Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu'nun Cenaze Namazı ve Veda Korteji / 26.07.2017

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Olay daha çok taze kimse şimdilik bu konu askıya alınsın
    Zamanı gelince AEA nın yapamadığını bizler yapmaya çalışalım
    AEA nın yapmak istediği şeyleri bizler yapmaya çalışalım
    Otomobillerle motosiklet hızları aynı, olsun motosiklet kazaları için yeni kanun çıkartılsın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uçanmotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    aynı anda iki motor kullanıyorum
    Artık bi şekilde insan yapalım bu iki ayaklı hayvanları ya insan olacaklar ya da çıktıkları yere iade edilecekler ok yayadan fırladı son damlaydı bu BİR PİSLİK TEMİZLENECEKSE BU DÜNYADAN MÜEBBETE HAZIRIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

GELİN YAKALIM YIKALIM TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BAŞ ÜSTÜNDE BAŞ kalmasın demiyorum tepkimizi insanların kulağına değilde gözüne sokarım diyorum onuda anlamazlarsa sokacak bi yer buluruz

Abi bende gelmeyi çok istiyorum ama ne yazık ki benim makina arızalı. Gelemeyeceğim için çok üzgünüm...

kalidor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim...buradan artçı için kontejan arayacağım. Bende motor olsa 2 artçı alırdım.Cevap gelmezse zaten ulaşırız. Barkın bu her her türlü geliriz.

Alıntı uçanmotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Artık bi şekilde insan yapalım bu iki ayaklı hayvanları ya insan olacaklar ya da çıktıkları yere iade edilecekler ok yayadan fırladı son damlaydı bu BİR PİSLİK TEMİZLENECEKSE BU DÜNYADAN MÜEBBETE HAZIRIM

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:00 ----------

GELİN YAKALIM YIKALIM TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ BAŞ ÜSTÜNDE BAŞ kalmasın demiyorum tepkimizi insanların kulağına değilde gözüne sokarım diyorum onuda anlamazlarsa sokacak bi yer buluruz
    Valla benimle ayni hisleri taşıyan biri varmış.Ben yakalım,yıkalım diyorum. Düşünemiyorum su anda Barkın abinin o berbat morgda elleri,çenesi, ayakları bağlı çırılçıplak toprağa gireceği anı düşündükçe sağlı düşünemiyorum. O sebep olana dünyanın kufurünü ettim,hala da ediyorum.
    Ama abim geri gelmiyor.Keşke geri gelecek olsa her şeyi yapmaya hazırım, razıyım.

nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Şimdi ilk mesajdan anladığım kadarıyla rahmetlinin son yolculuğu saat 15:00'te Karacaahmet mezarlığından Çengelköy mezarlığına olacak.
    Bahsi geçen VEDA KORTEJİ'de bu yolculuk esnasında olacak.

Şimdi Anadolu yakasındaki grup Üsküdar'da toplanacak sanırım saat 14:00'te.
    Avrupa yaksındaki grup ise 16:00'da Bayrampaşa Forum İstanbul'da toplanacak.

Anadolu yakasında 14:00'te toplanan grup oradan Karacaahmet'e geçip 15:00'daki korteje katılacak sanırım.
    İyi de Avrupa yakasındaki grup neden 16:00'da toplanıyor. 15:00'teki korteje nasıl katılacaklar. Direk 17:00'deki cenaze namazına mı gelecekler.
    Korteje neden katılmıyorlar.

Kafam karıştı biraz.

Ben direk saat 15:00'te Karacaahmet mezarlığına geçmeyi düşünüyorum...

İnna Lillâhi Ve İnnâ İleyhi Raciûn
    gerçekten sevdiğimiz bir abi tanımazsakta youtube ile kanalında kendisini tanıma fırsatı oldu haberi görünce şok oldum izmirdeyim ve malesef gelme sansım yok dilerim ALLAH mekanını cennet eylesin ailesi ve sevdiklerine sabırlar versin ALLAH gani gani rahmet eylesin..

Arkadaşlar yarin alanda ALTIN ELBİSELİ ADAM stickeri dahitilacakmiş.Malum benim motosiklet arızalı olduğu için ben gelemiyorum.Eğer Tekirdağ civarından gidebilen varsa yada bana posta/kargo yolu ile ulastirabilecek biri varsa sevinirim.En azından hatıra mahiyetinde saklamak istiyorum...

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Saat 13.30 gibi @hknzrdm ile Kadıköy civarlarından geçmeyi düşünüyoruz.Beraber sürmek isteyen varsa haber verebilir birlikte gideriz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Büyük oranda trafik kazası, kurallara uyulmadığı iiçn oluyor. Hızlı gitmek, sinyal vermemek, yakın takip, tehlikeli araç kullanmak.

Kuralları da kimse bilmiyor. 4 yol ağzına geldiniz. Sağa bakıp, gelen yoksa geçeceksiniz. Sola bakmanıza gerek yok çünkü soldaki adamın sağındasınız. O da sizi görürse yol verecek. iliyor muydun bu kuralı? Yoo salak salak araba kullanıyorsun. Bir de şansa kaza yapmadın diye ustayım zannediyosun.

Bizim sürücüler göbeğe gelir, bekler ki gelenler geçsin. Olum göbekteki adama yol verilir. Göbekten yol benim diye yola çıksanız, "napıyosun hayvan, anayoldan gelen adamın önüne atlanır mı" diyor. Bilmiyor ki kuralları. kör değneğini bellemiş gidiyor geliyor.

Çözüm konusunda eğitim başta olmak üzere fetva, ahlak, dayak gibi zaman ve para kaybı çözümler devreye giriyor. Ve net bir şekilde görülüyor ki bunlar trafiği çözmedi. Çözmeyecek. Burada her zaman "Almancı" abiler devreye girer. Eğitim, din, yetenek bilgi ve tecrübe bakımından aynı adam Almanya'da farklı, Türkiye'de farklı araba kullanıyor. Bunu biliyoruz. Peki ne değişiyor? Yalnızca ceza değişiyor. Adam Almanya'ya giderken, eğitime mi tabi tutuldu? Türkiye'ye gelirken dinden mi çıktı? Almanya'ya gidişte Matrix filmi gibi kafasına sürüş yetenekleri mi yüklendi. Yoo. Almanya'da adamın ümüğünü sıkıp öttürüyorlar, burada isteyen istediğini yapıyor. Ceza da yok. Ne güzel lan. Sonra da ölüyoruz. Damper arabayı biçiyor, makas atan adam köprüde taşa vurup karşıdan gelen arabanın içinde hamile kadını öldürüyor,(Hülya Gencer) ünlü yönetmenin oğlu alkollü-aşırı hızlı şekilde şekilde devletin polisini öldürüyor. Bu insanların öldüren faktörlerden biri de sürücülerin denetimsizce yollarda istedikleri hareketleri yapabilmeleri. Onların ümüğünü sıkacak, öttürecek bir denetim-düzenleme-cezanın olmaması.

Adam gibi denetimlerle, sinyal vermeyene 2.000 yakın takibe 1.500 makas atana 4.000 sis farı yakana 1.000 tl ceza vermezsen bu iş çözülmeyecek. Olmaz çözülmez. Arabamın deposunu 240 liraya doldurdum geçen gün. Bu yollarda 240 liraya (peşin ödeme de var %25 indirimli) istediğin kusuru işleyebilirsin. O da yakalanacan da ceza yiyecen de ohooo.

Eğitime, kamu spotuna veya fetvaya gerek yok. Ön sis farı yaktı diye 1.000 lira ceza yerse adam, öyle bir eğitilir ki 7 sülalesine aman siz yemeyin diye eğitim verir, öyle bir imana gelir ki doğan çocuğunun kulağına ezan okuduktan sonra trafik cezalarını okur, öyle bir kural öğrenir-bilgilenir ki trafik kuralları kitabı "best seller" olur. Gereksiz yere kamu spotlarına ihtiyaç olmaz.

Barkın kazasında adamın kafası atmış, çekmiş arabayı inmiş aşağı karşıya geçiyor. Bu adamın şarteller atmış. Kaç para ceza verirsen ver yine yapardı. Zaten ölüme yürüdü. Ama diğer pek çok motorcu kazası etkili denetim ve "acıtıcı" cezalarla engellenir. Başka türlü olmayacak.

2.000 - 5.000 ceza ödemek istemiyor musun? Geçme kırmızıda, girme emniyet şeridine, basma o kadar gaza! Yemiyor değil mi? Çünkü sende bu kuralları ihlal ediyorsun. Senin de işine geliyor yakalanırsan 75 lira emniyet şeridi ihlali cezası vermek. 3.000 lira ceza mı olur diyorsun. O zaman bir başka adam bu düşük cezalar sayesinde uslanmayacağı için seni öldürecek. Birini seçeceksin. Ya herkes kurallara uyacak uymayanın kellesi gidecek, sen uymazsan senin de gidecek ama kurala uyarsan rahat rahat gideceksin veya istediğin gibi at koşturacaksın, kimse sana ne yapıyorsun demeyecek, ne yapıyorsun denmeyen başka birisi de seni biçecek. Tercih bizim.

Gelin bunu konuşalım. Gelin bunu talep edelim. Boş boş motosikletleri farkedin demekle fark edilmeyeceğiz. Yetkililere, "beni fark etmeyenin ensesine bas. Ben de arabadayken farketmezsem, benim de enseme bas" diyelim.

Haziran ayında Doğan Dervişoğlu için kortej yaptık. Temmuzda Barkın Bayoğlu. Ağustos'da senin için yapılacak belkide!
    Cloud, kdiner, TimFx ve 10 diğerleri bunu beğendiler..

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hiç bir şeyin düzgün olmadığı için sadece trafiği cezayla düzeltemezsin.Almanya ile sadece sürücüleri değil oradaki trafik yoğunluğunu ve yollarıda değerlendirmek gerek.İstanbul için çoğu kişi motosikleti trafikten kurtulmak için kullanıyor.Bunu yaparken filtreleme ve emniyet şeridinede giriyor.Kuralları sadece arabalar içinmi istiyoruz.Bizde o kurallara sonuna kadar uyacakmıyız bunun kararını vermek lazım.İstanbulun trafiğinde inan kimseye bir şey öğretemezsin.

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük oranda trafik kazası, kurallara uyulmadığı iiçn oluyor. Hızlı gitmek, sinyal vermemek, yakın takip, tehlikeli araç kullanmak.

Kuralları da kimse bilmiyor. 4 yol ağzına geldiniz. Sağa bakıp, gelen yoksa geçeceksiniz. Sola bakmanıza gerek yok çünkü soldaki adamın sağındasınız. O da sizi görürse yol verecek. iliyor muydun bu kuralı? Yoo salak salak araba kullanıyorsun. Bir de şansa kaza yapmadın diye ustayım zannediyosun.

Bizim sürücüler göbeğe gelir, bekler ki gelenler geçsin. Olum göbekteki adama yol verilir. Göbekten yol benim diye yola çıksanız, "napıyosun hayvan, anayoldan gelen adamın önüne atlanır mı" diyor. Bilmiyor ki kuralları. kör değneğini bellemiş gidiyor geliyor.

Çözüm konusunda eğitim başta olmak üzere fetva, ahlak, dayak gibi zaman ve para kaybı çözümler devreye giriyor. Ve net bir şekilde görülüyor ki bunlar trafiği çözmedi. Çözmeyecek. Burada her zaman "Almancı" abiler devreye girer. Eğitim, din, yetenek bilgi ve tecrübe bakımından aynı adam Almanya'da farklı, Türkiye'de farklı araba kullanıyor. Bunu biliyoruz. Peki ne değişiyor? Yalnızca ceza değişiyor. Adam Almanya'ya giderken, eğitime mi tabi tutuldu? Türkiye'ye gelirken dinden mi çıktı? Almanya'ya gidişte Matrix filmi gibi kafasına sürüş yetenekleri mi yüklendi. Yoo. Almanya'da adamın ümüğünü sıkıp öttürüyorlar, burada isteyen istediğini yapıyor. Ceza da yok. Ne güzel lan. Sonra da ölüyoruz. Damper arabayı biçiyor, makas atan adam köprüde taşa vurup karşıdan gelen arabanın içinde hamile kadını öldürüyor,(Hülya Gencer) ünlü yönetmenin oğlu alkollü-aşırı hızlı şekilde şekilde devletin polisini öldürüyor. Bu insanların öldüren faktörlerden biri de sürücülerin denetimsizce yollarda istedikleri hareketleri yapabilmeleri. Onların ümüğünü sıkacak, öttürecek bir denetim-düzenleme-cezanın olmaması.

Adam gibi denetimlerle, sinyal vermeyene 2.000 yakın takibe 1.500 makas atana 4.000 sis farı yakana 1.000 tl ceza vermezsen bu iş çözülmeyecek. Olmaz çözülmez. Arabamın deposunu 240 liraya doldurdum geçen gün. Bu yollarda 240 liraya (peşin ödeme de var %25 indirimli) istediğin kusuru işleyebilirsin. O da yakalanacan da ceza yiyecen de ohooo.

Eğitime, kamu spotuna veya fetvaya gerek yok. Ön sis farı yaktı diye 1.000 lira ceza yerse adam, öyle bir eğitilir ki 7 sülalesine aman siz yemeyin diye eğitim verir, öyle bir imana gelir ki doğan çocuğunun kulağına ezan okuduktan sonra trafik cezalarını okur, öyle bir kural öğrenir-bilgilenir ki trafik kuralları kitabı "best seller" olur. Gereksiz yere kamu spotlarına ihtiyaç olmaz.

Barkın kazasında adamın kafası atmış, çekmiş arabayı inmiş aşağı karşıya geçiyor. Bu adamın şarteller atmış. Kaç para ceza verirsen ver yine yapardı. Zaten ölüme yürüdü. Ama diğer pek çok motorcu kazası etkili denetim ve "acıtıcı" cezalarla engellenir. Başka türlü olmayacak.

2.000 - 5.000 ceza ödemek istemiyor musun? Geçme kırmızıda, girme emniyet şeridine, basma o kadar gaza! Yemiyor değil mi? Çünkü sende bu kuralları ihlal ediyorsun. Senin de işine geliyor yakalanırsan 75 lira emniyet şeridi ihlali cezası vermek. 3.000 lira ceza mı olur diyorsun. O zaman bir başka adam bu düşük cezalar sayesinde uslanmayacağı için seni öldürecek. Birini seçeceksin. Ya herkes kurallara uyacak uymayanın kellesi gidecek, sen uymazsan senin de gidecek ama kurala uyarsan rahat rahat gideceksin veya istediğin gibi at koşturacaksın, kimse sana ne yapıyorsun demeyecek, ne yapıyorsun denmeyen başka birisi de seni biçecek. Tercih bizim.

Gelin bunu konuşalım. Gelin bunu talep edelim. Boş boş motosikletleri farkedin demekle fark edilmeyeceğiz. Yetkililere, "beni fark etmeyenin ensesine bas. Ben de arabadayken farketmezsem, benim de enseme bas" diyelim.

Haziran ayında Doğan Dervişoğlu için kortej yaptık. Temmuzda Barkın Bayoğlu. Ağustos'da senin için yapılacak belkide!
    Kardeşim, yazdıklarının tamamının altına imzamı atarım ve aynısını düşünüyorum. Ellerine, beynine sağlık. Hatta bu mesaj bir başlık açılıp sabitlenmeli ve harekete geçilmesi için o başlıkta tartışılmalı.
    Bugün ben de kortejde olmaya çalışacağım.
    Dün gece habertürk'te Barkın'ın haberi üzerinden motosiklette güvenli sürüş nasıl olmalı diye kısa da olsa konuşuldu, Barkın senelerce konuştu, yazdı, çizdi, ölümüyle tv'de güvenli sürüş konuşuldu, bir farkındalık yaratmak için ille motosiklet kullanan tanınmış, fenomen olmuş birinin ölmesi mi gerekiyordu dedim o anda. Medya'da çok sayıda motosiklet kullanıcısı var, Barkın haberlerinin bu kadar hızlı ve çok yapılmasının da en önemli sebebi bu bence. Ee o zaman bir hamle yapmalıdır medya, en azından şu bir kaç hafta içinde bir kaç programda konuyu tartışsanız ne olur arkadaş, bıktık siyasetten, memleket kurtaran aslanlardan, hep aynı yüzler hep aynı görüşlerle ülke kurtarıyor her gece. Bir gece, sadece bir gecenizi de motosiklete ayırsanız ne olur tv'nizde. Mesela Deniz Bayramoğlu ve Fatih Altaylı Pazar akşamları harika bilim programları yapıyor, arkadaş bir Pazarınızı da motosiklet üzerine ayırın zilyon tane eğitmen, uzman, profi motosikletçi var ülkede. Hatta benim gördüğüm bildiğim, pek çok akademisyen ve doktor da motosiklet kullanıyor, bu adamlar bu işin bilimsel yönünü bile konuşabilecek kapasitede adamlar, bilimse buyrun size bilim ve bilim adamları. Ben kendi adıma bu adamlara mail yoluyla ulaşıp konuyu belirteceğim. Umutlu olmasam da bir mailden elim yorulmaz.
    abeciMotoru bunu beğendi.

motorcrus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cıbır
    arkadaşlar mesafe çok uzak olduğu için katılamıyoruz veda konsepti ve cenaze töreni canlı yayın olacak mı bilgisi olan varmı ?

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yarin alanda ALTIN ELBİSELİ ADAM stickeri dahitilacakmiş.Malum benim motosiklet arızalı olduğu için ben gelemiyorum.Eğer Tekirdağ civarından gidebilen varsa yada bana posta/kargo yolu ile ulastirabilecek biri varsa sevinirim.En azından hatıra mahiyetinde saklamak istiyorum...
    Eğer sticker fazla çıkarsa ben senin için kenara ayırırım kardeşim.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyatımda iki cenazeye katılmayı çok istedim ama katılamadım, 1. Alparlan Türkeş, 2. Muhsin Yazıcıoğlu, Barkın'da üçüncü.
    Arkadaşlar sticker istiyorum, orada dağıtalandan olması şart değil, başka bulabileceğim bir yer varsa bilgilendirin, ücreti ne ise vereceğim.
    Hatta diyorum, ailesinden izin alınıp, böyle bir üretim ve satış yapılıp, Barkın adına bağışlansa bir yerlere?

Ya da bir arkadaş var mı oradan bana alıp gönderebilecek, hesap no versin birşeyler atayıp, rahmetlinin adına bir garibana,çocuğa versin.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Sticker gercekten guzel bir dusunce.
    Fazla alamayan arkadaslar en azindan gorselini paylasirsa belki digital baskiyla falan cikarttirabiliriz.
    Motorumda barkin abinin anisina bir sey olmasini cok istiyorum.

Onun disinda mugla da ikamet etmem ve motorumun pek uzun yola uygun olmamasindan oturu katilamiyorum ama kalbimiz sizlerle. Barkin abiyi hak ettigi gibi ugurlayacaginizdan suphem yok. Lutfen imkani olan youtube vs uzerinden yayin yaparsa cok iyi olur ve biz de kendimizi orada hissederiz.

Canlı yayınlayacak kanal vs varmı?

imtarky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R 2014
    Üsküdar da toplanacak olan arkadaşlar biraz daha bilgi verebilir mi acaba ?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Canlı yayın değil ama bu konu altına 1-2 kare foto ekliyeceğim. Sadece 1 veya 2...

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Ben gideceğim, arabayla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)