Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

600 cc motor aldım tavisyeler

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cbr600RR
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor sıfır değil sanırım ve bi yıkat istersen leş gibi olmuş toz içinde
    vlla motor 0 ya :D niye böyle oldu bende anlamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı scirocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vlla motor 0 ya :D niye böyle oldu bende anlamadım
    Fotoğrafta 8 km yazıyo kazıklamışlar seni
    wing41 bunu beğendi.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Küçük bir anı anlatayım birebir gerçek.

İsmini vermek istemediğim bir honda yetkili servisde çalışan arkadaşım var. Bahsettiğim olay 2 yıl kadar oldu.

Velhasıl kelam bir vatandaş geldi magazaya 600rr repsol aldı (bende ordayım). Sonra ben bakım işini hallettim çıktım gittim.
    5 6 saat sonra arkadaşım aradı. Yaa kanka sana bişey anlatıcam inanmıycan filan.

Bugun o repsolü alan adam motoru evine göndermemizi istesi sonra bizimle geldi eve doğru gidiyoruz işte filan dedi. Neyse eve geldik bahceli bir ev dedi. Kapıya indirdik hadi selametle diyip gidicez müşteri rica etsem içeri alırmısınız filan demiş. Bizimki köpürmüş. Ulan motor aldın bizi satın almadın ya demiş içinden kızmış..

Herneyse bahceye almış. Beyefendi rica etmiş şu depoya alırmısınız diye. Bizim çocukda terslemiş. Abicim orası dar çizilir filan sorumluluk alamam siz alın diye. Maksat adamı bozmak..
    Vatandaş daha önce hiç motor sürmediğini bu ilk olucağını söylemiş. Bizimki eee dokunmuyosun bile demiş. Alışırım ben ona demiş. Bizimki sohbet muhabbet derken yok abi diyor anlamıyor adam keçi gibi illede buna binecem diyip duruyormuş.

Ben buna şahit oldum. Bırakın sürsün keyfini çıkartsın. Şikirokko da alışır...
    Bunun bir benzeri benim. İlk motorum Yamaha XV950 daha once kardesimin pulsar marka motoruna bir kac defa bindim. Total tecrubem ehliyet sinavi dahil 200 km yoktu. Bir gaz motoru aldigimda calistirmaya bile korkuyodum ne halt yedim diye dusunmeye basladim. Egitime de gitmemistim tek avantajim cok fazla video dokuman sayesinde yuksek teorik bilgiye sahip olmamdi ve git gide azalan ben her haltin ustesinden gelirim egosu. Kardesim sayesinde trafige de kapali alanda biraz hakimiyet kazandim. Ilk defa trafige ciktigimda ara sokakta panik frenle motorunu yatirdim. (Teori pratik olmadan hic bir halta yaramiyormus) 1 sene gecti motoru alali suan 17.000 km oldu. Suan motor ustunde hakimiyetim yeterli ama geriye donup baktigimda tek bildigim sansli oldugum. Benim arkadasa nacizane tavsiyem kesinlikle gaza gelmemesi ve bilmedigini, her zaman ogrenecek birseyler oldugunu kabul etmesi. 600rr xv950 den cok cok daha tehlikeli bir makina. Mucadeleni kendinle yap. Hedefin iyi bildigin bir viraji daha guzel donmek olsun. Yanindan hizlica gecen bir sehir apacisine gununu gostermek degil.
    fazil bunu beğendi.

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yakışır baboş, maddiyat el veriyorsa 1 gün bekleme.[/QUOTE]

valla aklım da var baya baya merak sardım ama seneye falan anca once hanımın ıstedıgı mekanı acalım hele sonrası gelır kısmetse . ıste o zaman senın basını cok agrıtacam gıbı

webingo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YZF R25
    hayırlı olsunda motor hıc sıfıra benzemıyor aksıne eskı model motosıkletle gıbı yenılerın gostergesı felan boyle yamuk yumuk mu ?

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı webingo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsunda motor hıc sıfıra benzemıyor aksıne eskı model motosıkletle gıbı yenılerın gostergesı felan boyle yamuk yumuk mu ?
    Cbr 600rr hala eski gosterge kullanıyor 1000rrları daha yenı yenıledıler sıra 600rrda 1 2 yıla yenılerler
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O makina alınmış olduğuna göre artık denecek pek bişey kalmamış.

Polyana gibi bakarsak olaya,ucuz(!) olması sebebiyle 2007 ve öncesi gibi gücu aniden veren aletlerden almamışsın bu iyi. Beygirler sağ elinin altında ne kadar açarsan o kadar koşar. (alışma süreci (~1500km) boyunca 7000/8000dd/dk aralığı 250cc aletten hallicedir oralarda takılırsın. Gerisi sen ve yukarıdaki ile alakalı. *Trafikteki başka bir aracı ortadan ikiye bölmediğin sürece.)
    Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ......
    "Atla deve değil ne olcak, düşük devirde kullanırsın 1500 km sonra alışırsın" diyenlere kulak asmayın,600rr için verilecek bir tavsiye değil.
    ...
    İlk okul bebelerinin bile polyanayı bildiğini düşünürdüm, öyle değilmiş. Sanırım klasik/kaliteli kitaplar okunmuyor artık.

Not: İlk mesajı alıntıladım, dikkat çekmesi gereken yeri kırmızı ile işaretledim.

Not2: Bir şekilde uzun yazıların arasına inceden laf yerleştirmek pek hoş bi davranış değil. Karışıklık çıkmaması için, alıntı yaparak muhattabını belirtmen daha doğru olur.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    [IMG][/IMG]

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Bu da su meslegi belirsiz trol olmasin baskan
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Kazasız belasız motorunu kullan diyecektim ki kaza yapmışsın geçmiş olsun

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)