Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Aralara girmeyin artık!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikolojik testi yapan doktorun psikolojik durumu ne olacak? =)
    Şirkette bir arkadaşa SRC psikoteknik vs gerekti, psikoteknik test sırasında "test görevlileri" şunu işaetle bunu işaretle diyerek geçiriyorlar sınavdan. Bu adamlar ağır yükle kamyonet falan kullanıyor.
    İşin bir de bu boyutu var dediğiniz gibi Bunu hiç düşünmemiştim. Bir 15 yıl daha arttırıyorum o zaman tahminimi. Şaka bir yana ağlanacak halimiz durumu tam olarak.
    killingroad bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    .
    Her zaman diyorum yok 140 ile geçiyormuş,arkadaşım siz motosikletinizi ve kendinizi araçtan saymazsanız,trafikte kimse motorluları adam yerine koymaz.

Nasıl bir otomobil,tır,kamyon takip mesafeli ilerliyorsa sizde öyle yapmalısınız

Ben hızlı olmak için motor aldım,aradan dereden 140 ile geçmek için diyorsunuz,yok öyle birşey.

Herkes gibi sizde trafik kurallarına uymak zorundasınız,dünyayı kurtarmayamı gidiyorsunuz Allah aşkına.

Özel pist olur,basarsınız sadece kendi can güvenliğiniz tehlikededir.Oysa trafikte zincirlemeye sebep olabilirsiniz.

Motosikleti hızlı ulaşım aracı olarak görmek,motosiklete yapılan saygısızlıktır.

Yarışlarda görülen hızlar,binbir emniyet kontrolünden,asfalttan tutta hava durumuna kadar,sağlık görevlileri,helikopter takipleri ile yapılıyor.

Motosikletli aracın kapısına çarpmış deniliyor sonra.O araç ne kadar suçluysa,Motosikletlide suçludur.

Hiç bir trafik kitabında motorlar aralardan geçmeye yarayan hızlı ulaşım araçlarıdır yada böyle bir hakkınız vardır yazmaz.İnsanların aceleciliği,aksiyon hevesi,başka birşey değil.
    espresso ve leyli bunu beğendiler.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Psikolojik testi yapan doktorun psikolojik durumu ne olacak? =)
    Şirkette bir arkadaşa SRC psikoteknik vs gerekti, psikoteknik test sırasında "test görevlileri" şunu işaetle bunu işaretle diyerek geçiriyorlar sınavdan. Bu adamlar ağır yükle kamyonet falan kullanıyor.
    Src sınavla olur. Üniversite sınavından zor. Ömrümde sınava çalışmadım. Srcyide öyle geçerim dedim geçemedim. :D

Psikoteknikde iyi bari test yapmışlar. Ben 2 vesikalık ve 100 lira verip aldım. :D

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her zaman diyorum yok 140 ile geçiyormuş,arkadaşım siz motosikletinizi ve kendinizi araçtan saymazsanız,trafikte kimse motorluları adam yerine koymaz.
    Şu kafayı yıkabildiğimiz gün, işte o psikoteknik sınavındaki görevliler de cevapları adaylara söylemeyecekler. Muhtemelen aynı tarihlerde olacak bu.

Başkalarının hayatına saygı göstermenin ön şartı yoktur. Kendi hayatına saygı duymayan adamın da hayatına saygı göstermek, zo-run-da-sın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:51 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Src sınavla olur. Üniversite sınavından zor. Ömrümde sınava çalışmadım. Srcyide öyle geçerim dedim geçemedim. :D

Psikoteknikde iyi bari test yapmışlar. Ben 2 vesikalık ve 100 lira verip aldım. :D
    Ya işte tam detayını bilmiyorum hangisi nedir ne değildir de, psikoteknikte böyle bunu seç şunu seç diye takır takır geçiriyorlar. Boşuna parandan olmuşsun :D
    Ulan ülkeye bak ya.

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı fenerbahceli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen ölmek ve başkalarının ölmesine sebep olmak istiyorsun
    Dikkat cekmeye calisan bir arkadas sanirim, uzerinde durmamak lazim.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı mfBulut adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adam ölmeyin, sakat kalmayın diye burada olması gerekeni paylaşmış sizlerle. Belki bir kişi bile farkında olur bu durumun diye kaygılanmış. "140 ile geçiyorum ben rahat ol" diyorsun. Sıkıntı da bu ya işte. Sizin rahatsız olmanız gereken şeyden biz kaygı duyarken siz cahil cesareti mutlu mutlu yaşıyorsunuz.
    "Sizin rahatsız olmanız gereken şeyden biz kaygı duyarken siz cahil cesareti mutlu mutlu yaşıyorsunuz"

Cümleye bittim.Harika
    mfBulut bunu beğendi.

Motosikleti
    .
    [QUOTE=killingroad;4189815]Şu kafayı yıkabildiğimiz gün, işte o psikoteknik sınavındaki görevliler de cevapları adaylara söylemeyecekler. Muhtemelen aynı tarihlerde olacak bu.

Başkalarının hayatına saygı göstermenin ön şartı yoktur. Kendi hayatına saygı duymayan adamın da hayatına saygı göstermek, zo-run-da-sın.[COLOR="Silver"]

Kendi hayatına saygı duymayan insan,başkalarının hayatınıda tehlikeye atar.
    Trafik adı üstünde araçlar,yayalar,insanlar topluluğu.
    Ben demiyorum ki aşırı hız yapmasınlar,yapabilirler ama trafikte değil pistlerde.Ona saygı duyarım,tercihidir.

140 la giden bir motor veya o selektör delisi otomobiller dengesini kaybettiğinde, dört aracı birbirine çarptırabilir.
    leyli bunu beğendi.

Ranay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250r + Transalp
    bende bir öneri/rica da bulunayım.

Bir otomobilin sağından geçen bir motor var ise 2.motor olarak soluna girmeyin.

manners - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 140 la geçiyorum daaadaaan diye moruk raaat ol.
    öleceksen kimseye sebebiyet vermeden kendi halinde hallet o işi. günahsız birinin canına, malına yada hayatına sebep olma. yollar senin apaci.

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    Kabudurcan ve Ultraviolet bunu beğendiler.

Motosikleti
    .
    Unutmadan Trafikteki hız tıpkı bebek aşıları gibidir.
    Bazı illerde gündem olmuştu,bebeklerine aşı yaptırmak istemeyen insanlar vardı.Tercihimiz budur diyerek.
    Aşılarda toplumsal bir olaydır.
    Insanlar bebeklerine aşı yaptırmak istemeyebilir,özgürdürler fakat o bebek büyüdüğünde okul çağına geldiğinde,birçok çocuğa tehlike arz edicek.
    Aşı yaptırmak istemeyen birey özgürdür,çocuğunu bir ömür toplumdan soyutlamayı başarabilecek mi?
    Hayır.
    Demem o ki Toplumu ilgilendiren bir risk varsa tercih olmaktan çıkıyor.
    Düşünün Suriyeli savaş mağdurları geldikten sonra bazı hastalıklar kızamık gibi tekrar artış gösterdi,buna yönelik kampanya aşı dönemi başlandı ve bir kaç hafta önce sonlandı.Aşı bu kadar önemli bir konu bir kişinin bile yaptırmaması tüm toplumu riske sokuyor.
    Trafikteki sürat gibi tıpkı
    espresso ve leyli bunu beğendiler.

Aralara girmeyen motosikletli yoktur. Anlamadım ki kendinizi mi kandırıyorsunuz, milleti mi? Akan trafikte süratli bir şekilde aralara girmek ile duran trafikte yavaş yavaş aralardan geçmek farklı suçlar değil.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi hayatına saygı duymayan insan,başkalarının hayatınıda tehlikeye atar.
    Trafik adı üstünde araçlar,yayalar,insanlar topluluğu.
    Ben demiyorum ki aşırı hız yapmasınlar,yapabilirler ama trafikte değil pistlerde.Ona saygı duyarım,tercihidir.

140 la giden bir motor veya o selektör delisi otomobiller dengesini kaybettiğinde, dört aracı birbirine çarptırabilir.
    Şu pist romantikliğini kenara bırakalım. Yani sayfalarca yazmaya gerek yok, ha varsa yazalım da, yok yani.
    Elbette pist tecrübesi çok başka, ancak Dünya'nın hiç bir yerinde spor otomobiller ya da motosikletler salt pist amaçlı üretilmiyor ve satılmıyorlar.
    Kendi hayatına saygı duymayan insan, kendi hayatına saygı duymayan insandır. Nokta, bunun ötesi yok. Başkalarının hayatına saygı duymamak, bambaşka bir konudur ve ölçütlerinden/göstergelerinden biri kendi hayatına saygı duymamak değildir. Bunları karıştırmak çok riskli ve en çok bıktığımız "onlar saygı duymuyor hayatlarına, ben de üstlerine kırarım"cı kafaya sebep oluyor.
    Ne olur bunları ayırın.

Motosikleti
    R25
    Alıntı trancexp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 140 la geçiyorum daaadaaan diye moruk raaat ol.
    Hangi q0tle 140 la geçiyorsun aralardan görelim bakim bi ? Bi video felan çek yada istanbuldaysan bakalım..

Romedon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-636,Bajaj PULSAR 200 RS
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aralara girmeyen motosikletli yoktur. Anlamadım ki kendinizi mi kandırıyorsunuz, milleti mi? Akan trafikte süratli bir şekilde aralara girmek ile duran trafikte yavaş yavaş aralardan geçmek farklı suçlar değil.
    kardeş sen bizi suç meselesinde olduğumuzu mu sanıyorsun.Biz Burada Can diyoruz Can.Suç olup olmaması umrumda değil. Benim derdim ölmesin kimse. Peynir olmayın.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Daha önceki yazılarınızdan da şüphelenmiştim de artık tamamen eminim. Yazılmış şeyleri okumuyor ve sırf yazmış olmak için yazıyorsunuz. Şu yazdığınız paragrafın yukarıda yazılanları okumuş biri için gram anlamı yok çünkü.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Hem araba hem motor kullanırım. Genellikle motor sürerim. Özellikle akan trafikte 2 araç arasından geçen motorculara ayar oluyorum. Zaten akmayan ya da yavaş akan trafikte yol veriyorum. Ama artislik olsun diye akan trafikte zınk diye aradan geçiyor.

Motosikleti
    KYMCO PEOPLE S 200
    Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah bursada mudanya yolunda araçtaydım. Cbr 250 lili bir adam 85-100 ile akan yolda Aralardan 125 ile geçiyordu.Arabacıalrdan sinyal vermesini istiyorlar ama kendileri sinyal vermeden makas atıyorlar. Arabaların önüne kırmamasını siityorlar ama kendileri arabaların önüne kırıyorlar. Yanımdaki tır ile aramdan 120 ile geçiyor. Önüme birey çıksa hafif sağa kırmam gerekse peynir olacak.Motosikelt üzerinde yata kalkan biriyim.Trafik durmadığı sürece aralara girmem.Girdiğimde de 20 30 ile gidiyorum.Böyle sürün peynir olmayın kimsenin başını yakmayın.

Alıntı Romedon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş sen bizi suç meselesinde olduğumuzu mu sanıyorsun.Biz Burada Can diyoruz Can.Suç olup olmaması umrumda değil. Benim derdim ölmesin kimse. Peynir olmayın.
    Abi sen kahvaltıyı yapmadınmı sorması ayıp. Peynir de peynir...

Motosikleti
    .
    Şu pist romantikliğini kenara bırakalım. Yani sayfalarca yazmaya gerek yok, ha varsa yazalım da, yok yani.
    Elbette pist tecrübesi çok başka, ancak Dünya'nın hiç bir yerinde spor otomobiller ya da motosikletler salt pist amaçlı üretilmiyor ve satılmıyorlar.
    Kendi hayatına saygı duymayan insan, kendi hayatına saygı duymayan insandır. Nokta, bunun ötesi yok. Başkalarının hayatına saygı duymamak, bambaşka bir konudur ve ölçütlerinden/göstergelerinden biri kendi hayatına saygı duymamak değildir. Bunları karıştırmak çok riskli ve en çok bıktığımız "onlar saygı duymuyor hayatlarına, ben de üstlerine kırarım"cı kafaya sebep oluyor.
    Ne olur bunları ayırın.

Yoo yanlış anlaşıldım sanırım.
    Birçok motorcu trafikte araç muamelesi görmemekten yakınır.
    Ben arkadaşın dediği gibi 140 la aradan geçerseniz,sonra motorlara saygı duyulmaması karşımıza çıkar demek istedim.
    Sizin anladığınız otomobillerin üste kırması bammmbaşkaa bir konu.
    O ayrı karektersizlik.Başka bir konuda onuda detaylı tartışabiliriz.

Gönül ister trafikte her insan beyefendi,hanımefendi olsun.

Aynen kardeşim çok haklısın 1 metre yükseklikten atlamakla 100 metre yükseklikten atlamak da aynı şey, aralarında hiç far yok. Ha 140 ile makas atmışsın ha 50 ile ikisinde de aynı şiddetle çarparsın, beyin bedava olunca.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)