Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Marka model ve genel olarak tavsiye

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar Merhaba,
    Forumu sürekli takip eden birisiyim fakat üye olmak yeni nasip oldu.
    Motor hayalimi bu sene gerçekleştirdim ve ktm duke 250 ile bu yola başladım. Öncesinde motor eğitimi aldım. 3000 km kadar duke 250 yi kullandım ve büyütmeye karar verdim. Geçen haftalarda motorumu sattım.
    Benim amacım şehir içi ve şehir dışı kullanıma uygun, yan ve arka çanta bağlanabilen artçılı kullanılacak 650cc yi geçmeyecek sport touring bir motor almak.
    Genelde şehir içinde tek kullanıyorum ama eşimle beraber şehir dışı, yakın gidilebilecek yerlere yorulmadan, zorlanmadan gitmek.
    Naked düşünüyordum ama duke 250 Den sonra fikrim değişti. Rüzgar çok rahatsız ediyor.
    Diğer danışmak istediğim konu ABS konusu. ABS li motorlar biraz limitimi zorluyor. Sizce nekadar zorlarsa zorlasın kesinlikle ABS olsun mu?
    Bu kriterlere göre aklımda birkaç model var siz ne dersiniz? Yada başka bir öneriniz varmıdır.
    Aklımdaki modeller;
    Yamaha Diversion F
    Kawasaki ER6F
    Honda CBR 600,650 F
    Yakıt abartı kilometre yapmadığım için çok fark olmadığı sürece önemli değil gibi.
    Motoru 2. El almayı düşünüyorum.
    Bu arada boyum 1,72 cm, motorda acemi olduğum için hanım arkada olunca ayaklarım kıl payı değince tedirgin oluyorum.
    Teşekkürler, iyi forumlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Konunuz taşındı iyi forumlar
    Abs konusunda hem daha stabil daha duzgun freneja girilsiginden ben abssiz motor mumkunse almiyorum,
    4 silindir 600 cc motorlar icin bana sizin acinizdan erken gibi geldi,
    Ama genede ern6f son kasa gecen sene idi artik turkiyede yok diyr biliyorum bunu goz onunde bulundurmak lazim,
    Cbr650 f ole hicte sport turing bir makine degil baya ss bana gore gore, diversion f daha turing
    Divesion daha agir cbr daha hafif makine,
    Ikisinde de sele alcak sikinti olmaz..
    Denemeden karar vermeyin derim..
    3000 km de 4 silindir 600 cc makine icin biraz erken,
    Cbr 250 mt 25 gibi makinelerle 1 sene gecirmenizde fayda var bence yada duke 390.. cbf 500 en azindan 2 silindir devam edersiniz..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Cbr650 f yada 2011-2013 arası 600f,xj6 f alabilirsiniz.

Alıntı awesomee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunuz taşındı iyi forumlar
    Abs konusunda hem daha stabil daha duzgun freneja girilsiginden ben abssiz motor mumkunse almiyorum,
    4 silindir 600 cc motorlar icin bana sizin acinizdan erken gibi geldi,
    Ama genede ern6f son kasa gecen sene idi artik turkiyede yok diyr biliyorum bunu goz onunde bulundurmak lazim,
    Cbr650 f ole hicte sport turing bir makine degil baya ss bana gore gore, diversion f daha turing
    Divesion daha agir cbr daha hafif makine,
    Ikisinde de sele alcak sikinti olmaz..
    Denemeden karar vermeyin derim..
    3000 km de 4 silindir 600 cc makine icin biraz erken,
    Cbr 250 mt 25 gibi makinelerle 1 sene gecirmenizde fayda var bence yada duke 390.. cbf 500 en azindan 2 silindir devam edersiniz..
    2 silindir mt07 vardi aklımda ama o da hırçın gibi geldi biraz. Duke 390 da da çok titreşim var hocam. Ne bileyim biraz konfor olsun dedim 4 silindir yazarak. Cbf500 olabilir ama aklım hep Abs li diversion f de.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    mt07 artçı konfor 0, aynı zamanda teker vs çok hızlı gelen bir motor yok yok 2 silindirden kastım mt07 değildi
    yani benim bileğim iyidir yaparım ben diosan divesion f daha uysal bir makine,
    bana gore çok agır ve hantal, tabi ben 1,60 58 kiloyum
    ben mt07 seçtim yalnız, 4. motorum 30,000 km yaptıktan sonra...
    pcx ile basladım, rc 200, kawasaki 300 ve en son mt07.. bu yolculuk sonunda mt07 aldım,
    3000 km tecrubeyle o motorlara girer miydim? girmedim, giremezdim,
    kullanılır mı? 600 ile başlanılır mı? başlanılır tabi karar bizim, risk alırsın, eşini arkana alacaksın..

cbf500 gayet güzel fikrimce, motor işi hayat işi yavaş sabırlı uzatarak ve keyfini çıkararak yasanmalı..
    Ne yaparsan yap... AŞK ile yap..

Ikinci el almayı düşünüyorum. Er6f deneme şansınız oldumu?
    Diversion ve cbr ı 4 silindirden eledik. Cbf 500 de piyasada yok. 1 tane ilan gördüm diğerleri çok eski.

CBr500r demek istemiş olabilir awesome başkan

Cbf500 ve Cb500f birisi eski digeri yeni modeller CBf500 de abs yoktur zaten ,cb500f de vardır ama o da naked dir.

Awesome başkanın kasıt etiği motor yukardaki resimde ki motor diye düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)