Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hint Malı ? Taiwan Malı ? Kore malı Motosiklet ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakma abi "bilen biri" diyince üstüme alınmıştım. Bi daha olmaz.
    Bugün canın bişeye sıkıldı heralde.Önemli değil.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    -
    çin malları 1 birim , japon malları 10 birim olarak kabul edersek..

hint 7 , kore ve taıvan ıse 8 bırım denılebılır.

Hero dunyanın en ck motosıklet ureten fırmasıdır,kymco honda kadar saglamdır,cogunun bılmedıgı sym pıyasadakı tum cınlılerı tokatlar mesela..

japonların bırı her ay zam ,dıgerı de yıllardır aynı motorları eksık donanımla bıze satıyor,o yuzden japonların fıyatına gore mukemmel falan olduklarını dusunmuyorum.
    mgokbulut727 bunu beğendi.

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    paran yoksada japondan şaşma:D

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı korayuzuner1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki japon motosikletlerde böyle mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Sana sormadım.
    Arkadaş verdiği tavsiye ile her soruna bir çözüm bulabiliceğinizi anlatmak istemiş.
    Farklı bir çözüm olarak yaylı pul ile takarsan veyahutta titreşim engelleyici sıvılar var onları kullanırsan böyle bir sorunla karşılaşmazsın.
    Ama japon motosikletlerin titreşimi daha düşük olduğu için somunları çok gevşemez

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çin malı motosikletler de her 1000kmde elle tüm vidaları kontrol etmek güvenlik için iyi olabilir. Titreşimden dolayı gevşiyor. Loctite sürülebilir ama loctite denen şeye 50 lirayı düşünmeden verecek adam çin malı motor kullanmaz zaten.
    Onun dışında japonlarda gevşeme filan olmaz. 10 senedir bu camianin icinde olan birisi olarak japon motosikleti olupta vida gevşemesinden şikayet eden birisine henüz denk gelmedim

Motosikleti
    Regal Raptor 150
    Cıvatalar ve vidalar sıkılmazki neden sıkılsınlar ki bütün gün gezip hava alıyorlar, esas evde veya garajda kalırlarsa sıklırlar. puaaaaahhhhhhhaaaa.
    Yacanelli bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Japon motosikletler de öylemi titreşimden dolayı vidaları gevşiyor mu ?

Her motorda gevşeme yapabilir kardeşim ama Japon'lar genelde titreşimsiz olduğu için çok nadir görülebilir, fakat sıfır motorları ilk montajlamada vidalar tam sıkılmadan bırakılırsa gevşeyebilir, benim Apache de başıma iki kez geldi birinde arka freni tutan somun çıktı ve teker kitledi allahtan kırmızı ışığa gelmiştim ve hızım durmaya yakındı, diğer olay ise vites pedalı e-5 te giderken yerinden çıktı..

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.
    Japonda olmaz diye bir şey yok. Suzuki kitapçığında bile belirli bakım aralıklarında şasi somun ve cıvatalarının yanında T (tighten) ifadesi yer alır. Koresi, Tayvanı, Amerikanı falan yok. Genelde bakımlarda tork anahtarı ile kontrol edilmesi gerekir.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    2011 yılinda ,Honda Falcon nx4 2005 model diye aldığım 32300 km deki motor gerçekte 332300 km de çıktı. 4 yılda Bursa'nın bütün capon tamircileriyle çok yakın akraba oldum. O 4 sene içinde 5400 liraya
    aldığim motora yaklaşık 3000 tl yazıyla üçbin lira harcadım. Ne mi oldu? Cevap veriyorum. Kocaman bir
    sıfır. Yaptığım her kuruşu inkar etti. Motor bende kaldığı sürenin iki katı kadar da Ahmet'in, Mehmet'in, Hasan'ın, Hüseyin'in dükkanında parça veya sıra yada usta keyfi bekledi. Haziran 2015 de
    üçüne beşine bakmadan sattım. Temmuz 2015 de Made in china Mondial RX3İ EVO aldım , plakasıyla birlikte
    9980 liraya. 2016 sigorta 362 tutmuştu 2 gün önce 243 lira ödedim 2017 sigortasına. Şu an 9500 km deyim
    Bir tek defa bile beni üzmedi. Yolda bırakmadı. 4 defa ben 120 eşim 85 kilo artı üç çanta dolu yaklaşık 280 kiloyla Bursa İstanbul gittim geldim. Geçen sene yine aynı yükle Bursa İzmir Çeşme gittim
    ve döndüm. Bu sene bu defa normal yükle sizlere İzmir Çeşme'den yazıyorum. Japon motorları dışındakiler
    çöp diyenlere ithaf olunur. 2 sene içerisinde hiç bir civata, hiç bir somun, hiç bir vida gevşemedi.
    Sevgilerle kalınız .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

Paran çoksa Japon'dan şaşma.
    polo34 bunu beğendi.

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2011 yılinda ,Honda Falcon nx4 2005 model diye aldığım 32300 km deki motor gerçekte 332300 km de çıktı. 4 yılda Bursa'nın bütün capon tamircileriyle çok yakın akraba oldum. O 4 sene içinde 5400 liraya
    aldığim motora yaklaşık 3000 tl yazıyla üçbin lira harcadım. Ne mi oldu? Cevap veriyorum. Kocaman bir
    sıfır. Yaptığım her kuruşu inkar etti. Motor bende kaldığı sürenin iki katı kadar da Ahmet'in, Mehmet'in, Hasan'ın, Hüseyin'in dükkanında parça veya sıra yada usta keyfi bekledi. Haziran 2015 de
    üçüne beşine bakmadan sattım. Temmuz 2015 de Made in china Mondial RX3İ EVO aldım , plakasıyla birlikte
    9980 liraya. 2016 sigorta 362 tutmuştu 2 gün önce 243 lira ödedim 2017 sigortasına. Şu an 9500 km deyim
    Bir tek defa bile beni üzmedi. Yolda bırakmadı. 4 defa ben 120 eşim 85 kilo artı üç çanta dolu yaklaşık 280 kiloyla Bursa İstanbul gittim geldim. Geçen sene yine aynı yükle Bursa İzmir Çeşme gittim
    ve döndüm. Bu sene bu defa normal yükle sizlere İzmir Çeşme'den yazıyorum. Japon motorları dışındakiler
    çöp diyenlere ithaf olunur. 2 sene içerisinde hiç bir civata, hiç bir somun, hiç bir vida gevşemedi.
    Sevgilerle kalınız .

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:04 ----------

burada japonun suçu yok senin tecrübesizliğinden kaynaklanan bir durum

Motosikleti
    Ehliyet tarihi 1979 . 38 senede kullanmadığım araç tren, tek tekerlekli cambaz bisikleti ve triportör.
    2 milyon kilometre üzeri Türkiye yollarında bisikletinden treylerine motosikletinden kamyonuna araç
    kullanmiş olmak tecrübe yetersizliğiyse ,tecrübeyi sanırım mezarda öğreneceğim. Sevgiler bütün iki teker dostlarına.
    polo34 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgilerle kalınız .

Arkadaşım motor 332300 km de ise japon olsa ne olur Keşke km ye bakıtıp öyle alsaymışsın.

Motosikleti
    R25
    Arkadaşım motor 332300 km de ise japon olsa ne olur Keşke km ye bakıtıp öyle alsaymışsın.
    O motorun o km ye gelmesini takdir etmiyorsunda, o km deki motor bana arıza çıkarıyor diye karalıyorsun, ne bekliyodun Japon diye ömürlükmü olacak bi bitmediniz çan Çin Çon savunucuları..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bu harley davidson motosikletler ne kadar km gider bilen birisi varmı ?

Motosikleti
    Uslubunuza hayranım.1984 yılında Ajs Norton Matchless Bsa Ariel Royal Triumph gibi İngillz motosiklet
    devlerinin çoğunu kullanmış 62 yaşindaki birisine Çan Çin Çon savuncuları demeye en azından benim dilim
    varmazdı. Alman Horex Dkw Nsu Hercules Station ları hiç duymuşmuydunuz? Üzerine bindiniz mi? Eminim
    Bmw dışında bir Alman motosikletinin adını dahi duymamışsındır. Burada canlı tarih konuşuyor. HRD Vıncent ismini hiç okumadan beni Çinli sempatizanlığıyla suçlayamazsın. Nx4 Honda Falcon km saati beş
    rakamlıdır. 99999 dan sonra km 00000 gösterir, benim 332300 diye yazdığım tahmini km idi. Gerçeğinin
    kaç km olduğunu bir tek Allah biliyor. Hala daha Japon'dan gayrısı çöp deyenleri anlamakta çok zorluk
    çekiyorum. Zaten o da benim kendi anlayış kabiliyetimin eksikliğindendir. En güzel kmlere.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

1965 yılları, Bursa Trafik Müd.lüğü emrine bir kaç tane Moto Guzzi verilmiş, bizler de amca bu motor kaç basıyo diye kullanan trafik polislerine soruyoruz da cevaba tenezzül etmiyorlar ki. Mahzun bir halde uzuyoruz evimize

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)