Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kendinizi Nasıl Korursunuz ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Yolda gidiyorsunuz ve bi adamla tartışmak zorunda kaldınız , işler siz istemeden kavga doğru geldi. Ne yaparsınız? Önerileriniz nedir? Biber gazı ? Jop ? Yani kısaca ne gibi yöntemler geliştirdiniz ve ne gibi araçlar edindiniz ? Paylaşırsanız sevinirim

Ekstradan da ; Yaşadığınız ibreti alem örnekleri varsa belirtirseniz bizede ibret olur İYİ FORUMLAR

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Geçen biri video atmıştı motorunu devirip üstüne saldırıyorlardı o da biber gazıyla iyi bi yıkıyodu adamları.Kaskla,eldivenle filan vurmak korumalı olduğundan suç olarak geçiyor diye biliyorum.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Aslında silah bıçak vb şeyler taşımak doğru değil. Ben kavgada kendime hakim olamıyorum o sebepten yanımda öyle şeyleri taşımıyorum. Geçmişte kötü tecrübeler oldu. En son biri küfür etti diye dövüyordum. Bıçağı çıkarıp sallamışım ordan biri elimden kapmış. Hiç farkında değilim. Artık taşımıyorum.

Kavgada ilk vuran olmak önemli. Konuşmayla zaman kaybetmemek lazım. İlk andan itibaren diş gösterip hatta direk vurmak iyidir. Karşı tarafın gözü korkar. Burna etkili bi yumruk zaten perte çıkarır bi daha toplayamaz. Sarılarak boğuşarak kavga edilmez. Hiç yaklaştırmamak lazım. İnsan gibi konuşmak pek işe yaramaz. Karşı taraf maganda ise korktuğuna yorulur ve daha çok üste çıkarlar.

Motorla uzun yola çıkarken ise belime kama takıyorum. İnsandan ziyade hayvanlar için. Kamyonda ise teleskopik jop kama sopa çekiç levye bijon anahtarı gibi çeşitler mevcut.

Motosikleti
    Mondial 100 MG Superboy
    Biber gazı iyidir

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Başlık sakat bu arada haberin olsun.

Daha önce başka konuya yazmıştım dur işine yarar belki.

Geçen sene mi ondan önceki senemi bir bayan beni yolda öyle bir taciz ediyordu ki anlatamam.
    Arabada 2 kız 2 erkek. Şöför kız,full ses benimle dalga geçiyorlar, riske atıyorlar filan,gülüyorlar bide.

Bizde 2 kişiyiz arkamda güzel bi abi var semtten. Çek lan sağa kızları değilde şu çoçukları bi döveyim dedi. Çekersin çekmezsin derken e-5 sağ şeritte durdukmu baba.

Daha motordan inmeden 1 adet de doblo geldimi yanımıza. Meğersem bunlar pikniğe gidiyorlarmış, aynı işyeri personelleri. 9 yada 10 erkek 2 kız. Bizi bir dövdüler akıllara zarar. Bunu gülerek anlatırım hep çünkü 10 kişiler, temiz dayak yani yapabileceğimiz hiçbirşey yoktu. Delikanlı yok memlekette o yüzden artık yoluma bakarım. yapılması gerekeni yaparım o ayrı..

Yani kendini savunda bizim gibi taklaya gelme.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    etrafta görgü tanığı olduğundan eminsek ilk karşı tarafın vurmasını bekliyoruz ardından kask ile kafa eldiven ile yumruk kombosu zaten bayıltmak için yeterli. karşı tarafın düşeceği yeride görmek lazım bayıltmak isterken öldürmek istemeyiz. polisi arıyoruz, polisi beklerken etrafa toplananlara olayı bol bol anlatıyoruz polis geldiğinde lehimize ifade vermeleri için.

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Adam gerizekalıysa, gerizekalı ile gerizekalı olmazdım.. Böyle durumlarda biraz temkinli olmakta fayda var. Malın birine denk gelirsiniz, adamın sağı solu belli olmaz, aptal bir yol kavgası yüzünden canınızdan olmayın..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Silah,sopa,biber gazı gibi şeyler korkak adam işi.
    Üstelik sinirli bir yapınız varsa elinizden bir kaza çıkıp insanlara zarar verebilirsiniz.
    Bu nedenle 2-3 adam tutun onlar sizin için meseleyi hallediyorlar.

Bu arada reklam gibi olmasın her türlü dayak,tahsilat,çek senet işlerinde hizmetinizdeyiz.
    Ayrıcalıklarımızdan yararlanmak için üye olun.
    wwww.adilasayişsever.com
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Wokiie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında silah bıçak vb şeyler taşımak doğru değil. Ben kavgada kendime hakim olamıyorum o sebepten yanımda öyle şeyleri taşımıyorum. Geçmişte kötü tecrübeler oldu. En son biri küfür etti diye dövüyordum. Bıçağı çıkarıp sallamışım ordan biri elimden kapmış. Hiç farkında değilim. Artık taşımıyorum.

Kavgada ilk vuran olmak önemli. Konuşmayla zaman kaybetmemek lazım. İlk andan itibaren diş gösterip hatta direk vurmak iyidir. Karşı tarafın gözü korkar. Burna etkili bi yumruk zaten perte çıkarır bi daha toplayamaz. Sarılarak boğuşarak kavga edilmez. Hiç yaklaştırmamak lazım. İnsan gibi konuşmak pek işe yaramaz. Karşı taraf maganda ise korktuğuna yorulur ve daha çok üste çıkarlar.

Motorla uzun yola çıkarken ise belime kama takıyorum. İnsandan ziyade hayvanlar için. Kamyonda ise teleskopik jop kama sopa çekiç levye bijon anahtarı gibi çeşitler mevcut.
    bi yönden haklısın. Bi kere en soldan en sağa geçtiler bende motoru yeni almıştım üstünde acemiydim adam önüme kırıncı sinirlendim dedim kendini izlersin diye bu nasıl gelsiyse geldi sıkıştırdı beni trafikte dar bişey ypsam kovalayamazda ama nedense korktum geldi bağırdı indi bişeyler dedi gitti gururuma dokundu. Bide bende aşırı sinir boşalması var . Yani bıçak gibi şeylerden bende korkuyorum taşırsam sallarım herhalde jop vardı bi ara bende kırıldı saçma nedenden dolayı. Yine pek kavgaya girmemeye çalışıyorum ama gelen adranalin duygusunada engel olamıyorum yada kontrol edemiyorum diyelim bi afallıyorum . Bazen gözlerim doluyor neden bilmiyorum ....

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben de yarı ıstemsız bır sekılde bahcesehır cıkısında transporter surucusu ıle tartısmıstım , altımda da sırket arabası neyse lavuk ındı once ustume yurudu ıcımden dedım ben bunu balık ekmek gıbı yerım ama olmadı .

arabadan 1 kısı daha ındı ve bana cok saglam daldılar ben bıle saygı duydum , paso cıgerlere calıstı guzel abıler , cıvardan bıkac kısı geldı ayırdı ama ben bıraksınlar da dovsun dıyorum o kadar guzel dovuyor serefsızler . ben tabı paket oldum .

sonrasın da bırısı soyledı bu 2 guzel abımız tekvando sampıyonuymus . hala o dayak aklım da 4 sene falan oldu tadı damagım da kaldı . cıgerlere calısma nedenlerı de ıserken bır daha canım yansın dıyeymıs . boyle adamlardan dayak yemek ayrı guzel . dusunsene adam senı temız dovuyor evıne gıdıp yatıyor sen ıserken senı hala dovmeye devam edıyor . sanat budur bence
    Kızıl pars bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevdiğim bir söz var "En iyi kavga, yapmaktan kaçındığın kavgadır"

Dövüş sporları ile de uğraşmış biri olarak sokaktaki kavganın bir hayrını gören olduğunu düşünmüyorum. Dayak da yesen sıkıntı, dayak da atsan sıkıntı. Ayrıca daha birkaç saat önce açılmış konuda durup dururken gibi görünen bir olayda motosikletlinin kafasına silah sıkılmış. Özellikle yol kavgalarında neyle karşılaşacağınızı bilemezsiniz.

Yanınızda bıçak,silah vb. şeyler de taşımamanız taraftarıyım. Yukarıda ayrıntılı anlatılmış. Bir öfke anında ömürlük bir pişmanlık yaşatabilirler.

Elbette hepimiz insanız. Bazen limitlerin dışına çıkıyor işler. O tip durumlarda da göğüs göğüse muharebe veya adil savaş kuralları gibi delikanlılık düşünceleri ile ölmüş veya sakat kalmış insandan bol ne var. Kirli dövüşün ve uzaklaşmaya bakın.
    TimFx bunu beğendi.

Kacanin anasi aglamazmis. Sokakta kavga etmiyoruz.
    TimFx, espresso ve Green Arrow bunu beğendiler.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Beladan kaçmak bütün peygamberlerin sünnetidir, belaya kavgaya bulaşmayın.
    mustick, TimFx, Green Arrow ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

yusufkalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT 07
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık sakat bu arada haberin olsun.

Daha önce başka konuya yazmıştım dur işine yarar belki.

Geçen sene mi ondan önceki senemi bir bayan beni yolda öyle bir taciz ediyordu ki anlatamam.
    Arabada 2 kız 2 erkek. Şöför kız,full ses benimle dalga geçiyorlar, riske atıyorlar filan,gülüyorlar bide.

Bizde 2 kişiyiz arkamda güzel bi abi var semtten. Çek lan sağa kızları değilde şu çoçukları bi döveyim dedi. Çekersin çekmezsin derken e-5 sağ şeritte durdukmu baba.

Daha motordan inmeden 1 adet de doblo geldimi yanımıza. Meğersem bunlar pikniğe gidiyorlarmış, aynı işyeri personelleri. 9 yada 10 erkek 2 kız. Bizi bir dövdüler akıllara zarar. Bunu gülerek anlatırım hep çünkü 10 kişiler, temiz dayak yani yapabileceğimiz hiçbirşey yoktu. Delikanlı yok memlekette o yüzden artık yoluma bakarım. yapılması gerekeni yaparım o ayrı..

Yani kendini savunda bizim gibi taklaya gelme.
    Ah be abim sizde bir doblo çevirseydiniz
    Geçmiş olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Ben motorun zincirini kulanıyorum.Sele kilidim kırık olduğu için ulaşmakda baya basit.Ama polis gelse silahdan sayarmı bilemem.

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25
    Wokiie bunu beğendi.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Kendimi korumaya ihtiyaç duymuyorum. Genelde geri vites yapıyor tartıştığım kişiler, hatta 15 kişiye saldırdım edasıyla arabada aşırı tipler yoksa 4-5 kişi sayı fark etmeksizin diş gösteririm genelde diğerleri şaşkınlıkla bakarken şoförü kalaylar basar giderim. Genelde hiç muhattap olmadan söver geçerim, bazen gergin oluyorum kendime hakim olamadığım bu zamanlarda yine işin ucundan kıyısından kendimi ikna edip basıp gidiyorum inip tartışmış olsam bile...

Motosikleti
    Yamaha YZF - R25

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Yazmazsam ölürüm. Durex.
    RoofRoof ve Kızıl pars bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda PCX150 >>> PULSAR NS200
    Ben şahsen kavganın sozle anlaşamayacak kadar cahil insanların çaresizce varlıklarını ve gücünü kanıtlama davranışı oldugunu düşünüyorum. İlkel insan davranışıdır.

Ben kavga demekten ziyade mücadele demeyi tercih ederim. Kavgacı olamasak bile günlük hayatta böyle ikili çatışma ve mücadelelere gireriz. Başarılı mücadelenin de kaba kuvvete başvurulmadan çözülmüş mücadele oldugunu düşünüyorum. Konuşma ve ifadelerimle çoğu mücadeleyi kaba kuvvet aşamasına getirmeden sonuçlandırabilecek modern bir kişi olmaya çalışırım.

Konuşarak çözüm üretilemeyecek insanlarla da kolay kolay sürtüşmeye girmem. Kaba kuvvet ile aslında cehalet ve bilgisizlikten ibaret olan kişiliğinin karşımda bir zafer kazanmasına fırsat vermektense konuyu kapatmak çoğu zaman her iki taraf için daha uygun olacaktır.
    zekeriyaimam, espresso ve TimFx bunu beğendiler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kavga etmeyi bilmiyorsanız, hayatınız kavga dövüşle geçmediyse ve soru olarak böyle bi durumda ne kullanmak gerek diye soruyorsanız; sopayı,taşı, copu da elinizden alırlar.Yolunuza devam ediniz
    TimFx ve Kızıl pars bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)