Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Sektöre giriş konusunda fikirlerinizi rica ediyorum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    umarım basarılı olursunuz ve hayırlı olsun sımdıden.. sormak ıstedıgım sey motosıklet ekıpmanlarının yanında ornegın öhlins amortisorlerını sparıs verebılecekmıyız ?
    Green Arrow bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle başarılar dilerim. Burada herkesten fikir almak elbette güzel ama senin kendi koyduğun artı bir değer olması bir fark yaratman lazım ki para kazanabilesin.Çünkü piyasa çakal tüccar dolu, öyle büyük karlar yok ithalat işinde. Hiç bahsetmemişsin ama bu işi kurmak için senden büyük miktarda bir para çıkacak, bu bütçeyi oluşturdun mu? Açıklamak istemezsin belki ama ben merak ediyorum böyle bir iş nasıl yapılır kaça malour. Yoksa buradan gelecek fikirlere göre mi tavrını belirleyeceksin. İşyeri kurulumu, depoya koyacağın malların maliyeti, e-ticaret sitesi veya komisyon usulü çalışan web sitelerine verilecek ilanların maliyeti, muhasebeci, gümrükçü, kira vs sabit giderlerini karşılamak için ne kadar sürede bu işi ayağa kaldırabileceğini düşünüyorsun? Bir de işin vergi boyutu var. Bir kere mükellef oldun mu kar elde etmeni beklemeden vergi ödemeye başlıyorsun. Sonra bir bakmışsın gelen gideni karşılamıyor. Buna dikkat et.
    Merhaba, iyi dileklerin ve fikirlerin için teşekkür ederim. Görebileceğiniz gibi çok farklı bir iş modeli üstünde çalışıyorum. Amacım çakallar gibi iş yapmak veya onlarla baş etmek değil, büyük karlılıklarda amaçlamıyorum. Herşey şeffaf, net ve resmi olacak. Çıkacak maliyetlerin ve vergilerin farkındayım, gerekli varlığa kendi sermayem, aile ve destekçi partnerim sayesinde sahibim. Elbette ki ilk etapta eksiye düşme durumları olacak ancak makul fiyatlar ile sistemin zamanla oturacağını düşünmekteyim. Zaten daha planlama aşamasındayım, buradaki başlık açma sebebim de sizlerin düşüncelerini öğrenmek.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şuanda ne işle meşgulsünüz ?

Pesimist38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım bir an önce başlarsınızda bu işe ilk ekipmanlarımı kask mon vs. sizden almak nasip olur 😊

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Ben Revit'in mont ve pantalon takımını Almanya'dan fcmoto sitesinden getirttim. Kargo ve gümrük ödemesine rağmen Türkiye'deki mağazalardan 400 TL daha hesaplıya gelmiş oldu.
    Demek istediğim makul kar marjları ile çalışırsanız iş yaparsınız. Bir de size tavsiyem Amerikan Revzilla sitesinin hikayesini okuyun. Şu an geldiği nokta çok başarılı. Benzer bir model Türkiye'de de tutabilir. Ama mesela onların yaptığı gibi çok problemsiz iade alma falan gibi uygulamalar bizde suistimal edilir mi, bilemiyorum...

Motosikleti
    Alıntı mertky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle fikriniz bir çok insanı tatmin edicek düzeyde. Başarılı olursanız hem siz hemde tüketici kara geçecektir. Samimiyetinize güvenerek ve edindiğim tecrübeler doğrultusunda piyasa da dürüst esnaf kaldığını düşünmüyorum. Herkes bir birini yolma peşinde, kısa vadede eline geçen fazladan 100 tl nin hesabını yaparken uzun vade de neleri kaybettiğini göremiyor. Bu yüzden fikrinizi çok takdir ettim. Muhakkak düşünmüşsünüzdür fakat ben yinede sizinle paylaşmak isterim.

Öncelikle siparişle getirme olayı hem müşteri hemde sizin açınızdan zor. Çünkü müşteri mal eline geçmeden parayı vermez parayı almayınca cebinizden vermeniz gerekecek daha sonra aynı anda 100 tane sipariş olduğunu varsayalım hepsine yetişebilecekmisiniz. Stok yapayım deseniz büyük bir depoya ihtitacınız olacak, sahip olduğunuz bir yer varsa şanslısınız yoksa her ay onun kirasıydı oradaki malzemelerin korunmasıydı, deponun şefiydi derken çok fazla masrafınız olacak. (işleri büyütüp kurumsallaşmaya başladığınızı varsayıyorum)

Siparişle getirtme konusunda türkiyede bir çok aracı firma var onlarında rakibiniz olacağını unutmamak gerek.

Son olarak işleri büyütüp günde onlarca, yüzlerce sipariş alana kadar kurumsal açıdan kar etmenin çok zor olduğunu ve o aşamaya kadar ekside gitmenin çok büyük bir ihtimal olduğunu göz ardı etmemek gerek.

Kısaca cebinizdeki para iş için yeterli olduğunu düşündüğünüz paranın iki katı olmadan iş kurmayın. Hesaplama yaparken hep karınızı alt limitten hesaplayın.

Bunlar benim görüşlerim yazının başındada belirttiğim gibi muhakkak sizde düşünmüşsünüzdür bunları belkş bir faydam dokunur diye yazmak istedim.

İşinizin hayırlı, bol kazançlı olması dileğiyle...
    Merhaba, iyi dilekleriniz ve fikirleriniz için teşekkür ederim. Görüşlerinizi elbette tek tek not edip, dikkate alacak şekilde planlama yapıyorum. Sipariş usülü getirtme işlemlerini ben içimizden pek yapan bir firma görmedim. Bu tip firmalar var ancak sizin aldığınız ürünün sağlamlığını veya doğruluğunu kontrol edebilecek bilgiye sahip mi bu çok önemli bence. Büyüme konusunda da inanın hiç bir planım yok şu aşamada, ilk etapta yalnızca belirlediğim iş planını belirli ürün adediyle yola sokmak ve yavaş yavaş talebe göre ürün çeşidini artırmak niyetindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

Alıntı YAMAHA-MT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    umarım basarılı olursunuz ve hayırlı olsun sımdıden.. sormak ıstedıgım sey motosıklet ekıpmanlarının yanında ornegın öhlins amortisorlerını sparıs verebılecekmıyız ?
    Merhaba, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim. Öhlins, Wilbers, Andreani, Bitubo ve Matris gibi bir çok marka için araştırma yapıp size teklif sunabilirim mağaza açılışı yapıldıktan sonra

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:31 ----------

Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şuanda ne işle meşgulsünüz ?
    Bir firmada ihracat bölge satış müdürüydüm, yeni ayrıldım. Bu işten önce de öncede ithalat görüşmeleri yapıyordum ürün anlaşmaları için bir firmada. Geçtiğimiz 2 ay boyunca Latin Amerika ve Amerikada pazar araştırması yaptım. Belirli firmalar ile bağlantı kurdum, ön anlaşmalar yaptım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:35 ----------

Alıntı Pesimist38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım bir an önce başlarsınızda bu işe ilk ekipmanlarımı kask mon vs. sizden almak nasip olur ��
    Merhaba, iyi dilekleriniz ve desteğiniz için teşekkürler. Umarım ilk müşterilerimden biri siz olursunuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Alıntı gurcano adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Revit'in mont ve pantalon takımını Almanya'dan fcmoto sitesinden getirttim. Kargo ve gümrük ödemesine rağmen Türkiye'deki mağazalardan 400 TL daha hesaplıya gelmiş oldu.
    Demek istediğim makul kar marjları ile çalışırsanız iş yaparsınız. Bir de size tavsiyem Amerikan Revzilla sitesinin hikayesini okuyun. Şu an geldiği nokta çok başarılı. Benzer bir model Türkiye'de de tutabilir. Ama mesela onların yaptığı gibi çok problemsiz iade alma falan gibi uygulamalar bizde suistimal edilir mi, bilemiyorum...
    Merhaba, benimde amacım insanlara piyasanın altında ürün verebilmek. Üstelik şimdi gümrük tarifesi değiştiği için artık her mal gümrük vergisine tabii, hatta bazen memur ilgisiz olur ise sizi gümrüğe çağırıyor paketi açmak adına beraber. Her insan bununla uğraşacak vakte ve bilgiye sahip değil maalesef. İstanbulda yaşayan birisi bu durumla karşılaşırsa ikitelli PTT'ye gitmesi gerekiyor ve bu en az yarım gün izin almak demek en iyi ihtimalle. Birde işin ürünün hatalı, defolu gelme veya bedenin size uymama durumu var ki bunlar bütün karı sildiği gibi paranızın da bir süre boşa gitmesine sebep oluyor.

Sistemi tamamen Revzilla konsepti ile kuracağım. Ancak iade prosedürünü bizim kanunlarımız ışığında müşteri bazlı tasarlayacağım. Suistimal konusuna müsade vermeyecek şekilde de orta yol bulurum diye düşünüyorum. Ürünü alan insanlar ile irtibat halinde kalıp, onların görüşlerini ve fikirlerini alma niyetindeyim. Kendileri de kabul ederse belki ufak bir video tarzı incelemede yapılabilir

plaka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Şimdiden hayırlı olsun. Allah yardım etsin.

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    tamamdır donus yaparsanız fıyatı makul olursa sparıs verecegım

Motosikleti
    Alıntı plaka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun. Allah yardım etsin.
    Teşekkür ederim sağolun

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    allah utandırmasın , rızık bittiğinde hayat biter.
    mchi ve Green Arrow bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    allah utandırmasın , rızık bittiğinde hayat biter.
    İrfan abi merhaba, güzel dileğin için teşekkür ederim. Dükkanına gelmiş, çayını içmiş ve güzel sohbetini dinlemiş birisi olarak, güzel adamsın ve idollerimdensin

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Uzun zamandır kafamda motosiklet aksesuarları ve koruma ekipmanlarıyla alakalı bir işletme açma fikri ve hayali vardı. Nihayet bu işe adım atabilecek ekonomik güce ve zamana ulaşmış durumdayım. Ekonomik daralmaların ve krizlerin sektörlerdeki yanlış insanları ve yanlış işletmeleri temizlendiğine inanıyorum, bu sektördede bu durum yavaş yavaş başlamış durumda. Sezon bittiğinde bu durumun zirve noktaya geleceğini düşünüyorum. Bu durumdan cesaret alarak işletmemi açmaya karar verdim. Çok uzatmadan konuya gireyim.

Ülkemizde bulunmayan, bulunsa da fahiş fiyatla satılan ürünleri çok rekabetçi fiyatlara getirmeyi planlıyorum. Bunun yanında çok fazla satılmayan motosiklet markalarının parçalarını, aklınıza gelebilecek herhangi bir ürününü veya koruma ekipmanlarını talebe bağlı olarak dünyanın her yerinden rekabetçi fiyatlara getirmeyi düşünüyorum. Elbette ki sektörde yapılmamış çok farklı projelerimde var ancak şuan açıklamanın pek doğru olacağını düşünmüyorum. Bu başlığı açma sebebim sizin fikirleriniz ve görüşlerinizi almak. Bugüne kadar gittiğiniz işletmelerde neyin eksikliğini gördünüz, hangi ihtiyacınızı karşılamakta zorlanıyorsunuz, veya aklınıza gelen herhangi bir öneri, görüş var mıdır ?

*Ufak bir ofis tutmayı düşünüyorum çalışma ortamı ve küçük çaplı depo olarak kullanmak üzere. Satışı ağırlıklı olarak e-ticaret, bunun yanında müşteri gelip deneyerek almak isterse elden olacak şekilde de planlıyorum. Bütün fikir ve sorularınızı bekliyorum.
    hayırlı olsun, ticaret risklerle beraber insanı hayallarine ulaştıran bir çaba,başarılar dilerim. sorum şu , forumda gezerken tevafuken gördüğüm bu başlığın satışlarından nasıl haberdar olacağız, ürünleri görmek vede gerekirse satın almak için? vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.
    Ticarette kar-zarar kardeştir.
    Hayırlısı diyelim.
    Şunuda bırakıyım en önemlisi.
    [IMG][/IMG]
    Green Arrow ve jimi_hendrix bunu beğendiler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Üretimi kolay olan ürünleri herkes yapıyor, hem markayı bi yere getirmek lazım hemde ucuz olmak. Rekabet büyük.(koruma takozu, fiber çamurluk, rüzgarlık vb.)
    Üretimi zor olan ürünlerde pahalı olmasından dolayı millet yine bilindik markalara yöneliyor.(Gerçek karbon fiber parçalar, egzoz, gidon amortisörü, zincir/dişli vb.)

Bana göre ürün gamı belirlemek lazım. Bunun yanında Türkiye piyasasını bilmek lazım. Kaç kişi gidon amortisörü, marka egzoz, kaliteli kask alıyor.

Misal GP Kompozit pek bilinmese de güzel ürünler üretiyor. Bildiğim kadarıyla yurtdışına da satıyor. Türkiye odaklı iş yapmak yorucu olabilir, bağlantılarınız varsa yurtdışınada yönelin derim.

Bir başka örnekte Anlas Lastik. Bir çok ülkeye dağıtım yapıyor ve çok başarılı ürünleri var. Bazı ülkelerin pazar payında önemli rol oynuyor. Türkiye pazarına çok önem vermiyorlar.

Umarım başarılı olursunuz, kolay gelsin.

Motosikleti
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, ticaret risklerle beraber insanı hayallarine ulaştıran bir çaba,başarılar dilerim. sorum şu , forumda gezerken tevafuken gördüğüm bu başlığın satışlarından nasıl haberdar olacağız, ürünleri görmek vede gerekirse satın almak için? vesselam..
    Merhaba, iyi ve güzel dilekler için teşekkür ederim. Henüz açılış aşamasına biraz süre var maalesef ancak açıldığında da burada bildirim yapmam bildiğim kadarıyla yasak site yönetim sistemi itibarıyla. Ancak ben burada değerli vaktini ayırıp yorum yapan herkese tek tek ulaşım bilgisi ve ofisime davet konusunda mesaj atacağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:51 ----------

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.
    Ticarette kar-zarar kardeştir.
    Hayırlısı diyelim.
    Şunuda bırakıyım en önemlisi.
    http://<a href="https://resimyukle.x...GI.jpg</a></a>
    Teşekkür ederim güzel dileklerin ve mizahi paylaşımın için . Bizde veresiye, faturasız veya fişsiz satış olmayacak elbette ki.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Takipteyiz

Motosikleti
    Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üretimi kolay olan ürünleri herkes yapıyor, hem markayı bi yere getirmek lazım hemde ucuz olmak. Rekabet büyük.(koruma takozu, fiber çamurluk, rüzgarlık vb.)
    Üretimi zor olan ürünlerde pahalı olmasından dolayı millet yine bilindik markalara yöneliyor.(Gerçek karbon fiber parçalar, egzoz, gidon amortisörü, zincir/dişli vb.)

Bana göre ürün gamı belirlemek lazım. Bunun yanında Türkiye piyasasını bilmek lazım. Kaç kişi gidon amortisörü, marka egzoz, kaliteli kask alıyor.

Misal GP Kompozit pek bilinmese de güzel ürünler üretiyor. Bildiğim kadarıyla yurtdışına da satıyor. Türkiye odaklı iş yapmak yorucu olabilir, bağlantılarınız varsa yurtdışınada yönelin derim.

Bir başka örnekte Anlas Lastik. Bir çok ülkeye dağıtım yapıyor ve çok başarılı ürünleri var. Bazı ülkelerin pazar payında önemli rol oynuyor. Türkiye pazarına çok önem vermiyorlar.

Umarım başarılı olursunuz, kolay gelsin.
    Merhaba, iyi dileklerin ve gösterdiğin farklı bakış açısı için teşekkürler. Şahsi prensip olarak emek harcanıp yerli üretim yapan firmanın ürettiği şeye ithal alternatif getirmeyi hiç düşünmüyorum ayrıca bu olaya hiçte hoş bakmıyorum. Dolayısıyla GP Kompozit gibi firmaların ürettiklere ürünlere temel olarak alternatif yaratmak gibi bir fikrim yok. Hedefim insanların yönelemediği aksesuarları uygun koşullar yakaladıkça piyasaya sunabilmek. Piyasada olmayan markaları da getirip, entegre etmeye çalışacağım. Ne olur, ne olmaz göreceğiz zamanla...

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdiden hayırlı olsun , Allah istediğin noktaya gelmeni nasip etsin .

Motosikleti
    Alıntı gogozh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdiden hayırlı olsun , Allah istediğin noktaya gelmeni nasip etsin .
    Teşekkür ederim, iyi dileklerin için.

Motosikleti
    Merhabalar,

Konuya uzun süre cevap yazamadım kusura bakmayınız. Buraya vakit ayırıp, yazan abilerime ve kardeşlerime tekrar teşekkür ediyorum. Dükkanı Ağustos sonu itibarıyla tuttum, makul seviyede aşırı masraftan kaçınarak yaptığım ve tek başıma olduğum içinde işler bugünlere kadar ancak halloldu. Geçtiğimiz günlerde de İtalyaya EICMA fuarına giderek iyi kötü sektörü tanımaları çalışmaları yaptım. Beklediğimden kötü geçen noktalarda, beklemediğim yerlerden güzel gelişmelerde oldu. Buraya emek veripte yazan herkesin görüşlerini iş ahlakı olarak harmanlayıp uygulamaya çalıştım, hala da belirli noktalarda fikirlerinizi göz önünde bulunduruyorum geleceğe dair.

İşi uzatmadan özetlemek gerekirse dükkanımı açmış bulunmaktayım, hala bir çok eksiğim var ancak yavaş yavaş hem ürün hemde dükkanımdaki eksiklikleri kapatmayı umuyorum havalar güzelleşene yani sezona kadar . Bana yazan herkese özel mesaj atmayı düşünüyorum, aleni olarak sanırım bilgi vermek yasak sponsor olunmadığı sürece. Dolayısıyla uğramak gelmek isteyen herkesi dükkanıma beklerim bir çay içmeye.

**Bu arada kendi adıma sevindiğim ve gurur duyduğum bir işe giriştik bundan bahsetmek istiyorum. Umarım yöneticiler açısından da sorun olmaz. Çok sevdiğim bir abimiz ile yerli motosiklet kotu üretme işine giriştik, hatta ürettik satışına da başladık bugünlerde, yeni model geliştiriyoruz bahar için 2-3 tip daha. Yetinmedik şimdi standart mont içine giyilebilir Knox, Spidi ve Dainese gibi firmaların ürettiği sokak tipi body armor diye adlandırılan file, kumaş karışımı mont denemeleri yapıyoruz onların kalitesinde hatta daha üstünü hedefleyerek. Bahara birde farklı konseptli bir kot mont çıkaracağız. İleride ki hedefimizde kendi ürettiğimiz yerli koruma ile bütün ürünlerde yola devam etmek. Böylece hem iç piyasaya yerli ürün sunarak dışarı para vermemiş, hemde kendi malımızı yurtdışına satar hale gelmek istiyoruz.

Saygılarımla,
    tommygun, artemis99, twisten ve 13 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)