Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayalimizi Gerçekleştiriyoruz :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Bütün otarz mekanlar anadoluda oldugu ıcın bi ayrıcalıgı olacagını sanmıyorum avrupada hiç yok çünkü
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Güzel dilekleriniz için teşekkürler 50 m2 iç mekan 50 m2 mutfak ve depo alanı 30 m2 ön kullanım ve motoparkımız mevcut buyrun gece 2 ye kadar burdayiz sıcak çay ve kahvemiz mevcut ve tabiki bol bol Motorcu muhabbeti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Merhaba Çağlar mutfağı (ızgara çeşitleri,köfte, atıştırmalıklarımız olsun,hamburger,sosisli,wrap çeşitleri )en geniş Motosikletçi mekanı yapmaya çalışıyoruz iddalıyız diyemem ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
    Siz değerli dostlarımızı da fark yaratacak fikirler ile desteklerinizi bekliyoruz

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı GkRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güzel dilekleriniz için teşekkürler 50 m2 iç mekan 50 m2 mutfak ve depo alanı 30 m2 ön kullanım ve motoparkımız mevcut buyrun gece 2 ye kadar burdayiz sıcak çay ve kahvemiz mevcut ve tabiki bol bol Motorcu muhabbeti

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:10 ----------

Merhaba Çağlar mutfağı (ızgara çeşitleri,köfte, atıştırmalıklarımız olsun,hamburger,sosisli,wrap çeşitleri )en geniş Motosikletçi mekanı yapmaya çalışıyoruz iddalıyız diyemem ama elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz.
    Siz değerli dostlarımızı da fark yaratacak fikirler ile desteklerinizi bekliyoruz
    Fikir verdik görmedin galiba.
    Kırıldım.

Motosikleti
    Rr
    Estağfurullah görmez olurmuyum dostum
    Alonedark93 bunu beğendi.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Hayırlı uğurlu olsun.

Çok keyiflidir böylesine bir mekan işletmek. Lakin kaliteli hizmet, düşük fiyat çok geçerli olamıyor maalesef. Ben 2.5 yıl dayanabildim. Kafe tarzı bir konsepte sahipti. Yıkama yoktu. 2.5 yıl sonunda kapatmak, eşyaları haraç mezat satmak zorunda kaldım. Faturası ağır oldu.

Büyük şehir farklıdır illa ki ama, yine de ortalama bir dengeyi kurmak lazım diye düşünüyorum.
    Yolum İstanbul'a düşerse mutlaka ziyaret etmek isterim.

Başarılar.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Hayırlı olsun. Bu işlere bulaşmış, cafe/restaurant işletmiş birisi olarak tecrübelerimi paylaşayım. Sen beğendiklerini al, beğenmediklerin bana kalsın.
    1. Ne yapıyorsan yap en iyisini yapmaya çalış. İster tost olsun, ister çay, ister kahve. En iyisini yapmaya çalış. Kullandığın malzemeleri en kaliteli olanından kullan.
    2. işletmeye gelenleri müşterin, sana para kazandıracak olarak görme. Senin misafirlerin. Hizmetlerinde kusur olmasın. Çok aşırı samimiyet de iyi değil. Seviyeli ama saygılı bir ilişki dengesi çok önemli. İnsanlar kendilerine değer verilen, o şekilde davranılan yerlere daha çok gidiyorlar. Kendini önemli hissetmek insanın doğasında var. Bu duygu çok önemli. Sosyal statüsü, giyimi, kuşamı, parası, aracı, yanında ki kim olursa olsun ben ve ekibim her gelene VIP servis yaptık. Aynı insanlar sürekli gelmeye, hatta çevrelerini getirmeye başlamışlardı. Bu aynı zamanda senin en büyük reklamın olacak.
    3. Çalışan personel çok ama çok önemli. Her yere, her şeye sen yetişemezsin. Düzgün insanları bul. Aynı hedefe yönlendir.
    4. Bir işletmenin düzgün olup olmadığının en büyük göstergesi tuvaletleridir. Pırıl pırıl, tertemiz bir tuvalete sahip işletme de her şey düzgündür. Kaliteli bir yerdir. İki saatte bir mutlaka kontrol edilecek ve temizlenecekler. Kokusunda, kağıdına kadar, otomatik klozet kapak örtüsünden kullanılan sıvı sabuna kadar hepsi en kaliteli olacak. Aynı şekilde kullanılan bardaktan, çatal bıçağa kadar hepsi kaliteli olacak.
    5. Sakin, temiz, doğru aydınlatılmış bir mekanda insanlar rahat ediyorlar, daha uzun süre kalıyorlar. Müzik olarak caz benim olmazsa olmazımdı. Bir çok müşteri çıkarken çalan şarkı veya albümleri sorarak çıkıyordu.
    6. Bunları düzgün yapınca zaten müşterin oluyor ve para kazanmaya başlıyorsun. Birinci amacın para kazanmak olmasın. Sen işini düzgün yapınca zaten para kazanmaya başlıyorsun. Para kazanınca hırs yaparak daha çok kazanmak, zam yapmak, maliyetleri düşürmek gibi bir hataya sakın düşme.
    7. İlk üç ayın sonunda bir karar vermek zorundasın. 3-4 günlük ciron ile kiran çıkıyor mu?, çıkmıyor mu?. Eğer çıkmıyor ise para kazanmıyorsun, sürekli içeri girmeye başlarsın. Zararın neresinden dönülürse kardır diyerek bu işten vazgeçiyorsun.
    Madem sen bu kadar biliyordun da neden işi bıraktın diye sorabilirsin. Ortaklık birinci neden. Yoksa günlük ve aylık çok ama çok iyi cirolar yapıyorduk. Çok kaliteli bir müşteri portföyü vardı, 10 kişilik çok iyi çalışan ekibimiz vardı. Ama fikir ayrılıkları başlayınca, çatışmalar da başlıyor, para maalesef her derdin çaresi olmuyor. Ya kişiliğinizden ödün vereceksiniz, yada paradan vazgeçeceksiniz. Ben paradan vazgeçtim.
    Alonedark93 ve zekeriyaimam bunu beğendiler.

Motosikleti
    Xciting 250R
    Sevdiğiniz iş , keyifle yapacağınız huzur bulacağınız bir uğraş. En doğru kararı almışsınız , allah utandırmasın başınız hep dik olsun inşallah

Beni heycanlandırmakla birlikte sevindiren bir proje gerçekleştirmişsiniz evimin yakınında olmasıda ayrı bir mutluluk verdi inşallah en yakın zamanda ugrayıp güzel bir muhabbet eşliginde çayınızı içeriz allah utandırmasın hayırlı işler

Motosikleti
    Rr
    Merhabalar @Güven iyi dileklerin için çok teşekkürler ve yaşamış olduğun olumsuz deneyime üzüldüm açıkçası hayırlısı olsun,
    @Metinkilic güzel dileklerin ve paylaşım olduğun tecrübe bizim için çok değerli misafirimiz olursan işletmecilik konusunda tecrübelerini detaylı dinlemek ve dersler çıkarmak isteriz,@giestik güzel dileklerin için çok çok teşekkürler tanışmak ve muhabbet etmek isteriz,@keinelust güzel dileklerin ve mutluluğumuzu paylaştığınız için müteşekkiriz en kısa zamanda çaya ve muhabbete bekliyoruz ) @tubrotherscoffee instagram hesabımız takip edip desteklerseniz çok mutlu oluruz.

Motosikleti
    R25
    @TVs söz sana dana eti @fatih hocam bizde yıllarca hayalini kurduk bi cesaret bıraktık işi gücü Rabbim utandirmasin
    Eyw adamsın 1 lira pahalı olsun kaliteli olsun

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Yolunuz açık olsun.

İzmir'den selamlar.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Motosikleti
    Rr
    Çok çok teşekkürler iyi dilekleriniz için aleyküm selam

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Bizim wp grubuna atayım bu konuyu, çorbada tuzumuz olsun.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Nacizane bir fikir sunmak istiyorum.
    Bazı arkadaşlar alkol demiş,olmaz arkadaş...
    Sanane diyebilirsiniz,ne isterseniz diyebilirsiniz ama alkol olmaz.
    İki tekere binen adam orada alkol alıp çıkıp bi yere patlarsa olmaz...
    Kendine bişey olmaz nasum birilerinin canını yakarsa olmaz.
    Bunlardan sizinde sorumlu olmanız olmaz.
    Ağzıyla içemeyip mekanda sorun çıkarsalar olmaz..
    Kısacası düşünceniz güzel ama alkolün en ufağı bile olmaz.
    İçmek isteyen içip evine taksiyle dönebileceği bir yere gitsin.
    Sizin mekanda olmaz..
    Allah hayırlı etsin. Bol muhabbet ve kazançlar dilerim.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin mekanda olmaz..
    Yukarda bahsettiğim ''bar'' kelimesi tamamen '' coffee bar''(mekanın alkolsüz içeceklerinin hazırlanıldığı yer olarak düşünün) için söylenmiştir. Lütfen yanlış anlaşılmasın.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Alkol hariç tavsiyelerin hepsi yerinde.
    Nacizane ben de birkaç öneride bulunayım. Motosikletine önem veren insan aynı zamanda ayrıntılara da önem verir; hem mekan hem de insan ilişkileri açısından. Yani temiz bir ortam rahatsız olunmayacak müşteri ilişkileri gibi. Ziyaretçilerin ailesiyle de uğrayabileceği unutulmamalı ve ortamda gereksiz dikkat çekmek isteyen çıkıntılık yapan çalışanlar uyarılmalı her anlamda seviyenin korunması açısından mümkünse bayan çalışanlar da olabilmeli. Samimi huzurlu olunan yerde işler her zaman yolunda olur.

Allah utandırmasın bol müşteri ve bol kazançlı günler dilerim.

oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    Hayırlı olsun kardeşim hafta sonu bi ziyaret yaparız

Motosikleti
    Rr
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim wp grubuna atayım bu konuyu, çorbada tuzumuz olsun.
    Çok çok memnun oluruz destekleriniz için teşekkürler cumartesi günü açılış yapmayı planlıyoruz mutlaka bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin mekanda olmaz..
    Teşekkürler iyi dilekleriniz ve önerileriniz için Cumartesi günü açılış planlamaktayız mutlaka bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Alıntı ersinisdj adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Alkol hariç tavsiyelerin hepsi yerinde.

Nacizane ben de birkaç öneride bulunayım. Motosikletine önem veren insan aynı zamanda ayrıntılara da önem verir; hem mekan hem de insan ilişkileri açısından. Yani temiz bir ortam rahatsız olunmayacak müşteri ilişkileri gibi. Ziyaretçilerin ailesiyle de uğrayabileceği unutulmamalı ve ortamda gereksiz dikkat çekmek isteyen çıkıntılık yapan çalışanlar uyarılmalı her anlamda seviyenin korunması açısından mümkünse bayan çalışanlar da olabilmeli. Samimi huzurlu olunan yerde işler her zaman yolunda olur.

Allah utandırmasın bol müşteri ve bol kazançlı günler dilerim.
    Çok teşekkürler ikiteker tepesinde alkol olmaz hocam kahve olur çay olur Redbull olur Monster olur ama alkol olmaz en azından biz buna vesile olmayacağız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Alıntı oguncelik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun kardeşim hafta sonu bi ziyaret yaparız
    Çok teşekkürler Cumartesi açılış planlıyoruz mutlaka bekleriz

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Çok çok memnun oluruz destekleriniz için teşekkürler cumartesi günü açılış yapmayı planlıyoruz mutlaka bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:29 ----------

Teşekkürler iyi dilekleriniz ve önerileriniz için Cumartesi günü açılış planlamaktayız mutlaka bekleriz

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:31 ----------

Çok teşekkürler ikiteker tepesinde alkol olmaz hocam kahve olur çay olur Redbull olur Monster olur ama alkol olmaz en azından biz buna vesile olmayacağız

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

Çok teşekkürler Cumartesi açılış planlıyoruz mutlaka bekleriz
    İşte biz buna vesile olmayacağız diyerek beni kazandınız.
    Allah yolunuzu açık etsin.
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Bajaj as 150>Kawa Versys 650>CF MOTO 650 TK
    Merhaba, hayırlı olsun Rabbim bereketli kılsın. Bu çeşit yerleri Auckland, Dubai, Londra gibi yerlerde gördüm. Bizde düşündük arkadaşlarla ama bir türlü fırsat olmadı. Para olunca zaman, zaman olunca para yoktu neyse tavsiyelerim:

1- Vestiyer tarzı giren herkesin mont ve kaskını bırakacağı bir lokasyon,emanet gibi. Yoksa masa sandalyede insandan fazla mont ve kask oturur

2- Yiyecekleri dışarıdan iyi bir firma ile anlas. Basit ucuz lezzetli sandwichler ve benzeri olsun. Sen sadece ısıt microwave veya tost makinesinde. İçecek de de çok ayrıntıya girme.

3- Motor yıkama ve basit bakım, zincir yağ filtre olsun ama daha fazlası değil

4- her 6 yıkama da bir ücretsiz yıkama kuponu ver, müşteri bağlılığı olusur

5- Park yerinde girişinde Led ışıklar ile aydınlat akşamları, park yeri ile Cafe arasında cam olsun veya hiç birşey. Motorlar ne kadar yakın olursa ortamla iç içe o kadar iyi.

6- duvarlarda kask askiligi olsun.

7- aksesuar satışı için ayrı bir yer yapma. Elemanları iyi eğitip Cafe içerisinde çeşitli yerlerde olsun satılık herşey.

8- her 15 günde bir veya ayda 1 mutlaka marka satış müdürleri, bloggers, vloggers arkadaşlar akşam saat 9-10:30 arası soru cevap anı paylaşım program yapsınlar. Gerekirse ücret verin ama bu ortam kurulursa güzel olur.

9- asma tavan yapabilirsen oraya mutlaka bir ps4 PRO ve 4k 55`` ekran koy. İsteyen saatlik kiralasin oynasın. Sesi belli bir max limite ayarla tv de etrafı rahatsız etmezler.

10- masalarda mutlaka 3lu priz ve ayrıca USB şarj portu olsun. Ayrı bir köşeyi hafif camla bölüp çalışma yeri yap. İşi olan gelip takılır çalışır dizüstü bilgisayarı ile.

11- motor Park yerine çizgiler mutlaka olsun, insanların gelip istediği gibi park etmesine izin verme

12- calacagin müziklere çok dikkat. Siyasi veya politik içerikli asla olmasın. Özellikle ingilizce olanların sözlerine dikkat et. Bazıları çok saçma oluyor küfür ağır derece de ama millet dinliyor. Belli bir seviye tutturun. Eğer iyi yaparsanız başka yerlere franchising de verebilirsiniz.

13- kahve ve çay çok önemli. Bu ikisinin kalitesine cok cok dikkat et. Başka birşey olmasada olur.

14- fiyat konusunda dikkatli ol. Çok ucuz olursa müşteri grubu farklı çok pahalı olursa farklı olur. Bu en büyük sorunsaliniz olacak sanırım. Tabi lokasyon ve yapacağınız tasarıma göre de değişir.

15- genelde pastel renkler, ve açık alan, eğer mümkünse hangar kapısı gibi bir yer ayarla, büyük kapı kısın kapalı yazın açık durur.

16- içeri giren herkese mutlaka ama mutlaka bir bardak su getir muesseseden. İnan çok farkını göreceksiniz.

17- en az iki adet retro motorsiklet oturma yerlerinde masaların etrafında park halinde dursun. Yani calistirilmamak kaydı ile.

18- gelen kişilerin motor bilgisi ve durumlarını, telefonlarını mutlaka öğrenir depolarsaniz, eğer park yeriniz ve ortamın büyüklüğüde yeterli ise her ayın ilk pazar günü tüm gün boyunca ikinci el alım satım yapabilirsiniz. Satılan her motordan %3 satış bedelinden komisyon alırsınız. Auction veya satışa o gün gelecek herkese motorun gidonuna asılacak bir kart verin. O kartta fiyat, motor durumu vesaire yazılacak. Alim satım olunca size kapora bırakacaklar motorsiklet sahibine değil. Sizde ertesi gün satış yapılınca komisyonunuzu alacaksınız. İnsanlar motor alıp satarken özellikle ikinci el güvenmek bilmek tanımak istiyor. Bu ortamı sağlayabilirsiniz harika olur.

Ustad başınızı agritttik daha bir kaç fikir daha var onları da yuzyuze anlatırım

Rabbim tekrardan hayırlı kazançlar versin. Seviyeli ve saygılı bir ortam olması duasiyla

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Birde alkol olmasın lütfen. herkese her görüşe saygım var. Ama motorsiklet, sürüş, keyifli bir mekanda alkol tadını kaçırır olayın. Tabi son karar sizin

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:14 ----------

Bu arada en önemli maddeyi hatta hayati derece de önemli maddeyi unuttum. Tuvalet, wc, kenef, ayak yolu, lavabo... Adı ne olursa olsun. Çok ama çok temiz olmalı. Mutfak kadar temiz olmalı. Ben şahsen bir kere geleyim, gram kir veya pislik, veya su görsem bir daha o mekana gelmem. Kimseye de tavsiye etmem. bu zor konuyu başar mutlaka dostum.. Temiz kalsınlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)