Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Aralara girmeyin artık!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Bu sabah bursada mudanya yolunda araçtaydım. Cbr 250 lili bir adam 85-100 ile akan yolda Aralardan 125 ile geçiyordu.Arabacıalrdan sinyal vermesini istiyorlar ama kendileri sinyal vermeden makas atıyorlar. Arabaların önüne kırmamasını siityorlar ama kendileri arabaların önüne kırıyorlar. Yanımdaki tır ile aramdan 120 ile geçiyor. Önüme birey çıksa hafif sağa kırmam gerekse peynir olacak.Motosikelt üzerinde yata kalkan biriyim.Trafik durmadığı sürece aralara girmem.Girdiğimde de 20 30 ile gidiyorum.Böyle sürün peynir olmayın kimsenin başını yakmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    genelde sağdan silme geçişlerde çok tehlikeli. trafiğin akış yönü nedeni ile sağ tarafa bir hamle yapılmayacaksa genelde bakılmaz sağ aynaya. ama silme geçiyorlar bazen. yapmayın arkadaşlar.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    sürekli sol şeridi kullanmak ceza nedeni bilen varmı? O sol şerit boş kalmaz ise motor bulduğu boşluktan ilerler bu kadar net.
    yigitap bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sürekli sol şeridi kullanmak ceza nedeni bilen varmı? O sol şerit boş kalmaz ise motor bulduğu boşluktan ilerler bu kadar net.
    ilerleyemezsin kardeşim canını seviyorsan ilerleyemezsin. Sen hiç trafikli yolda sol şeridin bomboş sağ şeritte trafik olduğnuu gördünmü? Kimse kismenin üzeirnden atlayamaz.Eğer üzeirnden atlayamıyorsan şeridinden gitmek zorundasın!Ayrıca şehir içinde sürüyorsun 120 ile gitmek zaten yasak.Sol şeritin boş olmamaması kurallara aykırı hebele hübele yapacağına 120 ile şehir içide gidilir mi diye hebele hübele yap!

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Ben 140 la geçiyorum daaadaaan diye moruk raaat ol.
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilerleyemezsin kardeşim canını seviyorsan ilerleyemezsin. Sen hiç trafikli yolda sol şeridin bomboş sağ şeritte trafik olduğnuu gördünmü? Kimse kismenin üzeirnden atlayamaz.Eğer üzeirnden atlayamıyorsan şeridinden gitmek zorundasın!Ayrıca şehir içinde sürüyorsun 120 ile gitmek zaten yasak.Sol şeritin boş olmamaması kurallara aykırı hebele hübele yapacağına 120 ile şehir içide gidilir mi diye hebele hübele yap!
    abeciMotoru bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yahu adam ölmeyin, sakat kalmayın diye burada olması gerekeni paylaşmış sizlerle. Belki bir kişi bile farkında olur bu durumun diye kaygılanmış. "140 ile geçiyorum ben rahat ol" diyorsun. Sıkıntı da bu ya işte. Sizin rahatsız olmanız gereken şeyden biz kaygı duyarken siz cahil cesareti mutlu mutlu yaşıyorsunuz.
    espresso, bursalıali, leyli ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Kızıl pars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bisiklet
    Leyla ile Mecnun'da İsmail abinin repliği vardı ya;
    Gidelim daan diye ağzını burnunu kıralım derdi.

O aklıma geldi nedense.
    hayabusaxs bunu beğendi.
    Hamdım, piştim, hala hamım.

demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    zaten 140 la geçince ölmek imkansız oluyormuş....
    böyle yapıp eks olunca , biz evde aileye hesap veriyoruz , dil döküyoruz , vallahi daraldım artık....
    espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07 &MT125
    Yaa hebele hübele gelsen cevaplar.
    rumelian bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    100'le giden kalabalık bir yolda aralardan deli gibi geçerek risk almak aptallıktır. Trafik çok yavaşladığında veya araçların arası çok açıksa yapın ama 100'le giden dar bir yolda düşerseniz araçların arasında pinpon topu gibi sekersiniz. Ayrıca bu işin de bir adabı vardır, araçlardan küfür yemeyecek şekilde sürüş yapmak lazım. Mal gibi, sürekli araçları sıyırarak, zigzag çizerek geçerseniz bir yerde patlarsınız. Geçen gün gerzeğin biri ben sağ şeridin ortasındayken soldan hızla gelip benim önümdeki aracı emniyet şeridinden sağlayıp geçti. Ne gerek var anlamadım ?
    Onur34, espresso ve bursalıali bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Afferin sanaa
    bursalıali ve leyli bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Filtreleme diye bir şey var muhabbetine baştan başlanmasın nolur.
    Mevcut trafikten abartı hızlı gidilmediği sürüce aralardan gidilebilir. Ne kadar yaklaşarak geçer, artık orası motorcunun canını ne kadar sevdiğine bağlı bişey diyemem.

Motosikleti
    Böyle süren adamalr yüzünden motosikelt tehlikeli görünüyor. Tehlikeli görünmesini geçtim, diğer insanları kıl ediyor. Bu sefer motorcualrın üzerine sürüyorlar.
    Onur34 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    O üzerine süren ruh hastasının konusu, benim değil.
    Ben tır alıp iki salak arabacı görünce arabacıların üzerine sürüyor muyum? XYZ motorcular olmasa bile üstümüze sürecek onlar mera etme. Her zaman bir bahane olur, her zaman.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O üzerine süren ruh hastasının konusu, benim değil.
    Ben tır alıp iki salak arabacı görünce arabacıların üzerine sürüyor muyum? XYZ motorcular olmasa bile üstümüze sürecek onlar mera etme. Her zaman bir bahane olur, her zaman.
    Bu dediğinize katılıyorum. Durup dururken "Bir korkutayım hele" deyip üzerimize sürenler bile olduğu için, bir bahaneye ihtiyaçları yok. Çoğunluğu ruh ve akıl sağlığını kaybetmiş ve pimi çekilmiş bomba gibi gezen insanlar. Şu an bile sadece göz muayenesi ile ehliyet alınabiliyor. Psikolojik testlere bugün başlasalar, trafiğin düzelmesi ve onlardan temizlenmesi yine bi 15 sene alır en az.
    espresso ve Onur34 bunu beğendiler.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Yüzde yüz haklısın arkadaşım. Haftanın yarısı araba, yarısı motor kullanan biri olarak 2 tarafı da yaşıyorum ve bazen motorcu arkadaşların aldığı riske hayret ediyorum. Ben mesela genelde TEM üzerinden gidip geliyorum işe. Trafik yavaşladığında emniyet şeridine giriyorum. Bazen araç trafiği tamamen durmuşken emniyet şeridinde 100 - 120 ile giden motorcu arkadaşlar oluyor. Akıl alır gibi değil. Her an dikkatsiz bir sürücü emniyet şeridine kırabilir. Bir taraf katil bariyer. Bu riski almaya değecek ne var, anlamak zor. Ben hem selektör yaparak hem korna çala çala 60'ı geçmemeye çalışıyorum emniyet şeridinde...
    Onur34 ve Romedon bunu beğendiler.

Motosikleti
    Haberlerde de ''Motor can aldı'' olarak geçiyor. Motor can man almaz kardeşim sen yaparsın ne yaparsan.

gokhandemirhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Trafiğin akış hızı X km/h altına düştüğünde aralara girilir. Trafikten en fazla DeltaV km/h daha hızlı gidilir. X ve DeltaV parametreleri yolun genişliği, virajlılığı, ıslaklığı, hava durumu, araçların tipi gibi parametrelere, ve en çok da sizin bilinç seviyenize bağlıdır. Örneğin güzel bir havada, geniş bir yolda, 40'la giden trafikte arabaların arasına 60'la giriyorsanız itiraz etmem, ama yağmurlu bir gecede, virajlı bir yolda, 100'le giden tırların kamyonların arasına 140'la giriyorsanız ne diyeyim artık size?
    Kızıl pars ve killingroad bunu beğendiler.

Yaa hebele hübele gelsen cevaplar.
    Sen ölmek ve başkalarının ölmesine sebep olmak istiyorsun

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dediğinize katılıyorum. Durup dururken "Bir korkutayım hele" deyip üzerimize sürenler bile olduğu için, bir bahaneye ihtiyaçları yok. Çoğunluğu ruh ve akıl sağlığını kaybetmiş ve pimi çekilmiş bomba gibi gezen insanlar. Şu an bile sadece göz muayenesi ile ehliyet alınabiliyor. Psikolojik testlere bugün başlasalar, trafiğin düzelmesi ve onlardan temizlenmesi yine bi 15 sene alır en az.
    Psikolojik testi yapan doktorun psikolojik durumu ne olacak? =)
    Şirkette bir arkadaşa SRC psikoteknik vs gerekti, psikoteknik test sırasında "test görevlileri" şunu işaetle bunu işaretle diyerek geçiriyorlar sınavdan. Bu adamlar ağır yükle kamyonet falan kullanıyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)