Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sifir motor başka sehirden plaka

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar şuanda tatili Ordu'da geciriyorum ama ikametim Trabzon'da sıfır motosiklet aldım sigortacıya işlemler icin gittim sigortacı plakayı ruhsat işlemlerini sadece ikametin oldugu ilden yapabilirsin dedi ama benim bildigim baska sehirdende alinabildigi simdi motorlada yola cikamayacagim plakasız ruhsatsiz. Gerçekten böyle bir kural var mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    var.[on karakter]

Motosikleti
    Dominar D400
    Motoru istediğiniz şehiden alabilirsiniz, ama Ruhsat işlerini ikametinizin olduğu ilden yaptırabilirsiniz ancak.
    Sigortacı doğru söylemiş.

Peki ben bu yolculuğu yapamam mı gecici belge falanda vermiyorlar mı

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı bass_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ben bu yolculuğu yapamam mı gecici belge falanda vermiyorlar mı
    Kanuni olarak ruhsatsız/sigortasız/plakasız trafiğe çıkamazsınız, yakalarlarsa bağlama hakları var. Öyle arabalardaki geçici plaka gibi geçici bir belge falan da verilmiyor.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Peki ben bu yolculuğu yapamam mı
    Motoru bir kamyonete yükleyip kendinizde kamyonetin ön koltuğuna kurulup "raaaat raaaat" yapabilirsiniz bu yolculuğu. Neden olmasın.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bir kamyonete yükleyip kendinizde kamyonetin ön koltuğuna kurulup "raaaat raaaat" yapabilirsiniz bu yolculuğu. Neden olmasın.
    Daha önce ben aracimi geçici belge ile baska sehirden getirmistim o zaman gecixi plaka veriyorlardı ondan bahsesiyorum ama sanırım artık boyle bir uygulama yok

Motosikleti
    Dominar D400
    Daha önce ben aracimi geçici belge ile baska sehirden getirmistim o zaman gecixi plaka veriyorlardı ondan bahsesiyorum ama sanırım artık boyle bir uygulama yok
    ..geçici araç..." dediğiniz motosiklet ise ve böyle bir yöntemi daha önce uyguladıysanız bizi de bilgilendirin, güzel bir olanak olur bizim için de.
    Yok, "...geçici araç..." tan kastınız otomobil ise onun için zaten geçici plaka veriliyor halen bildiğim kadarıyla.

Belki motosiklet için de aynı prosedür vardır ama uygulayan/bilen yoktur, bu da bir olasılık tabi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tatile gitmişken bi motor alayım mı dedin? Gönder evrakları ailene onlar halletsin trabzonda.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tatile gitmişken bi motor alayım mı dedin? Gönder evrakları ailene onlar halletsin trabzonda.
    TAbi ailesine bir de vekaletname göndermeyi unutmasın, bir miktar para harcayıp.

Ailemle beraber tatildeyim gençler denk geldi uyguna aldık sorumun cevabını aldım cevap verenler sağolsun dağılabilirsiniz 😊

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ..geçici araç..." dediğiniz motosiklet ise ve böyle bir yöntemi daha önce uyguladıysanız bizi de bilgilendirin, güzel bir olanak olur bizim için de.
    Yok, "...geçici araç..." tan kastınız otomobil ise onun için zaten geçici plaka veriliyor halen bildiğim kadarıyla.

Belki motosiklet için de aynı prosedür vardır ama uygulayan/bilen yoktur, bu da bir olasılık tabi.
    otomobilde uyguladım ama sanırım otomobil içinde artık yok

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F | Honda CB750 Hornet
    aldığınız bayinin kargo hizmeti vardır, ücretli olabilir ancak onu sorun öncelikle.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)