Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

HGS ile Köprüde 7.0 TL ödeme işi DEVAM EDİYOR!

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkesin malumu artık İstanbul Boğaziçi Köprüsünde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) motosikletliler Serbest Geçiş Sisteminden Anadolu yakasına geçerken 6. sınıf HGS kartları olmasına rağmen geçişi OGS gişesinden yapıldı algılayan sistem, bakiyemizden 7 TL düşüyor.

Bunu günlerdir peşpeşe 7 TL çekerek bakiyemizi bitirdiği için, bakiye kalmayınca cezalı duruma düşüyoruz. Sonra bu cezayı düzelttirmek aslında bakiyemizin olduğunu ama lanet olası sistemin bizden fazla ücret çektiği için eksi bakiyeye düştüğümüzü anlatan bir email atıyoruz; hgs@kgm.gov.tr adresine.

Bu attığımız emaillerin yanında 0850 460 60 60 nolu çağrı merkezinden ulaşabilirsek ulaşıp derdimizi anlatıyoruz. Bu telefonda genellikle yoğunluk olduğu için bağlanmak ya mümkün değil, ya da birkaç saat bekletiyor sistem. Çünkü kimsenin işi yok, ailesi yok buna saatlerce ayırabilir parasının peşine düşmek ceza yememek için.

Bu iş nasıl neticelenecek her defasında 7 TL düşüyor, hergün karşıya geçmek zorundayım. Üstelik geçişler https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf bu adreste tamamıyla görüntülenmiyor bazı günler eksik, ama hoop birden bakiye düşüyor. Ayda toplam 22-25 kez geçtiğim köprüye 150 - 160 TL geçiş ücreti ödüyorum.

Bu durum artık canıma tak etti. Neler yapılabilir sesimizi nasıl duyurabiliriz fikri olanlar vardır elbet arkadaşlar
    chnctl ve kahveisteyen bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Ben de çok bunaldım bu işten gerçekten. Her hafta arayıp düzelttirmeye çalışıyorum ne hikmetse sistemleri sürekli bozuk oluyor, sonra arayın diyorlar. Mail atıyorum kaale alan yok. HGS okumuyor OGS'ye kaçak yazıyolar. Plakayı kapatacağım bende artık yetti.
    chnctl ve osiosborn bunu beğendiler.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Arka kapıdan dolan sende

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    aynı dertten ben de muzdaribim.
    bir de ceza kesmişler!
    yahu diyorum, hatayı yapan sizsiniz, cezayı da siz kesiyorsunuz.
    tamam beyefendi düzeltme başvurusnu yaptım diyor.
    sonuç? yok!
    ev-iş farklı kıtalarda olduğundan mecburen geçiyoruz
    valla her seferinde stres oluyorum
    oturuşum değişti o tak'ın altından geçerken
    şöyle hgs etiketini düzgün okusun diye cebimi göstere göstere geçiyorum
    motosiklet tepesinde yan giden yengeç gibi oldum
    trajikomik.
    millet gün boyu borsa endeksi hisse senedi fiyatı takip eder, biz hgs etiketi geçişleri takip ediyoruz.
    chnctl bunu beğendi.

Motosikleti
    mondial rx3i
    Rezalet hakketen. Bende cok magdurum. Hergun mecbur gecmek zorundayiz. Mecburuz diyede bu kadar dayatilmaz ki? Her gun telefonda saatler harciyorum.
    chnctl bunu beğendi.

starvays - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750x
    Bende siteden sorgulama yaptığımda ocak ayından sonra yaptığım geçişleri göstermiyor. Ama bakiye geçtikçe azalıyor.

Düzeltme: Benim bakiye de azalmıyormuş. Plakayı okuyamıyor galiba.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    2016 yılında fazla çekilen tutarın iadeleri onlarca telefon görüşmesi onlarca mail sonrası 1 yıl sonra iade oldu.Şuan da 1 tane kaçak geçiş cezası ve 3 tane fazla çekilen tutar var.Telefon ediyorum yoğunluktan sonra arayın diyorlar.Biz bununla mı uğraşacağız.Plakayı kapatmak başka çare bırakmıyorlar.
    chnctl bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar NS200 ABS-TNT250-MT25
    ben bayramdan 2 gün önce cuma günü 25 tl yüklemiştim. motor evde garajdaydı. cumartesi memlekete gittim hiç binmedim motoru. dönünce bakiyeye bir baktım 0,10 :D geçmediğim halde nasıl oldu da düştü o kadar anlamadım. şu ana kadar 28 tane 1. sınıf ücreti kesilen geçiş var. 1 ay önce telefonla bildirdim düzeltilecek dediler hala tık yok. geçen hafta bimerden yazdım. inşallah düzelecek. ceza yazsınlar ödersem namerdim. evi de anadoluya taşıdık, iş avrupada. o köprüde plakayı kapatacam artık yapacak bişey yok.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bu hgs işi olmadı. O yüzden hala OGS sistemini kaldırmadılar. Ben de 3 yıl önce hgs yi bırakıp ogs aldım motora. 1. sınıf 7 tl ödüyorum. Köprüden çok az geçtiğim için sıkıntı olmuyor. Ama an azından "ulan yine okumadı mı acaba ? " stresi bitti.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Bende 6.sınıf hgs kart mevcut. Sürekli fatih sultan mehmet köprüsünden geçiyorum. Gişede yavaşlamıyor yada kart çıkartıp okutmuyorum. 3.5 tl çekiyor ancak 1 sefer 7tl çekmiş.Anlam veremedim.Sürekli aynı yerden geçiyorum.1 defada 15 temmuzdan geçtim 7tl çekmiş...Zorla bize plaka kapattiracaklar...

Anfibi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS
    Plaka kapatiyoruz ve sorun çözülüyor.

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Aynı dert bende... Sorun sadece köprü de değil. her gün Avcılar - Mahmutbey arası gidip geliyorum. 1,25 yerine genelde 2,75 yazıyor.
    Bu kadar gerzekçe bir sistem olamaz. Bende 6. sınıf kart var ise benim Türkiye'nin hangi paralı yolundan geçersem geçeyim 7 ve 2,75 gibi rakamları ödememem lazım. Basit bir yazılım bunu görünce hata verip otomatik düzeltme yapması gerek. Ama yok, sonuç yok.
    Ben artık plaka kapatan kimseye kızmıyorum...

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı weatherman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkesin malumu artık İstanbul Boğaziçi Köprüsünde (15 Temmuz Şehitler Köprüsü) motosikletliler Serbest Geçiş Sisteminden Anadolu yakasına geçerken 6. sınıf HGS kartları olmasına rağmen geçişi OGS gişesinden yapıldı algılayan sistem, bakiyemizden 7 TL düşüyor.

Bunu günlerdir peşpeşe 7 TL çekerek bakiyemizi bitirdiği için, bakiye kalmayınca cezalı duruma düşüyoruz. Sonra bu cezayı düzelttirmek aslında bakiyemizin olduğunu ama lanet olası sistemin bizden fazla ücret çektiği için eksi bakiyeye düştüğümüzü anlatan bir email atıyoruz; hgs@kgm.gov.tr adresine.

Bu attığımız emaillerin yanında 0850 460 60 60 nolu çağrı merkezinden ulaşabilirsek ulaşıp derdimizi anlatıyoruz. Bu telefonda genellikle yoğunluk olduğu için bağlanmak ya mümkün değil, ya da birkaç saat bekletiyor sistem. Çünkü kimsenin işi yok, ailesi yok buna saatlerce ayırabilir parasının peşine düşmek ceza yememek için.

https://i.hizliresim.com/nWbaYR.jpg

https://i.hizliresim.com/okdanq.jpg

Bu iş nasıl neticelenecek her defasında 7 TL düşüyor, hergün karşıya geçmek zorundayım. Üstelik geçişler https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf bu adreste tamamıyla görüntülenmiyor bazı günler eksik, ama hoop birden bakiye düşüyor. Ayda toplam 22-25 kez geçtiğim köprüye 150 - 160 TL geçiş ücreti ödüyorum.

Bu durum artık canıma tak etti. Neler yapılabilir sesimizi nasıl duyurabiliriz fikri olanlar vardır elbet arkadaşlar
    1) BİMER'e delillerinizle birlikte şikayet edin. Ne kadar motosikletçi arkadaşınız varsa onlara da şikayet ettirin.
    2) İtirazınız üzerinden 1 ay geçmişse ve yanıt alamamışsanız Tüketici Hakem Heyetine bir dilekçe ile haksız yere ödeme yaptığınızı ıspat eden belgelerinizi (örneğin ekran görüntüsü) ekleyerek müracaat edin. Er yada geç fazla ödemelerinizi geri alırsınız.
    chnctl bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Bana birde 3 tane ihlal eklemişler bonustan bugün ihlal kısmına baktımda.
    Telefon komple iptal artık.Aradım 68. sıra bu saatte bile.

Belli bir gün ve saat belirleyip tweeter etkinliği yapılabilir. Üst sıralarda görününce alakası olmayan insanlar ve medya olaydan biraz haberdar olur belki birileri de haberini yapar.

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Bimer'e de şikayet yazdım. Bir kısmını düzelttiler. Ama bugünkü geçiş yine yanlış girilmiş. Herhalde her ay BİMER'e şikayet gireceğiz.

Motosikleti
    Alıntı etc33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben bayramdan 2 gün önce cuma günü 25 tl yüklemiştim. motor evde garajdaydı. cumartesi memlekete gittim hiç binmedim motoru. dönünce bakiyeye bir baktım 0,10 :D geçmediğim halde nasıl oldu da düştü o kadar anlamadım. şu ana kadar 28 tane 1. sınıf ücreti kesilen geçiş var. 1 ay önce telefonla bildirdim düzeltilecek dediler hala tık yok. geçen hafta bimerden yazdım. inşallah düzelecek. ceza yazsınlar ödersem namerdim. evi de anadoluya taşıdık, iş avrupada. o köprüde plakayı kapatacam artık yapacak bişey yok.
    http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx

önce burada cezalı duruma düşüyorsunuz sonra Hgs'ye aktarılıp 7 tl düşüyor.
    Bir kontrol edin.

Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    7 değil 3.5 TL düşmeli...

Motosikleti
    Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7 değil 3.5 TL düşmeli...
    Sorunumuz öyle olmaması.

amk trafiği rahatlatmak için canınızı ortaya koyuyorsunuz üstüne para alırlar

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)