Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki tekerle iyilik dağıtıyor..

Motovento
    REKLAM ALANI
    hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Fotoğrafçı İlker Kül, iki teker tutkunlarını motosikletleriyle fotoğraflayarak elde ettiği gelirle köy çocuklarını mutlu ediyor. Kül’ün hedefi proje sayesinde bin çocuğa ulaşmak

Motosikletçi kimliğini fotoğrafçılıkla birleştiren İlker Kül, tek başına yürüttüğü proje ile Anadolu’nun köy okullarında eğitim gören çocuklara yardım yapıyor. Bir otomotiv firmasında çalışırken başlattığı ‘1000 Motorcu 1000 Çocuk’ adlı projesini hayata geçiren 44 yaşındaki Kül, motosiklet tutkunlarının fotoğraflarını çekerek elde ettiği gelirle köy okullarına gidiyor. Küçük ücretler karşılığında insanları çok sevdikleri motosikletleriyle fotoğraflayan İlker Kül, köy okullarındaki çocukları baştan ayağa giydiriyor. Sosyal medya üzerinden kendisine ulaşan okullara giden Kül, çocuklara kırtasiye malzemesi, oyuncak ve giysi alıyor.

‘Hayal kurabilsinler’

Projenin Türkiye çapında duyulması üzerine işinden istifa ederek yollara düşen Kül, artık isteyen motosiklet sevdalısının bulunduğu kente giderek özel fotoğraflarını da çekiyor. Şehir şehir dolaşıp iki teker tutkunlarının fotoğraflarını çeken Kül, bir önceki seyahatinde elde ettiği gelirle belirlediği köy okulunu ziyaret ediyor. Yardımsever motosikletli, bugüne kadar Şırnak, Van, Ağrı, Kars, Urfa, Kahramanmaraş, Kütahya, Malatya, Afyon, Muğla, Batman ve Samsun’daki köy okullarında toplam 545 çocuğa ulaşmış. Kül, “Evimi sattım, işimden ayıldım ve paranın satın alamayacağı değerlere yola çıktım. Motosikletimle köyleri, kasabaları, şehirleri dolaşıp çocukların mutluluğu için yol yapıyorum. 1000 çocuğa ulaşmak ve onların hayal kurmalarına yardım ederken gelecekten umutlu olmaları için elimden geleni yapacağım” dedi.

‘En büyük ihtiyaç benzin’

Motosikletine yaptığı römorkör ile Anadolu’yu karış karış dolaşan Kül, bulunduğu şehirde benzin masrafı yapmamak için katlanır bisiklet taşıyor. Kül, “En büyük ihtiyacım benzin. Motosikletimin yakıt sorununu çözersem daha çok motosikletlinin fotoğrafını çekebilir daha çok çocuğa ulaşabilirim. Motosiklet kullanıcıları çok yardımsever ve yüce gönüllü. Yüzlercesi projeme destek için sıraya girdi. Gittiğim yerlerde otelde kalmak yerine kamp yaparak çocuklara daha çok yardım etmek istiyorum” diye konuştu.

Hedefi 1000 çocuğa ulaşmak

Fırat Kül, proje için evini sattı, işinden istifa etti.

Kaynak : Milliyet
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    R25
    Hachiko her açtığın konunun başlık sonuna hachiko diyede not düşte kardeşim girmiyim konuya, hergün 3-5 konu paylaşıyorsun ve hemen hepsi sıradan gazete haberleri, daha ilgi çekici bişeyler lazım..

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hachiko her açtığın konunun başlık sonuna hachiko diyede not düşte kardeşim girmiyim konuya, hergün 3-5 konu paylaşıyorsun ve hemen hepsi sıradan gazete haberleri, daha ilgi çekici bişeyler lazım..
    Engelleyebilirsin..

Motosikleti
    R25
    Alıntı hachiko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Engelleyebilirsin..
    Yok belki haber dışında konu açarsın bilgi sahibi oluruz

Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok belki haber dışında konu açarsın bilgi sahibi oluruz
    Açıyorum...

vişneçürüğü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio beverly 300
    Yolun açık olsun hayırsever insan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)