Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

OTOYOL 300CC SINIRI HK.

Motovento
    REKLAM ALANI
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avrupada varmış deyip gelirse tam Türk işi yönetici zekası olur. 300 cc altı otobana giremez, 300cc zorunlu, 250cc üstü özel tüketim vergisi Gevenlik bahane vergi şahane

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bilirkişi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    imkan varsa 250 cc nin altına düşmeyeceksin.
    Yoksa? Otoyolu kullanmayayım mı?Benim hakkım yok mu bu yolları kullanmaya?Aslında anlattığım olay çevre yolunda oldu ama otoyolun bir parçası.Bilenler için Gaziemir-Balçova arası yokuş yukarı.

computeus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO CL-X 700 Adventure
    Alıntı salihozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoksa? Otoyolu kullanmayayım mı?Benim hakkım yok mu bu yolları kullanmaya?Aslında anlattığım olay çevre yolunda oldu ama otoyolun bir parçası.Bilenler için Gaziemir-Balçova arası yokuş yukarı.
    Kullanmayın. Hakkınız var ama boşuna canınızı tehlikeye atıyorsunuz.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok otoyol var da memlekette, yola çıkamama derdine düştünüz
    İyilik yaranılamıyor sizin gibilere
    Şu at gözlüğünü bir atsanız
    Taptığın zihniyete devam et turuncu kafa

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    ilk kez duyuyorum böyle bir sinirlamayi, cok mantiksiz bir kural olur.
    lakin 5 yillik B ehliyeti sahipseniz, sinava girmeden 125cc'lik motosiklet ehliyeti alabiliyorsunuz. cogu kisi günümüzün trafik yogunlugundan kacmak icin otomobilini birakip motosiklet ile is yerlerine gidiyorlar.

almanya, avusturya ve isvicrede oto yollarda söyle bir sinirlama var; asgari hiz limiti yoktur, fakat otoyolu kullanabilmek icin araciniz yapi itibari ile saatte en az 60km'yi gecebilmesi gerekiyor.
    Türkiyede ise otoyollarda asgari hiz limiti saatte 40km'dir.

Alıntı shruikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok otoyol var da memlekette, yola çıkamama derdine düştünüz
    Shruikan iktidara gelecek bütün yollar otoban olacak. Oylar Shruikan'a arkadaşlar

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı COQ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'da hangi ülkelerde varmış bu 300cc sınırı?
    2 senedir bu geyik dönüp duruyor ama daha bir kişi de çıkıp şu ülkede var demedi.
    Valla meraktan ölücem.
    Hindistan'da 350cc..
    :D

Moderatör Levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 1200 GS Adventure
    Hangi Avrupa'da, hangi otobanda hız sınırı yok bende bunu merak ettim, ilaveten benim bildiğim Avrupa'da, her otobanda hız limiti var ve her otobanda her motosiklet yol alıyor?

Bi Almanya için otoban hız limitlerinin saat ve yol durumuna göre dijital tabelalar ile anlık belirlendiğini, bir yurt dışı seyahatimde denk geldiğim bir alman ile yaptığım ayaküstü sohbette duymuştum, gidip sürmedim, o yüzden net bir bilgim yok, ama bu durum geneli ifade etmek icin pek doğru olmaz.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi Avrupa'da, hangi otobanda hız sınırı yok bende bunu merak ettim, ilaveten benim bildiğim Avrupa'da, her otobanda hız limiti var ve her otobanda her motosiklet yol alıyor?

Bi Almanya için otoban hız limitlerinin saat ve yol durumuna göre dijital tabelalar ile anlık belirlendiğini, bir yurt dışı seyahatimde denk geldiğim bir alman ile yaptığım ayaküstü sohbette duymuştum, gidip sürmedim, o yüzden net bir bilgim yok, ama bu durum geneli ifade etmek icin pek doğru olmaz.
    Almanya'da tabelalarda bir limit gösterilmediği müddetçe istenilen süratte gidilebilir, genel kanun bu şekilde.
    Başka yerde böyle bir şey yok, Isle of Man gibi arada kalmış istisnalar var tabi ama orası da otoyol değil zaten, İngiltere'de de çok sıkı bu işler.

Motosiklet için de 49cc üstü yallah power, tüm Avrupa'da böyle.

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    300cc olayı Dedikodudan başka bişey değil. Böyle bir yasa, yönetmelik hatta genelge bile yok. Rahat olun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:28 ----------

Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Dijital tabela yok.
    Normal tabela var.
    bazı yerlerde 130 sınırı var, bazı yerlerde 130 üzeri (/) işareti oluyor. ondan sonra hız sınırı yok.
    120 ile en sağ şeritte BMW F700 GS ile çekine çekine gidiyordum.
    Almanyada otoyolda sıkıştırıyorlar bile sizi..
    14 avrupa ülkesinde motosiklet sürdüm. Bi bizde bi de almanyada

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler