Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

280 km Her gün UŞAK-KÜTAHYA arası gidip gelmek için

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba iyi günler.
    Siz değerli büyüklerimin tecrübelerinden yararlanmak istiyorum.
    Öncelikle daha önce motosiklet kullanmadım üniversitede okuyorum hafta içi 5 gün uşak kütahya arası gidip gelicem ortalama 250 280 km gidip gelmek.
    Hangi motor almalıyım yakıt tüketimi en fazla 100km de 2.5L olmalı bütçem yetmez yoksa honda cbr ne yakar tvs apache nasıldır veya sizin önerebileceğiniz ( Genç işi olsun sport ) var mı? Kışın nasıl gidip gelicem kar buzlanmada yağmurda ne yapmalıyım ?
    Bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Böyle bir şey işini görecektir.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Motosiklet dayansa can dayanmaz.
    Her gün o kadar uzunlukta aynı yolu gidip gelmek, sıkar darlar insanı.
    Ufak hacimle işin zor.
    Ali Bircan ve Kızıl pars bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2-3 haftada bir motorun periyodik bakımı gelecek bu konuyu da hesaba katman gerekecek

Katlanmak zorundayım haftada 4-5 gün gidip gelicem mecbur en uygun sport motor arıyorum

5-6 yaşında dizel Clio Symbol al bence. Hem uzun yolda 4lt/100km mazot yakarsın, hem de alırken fiyatı uygun olur, hem de rahat gidersin. Başka türlü her gün motosikletle pek mümkün değil, bir süre sonra ızdıraba dönüşür. Bir şekilde 1 günde 280 km'yi motosikletle yapmayı dene ne demek istediğimizi anlayacaksın. Rüzgar gürültüsü, soğuk havada üşümek, kıç ağrısı her gün yapılacak iş değil. Bir de sen yakıt tüketimi az olsun diye küçük cc ile yapacağım diyorsun.
    Kızıl pars bunu beğendi.

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Al discover 125 bi depoya 2 kere gider gelirsin ama ay dolmadan bakıma gircekleri butceni iyi ayarla
    Ayda minimum 6 bin km yol 8 ay kullansan 48 bin km eder kime satarsin kaça satarsin bilmem . Bukaa maliyete girmek mantıksız
    Muhtemelen ehliyet yok tecrübe yok
    Ekipman yok . Orda 5 gün bı pansiyonda kalsan daha az tutar dostum
    Kızıl pars bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    dostum ben kendimi manyak bilirdim de, benden de manyakları varmış kardeşim otur oturduğun yerde. deli misin? kışın napcan? gezmeye bile o kadar km yapmıyor millet. hayal olur o haberin olsun.

25 30 lira günlük yakan 280 km ye 80 i geçmicem hızda haftada max 5 min 3 gün gidip gelicem kışın buzlanmada otobüs kullanıcam otobüsde 50 liraya gidip gelme yapıyor

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Motosiklete, benzine, bakım maliyetlerini kısaca işletme masraflarını karşılamak yerine okula yakın biryerde ev kirala. 125cc ile ilk başlarda sıkıntı olmayabilir ama bir süre sonra kamyonları sollayamamaktan, sollayamadigin için arkasinda seyir Aldığın araçların egzoz kokularını buram buram içine çekmekten, motorun gitmeyişinden öyle bir bıkacaksın ki, kenara çekip bariyerlerden aşağı firlatabilirsin motoru
    Kızıl pars bunu beğendi.

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dusuk cc commuterle en az 4saat, yüksek alsan yakıt,öğrencilik çok zor.Kışın zaten olmaz.

Çok değil yazin iki gün o yolu yapsan anlarsin.Ev kiralasan %100 daha maliyetli olur, keyfine göre de gidip gelebilirsin ayrıca. .
    Ezcümle o iş olmaz.
    Kızıl pars bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    6 ay boyunca her hafta İstanbul-Kocaeli arası gidip gelmiş biri olarak konuşuyorum. Dediğin şey yapılacak iş değil. O kadar yol her gün motosikletle çekilmez. Zaten harcadığın benzine, bakım masrafına, ekipmana, motorun 1 sene olmadan pert olmasına para dayanmaz.

Sana tavsiyem okulunun yanında ev kirala ya da 20 bin lira civarı lpgli bir araba al. Kışın yağmurda çamurda rahat edersin. Bakım derdi yoktur. Motosikletten daha ucuza gelir.

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Kütahyada okuyan bir üniversite öğrencisi olarak yazıyorum.

Bu söylediğin şey tamamen hayal ürünü haberin olsun.

Kütahyanın soğuğunu ve buzunu hiç görmemişsin tahmin ediyorum. Bırak 280 km yi kütahyada 28 km motosiklet sür kışın ben seni tebrik ederim. Buzda dans yarışmasının yeni bölümlerini çekersin. Merkezde oturuyorum, okula gitmek için otobüs durağına yürürken bile komple buz üstünde defalarca kayma tehlikesi yaşayarak gidebiliyorum, sen motosiklet diyorsun.

Araba/otobüsten başka çaren yok. Yada kütahyaya yerleşiceksin eğer okulun kütahyadaysa.
    Kızıl pars, jimi_hendrix ve drtayfun bunu beğendiler.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Gs 1200 bile alsan olacak gibi durmuyor.
    Ben 150cc kullanıyorum 280 km git gelde günü kapatırsın.
    İmkan varsa ev kirala yada yurt olabilir.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Hocam ben 7 yıldır ankara Polatlı git gel yapıyorum arabayla 160 km o bile bazen çekilmiyor. Üst üste 3 gün motorla gidip geldim 2 kat daha fazla yordu. Birde uzun yolda havanın ne olacağını kestirmezsin yola çıkarsın 60-70 km sonra bi bakmışsın yağmur fırtına, kaldı ki sen sabah gidip akşam döneceksin büyük ihtimalle sabah iyi olan hava akşam nasıl olacak. İlla ki hergün gidip gelemem gerek diyorsan alacaksın en fazla 1.2 bi araba gidip geleceksin.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum Kütahya'da kışın sıkıntı olur. Kaza yaparsın. Çok kar yağar Kütahya'ya. Sıfırın altında 20 derecenin de altına düştüğü olur havanın. Bir de her gün aynı uzun güzergahı yapmak bir yerden sonra kazaya sebep olabilir.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Kütahya'da üniversite okumuştum. Pek güzel hatıralarım olduğu söylenemez şehirle alakalı.

Türkiye'nin kışı en soğuk geçen şehirlerinden biridir Kütahya. Yani kışın motora binemezsin. 4-5 ay binemezsin hatta.

Ayrıca günde o kadar km yol yapılmaz. O yolları iyi bilirim 6 ay çalıştım o civarda kamyon şöförü olarak. Kamyonda her türlü konfor varken ben sıkılıyordum yolda. Birde motorla hiç olmaz.

Benim şahsi düşünceme göre motorla uzun yol ancak gezide yapılır. Zevk alırsın yorulmazsın. Ama şehirlerarası sürekli olarak ulaşım aracı olarak kullanmak birçok açıdan olmaz.

Birde öğrencisin. O kadar yolu yapacaksın o yol yorgunluğu ile derse sınava vs gireceksin. Akşam hava kararacak. Karanlıkta döneceksin. Birde tüm günün yorgunluğu olacak.

Yani sözün özü bu kadar insan olmaz demiş. Sende hiç düşünme bunu.
    Kızıl pars bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Trollüğün kitabını yazmış vatandaş.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklette ihtiyaçtan ötürü yüksek km yapmayın, canınız kıymetliyse.

Motosikleti
    XT 660z Tenere
    3 aya toto felç olur . Olacak iş değil bence.Hele düşük cc ile işkenceye dönüşür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)