Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Soldaki cebe girmek için 3 şeritli yolda en sağdan dönüş yapanlara dikkat!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Klasik motosiklet kazası arkadaşlar...

3 şeritli yolda, Isparta çıkışı, Sav yolu demir köprü sonrası, sol şeritten seyrederken sağ şeritten biri soldaki cebe girmek için sağdan sola yolun genişliğince çaprazlamasına sefere çıktı; ...

Yere yapıştık.

Motorda hasar yok; koruma demirleri iş gördü... Hem dizlerimi de korudu; motorun altında kalmasına rağmen hiç yük binmedi bacağıma.

(Ahan da yazıyorum; kawasaki de alsam, benelli de alsam, koruma demiri ona da taktırırım; şekil mekil hikaye, önce sağlık!)

Kask iyi ki vardı; başımızı yere vurmamıza rağmen bir şey olmadı...

Eldivenler bende vardı; bana bir şey olmadı. Artçı, o kadar uyarıma rağmen eldiven takmıyordu, hafif parmak eklemlerinin üstünde yüzülme oldu. Kaskı da takmayacaktı, ısrarım üzerine taktı; iyi ki takmış!

Arabada bir şey yok. Keşke olsaydı! Ne yalan söyliim; artçı olmasa, öyle dönene, hafif hıza düştükten sonra, tıklama şeklinde temas etmek isterdim. Gitsin tamponunu boyatsın en azından diye ...

Sol omzum kas zorlanması olsa gerek; ağrıyor. Serbest yüzme kulaç atar gibi yere düşünce sol omuz zorlandı anlaşılan. Umarım ciddi bir şey yoktur...

Kaza sonrası, çok da uzatmadık, adam da alttan aldı, ailesiyle, vedalaştık...

Hata onda... Sağdan sola sefere mi çıkılır soldaki cebe girmek için ... 3 şeritli ana yolda!

Hey Allahım ...

Yazıya başlarken adama güzelce saydırayım, banlarsam banlanırım diyordum; neyse, öfkem geçti ...

Yaz aylarındayız; sağdan gitsek olmuyor; soldan sıyrılıp gidelim diyoruz; onda da bunun gibi araç kullanmayı bilmeyenlere denk gelme ihtimaliniz oldukça yüksek ...

Ekipmansız çıkmayın...

Sola dönüş olan yerlere dikkat edin ...

Selametle...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Geçmiş olsun. Neyse ki önemli birşey yokmuş.

Motosiklet kullanırken umulmayanı ummak gerekiyor ne yazık ki.
    Keşke araç sürücüleri düzgün araç kullanımı konusunda daha çok bilinçlenseler de, bizler umulmayanı ummak için çaba sarfetmesek.
    GezeGeze bunu beğendi.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Geçmiş olsun. Burda olup bişeyler yazman sevindirici..
    GezeGeze bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)