Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aralara girmeyin artık!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-25
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu pist romantikliğini kenara bırakalım. Yani sayfalarca yazmaya gerek yok, ha varsa yazalım da, yok yani.
    Elbette pist tecrübesi çok başka, ancak Dünya'nın hiç bir yerinde spor otomobiller ya da motosikletler salt pist amaçlı üretilmiyor ve satılmıyorlar.
    Kendi hayatına saygı duymayan insan, kendi hayatına saygı duymayan insandır. Nokta, bunun ötesi yok. Başkalarının hayatına saygı duymamak, bambaşka bir konudur ve ölçütlerinden/göstergelerinden biri kendi hayatına saygı duymamak değildir. Bunları karıştırmak çok riskli ve en çok bıktığımız "onlar saygı duymuyor hayatlarına, ben de üstlerine kırarım"cı kafaya sebep oluyor.
    Ne olur bunları ayırın.
    Ne realistce +1

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Bence asil problem gayet basit ve dogru olan arkadasimizin dedigi, " aralara girmeyin, caninizi tehlikeye atmayin " tavsiyesine bile " sen raad ol.. " tadinda cevap vermek.

Yani o kadar manasiz ve cocukca ki bu.
    Apaci diye tabir ettigimiz ve malesef benimde kullandigim 250 ve 125 cc ss kategorisinde bolca bulunan bu tipler kendileri yanlis yapsa iyi, cevresini de bu yanlisa yonlendirip bir de uste cikmaya calisiyor.

Bunlarin en cok psikolojik vaka oldugunu gosteren olay ise trafikte bir baska motosikletli gordukleri zaman hemen hava atmaya calisip garip garip hareketler sergilemesi.

Yani surada hayatini onemsedigimiz adam bize hadi len diyerek kendi apaci dunyasinda " yaaaa sen kullanamiyosun ezikkk ondan boyle konusuyosunn " gibi dusunen, gordugu yerde de normalde destek olmasi, selam vermesi gereken diger motorcuya " dersini vermeyi " amaclayan ilginc bir yasam formu. "Ne 120 siii, 140 la geciyorum ben" diye konusan profil trafigin icerisinde teker yapan, kask kullanmayan onun yerine gunes gozlugu takan, parmak arasi terlikle motosiklet suren, dayanismayi birak en buyuk dusmani motorlular ve en buyuk hedefi diger motosikletlilere hava atmak olan, kizlar icin yasayan, en dogru olani kendileri bilen ve ulkede onun gibi motosikleti kimsenin suremeyecegine inanan kimselerdir.

Bunlar cok yasamayacak ama..
    Kızıl pars bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoo yanlış anlaşıldım sanırım.
    Birçok motorcu trafikte araç muamelesi görmemekten yakınır.
    Ben arkadaşın dediği gibi 140 la aradan geçerseniz,sonra motorlara saygı duyulmaması karşımıza çıkar demek istedim.
    Sizin anladığınız otomobillerin üste kırması bammmbaşkaa bir konu.
    O ayrı karektersizlik.Başka bir konuda onuda detaylı tartışabiliriz.

Gönül ister trafikte her insan beyefendi,hanımefendi olsun.
    Trafik 130'la akıyorsa 140'la geçebilirim aradan? Onun yazdığı şeyin ne olduğunu biliyorum, onu boşver o tartışmaya katılacak bir söylem değil.
    İşte ben de bu "karşımıza çıkar" dediğin algıyı yıktığımız gün bir yerlere gelebiliriz demek istiyorum.

Abartılı örnek vericem.
    Sigara içen adamın midesine tekme atma hakkı görmeye benzer bu bakış.. Nasılsa ciğerine tecavüz ediyor, bak bak benim de havamı kirletiyor. Vurayım gitsin, hatta tekme değil silah da sıkayım. Bu bakışın konuştuğumuz örnekten fark yok.

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    yuksek hizlarda yapilan haraketler tahmin edilebilir olsun.dumduz devam edin abi seridinizde zaten hizlisiniz araba da olsa motor da olsa ayni su makas olayini hic anlamayorum.trafikte yapan olursa basiyorum kalayi kim olursa olsun..

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yüksek hızlarda aralara girince kimse aynalara bakarak gitmediğinden üzerimize kırabilirler. bunun bilincinde olalım ona göre gazı açalım manevra yapalım

Motosikleti
    .
    Misillemeyi kastetmedim o yazımda.

Cezayı verecek olan adalettir.Şeriatın kestiği parmak acımaz.
    Sokaklarda adalet,üste kırmak,ayna kırmak ile sağlanmaz.
    Karşı tarafın bulacağı kendi adaleti canınıza bile mal olabilir.

Aynı şeyden bahsediyoruz,anlaştık sanırım

Bir arkadaş 20 ile aradan girmek 140 ile makas yapmakla aynıdır demiş.

Travma ile hız doğru orantılıdır.

Yüksek hızda ve çarpma etkisine bağlı travmalar yürüme hızındaki ile aynı olmaz.

Birinde yüksek ihtimal kol,bacak,kafa yerden toplarlar.

Diğeri istina dışında hafif olur.Motosiklet parça peşine düşersiniz

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Aralardan geçmeyen-geçmemiş motorcu yoktur sanmam, çünkü bazen öyle durumlar oluyorki mecbur kalıyosun,
    şahsen gözüm hep ileriyi görmeye çalışır, önümde bir araçla yolda gitmeyi sevmem, kendimce bir öneri sunucam

-kural 1: bikere 70'in üzerinde aradan geçme abi ters bi olayda peynir olursun (peynir bana da bulaştı)
    -kural 2: araçlar yanyana gidiyorken araya gir, herhangi birisi yarım araç boyu önde yada arkadaysa oraya girme peynir olabilirsin.
    -kural 3: araya girdiğin araçları süz,eşgal önemli, modeline markasına bak ve aynadan gözgöze gelmeye çalış. seni görürse psikopat değilse gel buyur deyip arayı açacaktır, en azından benim yaşadığım yerde böyle, istanbul denen şehrin ne menem olduğunu tartışmıyorum.
    -kural 4: araya girme alışkanlık yapar, sonra bi bakmışsın aa hep aralardasın, virajda yatıyorken araya girmeye kadar gider bu, neyseki artık daha uysalım bunu gerektiğinde kontrollü yaparsak sorun olacağını sanmam.

kusura bakmayın arkadaşlar, motosiklet araba gibi gitmez, her kurala uymaz, esasen uyduğu anda peynir olabilir bu ülkede.
    bunun ayrımını yapalım, bilinçli çözümler uygulayarak hayatta kalalım. Herşey kitapta yazıldığı gibi değil, herşey eğitim de değil, anlatım dışı doğaçlama tecrübeyle yaptıklarımız farklı şeyler, Bazen risk hayat kurtarır. Bazen de güvenli sürüş.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

adm hakli aralara girmeyin

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Adam haklı beyler.

Dr. Fatih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25
    Keşke ülkemizde ehliyet öncesi ciddi bir zeka testi uygulansa,

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    ne yapalım arkadan gelen hafriyat kamyonun bizi ezmesini, sonrada şoförün biz kurtarılamayalım diye anahtarı alıp kaçmasını mı bekleyelim?

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yapalım arkadan gelen hafriyat kamyonun bizi ezmesini, sonrada şoförün biz kurtarılamayalım diye anahtarı alıp kaçmasını mı bekleyelim?
    okadar fazla motor sürdüm daha bir tane kamyon gelip beni ezmedi. Arkadaki kamyon bizi ezmesin diyip aralara dalalım tekerleklerin altında mı kalalım? Abi neyin kafasını yaşıyorsunuz merak ediyorum.İlla intihar edeceksen başkasının başını yakmayın
    Kübra006 bunu beğendi.

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    okadar fazla motor sürdüm daha bir tane kamyon gelip beni ezmedi. Arkadaki kamyon bizi ezmesin diyip aralara dalalım tekerleklerin altında mı kalalım? Abi neyin kafasını yaşıyorsunuz merak ediyorum.İlla intihar edeceksen başkasının başını yakmayın
    Hocam daha ilk mesajında 20-30 ile aralara bende giriyorum yazmadın mı? Ben mi öyle hatırlıyorum?

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam daha ilk mesajında 20-30 ile aralara bende giriyorum yazmadın mı? Ben mi öyle hatırlıyorum?
    20 30 ile arada ölmezsin kapı açılsa bile durabilirsin. Ama arada 120 ile geçersen ölürsün.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gören IQ testi yapıyoruz sanar arkadaş cevaplara bak ya. Cidden üzülüyorum..

Motosikleti
    .
    Ana Yolun kenarı bir esnaf,kamyoncu lokantası.

Belki 50 metre alanda 30 araç parketmiş.
    Öğle yemeğimi alıcam (kamyoncu lokantası yemekler efsanedir orada ne işin var derseniz)

Araçlar toto,totoya parketmiş mecbur manevra için ana yola hızlı bir şekilde gidip aracı birazcık çevirmem lazım.
    Yolu kontrol ettim.Yola hafif çıkayım derken bir araç yerimi doldurdu çıkmak için yolun ortasında ters kalakaldım.

Geri dönsen yer yok.Aracı çevirsen vakit yok.Yerimi dolduran o adam modern hitlerdi.Beni ölüme attı.

Demeye kalmadan karşıdan hızla 2 tır geliyor üstüme,gözlerim büyüdü.

Baktım kaçış yok geri vitese taktım Allah ne verdiyse hızla anayolda 200 metre ışıklara kadar ilerledim geri geri giderek.
    Bir ara geri geri giderken önüme bakim tır yaklaştımı derken,söforüyle göz göze geldik,yavaşlayabilmişti ama adamın dişleri sayılıyor gülmekten.

Yaptığım doğru birşey miydi
    Kesinlikle hayır.
    Ama acil bir durumdu.
    Motordada öyle acil durumlarda yapılan şeyler anı kurtarır.Bilinçli,kasten yapılan ihlaller gibi değildir.

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana Yolun kenarı bir esnaf,kamyoncu lokantası.

Belki 50 metre alanda 30 araç parketmiş.
    Öğle yemeğimi alıcam (kamyoncu lokantası yemekler efsanedir orada ne işin var derseniz)

Araçlar toto,totoya parketmiş mecbur manevra için ana yola hızlı bir şekilde gidip aracı birazcık çevirmem lazım.
    Yolu kontrol ettim.Yola hafif çıkayım derken bir araç yerimi doldurdu çıkmak için yolun ortasında ters kalakaldım.

Geri dönsen yer yok.Aracı çevirsen vakit yok.Yerimi dolduran o adam modern hitlerdi.Beni ölüme attı.

Demeye kalmadan karşıdan hızla 2 tır geliyor üstüme,gözlerim büyüdü.

Baktım kaçış yok geri vitese taktım Allah ne verdiyse hızla anayolda 200 metre ışıklara kadar ilerledim geri geri giderek.
    Bir ara geri geri giderken önüme bakim tır yaklaştımı derken,söforüyle göz göze geldik,yavaşlayabilmişti ama adamın dişleri sayılıyor gülmekten.

Yaptığım doğru birşey miydi
    Kesinlikle hayır.
    Ama acil bir durumdu.
    Motordada öyle acil durumlarda yapılan şeyler anı kurtarır.Bilinçli,kasten yapılan ihlaller gibi değildir.
    Aynı zamanda uzun yıllar boyunca ortaya çıkan kurallara aykırı olduğundan dolayı hayat kurtarmaktan daha büyük bir ihtimalle de ölüme sebebiyet verebilir.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    her zamanki gibi yine konuda ergen bir trol. Deniz baykal gibi beyaza bile siyah diye muhalefet...

Alıntı erenedip adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zamanki gibi yine konuda ergen bir trol. Deniz baykal gibi beyaza bile siyah diye muhalefet...
    Keşke kime dediğini de yazsaydın. Benim mesajın altına gelince üstüme alındım. İnşallah 33 yaşında bilinçli bir insana "ergen" troll dememişsinizdir.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 140 la geçiyorum daaadaaan diye moruk raaat ol.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)