Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Altın Elbiseli Adam'ın vefatından sonra hissedilenler

Motovento
    REKLAM ALANI
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Hala inanamak güç hiç ölmüş gibi gelmiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kanoburda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Rs 200
    Cok yazik oldu.sogudum bende resmen.adam idoldu,tabuydu.200 cc motor.ekipman bilinc hepsi yerle yeksan oldu..

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yakın bir akrabam ölmüs kadar üzüldum .
    morosıklet namına bildigim herseyi ögrendıgım kısıdır .

dün gece domınar 400 ibcelemesi icib mail attım . sabah ölüm haberi geldi .

HAYAT BAZEN BEKLENMEDIKTIR.
    halilom bunu beğendi.

inanamıyorum, ailemden birinin ölüm haberi gelmişte inanamayıp tepkisiz kaldım sabah, 2-3 saat sonra olayın farkına vardımki nasıl olur ulan? şaka olmalı, şimdi bu ülkede motorcuları kim yöneticek kollicak, kendimi şuan yalnız güçsüz hissediyorum

gaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250
    ''Söylenecek çok şey olduğu gibi, söylenecek hiçbir şey de yok...''

Türkiye hatta Dünya motosiklet camiasının en duayen adamlarından birisi, yukarıdaki ''saçmasapan'' cümle gibi, ''saçmasapan'' bir kazanın maalesef kurbanı oldu. Çiftler, arkadaşlar vs... Daha da ağır konuşasım var ancak forum kuralları buna müsaade etmiyor. Kendi aranızdaki salak kavgalarınızı başkalarına zarar vermeyeceğiniz yerlerde yapın ve oralarda ne halt yiyorsanız yiyin. Burada, durmaması gereken yerde duran veya yanındaki kişi tarafından delirtilip durmaya sürüklenen ilgili kişi Buğra Erdem de canından olduğu gibi Barkın Abi'yi de bizlerden kopardı. (Kendisine de rahmet dilerim)

Ben dahil birçok insan, onu yakından tanımadan, motosikleti onunla daha çok sevmiştir, eminim. Onun güvenli sürüş videolarını ebeveynlerimize izlettirerek ikna çabalarında da bulunmuşuzdur en basitinden. Onun kaza haberiyle birlikte kaç yıllık kullanıcıların ''soğudum'', ''satıyorum'', ''kullanmayacağım'' ibarelerini görüyorum. İki teker konusundaki etkileyiciliği bambaşka olduğu gibi tabir-i caizse; lafını hiç esirgemez, esprili diliyle ''döte döt'' derdi.

Uzatmayalım. Sabahtan beri çoğumuzun morali bu hadiseden dolayı bozuk zaten. Anılarda yaşatacağız. Her kontağı çevirişimizde onu unutmayacağız. Özleyeceğiz, elbet bir gün buluşacağız.

Onun da dediği gibi: ''bu aletler (🚲) güvenlidir, bunlar (🚗👨) güvenli değildir.''

Allah gani gani rahmet eylesin, mekanın cennet olsun. Altın Elbiseli Adam...

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    Kendisiyle hiç tanışmasak da çoğumuz ona abi diyoruz.Barkın bayoğlu kendini böyle sevdirmişti.Videoları kimbilir kaç defa hayatımı kurtarmıştır.Barkın abi bile böyle saçma bir kazada hayatını kaybediyorsa onun onda biri kadar bilgisi olmayan çoğumuzun hayatta kalması şansa bağlı demektir.Bu ülke öyle cahil bir ülke işte.Forumdaki bir çok arkadaş gibi ben de motor işine bırakmayı düşünmeye başladım.
    halilom bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Haberi duyunca inanmak istemedim çok üzüldüm çok şey öğrendim Barkın abiden mekanı cennet olsun

Motosikleti
    HondaCRF250Ralli
    Dün iki genç memur bugün bir genç daha...ve birçok basında yer bile verilmeyen onlarcası...hep motosikleti veya otomobili kullananlar mı suçlu..bu karayolları belediyeler ne iş yapar.. senede 5 senede 5 defa yenilenen asfaltmı olur.. kestiğiniz milyonlarca dolar çakma cezaların paraları, alınan katmerli soygun vergiler nereye gidiyor.. giyotin gibi katil zihniyetinize hizmet eden metal bariyerler ve dik ayakları ne zaman İNSAN olmayı deneyip çalıp çırpmak yerine topluma hizmet vermek için o koltuklara oturacaksınız. mekanın cennet olsun kardeşim. başımız sağolsun.
    Emreerol bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Hayatımızda bir komşu, bir arkadaş gibi, çok yakınlarda yer tutmuş birini kaybettik. Çok üzgünüm.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Hayatımda ilk kez birinin ölümüne inanamıyorum, şakadır heralde falan diye düşündüğüm başka bir günüm olmadı,
    Barkın abiyi bilenler bilmeyenlere de anlatsın, motor camiasına hizmetleri anlat anlat bitmez heralde,
    kendini her konuda en üst düzeyde yetiştirmeye çalışmış örnek biri olarak bizim sesimiz oldu her fırsatta her yerde, yayın sonrası bile bize bişeyler anlatma derdindeydi.
    Hiçbir kötü alışkanlığı da yoktu bildiğim kadarıyla, sadece dili sivri olduğu için sevmeyenler olabilirdi, ama bugun hepimiz seven sevmeyen hepimiz çok üzüldük biliyorum, yerinde rahat uyu Barkın abi.
    Seni unutmayız kuşkun olmasın.
    halilom ve yigitap bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    Sevdiği şey üzerinde ölmek, yok hocam öyle birşey, az akıllı olun, ölüm lan bu sevdiklerini arkada bırakmak , 42 yaşında adam daha hayatının yarısında.. gel şimdi sor Barkına gesen hayata geri motora bakar mı yüzüne.. ölüm bu arkadaşlar ölüm acı çekmek , nefes alamamak rende gibi olmak var işin sonunda.. Türkiyede motor işi eğitim ile çözülemeyeceğini, şansa kalmış bir şey olduğunu defalarca gördük... Eğer paranı bundan kazanmıyorsan batsın bu zevk, kalsın dört tekerle de karadeniz avrupa dünya turuna çıkarım... çok sinirliyim çok üzgünüm, inanmak istemiyorum, şakaydı babuşlar diye ortaya çıkmasını istiyorum ama yok... giden gelmiyor arkadaşlar....
    halilom bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Abi çok üzdün bizleri yerin asla doldurulmayacak.

Xavosa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25
    Benim icin her sey bir anda anlamsizlasti.
    Hani cok etkileyici bir film izledikten sonra o duygusalliktan birkac saat cikamazsiniz ya, onun gibi.

Motora ilk defa binmek istemedim bu sabah.
    Beni motorun uzerinde tutan en kalin dallardan biri yok artik. Bu dal da bir kaza cercevesinde koptugundan motosiklet uzerinde olum daha da yakin geliyor artik.

Sagdan sagdan surdum bugun..
    Bu olay motosiklet satislarini bile etkileyebilir. Tekrar basimiz sagolsun.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Birden ortaya çıkıp farkındalık yaratmak için böyle bir şey yaptım diyecek diye bekliyorum..Belki söveceğim ama çok sevineceğim aynı zamanda.Böyle bir şey olmasını umut ediyorum.17 yaşında babamı kaybettiğimde de böyle hissetmiştim.Sanki bir yerden çıkıp gelecekmiş gibi.Aradan 28 yıl geçmiş.
    YsNLzTrK, Emreerol ve halilom bunu beğendiler.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Barkın'ın hepimizin bildiği çok büyük bir kazası var,kaburgaları ve omuru kırık halde motoru ile fizik tedaviye gitmiş bir adam.

Hatta fizik tedavi merkezindeki uzmanların onla ilgili instgram hesaplarındaki paylaşımda görebilirsiniz.

Demem o ki , Barkın zamanı geriye alsa büyük ihtimal motora binmeye ve aynı şekilde hayatını yaşamaya devam ederdi.

Hepimiz aynı yoldan gitmiyoruz aynı tercihleri yapmıyoruz ama Barkın'ı tanıdığım kadarıyla ölüm de olsa vazgeçmezdi ve geçmedi.

Şu an motora binen herkes belli riskleri alarak motorunun üzerinde. Kimi yaptığı kazalardan sonra tamamen bırakıyor, tabi kazanın sonucunun size bu şansı veriyor olması gerek,yani ölmemiş olacaksınız, motoru kullanmanıza engel bir kalıcı sakatlığınız olmayacak. Tamamen kendi isteğinizle bırakma fırsatınız olacak. Büyük bir kaza yapana kadar herkes kaza olayını aklına getirmiyor veya ayaküstü sohbetlerde geçiyor mevzu gidiyor.

Motora ya binilmeyecek ya da biniliyorsa tüm bunlar göze alınacak. Türkiye'de trafiğin çok daha riskli ve kuralsız olduğu gerçeğinide kabul ederek düşünmek zorundayız.
    EldekiDebryj, Emreerol, yigitap ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    yamaha tracer 700 2016
    insan gerçekten inanamıyor.hayatı ve sonu steve irwin,timothy treadwell(grizzly man)gibilirle aynı oldu hepside yapmayı sevdikleri bağlandıkları şeyle hayatını kaybetiler.

hep içimden şimdi bir sürü şey anlatıyor şunu yapın bunu yapmayın ölürsünüz falan gibi kendine bişey olsa ne olur acaba demiştim malesef bu sorunun cevabı çok yakınmış.yüzde yüz yaptıkları şeyle örnek alınacak biri değildi belki ama motosiklet hakkında ondan öğrenilecek çok şey vardı.

umarım onu sevmeyenler ve sürekli laf çarptığı insanlar çok sevinmez çünkü bu işin çok bileni de az bileni de bu vahim sonla tanışabiliyor.

elden Allah ü tealanın rahmetini dilemekten başka çok bişey gelmiyor.

Köprüde kavga edip araçtan inen şahısların profilleri;

Buğra Erdem

Yasemin Diker

Allah ailelerine sabırlar versin iki tarafında.

abap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250
    Abimizi kaybettik..

Çok üzdün be üstad, çok zamansız gittin..Allah rahmet eylesin.

karacabeg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Moralimiz bozuldu, canımız sıkıldı ama yine de birazdan motorumla eve gideceğim, ve sabah tekrar işime geleceğim. Belki bir süre artçı almayacağım ama günlük yine 50 km süreceğim. Tüm densizlere, cahillere ve engellere rağmen; üstüne üstüne değil, kavga etmek için değil yolumu bulmak için süreceğim.

Tek ricam metin olun ve dikkatli kullanın şu makineleri. Motor öldürmez ecel öldürür.
    pea ve yigitap bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt-25
    Motor kullanmanın teorik bilgisini sayesin de öğrendim. 11,000 km oldu ve herkese dedim çevremde seyredin faydalı bilgiler veriyor diye. Fakat bazı ölümler gariptir. Sürekli bir yerden çıkacakmış, sanki ölmemiş uzak yerlere gitmiş bir gün gelecekmiş gibi hissettiriyor. Barkın hocam da öyle hissettirdi. Allah rahmet eylesin.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)