Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter dan Motosiklete Geçiş

Motovento
    REKLAM ALANI
    demirarch - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 750 İntegra
    Alıntı 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende açıkçası böyle düşündüğüm için konuyu bu şekilde açtım.
    evet , türk insanındaki algı bu ama insanları eğitemeyiz ...
    ne düşündükleri onlara kalsın ,
    scooter kullananlar hakkında ; "ay yazık parası yetmemiş bunu alabilmiş " mi diyor?
    " ya şu büyük motorlar varya (gs vb.) sende ondan alsaydın ya " mı diyor?

önemli olan ihtiyaçların doğrultusunda hareket etmen ;
    kendimden örnek vereyim ,ben yaz- kış motosiklet kullanan biriyim ; önce maxiscooter --> sonra vitesli motor --> ve tekrar maxiscooter şeklinde devam ediyorum , çalıştığım yer fulya , ev bahçelievler de , türkiyedeki en yoğun trafik hattından birindeyim yani

çalıştığım binada tüm motosiklet kullanıcıları aynı yere park ediyor , benim 2 metre yanıma siyah renk gırtlağa kadar dolu bir gs1200 var , 0 km belli , ama gel gör ki ben bu motoru hep otoparkta ve aynı yerde görüyorum ve hiç hareket etmiyor inanın lastikleri bile tozlanmıyor sahibi muhtemelen mercedes aracıyla gezip ağustos ayında yunanistan'a gideceği 1 haftalık tatili bekliyor .... ama sorsak o bir gs adventurer

şunu MUTLAKA kendine sor : ben bu motosikleti niçin alıyorum , bu motosiklet bana ne verebilir ?

Not : oğlum artık yürümeye başladı , yani kas gücüne pek gerek kalmadı evde , işler de yolunda giderse seneye Afrika twin dct almayı planlıyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PCX
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet , türk insanındaki algı bu ama insanları eğitemeyiz ...
    ne düşündükleri onlara kalsın ,
    scooter kullananlar hakkında ; "ay yazık parası yetmemiş bunu alabilmiş " mi diyor?
    " ya şu büyük motorlar varya (gs vb.) sende ondan alsaydın ya " mı diyor?

önemli olan ihtiyaçların doğrultusunda hareket etmen ;
    kendimden örnek vereyim ,ben yaz- kış motosiklet kullanan biriyim ; önce maxiscooter --> sonra vitesli motor --> ve tekrar maxiscooter şeklinde devam ediyorum , çalıştığım yer fulya , ev bahçelievler de , türkiyedeki en yoğun trafik hattından birindeyim yani

çalıştığım binada tüm motosiklet kullanıcıları aynı yere park ediyor , benim 2 metre yanıma siyah renk gırtlağa kadar dolu bir gs1200 var , 0 km belli , ama gel gör ki ben bu motoru hep otoparkta ve aynı yerde görüyorum ve hiç hareket etmiyor inanın lastikleri bile tozlanmıyor sahibi muhtemelen mercedes aracıyla gezip ağustos ayında yunanistan'a gideceği 1 haftalık tatili bekliyor .... ama sorsak o bir gs adventurer

şunu MUTLAKA kendine sor : ben bu motosikleti niçin alıyorum , bu motosiklet bana ne verebilir ?

Not : oğlum artık yürümeye başladı , yani kas gücüne pek gerek kalmadı evde , işler de yolunda giderse seneye Afrika twin dct almayı planlıyorum....
    Sanırım Yanlış Anlaşıldım,

biraz sorgusuz infaz yaptın sanırım Benim söylemek istedğim scooter ile motosiklet aynı hazzı vermiyor, lakin ikisininde tabiki avantajları var. kimsenin scooterlara bakış açısını da pek önemsemiyorum zaten öyle olsa scootera binmem belirttiğim gibi şuan scooter kullanıyorum. o yüzden kimsenin beni eğitmesine ihtiyacım yok bu konuda.

bundan sonra herzaman scooter da kullansam scooterın motosiklet ile aynı şey olmadığı gerçeği değişmeyecek.

benim düşüncem hem scooter hem motosiklet deneyimini yaşamak . acemi olduğum için MSX düşünmüştüm ama şimdilik fikrim değişti diyebilirim.

senin adına sevindim. Afrika twin şimdiden hayırlı olsun umarım güzel gezilerin olur. Ama X-MAX i de bir yerde tut çünkü o deneyimi tekrar etmek isteyebilirsin

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Vitesli kullanmakla birlikte frenlemede de büyük değişiklik var. Arka freni ayağınla ayarlaman gerek ve sol elin önceden fren için kullanırken debriyaj için kullanacaksın. Bu sorunları hızlı ve doğru olarak en güzel eğitimle geçebilirsin. Ne yazık ki bizde eğitim işi çok hafife alınıyor. Benim eğitim aldığım yerde çok fazla kişi vardı ehliyetli yıllardır scooter kullanıyor ama vitesli için eğitim alıyor. Hatta vitesli kullanıp scooter için kendi scooter ıyla eğitim almaya gelen gördüm.
    Eğitim hocam. 2-3 saat doğru eğitmenlerden alacağınız bir eğitim bile size çok fazla şey katacaktır.
    125 bunu beğendi.

Motosikleti
    PCX
    Alıntı owlam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vitesli kullanmakla birlikte frenlemede de büyük değişiklik var. Arka freni ayağınla ayarlaman gerek ve sol elin önceden fren için kullanırken debriyaj için kullanacaksın. Bu sorunları hızlı ve doğru olarak en güzel eğitimle geçebilirsin. Ne yazık ki bizde eğitim işi çok hafife alınıyor. Benim eğitim aldığım yerde çok fazla kişi vardı ehliyetli yıllardır scooter kullanıyor ama vitesli için eğitim alıyor. Hatta vitesli kullanıp scooter için kendi scooter ıyla eğitim almaya gelen gördüm.
    Eğitim hocam. 2-3 saat doğru eğitmenlerden alacağınız bir eğitim bile size çok fazla şey katacaktır.
    Evet haklısınız bunu kesinlikle yapacağım, hatta eğitim aldıktan sonra geçiş yapmak ve seçimi yapmak daha kolay olacaktır. sizden gelen örnek durum ile beraber farklılıkların çok fazla olduğu anlaşılıyor.

owlam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Virago 535
    Kesinlikle hocam bende daha önce scooter kullandım ama çok farklı aletler. Ayrıca dediğiniz gibi önce eğitim alırsanız nasıl bir motor istediğiniz konusunda fikirleriniz çok daha iyi olur. Eğitime cbf yle başlayıp ns200 mt 25 duke 250 enson mt 07 yle bitirdim hepsinin duruşu gidişi hakimiyeti kendine göre farklı. Biri tek silindir biri çift bunlar da sürüş keyfini etkileyen unsurlar.
    125 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tmax 530
    Alıntı 125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım Yanlış Anlaşıldım,

biraz sorgusuz infaz yaptın sanırım Benim söylemek istedğim scooter ile motosiklet aynı hazzı vermiyor, lakin ikisininde tabiki avantajları var. kimsenin scooterlara bakış açısını da pek önemsemiyorum zaten öyle olsa scootera binmem belirttiğim gibi şuan scooter kullanıyorum. o yüzden kimsenin beni eğitmesine ihtiyacım yok bu konuda.

bundan sonra herzaman scooter da kullansam scooterın motosiklet ile aynı şey olmadığı gerçeği değişmeyecek.

benim düşüncem hem scooter hem motosiklet deneyimini yaşamak . acemi olduğum için MSX düşünmüştüm ama şimdilik fikrim değişti diyebilirim.

senin adına sevindim. Afrika twin şimdiden hayırlı olsun umarım güzel gezilerin olur. Ama X-MAX i de bir yerde tut çünkü o deneyimi tekrar etmek isteyebilirsin
    Scooter surmeyin hocam, motosiklet surun aynen.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Alıntı demirarch adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter ile başladıktan sonra , vitesliye geçtiğimde , durmaya yaklaştığımda vites küçültmeyi unutuyordum .... gösterge bu işe yarar
    ayrıca : yıl oldu 2017_ otomatik pilota sahip araçlar yollara çıkmaya başladı , bu neyin yoksunluğu , vites , ısı , yakıt , saat , voltaj gibi göstergeler her motosiklette olmalı diye düşünüyorum ,
    işte o unutup vites düşürmemek kas hafızasını güclendiriyor, zamanla bi bakıyorsunki işlem otomatik oluyor üzerinde düşünmüyorsun bile.

Göstergede herşeyin olması kulağa güzel geliyor, başlangıçta ilgi çekerken, zaman geçtikçe amaan olsa ne olur olmasa ne olur diyorsun.

Not: şahsi görüşümdür. zevk/kullanım meselesidir ayrı.
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)