Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

HGS ile Köprüde 7.0 TL ödeme işi DEVAM EDİYOR!

Motovento
    REKLAM ALANI

Abi plakayı kapat öyle geç. Tamemen helal geçmiş olacaksın çünkü kayıtlarda senden fazla para aldığını biliyorsun eee ne sorun olacak. Gişe yapılana kadar herkes böyle yapsın boykot etsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha XSR 700
    Merhabalar, 2 sorum olacak,
    1- İlk fotolardaki geçişlerin kontrol edildiği sitenin linki nedir?
    2- Motorun gidonuna HGS yi güvenli bir şekilde sabitleyebileceğim özel bir aparat satılıyor mu? Yok ise, geçerken HGS nerede durmalı?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aylardır köprü+otoban kullanıyorum, 1 kuruş bile HGS bakiyemden düşüm olmadı, kaçak geçiş de gözükmüyor. Sadece 1 gün, motor ruhsatım ve HGS kartı montumun cebindeydi, montum da şirket arabasının bagajındayken şirket arabasıyla 2. köprüyü kullandım, o zaman düşüm olmuş, ben de ses etmedim.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/ adresinden kontrol ettiğimde ihlal görünmüyor, fakat http://uygulama.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx adresinden baktığımda 3 tane ihlalim görünüyor, kendi içlerinde bile tutarsızlar.

Bu kadar zor olmamalı bu işler ya, her defasında yazıyorum, her plakanın kaçıncı sınıf olduğu belli, senin hgs'den okuyan kameranla ogsden okuyan kameran aynı veritabanına yazmıyor mu? bu kadar zor mu şu kontrolü koymak? bu kadar mal yazılımcıları mı çalıştırıyorlar şu gerizekalı firmada. çağrı merkezindekilerin işi azalmasın diye mi uğraşıyorlar acaba? belki sürekli aramaktan vazgeçerler diye mi bekliyorlar yoksa? ya da farketmeyenlerden kopardığımız kardır mı diyorlar anlamadım gitti şu saçma işi.

Bugün aradım 12 tane geçişi düzelttirdim. 5-6 geçişimde hiç plakamı okumamış zaten. Mala bağlamış durumdalar.
    espresso bunu beğendi.

chnctl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Ödemeyi er ya da geç bir şekilde geri alıyorsun. Sorun devamlı bu işin peşinde koşturmamız. Ben 2 kere fazla kesilen ücretleri iade aldım. Şimdi tekrar 22 gün 7 TL çekmişler. Tekrar müracaat etmem gerekecek vs. 2.sinde BİMER'e yazdım. Bu sıkıntının kalıcı bir çözümle giderilmesini istedim. İlgili yerlere bildirilmiştir zart zurt cevap verildi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:01 ----------

Bu sıkıntı köprüde hala devam ediyor. 2 kere bin bir telefon ve maille iade aldım. Bir süre 3,5 TL düştü. Bugün HGS'den aldığım "bakiyeniz azalmıştır" sms'iyle bütün cinlerim tepeme çıktı. Bir girip baktım yine 7'şer liradan bir ton çekim yapmışlar. Bu nasıl saçma bir sistemdir anlamadım. BİMER'e yazdım, kara yolları müdürlüğüne ve ulaştırma bakanlığına yazdım ama geçerli bir yanıt alamadım ne yapalım plakayı mı kapatalım, katlanır plaka mı yaptıralım? PARAMIZLA REZİL OLMAK BUDUR!!!

blue4XL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Önce MCT250, şimdi Yamaha
    Alıntı aytekdorken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, 2 sorum olacak,
    1- İlk fotolardaki geçişlerin kontrol edildiği sitenin linki nedir?
    2- Motorun gidonuna HGS yi güvenli bir şekilde sabitleyebileceğim özel bir aparat satılıyor mu? Yok ise, geçerken HGS nerede durmalı?
    1) https://hgsmusteri.ptt.gov.tr/hgs.jsf#login
    2) HGS'nin motosiklette yada üzerinizde durmasına gerek yok. HGS yi okutmak için tek elle sürüş dahil yapmadığım şebeklik kalmadı. Ben de laf olsun diye montun iç cebinde tutuyorum. Evde bulundurmak en iyisi. Kaybolmaz. Yapmanız gereken tek şey ara sıra yukarıdaki linkten geçişlerinizi takip etmek, yanlışlık varsa düzeltilmesi için itiraz etmek ve düzelttirmek. Geçişiniz üzerinden 45 gün geçmeden kontrollerinizi mutlaka yapın.

geçişlerde elle ayakla plakayı kapatın bu parayı ödeyen enayidir uzaktan görüşüm

antalyadayım geçişlerle hiç alakam yok

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    ben şöle iliştireyim bu bilmem ne çocukluğunu, çünkü bu işi bilerek düzeltmiyorlar, orada biriken parayı işletiyorlar, ülkenin nasıl yönetildiğiniz çok iyi biliyoruz!

kadıköy ptt merkez şubeye gitsem düzeltirler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

aradım veee bekleyenler arasında 29. sıradayım bu bile işlerin nasıl döndüğünü anlatıyor, 29 ne lan, 1 kişi tüm ülkeye mi bakıyor!

Pcxbear - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Pcx 125
    Hocam sanırım benim plakayı kameralar okuyamıyor hala anlamadım her yerden sorguladım ama geçiş görünmüyor. HGS MGS herhangi bir şeyim de olmadı bu arada hiç almamıştım daha önce üyeliğim falan da yok

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Sistemi saçma sapan bir hale getirdiler.Bu kartı 6.sınıf motosiklet diye alıyosun sistemde gözüküyor,gişeden geçerken motosiklet olduğu gözüküyor hala 7 tl yazıyor.Kart başvurusu yapmadan 6 gün önceki geçişlerimi 7 tl den sayıyor.Düzeltme kart alındıktan sonra yapılıyormuş,öncesine işlem yapılmazmışşş.3,5 oldu,daha adaletli artık eskiye göre düzgün ödeyelim diyoruz zorla kaşınıyorlar.

HaktanAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Ülkenin ekonomisi çökmüşken kimsenin bu durumu düzelteceğine inanmıyorum. Çünkü çoğunuzun da bildiği gibi bu işi bilerek düzeltmiyorlar. Motosiklet kullanan herkesin bu hatayı düzeltmek için saatlerce vakti yok ve kimisi zaten durumun farkında değil. Düzelttiren ciddi bir zaman harcıyor düzelttirmeyinin parası kasada kalıyor. İstanbul’da yaşayan yaşamayan tüm motosikletlilerle birlikte forumda organize olup twitterdan bir hashtag açalım. Ben şahsen İstanbul’dan taşınıp motosikletimle beraber Erzurum’a geldim. Bir daha motosikletle İstanbul’a yolum düşer mi bilmiyorum ama elimden ne gelirse yapmaya hazırım.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Kopru gecislerinden kac yil oldu manuel el ile odeme kalkali bunca yildir bir sistem oturtamamislarmi ayrica hgs de gecis ve ihlal gorunmedigi halde ogs kacak gecis sorgulamasibda gecis gorunen ve suresi dolup ceza durumuna dusen bir kac kisiye denk geldim ogs hgs den para cekmeyip kacak olarak cezali duruma dusuruyor o daha buyuk bir sorun

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    en sonunda arayıp ulaşabildim.

arkadaşlar ücret iade ediliyor ancak saçmalık burada başlıyor, sistem düzelmiyor, düzeltilmeye çalışıyor mu sanmıyorum, arayın bizi ara ara size iade yapalım deniyor, böyle bir saçmalık işte! karayollarına mail atın deniyor, aylardır böyle olan bir sistemin düzelmemesini anlamak mümkün değil, plakadan sistemde 6.sınıf araçları belirlemek ücret kesmek kolay, bunu neden düzelmiyorlar insanın aklında şüphe işareti kalıyor, arkadaşlar mail atın karayollarına ben attım, ayrıca change.org gibi sitelerden imza toplamak gerekiyor, bu işi bilen birileri varsa kampanyayı başlatsın, imzalayalım.

yani saçmalığın daniskası, başka araçlarda böyle bir sorun yok! en son motosiklet vergileri, yedek parça fiyatları, yaklaşan %40 mtv ücretleri ile motosiklete bilhassa zorluk çıkartmak için devlet elinden geleni yapıyor, bu kadar basit bir hatayı düzeltemezsek ve hakkımızı arayamazsak bizden bir halt olmaz, amiyane olacak ama devlet ...kerse hiç kimse kusura bakmasın hak ediyoruz.

astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Benden de 5-6 kez 7tl alındı,
    Ne yapsam diye düşündüm ve birde yanımda duran HGS kartını evde bırakıp öyle geçeyim dedim,
    İlginçtir ikidir 3.5tl alıyor, şansa öyle denk gelmişte olabilir,
    Sistem, HGS sinyalini alamayınca plakayı veri tabanında araştırıp, uygulama vasıtasıyla HGS ile eşleştirip otomatik 3.5tl almış olabilir,
    Hayal de kuruyor olabilirim,
    Bugünlerde köprüden geçecek olanlar deneyip, sonucu yazarsa harika olur.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Şimdi tekrar aradım Hgs zaten doğrudan sonra ara modunda ama ogs'yi arayıp yinede şikayet bıraktım ki (orada da cezalar görünüyor)
    Yeni adres :
    http://kacakgecis.kgm.gov.tr/ihlal/Sayfalar/ihlal.aspx
    en azından herşey güllük gülistanlık sanmasınlar.Sistem otomatik düzeltecek dediler ama pek inanasım gelmedi.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Tek kelime ile rezalet...

Bir tanesini düzelttirebildim. Fakat köprüden geçmediyseniz o zaman kötü. Köprüden geçmediğim halde 2 adet 7 TL görünüyor. 4 aydır düzeltmediler. Daha neler göreceğiz bakalım...

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    az önce aradım, sistemler yavaşmış efendim,
    düzeltiyorlar ama tırmalaya tırmalaya, kaplumbağa hızında...10 dakikada 3 işlemi düzelttirebildim.
    ve devam edecek gibi görünüyor. kadın, siz kapatın ben devam edicem, dedi. inandık mı? tabii ki hayır

işlerine geliyor tabi, "itiraz etmeyenden ne kadar alabilirsek"
    şark kurnazlığı ile para tahsilatı.
    soran olursa eghonomi çoghiyi, soran olursa ihtişamdan taviz mi verilir,
    ama iş vergi toplamaya devletin gelirlerini artırma gelince 'devlet mi bölünsün'

forum kuralları gereğince ancak "lanet olsun" diyebiliyorum
    ancak, içimdem envai çeşit pozisyon geçiriyorum. 7/24 duş almam lazım o derece.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

emiliosantos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eski:Piaggio xevo 250 ie Yeni: Daelim s3 Advance
    konuyu açacaktım ama bunu buldum. neden her allahın günü 7 lira ödüyoruz bu köprüye? ne yapmamız gerekiyor bunun için bilen var mı?

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı emiliosantos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuyu açacaktım ama bunu buldum. neden her allahın günü 7 lira ödüyoruz bu köprüye? ne yapmamız gerekiyor bunun için bilen var mı?
    0 850 460 60 60 KGM HGS Çağrı Merkezi arayıp düzelttirmen gerekiyor ,ben ayda bir arıyorum yarım saat zamanım gidiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Ayrıca hepimiz buradan şikayette bulunursak faydası olur.
    http://www.kgm.gov.tr/Sayfalar/KGM/S...ayetFormu.aspx

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Kaçak geçiş cezası yiyenler için.

ogs@kgm.gov.tr adresine ruhsat resimlerinide ekleyerek

........... plakalı motosikletimle .../.../2017 tarih ve ..:... saatinde 15 Temuz Şehitler Köprüsünden HGS kartımla yaptığım geçişten dolayı OGS sisteminden yediğim cezanın iptalini, HGS geçiş ücretimin HGS kartımdaki bakiyeden düşülmesini arz ederim.

şeklinde mail gönderirseniz 3-5 günde kaçak geçiş iptal oluyor. Ancaaaaak şerefsizler yine 7.00 TL. olarak geçiş ücreti yansıtıyorlar.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)