Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2017 Duke 250 vs. Mt25

Motovento
    REKLAM ALANI
    cıbırlover1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Merhabalar Arkadaslar ;

Biliyorum biliyorum hemen taşlamayin bu sorular defalarca soruldu ama insan tam motorunu alma arifesinde olunca sizler gibi degerli üyelere sorma ihtiyaci duyuyor

Arkadaslar insallah bir sorun sıkıntı olmazsa Allahin izniyle önümüzde ki hafta icerisinde motorumu yenileyecegim.. İkıncı el mt 07 düsünürken gerek tecrübe gerekse %90 şehir ici kullanacagimdan ötürü daha az yakan fazla da performansli olmayacak bir araca yönelmek istedim ... Ve sıfır almayi dusunuyorum...
    Sizlere sormak istedigim soru sizce hangi motorsiklet sorunsuzluk acisindan daha iyi ?? Bilindigi gibi forumda sıkca ktm nin 250cc motor blogu icin catlamali patlamali yorumlar okuduk... Bu durum beni acikcasi korkutuyor... Aldigim motora en azindan 3 yil binmeyi dusunuyorum... Cok motoru zorlayan bir insan degilim.. Cbr kullanirken 5-7 devir araliginda kullaniyordum ancak yinede sorunsuz bir motor blogu istiyorum..
    Gerci yamahanin 250 lik motor blogu ile ilgilide yag pompasi ile sıkıntı duymustum ancak onca alan ksiiye ragmen bu sorun cok fazla dillendirilmedi...
    Madem böyle dusunuyorsun neden mt-25 degil derseniz de KTM nin abs , bybre fren , kaydirmali debriyaj ,çelik fren hortumu ve wp amortisorleri beni cezbediyor...
    Sizce hangisini almak daha mantikli bir secim olacaktir nedenleri ile yazabilirseniz aklimdaki karisikligi gecirmek icin cok memnun olurum... Suzuki inazuma dusunmuyorum %90 sehir icinde kullanacagim agirlik cok olsun istemiyorum...
    Degerli yorumlariniz icin simdiden tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    hocam milyar tane gerçekten açıldı konusu hepsinin birbirine üstün donanımları,yönleri var.bakış açın neyse zaten o mantıklı gelicektir

Her insanevladı gibi kullanılmayan motor arıza verebilir en sağlam motor hatalı üretimle yine arıza verebilir bunlrı geç önce bunu çıkar kriterlerden bana sorarsan kesinlikle ktm daha sağlamdırda mptor olarak (seramik teknolojisi) siz diğer kriterlere bakın ki zaten sonuç belli...

Motosikleti
    Duke250>YBR125
    2016 duke 250 aldım fuardan. 6bin kmdir kullanıyorum henüz hiç sıkıntı çıkarmadı. Genelde 3,2 3,3 litre gibi değerler yaktiriyorum şehir içinde. Abs ve frenlerden çok memnunum. Hatta en memnun olduğum özelliği bu diyebilirim. Motorun torku ve kalkislarindan memnunum. Son hız olarak ise yokuş aşağı 155 gördüm. Mt25 te muhtemelen daha yüksek değerler görürsünüz. Bir de duke de lastik avantajıniz oluyor metzeler sportec m5 ile geliyor. Ama yeni kasa duke lerde fiyata sağlam bir zam yapmışlar. Onu da göz önünde bulundurmak lazım.

shruikan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    turuncu
    2. el temiz 390 al, 125'ten geçiyorsan öyle aman aman bir fark hissetmezsin.

waldorf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin
    Duke 250'nin abs'si, debriyajı, lastiği, yakıt ekonomisi Mt'ye göre daha güzel.
    Mt'nin az titreşimi,daha yüksek hızı mevcut.

Açıkçası mt 25 sahibi olarak, artık bitaz yavan gelmeye başladı. Yeni kasa duke'u beğendim gayet hoş olmuş. Keşke 390 koydukları ekranı buna da koysalardı. Ufacık turuncu ekranı kör ediyor adamı resmen.

Ben şuan Duke tercih ederdim. Emniyet ve güvenli sürüş açısından tartışmasız daha önde duke.
    cıbırlover1 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 125R
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Cbr 125 den gececegim ... Aslina bakilirsa artık ikinci el motorsiklet almak pek istemiyorum.. Keske sıfır duke390 alabilecek param olsaydı o zaman hic konu bile acmadan almistim sanirim Farlarina ve bilgi ekranina görür görmez bayildim...
    Aslina bakarsaniz 125 cc nin performansi bile benim icin yeterli sayilirdi.. Yakıt avantajindan ve vergi avantajindan 250 cc ideal diye dusunuyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı waldorf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250'nin abs'si, debriyajı, lastiği, yakıt ekonomisi Mt'ye göre daha güzel.
    Mt'nin az titreşimi,daha yüksek hızı mevcut.

Açıkçası mt 25 sahibi olarak, artık bitaz yavan gelmeye başladı. Yeni kasa duke'u beğendim gayet hoş olmuş. Keşke 390 koydukları ekranı buna da koysalardı. Ufacık turuncu ekranı kör ediyor adamı resmen.

Ben şuan Duke tercih ederdim. Emniyet ve güvenli sürüş açısından tartışmasız daha önde duke.

Değerli yorumunuz icin cok tesekkur ederim... Mt sahibi olmanizda , yorumunuzu daha dikkatli incelememe sebep oldu .. Bircok sitede mt nin amortisorlerinin cok yumusak oldugunu ve virajlarda cok dengeli olmadigi vs yaziyordu siz nasil degerlendiriyorsunuz... Normal kullanimda yeterli mi ?

Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı cıbırlover1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Cbr 125 den gececegim ... Aslina bakilirsa artık ikinci el motorsiklet almak pek istemiyorum.. Keske sıfır duke390 alabilecek param olsaydı o zaman hic konu bile acmadan almistim sanirim Farlarina ve bilgi ekranina görür görmez bayildim...
    Aslina bakarsaniz 125 cc nin performansi bile benim icin yeterli sayilirdi.. Yakıt avantajindan ve vergi avantajindan 250 cc ideal diye dusunuyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Değerli yorumunuz icin cok tesekkur ederim... Mt sahibi olmanizda , yorumunuzu daha dikkatli incelememe sebep oldu .. Bircok sitede mt nin amortisorlerinin cok yumusak oldugunu ve virajlarda cok dengeli olmadigi vs yaziyordu siz nasil degerlendiriyorsunuz... Normal kullanimda yeterli mi ?

Valla nerede o yumuşak amortisörler biri göstersin bana ) Neyin üstünden geçsek maşşallah tamamen hissediyorum.
    Altınızdaki makina 250 cc bir alet. Çok zorlamanın alemi yok. Üzerindeki naylon lastiklerle daha hiç virajda sıkıntı yaşamadım, hele ki amortisör kaynaklı hiçbirşey görmedim. Dediğim gibi macera aramaya gerek yok, efendi gibi gidiyorum geliyorum. Ufak kontralar ötesi yok. Amortisör kaynaklı yığılma, çizgiden çıkma gibi sorun görmedim.

Gerçekten keyif aldığım bir makina, efendi sürüşte çok aşırı yakmıyor. Ben 3,6lt ortalamaya sahibim. Biraz heyecan yapmak istediğimde de hiç eksik bırakmıyor. Gereken torku sağlıyor.

Desenizki şimdi olsa ne alırsınız teknik olarak Duke alırım. Lastik çok problem değil, parasıyla alınır. Kaydırmalı debriyaj çok dert ettiğim birşey değil. Ama abs konusu malesef alternatifi yok. Daha geçtiğimiz Cuma günü ufak bir kaza atlattım. Şuan düşünmeden edemiyorum abs olsa aynı tehlikeye girer miydim diye.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Ben duke'ün mt'ye göre daha fazla artısı olduğunu düşünüyorum bu nedenle ben olsam seçimimi ktm'den yana kullanırdım.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aynı cc de her zaman KTM derim.
    motoru üreten adamlar bizzat kendileri test ediyolar.

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    İkisi de iyidir. Git ikisinin de üzerine otur, hangisi hoşuna giderse onu al.

Not: Küçük olması dezavantajına karşı abs ekstrası bile ktm alma sebebidir.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    Kafandaki şeyleri tahmin ediyor gibiyim, geçtiğimiz hafta ben de senin gibi 125cc'den 250cc'ye geçmek üzere sıfır bir motor aldım çünkü. Aynı şekilde motoru fazla zorlayan biri değilim, dengeli, keyifli, güvenli bir sürüş motosiklet kullanırkenki hedefim. Lastik kısmına girmiyorum, zaten aralıklarla değiştirilen bir parça. Kişisel tercihleri (marka beğenisi, estetik vb vb) de bir kenara bırakınca bence karar vermek için ana kıyas şu:

1) Motor Bloğu
    Yamaha'nın çift silindir 36 beygir motoru mu, KTM'nin tek silindir 31 beygir motoru mu?

2) Fren Diskleri
    Yamaha'nın fren diskleri, KTM'nin ABS'li fren diskleri mi?

3) Fiyat
    Yamaha'nın 17.750'lik fiyatı mı (lastikleri de koy 18.750), KTM'nin 17.000'lik fiyatı mı?

Açıkçası ben bu iki motoru kafamda kıyaslarken senin kadar tereddütte kalmadım, çünkü cc değiştirmemin temel nedeni performansı daha güçlü ve stabil bir motorla devam etmek önümüzdeki senelerde. Bu iki motorun çalışma prensipleri birbirinden farklı ve ben kararımı motor bloğuna göre verdim. Çift silindir 36 beygir motorla, MT-25 rakibinden iki adım önde diye düşünüyorum. Bundan sonra tek silindir bir motora dönmeyi planlamadığımdan prensip olarak çift silindir bir motor kullanmayı da çok daha öğretici buluyorum kendim için.

Halihazırda ABS'siz bir motosiklet kullandığım için belki ikinci sorunun bendeki etkisi olması gerekenden daha az olabilir, nitekim ABS önemli bir teknoloji. (MT-25'in ABS'si olsaydı fiyat olarak iki motoru karşılaştıramazdık da zaten, belki 4-5 bin fiyatı değişecektir MT-25'in.)

Fiyat konusu da tamamen kişisek bir konudur, onu herkes kendi durumuna göre değerlendirir zaten.

O yüzden sana tavsiyem etraflıca düşün, test etme imkanı bulabilirsen de test et. Bu iki model için konuşursak, tarzlar aynı belki ama Yamaha ve KTM'nin motor blokları birbirlerinden farklı, bunu kullanırken hissedebilirsin. Bir de boyut meselesi var tabii, onu da arkadaşların dediği gibi motorun üzerine oturunca anlayabilirsin sadece.

Motosikleti
    KTM Duke 250 / 2017 , Hero Hunk
    Selamlar

MT-25 sürmedim o yüzden onun hakkında yorum yapamam ama sana şunu söyleyebilirim. Bende geçen hafta KTM duke 250 aldım yeni kasa sıfır olarak. Almadan önce test sürüşü için verdiler. 30 dk kadar sürdüm. Sadece makinaya aşık oldum ve hemen satın aldım.

Frenler gerçekten çok iyi, rodajda olduğundan fazla zorlamıyorum. ama ivmelenmesi çok iyi. Tek silindir olması kafanı karıştırmasın. Titreşim çok az ve gerçekten çok canlı bir motor.

Farlar , yeni kasası vs. cidden çok iyi.

Kaydırmalı debriyaj bunun sağladığı konfor ve ekstra güvenlik de cabası.

İri kıyım bir makina istiyorsan mt-25 derim. daha ufak ama içinde ufak bir şeytan yatan bir kız istiyorsan da KTM

Motosikleti
    CBR 125R
    Öncelikle degerli görüslerini benimle paylasan herkese çok tesekkur ederim... Ancak özellikle kullanicilari olmalarindan dolayi ve üsenmeyip benim icin en ince ayrintisina kadar yazan sayin @zertech @Darkin ve @waldorf 'a ayrica ve özellikle tesekkur ederim...

Forumun genel kanısı teknolojik ve donanim üstünlüğünden ötürü Ktm den yana sanirim.. Kendi sehrimde KTM bayisi olmamasindan oturu en yakin KTM bayisi Aydindaki bayiye ellerinde test araclari olup olmadigini soracagim birde rodajdan ötürü nakliye seceneklerinin olup olmadigini...
    Ancak yine de dusundugum zaman kendi sehrimde ktm bayisi olmamasi buyuk bir dezavantaj gözüküyor gibi... Sadece bakim olsa belki onemli degil ama Allah korusun bir kaza durumunda kamyonete koyup 160 km öteye götürmekte kolay birsey olmasa gerek...
    Bu mesajdan sonra bir arayip sorayim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman aman olmayan fark:

CBR 125 0-100 14 sn

DUKE 390 0-100 5.5 sn

Tork farkı da cabası. Bari sen yapma turuncu.
    900rr bunu beğendi.

Motosikleti
    Africa Twin
    Alıntı zabuzaretta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman aman olmayan fark:

CBR 125 0-100 14 sn

DUKE 390 0-100 5.5 sn

Tork farkı da cabası. Bari sen yapma turuncu.
    Bence 125'ten 250'ye geçersen öyle aman aman bir fark hissetmezsin demek istedi
    zabuzaretta bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Bu arada ben de yeni kasa 2017 Duke 250 sahibiyim ve tecrübelerimi aktarmak isterim. Bu arada bence titreşim belli bir devrin üstünde hissedilir cinsten 6500-7000 gibi titreşim başlıyor ve artarak devam ediyor ama yalnız ayaklarda, tek silindir yüksek performans motoru olduğundan normal karşılıyorum, motoruma artçı olan kız arkadaşımda motorun titrediğini hissetmediğini söyledi. Donanım farklılıklarına girmiyorum KTM epey önde. MT-25 kullanmadım ama R-25 kullandım aynı teknoloji olduğunu varsayarak oturuş pozisyonunu kulak arkası edip onun hakkındaki yorumlarımı ve kıyaslamalarımı da yazmak isterim. Çift silindirin avantajlarından biri tek silindire nispeten az titreşimi olması hissedilir cinsten daha az titreşim vardı R-25'te tabii 7000 devrin üstünden bahsediyorum. Kalkışta kaymak gibi kalkıyordu tabiri caizse benim Duke biraz haşin kalkıyor tek silindir dolayısı ile sanırım, bu benim aradığım bir özellik şikayet etmiyorum. Onun dışında geçen gün sahilyolunda ışıklarda karşılaştığım MT-25 kullanıcısı ile ışıktan ışığa kalkışlar yaptık ve hep aynı şey oldu, önce ben farkı açıyordum sonra o yavaş yavaş farkı kapatıp ya o önde burun farkıyla yada ben önde burun farkıyla bitiriyorduk. Daha yol olsa kesin olarak önde olur bu çift silindir ve yüksek beygirin kaçınılmaz sonu ama ara hızlanmalarda ciddi far vardı tek silindir avantajı ara hızlanmalarda belli ediyor. İkisi de başlangıç seviyesi ama benim tavsiyem Duke sebebi ise baya affedici olması ABS defalarca düşmemi engellemiştir, sayamam. He bir de R-25'te kaydırmalı debriyaj yoktu vites düşürürken arka tekeri kilitleyip durdum alışık olmadığımdan, sanırım ilk motoru kaydırmalı debriyajlı alarak hata ettim bir sonraki motorumda mutlaka kaydırmalı debriyaj arayacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)