Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet ve Saygı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Motosikletlinin motosikletliye yaptığını başka kimse yapmıyor. Köprü geçişi, aşırı rüzgarlı, metrobüsün sağına girmeye korktuğum bir darlık. Arkamdan iki motosikletli geldi sakin sakin, ilk fırsatta yol verdim sola geçip, ben geçemiyorum ama onlar geçebilir diye. Yine aynı şekilde sakince selamlayıp geçtiler. Biraz sonra bir motorlu daha geldi ama daha 200 m geriden kornaya basa basa. Sanırsın yangından mal kaçırıyor. Ben zaten ilk fırsatta sana yol vereceğim, neyin yaygarası bu?

Yaklaşık iki aydır işe motosikletle gidip geliyorum. Sadece 1 kez TEM'de aracın önüme kırması gibi bir olay dışında herhangi bir araç bana korna çalmadı, yavaş gidiyorum diye taciz eden olmadı. Ama bu motosikletli tacizini sık sık yaşıyorum. Hiç mi acemi olmadınız siz o kornaya basan insancıklar! 3 sn geç geçsen o aralıktan dünyanın sonu gelmez herhalde.

Biz motosikletliler olarak birbirimize saygı duymuyorsak, otomobilden, minibüsten, otobüsten saygı beklememeliyiz. Önce bir kendi aramızda saygı, sonrası zamanla oturacak bir kültür.
    oguncelik, sdt ve yulis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oguncelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750 x
    e-5 de emniyet şeridinden geçerken de yapılıyor aynı hareket zaten 85-90 km hızla gidiyorsun bide arkadan gelip bip bip korna birde aniden arabaların arasında çıkıp emniyet şeride giren motorcular var oraya sen giriyorsan demekki diğer motorcularda giriyordur ve arkandan gelen olabilir sinir bozucu olabiliyor
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Alıntı leyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biz motosikletliler olarak birbirimize saygı duymuyorsak, otomobilden, minibüsten, otobüsten saygı beklememeliyiz. Önce bir kendi aramızda saygı, sonrası zamanla oturacak bir kültür.
    Bu yanlış.
    Hr aracın kullanıcıları arasında aptal mevcut. Otomobillerden bir problem yaşamadıysan gerçekten çok şanslısın zira anlattığın rota da pek doğru düzgün bir güzergah değil.
    Bahsettiğin şekilde motorcuların diğerlerine "artslik yapma" sıkıntısı oluyor orası doğru, ama yaşama saygı ön koşulu olmayan bir şeydir. Kendi hayatına saygı duymayanın da hayatına saygı duymak zorundayız, insanlık bu.

Motorcunun tek düşmanı yine motorcudur, bunu bilir bunu söylerim.
    leyli bunu beğendi.

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yanlış.
    Hr aracın kullanıcıları arasında aptal mevcut. Otomobillerden bir problem yaşamadıysan gerçekten çok şanslısın zira anlattığın rota da pek doğru düzgün bir güzergah değil.
    Bahsettiğin şekilde motorcuların diğerlerine "artslik yapma" sıkıntısı oluyor orası doğru, ama yaşama saygı ön koşulu olmayan bir şeydir. Kendi hayatına saygı duymayanın da hayatına saygı duymak zorundayız, insanlık bu.
    Aslında benim kastettiğim o değildi, elbette herkesin hayatına saygı göstermeliyiz, gösteriyorum da. İnsanların zamanına da saygı gösteriyorum ve en kısa zamanda diğer motosikletlilere yol vermeye çalışıyorum kendi geçemeyeceğim noktalarda. Sonuçta motosiklet kullananların birçoğu zamandan da kazanmak için kullanıyor. Ama bunun çözümü 200 m geriden kornaya basarak gelmek değil. Zaten tehlikeli bir noktada, insanları korkuturcasına sürmemeli o kendi hayatına saygısı olmayan.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kask kamerası takın, çekinirler.. ekipmanlarınız tam olsun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)