Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ybr mi ? Apache mi ? Hunk mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar. Ben 1.80 boyunda 95kg bir adamım. Motordan beklentim ilk öncelik çekişi iyi olsun. İkinci sırada sağlam olsun. Üçüncü ise altımda küçük kalmasın ( 5 senedir fitness yapıyorum biraz büyük bir adamım ). Apache ve Hunk uyuyor gibi fakat bunların sağlamlık ve servis açısından sorunu olur mu ? Sizce hangisi benim ihtiyacımı karşılar ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seçeneklere Honda CBF yazmanızı tavsiye ederim. CBF, YBR ye göre daha cüsseli bir motosiklet ve diğerlerine nazaran daha rahat sağlam motosiklet. YBR'de sağlam fakat altınızda cılız kalabilir.
    cenkyenmez bunu beğendi.

Cbf ve ybr nin gidişi kötü diye olumsuz bakıyorum biraz. Ybr kullandım rahat titreşim yok ama gitmiyor.

Motosikleti
    Hero Hunk
    Eğer altınızda bisiklet gibi kalsın istemiyorsanız Ybr'yi direkt silin. Honda Cbf önerenler olacaktır ancak ben geçiş motoru olarak bile o tipteki bir motora binmek istemezdim, muhtemelen siz de bu sebeple hiç düşünmüyorsunuz.

3 aydır Hunk kullanıyorum. Rodaj bakımı hariç servise gitmemi gerektirecek bi durum hiç oluşmadı. Serviste denk geldiğim, 60 bin km'de Hunk sahibi bir kurye arkadaş da periyodik bakımlar harici hiç servise uğramadığını, makineyi çok yormasına rağmen daha gık demediğini söylemişti. Sağlam bir makine çok da tartışmaya gerek yok.

Servis konusu için bulunduğunuz şehri söyleyip ona göre tavsiye almanız daha isabetli olur. Gerekirse servise gidip yerlerini görüp adamlarla biraz sohbet etmeniz de bir fikir oluşturabilir. Hatta gitmişken yedek parça fiyatlarını ve servis fiyatlarını da sorar kıyaslama yaparsınız. Hunk'ın yedek parça fiyatları ya da temini konusunda hiç sıkıntısının olmadığını söyleyebilirim. Fiyatları gayet ucuz ve servisin elinde olmasa dahi 3 gün içerisinde temin edilme garantisi var. Keza servis fiyatları da uygun.

Motorun çekişi ile ilgili de şunu söyleyebilirim, artçı varken bile yokuşta vites yükseltebiliyorum. Bu hacimdeki bir motor için torku ve gücü gayet iyi.

Hiç Apache görmediğim ve kullanmadığım için hakkında yorum yapamıyorum. Eğer kağıt üstündeki değerlerden yola çıkarsak tork ve güç olarak Hunk küçük bir farkla da olsa önde. Fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla Hunk bir tık daha iri gibi görünüyor (deponun sağ ve sol tarafındaki karenajlardan dolayı). 2016 model Apache fiyatına ön ve arka disk frenli Hunk alınabiliyor olması (kesinlikle tavsiye ederim arka fren güven veriyor), 5 yıl garantisinin olması yine Hunk'ı ön plana çıkartıyor.

Hunk Türkiye piyasasında bir kaç senedir bulunsa da Hero Honda Hunk etiketiyle 2007 yılında çıkmış, kendini kanıtlamış bir modeldir. Bunun için dış kaynaklı siteleri de inceleyebilirsiniz. Apache konusunda hiç bir fikrim olmadığından bir şey diyemeyeceğim ama ben Hunk aldığım için gayet memnunum ve tavsiye ederim.

Teşekkürler yorumunuz için.

Motosikleti
    R25
    Konfor istiyorsan cbf yada ybr titreşim yoktur bunlarda sorunsuz ve en kolay satılabilecek motorlardır, Apache otoruş pozisyonu bir süre sonra yorar, sürüşü dengesiz bir motor titreşim vardır, servis ağı az parçası emsallerine göre nispeten biraz daha pahalı ve hız olarak diğerlerine göre bi tık daha hızlıdır, sağlam motor sorun çıkarmaz fakat satarken değer kaybını göz önünde bulundurun.. hunk hakkında bilgi sahibi değilim tavsiyem cbf tir sonra ybr sonra Apache..

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Hala cbf 150 den daha mantıklı bir 125-150 CC motor yok piyasada.

şu an 50cc scooter kullanıyorum 2bin km oldu yavaşlıktan gazı açınca gitmemesinden bunaldım. Cbf in de performansı pek iyi değil diye biliyorum. Bundan dolayı soğuk bakıyorum. Hunk 4 beynir daha güçlü cbf ten. Aşırı bir titreşim olmadığı sürece güç daha önemli benim için.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    merhaba tvs kullanıcısı olarak 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum yedek parça sıkıntım hiç olmadı arıza yaşamadım akü ve zincir eskitmek dışında

şuan rtr180 sahibiyim boyum 170cm size de tam olacağını düşünüyorum kalıp olarakta heybetli ve güçlü bir motosiklet

ybr biraz cılız hero konusunda bende arada kalmıştım iç sesimi dinleyip tvs aldım bence bir deneyip öyle karar verin kesinlikle kendinizce

bir kaç + ve - yön bulacaksınızdır ona göre değerlendirebilirsiniz

Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba tvs kullanıcısı olarak 5 yıldır sorunsuz kullanıyorum yedek parça sıkıntım hiç olmadı arıza yaşamadım akü ve zincir eskitmek dışında

şuan rtr180 sahibiyim boyum 170cm size de tam olacağını düşünüyorum kalıp olarakta heybetli ve güçlü bir motosiklet

ybr biraz cılız hero konusunda bende arada kalmıştım iç sesimi dinleyip tvs aldım bence bir deneyip öyle karar verin kesinlikle kendinizce

bir kaç + ve - yön bulacaksınızdır ona göre değerlendirebilirsiniz
    motorunuz kaç km de acaba

Alıntı emre23aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ben 1.80 boyunda 95kg bir adamım. Motordan beklentim ilk öncelik çekişi iyi olsun. İkinci sırada sağlam olsun. Üçüncü ise altımda küçük kalmasın ( 5 senedir fitness yapıyorum biraz büyük bir adamım ). Apache ve Hunk uyuyor gibi fakat bunların sağlamlık ve servis açısından sorunu olur mu ? Sizce hangisi benim ihtiyacımı karşılar ? Teşekkürler.

50 binde hunk kullaniyorum ve cok memnunum periyodik bakimlari aksatmazsan ariza vermez.
    emre23aydin bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı emre23aydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorunuz kaç km de acaba
    5000km civarı

2011 olan 25000 km civarıydı

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bajaj as150 hepsinden guclu ve kas olarak da denk.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    apache aman diyorum arkadaşımın 150rtr sini kullanmıstım böbrek taşlarım teker teker düştü

Motosikleti
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache aman diyorum arkadaşımın 150rtr sini kullanmıstım böbrek taşlarım teker teker düştü
    keşke öyle olsa bendede var taşbilmiyorum ben çok farklı motosiklet deneyimi yaşamadım bajajdan çok korkuttular yok stop yok akü yok krank

tercihimizi böyle yaptık almadan önce eşimi aldım artçı eskisinin titreşiminden o da şikayetçiydi şimdi memnun ama sanırım daha iyisine geçtiğimizde

buda titreşimli gelecektir sizin motosikletiniz r1 sanırım inşallah yavaş ve enin olarak o sınıfa doğru gidiyorun sanırım 40 yaşımda muafak olurum

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Ybr almak gibi bir hata yapmadan söyleyeyim.
    1-Hunk
    2-Apache

mgokbulut727 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Hunk
    Ybr,Cbf gibi çinde üretilen motorlara 7-8 bin tl vericeksen paran var sanırım. 3 aydır hunk kullanıyorum, Ne apache bırakıyor ne cbf, hepsi arkamda . Yakıt konusunda cimri, zaten hero hondanın hindistan fabrikası hero hondanın yönetiminde. Parçalarının çoğu cbf ile aynı zaten. Parçası bulunuyor, az yakıyor çok kaçıyor. 140 bile görürsün hız istiyorsan. Sağlam, karizmatik cbf, ybr ye benzemez, fakat biraz yüksek boy kısaysa sıkıntı yaratabilir. Saygılar sorun varsa sorabilirsin.
    emre23aydin bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı mgokbulut727 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr,Cbf gibi çinde üretilen motorlara 7-8 bin tl vericeksen paran var sanırım. 3 aydır hunk kullanıyorum, Ne apache bırakıyor ne cbf, hepsi arkamda . Yakıt konusunda cimri, zaten hero hondanın hindistan fabrikası hero hondanın yönetiminde. Parçalarının çoğu cbf ile aynı zaten. Parçası bulunuyor, az yakıyor çok kaçıyor. 140 bile görürsün hız istiyorsan. Sağlam, karizmatik cbf, ybr ye benzemez, fakat biraz yüksek boy kısaysa sıkıntı yaratabilir. Saygılar sorun varsa sorabilirsin.
    Bas bas sonra sahibinden ilk günkü gibi ilanını okuruz..

Hunk daha sıcak geliyor yorumlardan sonra. Tabi önce test etmem gerekecek teşekkürler yorumlarınız için.

rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu ybr-cbf'yi karalayan kitle çok enteresan gerçekten, Yamaha-Honda Çinde üretiliyor Hero Hindistanda, o yüzden Hero daha iyi diyorlar. Siz Hindistanı nasıl bir ülke sanıyorsunuz acaba.

Ucuz hammadde ve ucuz iş gücü sebebiyle iPhone da Çinde üretiliyor, bu kafaya göre bir Hint malı telefon iPhone'dan iyi.

Ybr 125 bu seneye kadar Avrupada bile satılan bir motosikletti, hani kıyaslarken bazı şeylerin farkında olun diye diyorum.
    125cc, az yakan, ekonomik, dayanıklı bir motosiklet arıyorsan adres belli, bütçe varsa ybr, bütçe yoksa ondan sonra diğerlerini düşünün.

Hunk çöp motor demiyorum, ybr-cbf'den ucuz olduğu için bütçe durumuna göre tercih edilebilecek bir motordur.

Paran varsa Ybr, param var ama biraz daha kalıplı görünsün diyorsan Cbf.
    Metehan07-70 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)