bu. Ben kabullendim sırf rahatlığı ve görüş açısı için. O görüş açısı hakikaten müthiş. Uzun yolda tıpaç takıyorum. Ağırlıkta yine çene açılırın dezavantajı. Daha hafif çene açılır kasklarda çok pahalı.

Güvenlik; bence kaliteli çene açılır kasklara güvenilir. Güvensiz demelerinin sebebi çeneyi kapatmadan kullanılma durumu aslında. Kaza durumunda açılması ihtimali kaliteli markalarda yok gibi bir şey çünkü açarken bile zorlanıyorsunuz, oturduğunda şak diye oturuyor hissettiriyor. Kalitesizlerde nerdeyse elle itekleseniz açılacaklar.

Nolan N104 kaskın sevdiğim yanları vardı.
    1- Havalandırma çok iyimiş. Sonradan anladım.
    2- Çene açılma mekanizması diğerler markalara göre daha dayanıklı gibi geldi. Bilmiyorum emin değilim. Sadece gözlem.
    3- Gözlük ile kullanımı çok rahat. Gözlüksüz veya gözlüklü fark etmiyor. Hiç hissettirmiyor bile. Takıp çıkartırken gözlüğü çıkarmanıza gerek yok.
    4- Güneş vizörü mekanizması alışkanlık yapabiliyor. Çok iyi sistemi var. Tek tuşla kaybolması bence harika.

Marushin kaskalr hafif ve dayanıklıymış. Onları inceliyorum şimdi.

Link:
    http://www.marushinturkiye.com/kask/urunler/kask

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Shoei icin ben genel olarak çok iyi derim tek problemim rüzgar sesi oda tikacla halloluyor. Schubert için daha sessiz olduğunu bende duymuştum ama kullanmadığım için kiyaslayamiyorum.Ozellikle 80 km ve üstünde olay kopuyor. Zaten uzun yolu hiç bahsetmiyorum tikac killanmak kask takmak veya korumalar gibi hiç farkı yok. Takmazsak uzun vade duyma problemi yaşarız.
    Birde uzun süre arai nin en ust modellerini kullanıp sonra shoei nin en ust modellerine geçen bir motovlogger var o kendisi shoei nin daha iyi olduğunu söylemişti. Oda kendi yorumu tabi
    hasmet bunu beğendi.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek istediğim şu, Schubert bile alınsa sessizlik beklentisini yeteri kadar karsilamiyor anlaşılan.

1000 tl altında kask alanlar genelde rüzgar sesinden inanılmaz şikayet edip "shoei olsaydım olmazdi rüzgar sesi" diyorlar ancak sizin de yorumunuz üzerine öyle olmadığı anlaşılıyor.

Keza arai kasklarda bir süre sonra icine rüzgarın kendisini aldigina dair şikayetler duydum (kask mekanizması gevşediğinde conta ile vizorun arası açılıyormus)

Bir üstteki arkadaşın dediği gibi kulak tıkacı rüzgar sesi için çok makul bir cozum

Emreköktürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 X
    Merhaba kask için mutlaka en az bir kere, kafanıza takmadan karar vermeyin lütfen , yorumlardan çok beğendiniz bir kask takınca işkence bile edebilir .
    Ben Shoei GT air modeli kullanıyorum ses izolasyonu bakımından (yüksek süratlar de denemedim) bana yeterli geldi ama sanki biraz büyük gibi onun dışında şikayet edebileceğim bir yönü yok.
    Kutu içinden pinlock çıkması ise ilave masraf yapılmasına gerek bırakmadı(pinlock buğu önlenmesi açısından gerekli)
    hasmet bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)