Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

300 Km gidiş 300 Km geliş tek gün uzun yol yapacağım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mc Roadracer 125 ve R6
    300 gidiş 300 geliş aynı gün yapacağım yani 600 km yol yapacağım.

Motor Mondial Roadracer 125
    135 cc 12,7 beygir bi motora sahip

Motoru uzun süredir kullanmıyorum 2590 km de yeni sayılır kuzenimden satın almıştım ama temiz kullanmış bakımları felan güzel yapılmış.
    Zaten uzun yola gideceğim zaman frenlerine yağına motoruna zincirine baktıracağım.

Yolda kalmaktan ciddi anlamda korkuyorum yolda kalırsam naparım v.s
    Lastik patlaması sorun değil mesela onlar yolda halledilebilecek şeyler. Benim asıl korkum motor aksamında bir sorun oluşması. Dişliyi çeviren mil kırılsa bitti yolda kaldın.
    Bunların olma ihtimali nedir acaba onu bilmiyorum.

Ortalama 90-100 km hızla 60 km de bir 10 dakika mola vermeyi düşünüyorum. Sizce planlama nasıl?
    Bu arada 60 kiloyum yanımdaki yükle beraber 70 diyelim fazla bile dedim. Sizce motoru zorlar mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ben 125 lik cinlimle gunde 800km yapardim.. sikinti etme.. dohru yerden yakit al, her yerden yemek yeme, suyunu patlak takimini al kirbacla...

Motosikleti
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 125 lik cinlimle gunde 800km yapardim.. sikinti etme.. dohru yerden yakit al, her yerden yemek yeme, suyunu patlak takimini al kirbacla...
    Yama seti, pompa, zincir tamir kiti ve ufak tefek alet alacağım sırt çantama.
    Benzini her zaman aldığımız bildiğimız bir yer var ordan alacağım bi kere fullesem yeter heralde 16 Litre depo var.
    Yetmezsede dönüşte de alırım az bişiy.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı thedarkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yama seti, pompa, zincir tamir kiti ve ufak tefek alet alacağım sırt çantama.
    Benzini her zaman aldığımız bildiğimız bir yer var ordan alacağım bi kere fullesem yeter heralde 16 Litre depo var.
    Yetmezsede dönüşte de alırım az bişiy.
    her daim yaninda en az 1 lt venzin bulundur. yama setiyle ugrasma, kopuk al uygulamasini ogren yeter..yolda olmanin tadini cikar. bu geziden sonra motora guvenin artacaktir

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    135cc 12.7hp 600km yol

Motordan soguyacaksin benden söylemesi

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yeter ki yaptığın sürşten zevk al.
    150 cc ile 1 günde 650 km yol yaptım. Hemde artçılı.

Mola planlaman bence iyi. Fakat 60 km den önce kendinde yorgunluk, dikkat dağınıklığı hissetmeye başladığın anda müsait bir yerde mola ver.

Telefonun şarjı tam olsun. Ne olur ne olmaz.

Kazasız belasız sürüşler.

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    135cc 12.7hp 600km yol

Motordan soguyacaksin benden söylemesi
    Yok ben öyle zoru görünce soğuyan biri değilim.
    Zaten tek seferde 600 değil. Sabah 300 gideceğim yol akşam da dönüşü 300 km.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:15 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeter ki yaptığın sürşten zevk al.
    150 cc ile 1 günde 650 km yol yaptım. Hemde artçılı.

Mola planlaman bence iyi. Fakat 60 km den önce kendinde yorgunluk, dikkat dağınıklığı hissetmeye başladığın anda müsait bir yerde mola ver.

Telefonun şarjı tam olsun. Ne olur ne olmaz.

Kazasız belasız sürüşler.
    Onları düşündüm motora usb şarj cihazı taktırdım ve telefon tutucu da aldım motor için gidona sabitleniyor. Navigasyon kullanırken iyi olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her daim yaninda en az 1 lt venzin bulundur. yama setiyle ugrasma, kopuk al uygulamasini ogren yeter..yolda olmanin tadini cikar. bu geziden sonra motora guvenin artacaktir
    O uygulama nedir?

Motosikleti
    r25
    Bu yolculuğu mutlu bir şekilde tamamlarsan helal olsun derim.1 gece yatıp dinlenmeniz daha faydalı olur diye düşünüyorum.600km az değil.daha önce uzun yol yapmadıysan 300 km sonra bile pişman olabilirsin.

Motosikleti
    Yeşil Kubazaki CR1
    Yaklaşık, molalarla beraber 5 saatlik bir sürüş olacak! 5 saat de dönüş. 10 saat!

Dönüşünüz ertesi gün, hatta 1-2 gün sonra olsa daha iyi olur.

Motosikletinizin genel bakımını yaptırıp yola öyle çıkınız.

Kalınca bir kazağı vs. katlayıp döşünüze koymanızda fayda var...

Ekipmanınız tam olsun. Bellik takınız. Belliğiniz yoksa bir atkı vs. bari belinize kuşak olarak sarınız...

Özetle; eğlenceli bir zorluk

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    95 kilo ben 70 kilo artçı topcasede 45 litre içide dolu 10 beygirlik ybr ile 525 km yol yaptım günlük. Bolu dağına felan tırmandım düşün yani. Bakımları tamsa motorun çık yola. Ben benzin alıp çıktım yola. Yanımda tamir etmek için bir iki anahtar sışında hiç bir şey yoktu. 100 km de bir durmayı ihmal etme popon çok ağrır yoksa

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bizde kardeşimle 2 günde 1400 km yol yaptık dıscover 125 le . bismillah de cık yola . 70 kg ne yapacak motora dostum sıkıntı yapma
    beb 80 kardeşim 65 ve en az 30 kg yukle cıktık yola biz. sıkıntı yok yola devam .

Motosikleti
    Alıntı GezeGeze adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık, molalarla beraber 5 saatlik bir sürüş olacak! 5 saat de dönüş. 10 saat!

Dönüşünüz ertesi gün, hatta 1-2 gün sonra olsa daha iyi olur.

Motosikletinizin genel bakımını yaptırıp yola öyle çıkınız.

Kalınca bir kazağı vs. katlayıp döşünüze koymanızda fayda var...

Ekipmanınız tam olsun. Bellik takınız. Belliğiniz yoksa bir atkı vs. bari belinize kuşak olarak sarınız...

Özetle; eğlenceli bir zorluk
    4 kere mola versem 10 ar dakika. 40 dakika ordan. ortlama 90 kilometre hızla gitsem ara ara üstüne çıkarım arara ara altına düşerim. 3 saatlikte öyle bi yolum var. 3 saat 40 dakkika trafikte var desek 4 saat. Gideceğim yerde aslında trafik olmaz konya yolu üzerinden direk sapıp istediğim yere vaıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:27 ----------

Sabah çıkıyorum yola saat 9 da. Detayları yarın gece bu saatlerde konuşuruz yolculuk nası geçti v.s
    Görüşmek üzere.

Yolcu0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    Yolda kalırsan yanında bulunması gerekenler.
    1 adet telefon
    1 adet çalışır hat.
    Şaka ama bir yandan teknik bilgi ve büyük sorunlarda tek araç gereç bunlar. Çık kardeşim kendine güven motoruna güven çık. Tek sorunun can sıkıntısı bitmek bilmeyen yol ve belli bir km sonrasi dikkat dağınıklığı ve kaza riski yükselmesi yapan çok başaran çok kontak ac ve devam et. Gerisini düşünme bile allahın izni ile sağ saglim gider gelirsin

caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Şu videoyu izlemenizi tavsiye ederim. Diyeceğim bütün şeyleri söylemiş..

https://youtu.be/5ay6zFxvoIE

Motosikleti
    Yuki Gusto 50cc
    Umarım sağ salim varmışsınızdır. Merakla bekliyoruz..

Motosikleti
    Evet arkadaşlar sağ salim vardım. Gezdik biraz eve gelince ilk işim foruma girmek oldu.
    314 km yol, ayrıyetten şehir içinde 91 km yol yaptık.
    Fazla yorucu değildi ama yoruldum yinede.
    Motorda bi arıza çıkmadı genel olarak 90-100 km hız aralığında gittim. Bazı yerlerde 50-60 a düştüğüm oldu tabi ama motorun gitmediğinden değil lastiklerime güvenmediğimden bazı noktalarda yavaşladım.

Bu arada 75 km de bir molamı verdim. 10 dakika durup tekrar devam ettim. O sırada da bi çay içip lastiklerimi felan kontrol ettim oyaladım biraz kendimi sonra yoluma devam ettim.
    AhmeT16 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)