Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

HGS olmadan otoban kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yok
    Selam arkadaşlar. Bir soru soracağım ama sadece bilenler cevap verirse sevinirim. Servisi kacirdigim icin bugün motorla işe gitmek durumunda kaldım. Hizli gitmek için mecbur otoban o kullandım ama HGS m yok. Yani daha almadim. İzmit hgs gişelerden girdim . Şekerpınar gişelerden çıkarken bir arabanın arkasına yapistim. Arabanın HGS okudu. Ben de o şekilde geçtim. Giriş olup çıkış olmayan bir kullanımda ücretlendirme -ceza olayı nasıl oluyor? HGS de 6. Sınıf bulmak da mesele daha bulamadım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ragnarokkk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8
    Boş yere riske atmayın işinizi, geçiş yaptıktan sonraki 15 gün içerisinde herhangi bir ptt şubesinden 6.sinif hgs çıkartın en son 65 tl idi çıkartma ücreti, 15tl kart parasi 50 tl içinde bakiye şeklinde. Devlet yarına bırakır ama yanına bırakmaz o geçişin ceza olarak katlanır gelir..

Motosikleti
    KTM Duke 200 ABS
    Olsa nolcak reis. Olanlara ogs cezası geliyo
    khaledome bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Girişi kaçak yaptın ve çıkmadın. Otoyola girdin neticede ve plakan okundu İzmit gişelerde.
    Eskiden otoyolda maksimum bulunma süresi vardı, 12 saat mi 24 saat mi ikisinden biriydi, lakin artık "otoban süre" diye arama yapınca yeni nesil hız limiti ceza uygulaması haberleri çıktığı için bulamadım.
    Neticede en uzak mesafe cezası yazmaları son derece beklenen bir şey olur, 15 günlük süre içerisinde bir HGS al derim. Bulunsun, madem daha önce taktırmadığına göre kullanmıyorsun fazla, kaybın olmaz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Benden de 1. sınıf ücreti kesiliyor. Bakiym azaldı, yetersiz bakiyeden ceza yiyeceğim artık. Oysa fazla kestikleri iade edilse daha tonla para var içinde. Müşteri hizmetlerini arayınca hatlarda yoğunluk var deniyor. Hgs sistemi motosikletler için tamamen çökmüş durumda. Düzenli para yükleyip otomobille geçiyorsan sorun yok. Valla işte burada belirtilen bazı plaka olayları var. Bilmiyorum.

Motosikleti
    yok
    1. Sınıf alayım bari 6. Sınıf bulmakla ugrasmayayim. Zaten yılda toplasan 2 kere otoban kullanıyorum.

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Hgs olmadan istanbuldan geldim,
    Dedim gidip alayım 6. Sınıf hgs 2,5₺ kullanım için 65₺ gözden çıkarttım.
    Ptt ye gittim bizde yok, o zaman cezamı indirimli ödemek istiyorum, o da olmaz...
    Peki günah benden gitti...

Motosikleti
    yok
    Motora yapıştırmak istemiyorum HGS yi. Cebe koysak okur mu? Siz nereye koyuyorsunuz?

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Ptt de HGS kart 20 tl , 30 tl de yüklemek için alıyorlar. Garanti web den başvurursanız 40 tl kart ücreti.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ptt de HGS kart 20 tl , 30 tl de yüklemek için alıyorlar. Garanti web den başvurursanız 40 tl kart ücreti.
    Bankalar 6. sınıf kart vermiyorlar diye biliyorum ?

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı Sonick34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora yapıştırmak istemiyorum HGS yi. Cebe koysak okur mu? Siz nereye koyuyorsunuz?
    Sınıf 6 kart zaten, yapışacak bir şey değil.
    Ruhsatın içinde, montun cebinde duruyor. PTT'deki görevliye de sordum, plakaya tanımlı olduğu için sıkıntı olmaz dedi. Okumuyor yani geçerken kaçak yazıyor.
    Lakin Boğaziçi Köprüsü kullanmadım ben hiç motorla, tek yönlü Anadolu'dan Avrupa'ya geçtiğim oluyor da tersini yapmıyorum, bilmiyorum orada ne olur. =)

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    Montun cebinde duruyor. Geçerken çıkartıp, yatay tutup geçiyorum.

Darkin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-125 ('14), Yamaha MT-25 ('17)
    HGS aldıktan sonra, kartı okutmasan bile plakadan okuyup kesiyor, o bantı çıkartıp göstermiyorum ben açıkçası.

Motosikleti
    yok
    1. Sınıf alicam birazdan. Bant cepte kalsa yeter değil mi gisede durup göstermeye gerek yok. Dediğin gibi plakadan kesiyor.

Motosikleti
    2016 Yamaha Xmax 250
    1. Sınıf alicam birazdan. Bant cepte kalsa yeter değil mi gisede durup göstermeye gerek yok. Dediğin gibi plakadan kesiyor.
    1. sınıf alırsanız normal araç ücreti ödersiniz ...

Motosikleti
    yok
    Alıntı sarperfb1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. sınıf alırsanız normal araç ücreti ödersiniz ...
    Yılda 2 kere kullanıyorum otobanı zaten çok gerekli değil

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu eski ama buraya yazıyorum motor için hgs bulamıyorum ptt şubelerinde kalmamış ve bankalarda da yok 1.sınıf alsam bir cezası yok değil mi arkadaşlar yada alabiliyormuyum ?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Bi ara arabam için almıştım sonra plaka değişikliği yaptım motorumda kullandım ( işbankası internet şubesinden ) sınıf değiştirmedim ama motor ücreti kesiliyordu.

okanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf 250
    1 sene sonra konuyu uyandırmışız ama, yine de bilmeyenler için yazayım. Köprü geçişlerinde 6. sınıf kartınızdan 1.sınıf ücreti düşüyorsa müşteri hizmetlerine telefonla ulaşmaya çalışmak yerine konuyu anlatan bir mail atın, şu şu tarihlerdeki geçişlerim yanlış sınıftan hesaplanmış diye. 2-3 ay sürse de sonuçta düzeltmesini yapıp fazla alınan tutarları iade ediyorlar HGS hesabınıza.
    Okan Kılıç (Vreon)
    Havada Karada Yurtta Cihanda itinayla uçulur

Wing750 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000L Africa Twin
    HGS'yi nasıl okutacağız diye soran arkadaşlara cevaben yazıyorum. Motosiklete tutturmanıza ya da geçerken göstermenize gerek yok. Plakadan okuyarak hesabınızdan düşüyor. Ben ruhsatın içinde cebimde taşıyorum. Köprüyü geçtim. Ertesi gün kontrol ettim hesaptan düşmüş. İşin doğrusu üzerinizde bile olmasa fark etmez. Plakadan okuyup hesabınıza işleniyor.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)