Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Sektöre giriş konusunda fikirlerinizi rica ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır kafamda motosiklet aksesuarları ve koruma ekipmanlarıyla alakalı bir işletme açma fikri ve hayali vardı. Nihayet bu işe adım atabilecek ekonomik güce ve zamana ulaşmış durumdayım. Ekonomik daralmaların ve krizlerin sektörlerdeki yanlış insanları ve yanlış işletmeleri temizlendiğine inanıyorum, bu sektördede bu durum yavaş yavaş başlamış durumda. Sezon bittiğinde bu durumun zirve noktaya geleceğini düşünüyorum. Bu durumdan cesaret alarak işletmemi açmaya karar verdim. Çok uzatmadan konuya gireyim.

Ülkemizde bulunmayan, bulunsa da fahiş fiyatla satılan ürünleri çok rekabetçi fiyatlara getirmeyi planlıyorum. Bunun yanında çok fazla satılmayan motosiklet markalarının parçalarını, aklınıza gelebilecek herhangi bir ürününü veya koruma ekipmanlarını talebe bağlı olarak dünyanın her yerinden rekabetçi fiyatlara getirmeyi düşünüyorum. Elbette ki sektörde yapılmamış çok farklı projelerimde var ancak şuan açıklamanın pek doğru olacağını düşünmüyorum. Bu başlığı açma sebebim sizin fikirleriniz ve görüşlerinizi almak. Bugüne kadar gittiğiniz işletmelerde neyin eksikliğini gördünüz, hangi ihtiyacınızı karşılamakta zorlanıyorsunuz, veya aklınıza gelen herhangi bir öneri, görüş var mıdır ?

*Ufak bir ofis tutmayı düşünüyorum çalışma ortamı ve küçük çaplı depo olarak kullanmak üzere. Satışı ağırlıklı olarak e-ticaret, bunun yanında müşteri gelip deneyerek almak isterse elden olacak şekilde de planlıyorum. Bütün fikir ve sorularınızı bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Dostum öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    Şahsım adına küçük bir ricam var : 2XL full face kasklar kafama girmiyor bile. Benim gibi koca kafalar için kaliteli kasklar getirirsen süper olur. İlk müşterin de ben olurum.
    Tekrar hayırlı olsun
    Green Arrow bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum öncelikle şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    Şahsım adına küçük bir ricam var : 2XL full face kasklar kafama girmiyor bile. Benim gibi koca kafalar için kaliteli kasklar getirirsen süper olur. İlk müşterin de ben olurum.
    Tekrar hayırlı olsun
    Çok teşekkür ederim iyi dileğin için. Sizi mutlu edecek bir haberim var, dürüst olmak gerekirse getireceğim ürünlerde küçük ve büyük ebatlar daha uygun fiyata verildiği için bu durum hedeflerim arasında yer alıyor.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim iyi dileğin için. Sizi mutlu edecek bir haberim var, dürüst olmak gerekirse getireceğim ürünlerde küçük ve büyük ebatlar daha uygun fiyata verildiği için bu durum hedeflerim arasında yer alıyor.
    Valla süper olur. Hayır duamı alırsın 😊

Mirable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Şimdiden hayırlı olsun. Açarsan büyük küçük demeden alışverişim olur kesinlikle

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Öncelikle projeyi hayata geçirerek olursanız hayırlı olsun diyeyim.
    Öte yandan, sipariş üzerine yurt dışından parça ya da aksesuar ekipman getirip kar koyup satmak fikri ile bence var olmak mümkün değil.
    Artık iyi kötü herkes net alışverişi yapıp yurtdışından temin edebiliyor istediği herşeyi. En fazla olan gümrük vergisi onu da göze aldıktan sonra sorun yok. Bir de üzerine aracı karı koyup yine bekleme süresi verip o ürünü Son kullanıcıya satamazsınız derim.
    Şayet ben ekipman ve aksesuar alacaksam yurt dışından getirtmek süresini beklememek ve görüp deneyerek almak için stoklu çalışan ve çok çeşit bulunduran mağazaları tercih ediyorum.
    Yoksa sipariş verdikten sonra alternatif sonsuz.
    Mesela rizoma getiren bir kaç firma var sektörde. Zaten pahalı ürünler bir de sipariş üstüne getirip bana 3 hafta bekleme süresi veriyor. Kar koyup bana satacak bir de. Eğer stoklu çalışsa ben ürünü görüp alsam karı helal hoş olsun benim yerime ithal etmiş uğramış önüme koymuş elbette kazanacak ama sipariş edip üzerinden para kazanmak??? O pek olacak iş değil.

Motosikleti
    Alıntı Mirable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun. Açarsan büyük küçük demeden alışverişim olur kesinlikle
    İyi dileğiniz ve desteğiniz için teşekkür ederim

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Hayırlı olsun. Açarsan bende param nasip olsun diye birşey alırım.

Esnaf olarak şunu söyleyeyim. Rekabet herkese zarar verir. Müşteri tutmak için aşırı düşürme fiyatları.

Kendimden örnek vereyim. Ben nakliyeciyim ve bi palet malzemeyi 100 liraya getiriyorum Kayseri'den Aksaray'a.

Rakibim gitmiş müşteriye 50 liraya getiririm demiş.

Ben rekabete girmedim. İşinize geliyorsa bende 100 gidin ona getirtin dedim. Yani rekabet yapılacaksa da 80 desin 90 desin. Yarı yarıyada fiyat kırılmaz ki.

Zararı onada oldu tabi. Kurtarmaz o fiyat.
    Nasate bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle projeyi hayata geçirerek olursanız hayırlı olsun diyeyim.
    Öte yandan, sipariş üzerine yurt dışından parça ya da aksesuar ekipman getirip kar koyup satmak fikri ile bence var olmak mümkün değil.
    Artık iyi kötü herkes net alışverişi yapıp yurtdışından temin edebiliyor istediği herşeyi. En fazla olan gümrük vergisi onu da göze aldıktan sonra sorun yok. Bir de üzerine aracı karı koyup yine bekleme süresi verip o ürünü Son kullanıcıya satamazsınız derim.
    Şayet ben ekipman ve aksesuar alacaksam yurt dışından getirtmek süresini beklememek ve görüp deneyerek almak için stoklu çalışan ve çok çeşit bulunduran mağazaları tercih ediyorum.
    Yoksa sipariş verdikten sonra alternatif sonsuz.
    Mesela rizoma getiren bir kaç firma var sektörde. Zaten pahalı ürünler bir de sipariş üstüne getirip bana 3 hafta bekleme süresi veriyor. Kar koyup bana satacak bir de. Eğer stoklu çalışsa ben ürünü görüp alsam karı helal hoş olsun benim yerime ithal etmiş uğramış önüme koymuş elbette kazanacak ama sipariş edip üzerinden para kazanmak??? O pek olacak iş değil.
    Görüşlerinize katılıyorum ve oldukça haklısınız. Detayı doğru veremedim kusura bakmayın.

Stoklu çalışacağım, kafama koyduğum belirli markalar var, bu markaların ürünleri satışta olacak. Sipariş usülü olarak belirttiğim ürünler ürünü mağazada denediniz bedeni olmadı veya farklı dizaynını rica ettiniz, talep ederseniz sipariş verebilirim veya normal şartlarda tarafınızdan alınamayan ürünler. Şöyle ki bir parça veya ekipman beğendiğiniz ürün ebay üzerinde paypal dışı satış yapmıyor, onu aştınız kişi Türkiyeye gönderi yapmıyor. İkna etme şansınız var ancak edemeyeceğiniz satıcılarda oldukça fazla. Amazonda var ancak Amazon Türkiye'ye gönderi yapmıyor. Şahsi olarak Amerika ve Avrupa birliği ülkelerinde yaşayan bağlantılarımı kullanarak bu sorunları aşmayı ve olabilecek en kısa sürede ve en uygun maliyetle müşteriye sunmayı amaçlıyorum. Sipariş usülü ürünlerde durum bu şekildedir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:50 ----------

Alıntı Ekarademir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Açarsan bende param nasip olsun diye birşey alırım.

Esnaf olarak şunu söyleyeyim. Rekabet herkese zarar verir. Müşteri tutmak için aşırı düşürme fiyatları.

Kendimden örnek vereyim. Ben nakliyeciyim ve bi palet malzemeyi 100 liraya getiriyorum Kayseri'den Aksaray'a.

Rakibim gitmiş müşteriye 50 liraya getiririm demiş.

Ben rekabete girmedim. İşinize geliyorsa bende 100 gidin ona getirtin dedim. Yani rekabet yapılacaksa da 80 desin 90 desin. Yarı yarıyada fiyat kırılmaz ki.

Zararı onada oldu tabi. Kurtarmaz o fiyat.
    İyi dilekleriniz ve desteğiniz için teşekkür ederim. Fiyat kırma konusunda da oldukça haklısınız, her firmanın kendi satış politikasına sonsuz saygılıyım ancak söylemem gerekiyor ki bazı firmalar çok yüksek fiyatlar ile satış sağlıyorlar. Ben olabilecek en uygun fiyatla vermeyi hedefliyorum.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Kaliteli malları, hem size para kazandıracak hem de bize ekonomik olacak şekilde alabilirsek neden tutmasın. Ayrıca forumdan tanınan birinin bu işi yapması e ticaret alanında da sağlam referans olur bence. Güven sorunu kalmaz. Ayrıca yurt dışından getirmeyi bilmeyen/uğraşamayan insanlara da sipariş üzerine ürünü getirtip kar payınızla satarsanız o şekilde de deneyip alan olacaktır illa.

Ben de alışveriş yaparım. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    Alıntı Stock Sever adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaliteli malları, hem size para kazandıracak hem de bize ekonomik olacak şekilde alabilirsek neden tutmasın. Ayrıca forumdan tanınan birinin bu işi yapması e ticaret alanında da sağlam referans olur bence. Güven sorunu kalmaz. Ayrıca yurt dışından getirmeyi bilmeyen/uğraşamayan insanlara da sipariş üzerine ürünü getirtip kar payınızla satarsanız o şekilde de deneyip alan olacaktır illa.

Ben de alışveriş yaparım. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.
    Güzel dileklerin ve fikrin için teşekkür ederim. İthalat işini direk ben yapacağım için dolayısıyla sorumluluk tamamen bende olacak. Dolayısıyla kalitesiz bir ürün getirme hedefim yok. Kaliteli belirli piyasalarda kendini ispat etmiş ürünlerin en alt seviyesinden en üst seviyesine kadar ürün getirme hedefindeyim. Fiyat konusunda müşteriyi kesinlikle memnun edeceğimi düşünüyorum. Belirttiğiniz gibi de ithalat konularına girmek istemeyen veya yapamayacağını düşünen kişiler içinde hizmet sunma niyetindeyim.

*İlk mesajda bahsetmeyi unuttum. Revzilla firması formatında ürünlere video inceleme yapıp ürünler hakkında detaylar vereceğim. Ürünlerin beden durumu, hangi tarza hitap ettiği ve ürün seviyeleri konularında. Üstelik foruma belirli oranlarda indirim uygulama ve her yapabildiğim ölçüde çekilişle ürün hediye etme gibi planlarım da mevcut.
    Stock Sever bunu beğendi.

GkRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rr
    Merhaba çok sevindik Enson portoriko ya gidiyordun sanırım daloğlunda görüşmüştük motosiklet sektörü ve biz motosiklet kullanicilari adına hayırlı olur inşallah bizde iki arkadaş motosikletçi dostlarımız için Ataşehir de konsept hazirligindayiz haftaya açılışını yapacağız bekleriz

Erky Perky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mekgineer's Chopper
    Hocam bence düşük bütçelere uygun, düşük-orta kalite ürünler de bulundurmalısınız. Forumda buna karşı çıkanlar olabilir, ama bence hiç kask takmayan birisi 100 liralık kask bile alsa, en azından gözüne kum kaçmaz, sinek çarpmaz ve kaza riski azalır. Herkes ekipmana binlerce lira para dökemiyor malum.. 3 bin liralık motosiklet alan adama, "En az 3 bin lira da ekipmana ayır." gibi tavsiyeler geliyor ama trafikte gözlemlediğim kadarıyla, çok büyük bir kesim dandik bir kask bile almıyor. Acizane fikrim, yabanci sitelerden toptan halde bu çeşit kaskları (200 Tl Bandı) ucuza getirebilir, belki de birkaç hayat kurtarabilirsiniz. Zaten binlik motora falan binip parası da olduğu halde kask bile almayanları Allah'a havale ediyorum. Şimdiden işletmeniz hayırlı olsun..

sedat karaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw K1200 gt
    şimdiden hayırlı olsun , girişimci ruhlu birisin sanırım . Anladığım kadarı ile spot yapma gibi bi düşüncen var fakat hızlı tüketim de olmadığın sürece sahiden gelir elde etme olasılığın oldukça düşük. marjinal yada sipariş usulü ürünler de yurt dışında yaşayan tanıdıkların vasıtası ile lojistik sağlicaksın ama müşterinin istediği zamana denk gelicek mi acaba ? stok maliyeti , ödeme koşulu , nakit - kart oranı , tedarik ve memnuniyet durumu? olumsuz yazıp iştahını kaçırmak asla istemem ancak;
    2. bir iş olarak yapılabilir ,fakat tek gelir kaynağı olarak düşünmek biraz yorar seni .

Motosikleti
    Alıntı GkRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba çok sevindik Enson portoriko ya gidiyordun sanırım daloğlunda görüşmüştük motosiklet sektörü ve biz motosiklet kullanicilari adına hayırlı olur inşallah bizde iki arkadaş motosikletçi dostlarımız için Ataşehir de konsept hazirligindayiz haftaya açılışını yapacağız bekleriz
    Merhaba, evet Kosta Rikaya ve Amerikaya gidip geldim. İyi dileklerin için teşekkürler, sizlere de hayırlı olsun. Açılış günü ve yer bilgisi verirsen uğramak isterim müsait bir zamanda

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Öyle birşey yaparsan emin ol ben müşterilerinden biri olacağım ��

Motosikleti
    Alıntı Erky Perky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bence düşük bütçelere uygun, düşük-orta kalite ürünler de bulundurmalısınız. Forumda buna karşı çıkanlar olabilir, ama bence hiç kask takmayan birisi 100 liralık kask bile alsa, en azından gözüne kum kaçmaz, sinek çarpmaz ve kaza riski azalır. Herkes ekipmana binlerce lira para dökemiyor malum.. 3 bin liralık motosiklet alan adama, "En az 3 bin lira da ekipmana ayır." gibi tavsiyeler geliyor ama trafikte gözlemlediğim kadarıyla, çok büyük bir kesim dandik bir kask bile almıyor. Acizane fikrim, yabanci sitelerden toptan halde bu çeşit kaskları (200 Tl Bandı) ucuza getirebilir, belki de birkaç hayat kurtarabilirsiniz. Zaten binlik motora falan binip parası da olduğu halde kask bile almayanları Allah'a havale ediyorum. Şimdiden işletmeniz hayırlı olsun..
    Güzel dilekleriniz ve değerli fikirleriniz içi çok teşekkür ederim. Yaptığınız öneriyi dikkate alacağım ve bununla alakalı araştırma yapacağım. Ancak benim de şöyle bir endişem var. ECE ve DOT sertifikalarına gerçekten sahip olmayan( bazı firmalar kendileri yapıştırıyorlar ) kask satmayı hem sattığım insanlar hem de kendi güvenliğim adına satmam mümkün değil. 200 TL bandını bilemiyorum ancak ona en yakın seviyede olabilecek kask konusunda araştırma yapacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    valla pek anlayamadım aslında.ne gibi şeyler türkiyeye gelmiyor mesela ? tüm motor aksesuarlarının geldiğini düşünüyorum.sadece ara bedenler yönünden eksik olabilir ama atıyorum arai örneğin 10 modeli varsa 8i geliyordur ara bedenler hariç.bu sektör git gide büyüyor iyi bir düşünce ama euro nun 4.10 küsürlerde olduğu şu zamanlarda allah yardımcın olsun diyorum çünkü vergisiydi almasıydı kirası hepsini toplarsan aslında pek karlı bir iş olmadığını görmüş olucaksın DİYE düşünüyorum.nasıl yapıcam bu işi diye soracak olursan da kendi fikrim yeni sezon ürünleri getirmede eski sezon ürünleri hem sen ucuza al hem biz senden ucuza alalım.örneğin 2014 alpinstar eldiven alıp satman mantıklı bir durum olur.kimse tutup da aaaa bu 2014 eski sezon demez mont bot vs.kaskta yapıcak bir şey tabide bu tarz kıyafetleri outlet olarak alıp satman 2 taraf içinde karlı olur gibime geliyor.

Motosikleti
    Alıntı sedat karaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdiden hayırlı olsun , girişimci ruhlu birisin sanırım . Anladığım kadarı ile spot yapma gibi bi düşüncen var fakat hızlı tüketim de olmadığın sürece sahiden gelir elde etme olasılığın oldukça düşük. marjinal yada sipariş usulü ürünler de yurt dışında yaşayan tanıdıkların vasıtası ile lojistik sağlicaksın ama müşterinin istediği zamana denk gelicek mi acaba ? stok maliyeti , ödeme koşulu , nakit - kart oranı , tedarik ve memnuniyet durumu? olumsuz yazıp iştahını kaçırmak asla istemem ancak;
    2. bir iş olarak yapılabilir ,fakat tek gelir kaynağı olarak düşünmek biraz yorar seni .
    Güzel dileklerin ve fikirlerin için teşekkür ederim . Olumsuz fikir her zaman iyidir, insanı düşündürür ve zinde tutar. Girişimcilik kısmını geliştirmeye ve yeni bilgiler edinmeye çalışıyorum, daha çok araştırmacı biriyim. Genel olarak stoklu çalışacağım, insanların kendileri yapamadıkları ürünler ve getiremedikleri şeyler konusunda aceleci davranacaklarını düşünmüyorum, düşünebilirler de ancak ben onlara dürüst bir şekilde işin olabilecek süresini vereceğim. Fiyat ve süre olarak memnun kalırlar ise yardımcı olmaktan memnuniyet duyarım. Kendimde özel bir motor kullanıcısıyım, öyle parçası ihtiyacı hemen karşılanamıyor ancak bu tip ürün kullanan insan sabırlı olmayı biliyor veya mecbur öğreniyor. Ülkemizde de benim gibi bir çok insan var. Tek çalışmayı düşünüyorum, dolayısıyla işletme maliyetlerim de ona göre olacak, elbette ilk etapta zorlanacağım elbette ki her anlamda ancak insanın sevdiği işi yaparak başarılı olmayı hedeflemesinden daha güzel bir şey yok diye düşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:31 ----------

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle birşey yaparsan emin ol ben müşterilerinden biri olacağım ��
    Açıldıktan sonra haberdar ederim. En kötü bir çay kahve içer tanışmış oluruz

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdiden hayırlı olsun Benim de şahsen tercihim forumdaki birinden alışveriş yapmak olur böyle bir fırsat olursa. Ayrıca ben bütün fikirlerin ayrıntılı bir şekilde düzenlenip, hakkı verilerek gerçekleştirilmeye çalışırsa ve bu iş zevkle yapılırsa başarıya ulaşılacağına inanırım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)