Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motora yeni başlıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    chevalierX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150 veya Benelli TNT 250
    Merhaba sevgili arkadaşlar,

Motora yeni başlıyorum...
    Kısmetse ehliyetimi yakın bir zamanda elime alacağım, alır almazda ilk yapacağım şey, ekipmanları tamamlayıp bir başlangıç motoru almak. Youtube'da olsun bir çok forumda olsun bir sürü başlangıç motoru tavsiyesi, motorlar hakkında bilgiler, 250cc mi 125cc mi vs. gibi konuları okudum. Benim ilgi alanımda naked motorlar var özellikle şehiriçi kullanımı için ilk düşündüğüm motor ; Bajaj Pulsar NS 150. Ancak bir kaç motor daha düşünüyorum ve bunların arasında fikir ayrılığına düştüm. Diğer motorlar ise ; Benelli TNT 250 ve Regal Raptor Nac 250. Açık konuşmam gerekirse bu motorlar hakkında hiç fikir sahibi değilim. Zaten pekte yaygın kullanımı olan motorlar değil.Hem ekipman konusunda hem motor konusunda alıma başlangıç yapmam için son tavsiye ve önerilerinizi beklemekteyim.

Bütçem ; 12.000 TL

Teşekkürler...
    Saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar.

Yaşadığınız yer profilde yazmıyor. Ankara veya İstanbul gibi bir yerde veya yakınlarında iseniz ilk öncelik bence eğitim olmalı. Eğitim aldığınızda fikir sahibi olursunuz ve oradaki hocalardan motor tavsiye alma şansınız olur.

İkinci sırada ekipman geliyor. Motordan önce ekipmanlar alınmalı. Çünkü "Motoru alayım, binmem. Beklerim ekipmanları alana kadar" gerçekten imkansıza yakın. O kadar iradeli çok insan tanımadım şahsen. O heyecanla kullanırsınız.

Motor olarak ise saydığınız üç model de en çok sorunu bayi ve servis ağında yaşama ihtimaliniz olduğunu düşündüğüm modellerdir. Bu noktada kriter bu markaların yaşadığınız bölgedeki servis ağları ve kaliteleridir.

Allah kaza bela vermesin Şimdiden keyifli sürüşler.
    chevalierX bunu beğendi.

chevalierX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150 veya Benelli TNT 250
    İstanbulda ikamet etmekteyim. Tekrar değerlendirmenizi arz ederim.
    Cevap için teşekkür ederim

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O zaman büyük avantajınız var bu konuda İstediğiniz kurumdan başlangıç eğitimi alabilir ve beğendiğiniz motoru alabilirsiniz. Bu saydığınız üç model ile ilgili de tecrübem maalesef yok. Ama İstanbul'da servis sorunu yaşama ihtimaliniz yok denecek kadar az. Seçenek sayısı birçok ilde yok maalesef. Her markadan maksimum 2 bayi oluyor. O da büyük şehirlerde.

Ekipman için gönül ister ki çok kaliteli şeyler alalım. Ama benim bütçem de o civarlarda idi ve ben fiyat performans ürünleri kovalamaya çalıştım. 1300₺ gibi bir bütçe ayırabildim ve halen motosiklet botum yok.

Kask MT KRE Momentum aldım. O fiyata daha iyisi olduğunu düşünmüyorum. 510₺

Ceket olarak yazı idare edecek tamamı file bir yazlık ceket aldım. (ADANA ) Prohel Alaska. 210₺

Eldiven Venom D2 Uzun Deri Eldiven aldım. 220₺

Pantolon olarak da Tech 90 Pirate Black aldım. 370₺

Ceket hariç hepsinden memnunum. Ceketin kalitesi o fiyat için gerçekten iyi. Fakat sonuçta canımızı emanet ediyoruz.

Benzer harcamalar sonucu 10000₺ gibi bir bütçeniz kalacak sanırım. Pulsar 150 yerine gelecek olan model de bu fiyat aralığında diye biliyorum. Motosikletlerin başlıklarını okumanızı tavsiye ederim.
    chevalierX bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)