Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet piyasasının hali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar araba piyasasını bilmem ama motosiklet piyasası yerlerde şuan.

Sahibindende 2 haftadır adam akıllı fiyat yazmış piyasası olan motorları favorilere ekledim fikir edinmek açısından ve satılan çok az. Hani şu piyasası olan peynir ekmek gibi giden modeller bunlar. Herşey nasip kısmet işi bi yerde ancak yinede durgunluk göz ardı edilecek seviyede değil.

Şuan tam motosiklet sezonu ancak alış veriş yok, geçen sene bu zamanlar ilanda 1 gün durmazdı, hayretler eşliğinde izliyorum. Chopper cruiser tarzında piyasası en iyi modele sahip motosikletimi ilana koydum 10 gündür tek bir mesaj atan arayan yok. Fiyatı yüksek değil hakkını yazdım ama durum bu şekilde.

Bu durum üzerine başka bir konu var ancak, orada insanlar durumun vehametinden bi haber, sizin yorumlarınız neler?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yamandır...

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Cbf almak üzreyim. Adamlar mart nisanda 3000e satamadıklara mala 4000-5000 yazmış. 2007 cbfler 4500 arası. İyiler de var aralarında ama o da hiç pazarlığa yanaşmıyor.

Kısacası ne satıcı satabiliyor ne alıcı alabiyor. Elimde olsa hiç pazarlığa girmiycem de yok işte para yok. Öğrenciyiz napalım.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    R25
    20 bin km de Apache 2014 model 2016 çıkışlı motora 4000 tl yazdım arayan soran yok

fiyatlara öyle bir abanmışlar ki 0 fiyatıyla arada max 2 lira oynuyor :D öyle fiyat çekersen alacak olan da 0 alır

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Evet ikinci el çok durgun. Ben de bir çok ilan ekledim favorilere ve çoğu öylece duruyor. Hatta kaç tanesi fiyat indirdiği halde duruyor.

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Sizin koyduğunuz ilanın numarası nedir?
    000000 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı agris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin koyduğunuz ilanın numarası nedir?
    daha uzun bi süre foruma girmez
    000000 ve mchi bunu beğendiler.

Motosikleti
    cıks
    Borcun yoksa ve başını sokacak bir evin varsa istanbul da zengin sayılıyorsun.kimse şu dönemde borca girmek istemiyor anladığım kadarıyla...ben şu an ortalamanın üstünde bir maaşla iş başı yapmış olmama rağmen kredi ile alım yapmak istemiyorum kaldı ki nakit varsa elinde istanbul satılık...

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Arkadaş haklı.Geçen senelerde burnundan kıl aldırmayan bayiiler şimdi kafadan bin lira indirim yapıyor.2014'te indirimi bırak hediye dahi vermeyenler şimdi bin lira indirim +kask+eldiven hediye montta da yardımcı oluruz diyorlar.İkinci ele girmiyorum bile.

Bu durgunluk her şey de var.Motosiklette değil.Baştan beri söylüyorum.O ötv indirimi ge-le-cek

Motosikleti
    CRF 1000L Africa Twin
    Alıntı DKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha uzun bi süre foruma girmez
    Ben de öyle düşünmüştüm 😆

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Crf bakıyorum , önümüzdeki ay mantıklı motosiklet bulursam alırım eğer bulamazsam 1-2 ay daha bekler sıfırını alırım.
    Bu arada crfnin 2017 modelinde abs var +1 beygir fark var. geçtiğimiz sene sıfırı 14,400 dü şimdi 17,700 eski model motosikletleri 16-17ye ilana koyuyorlar buradan o arkadaşlara ithafen " hee bi sen zekisin " demek istiyorum.
    Riptalon, leyli, hyo kenan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Birkaç kelam edeyim.Öncelikle satamadığınız motorun kabahatini piyasada değil kendinizde arayın. Bende devamli o siteden fiyat kontrolü yapıyorum. Bildiğiniz enayi arıyorlar. Dertleri mal satmak değil. Tabiki hepsi için söylemiyorum bunu.Birkac post yukarda bir arkadaşımız ilan nosu istemiş. Gönderirseniz bakalım motorun durumuna.Birde şunu keşfettim. Motor alacaksanız o siteden değil almak istediğiniz motoru kullananların facebook sayfasını ekleyerek alım yapabilirsiniz.Hem bilinen kişiden hemde bilinen motoru alabilirsiniz.Malum o sayfalarda herkes birbirini tanır motorundan haberdardır.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    •2017 Nisanda 13.000 km de tertemiz bir CBR250 ilana koydum. 5 günde satıldı.

Hemen ardından ertesi gün 1.100 km de 2.el tertemiz bir cbf150 buldum fiyat uygundu, satın aldım.

•2017Mayısta 1.000 km de YZF125 buldum fiyatı uygundu, satın aldım. Tertemiz bir motosiklet idi. 20 gün kullandım, aşırı konforsuz olduğu için ilana koydum 9-10 gün içinde satıldı. En uzun ilanda kalan motosikletim oldu.

•Geçen hafta bir CBR125 aldım 2.300 km de idi. Uygun fiyatlı idi aldım. Aldıktan sonra evde duran 3.000 km kullandığım cbf i yani nisan sonunda aldığım cbf i ilana koydum 6 günde satıldı.

3 ayda 3 motosiklet aldım 3 motosiklet sattım. 3'ü de tertemiz idi ve tutulan modeller idi. Alırken ederi kadar para verdim, satarken ederi kadar fiyatlardan sattım. Sattığım kişileri arasam bana teşekkür ederler buna eminim.

Hangi ilanı favorilere alsam 3-5 gün içinde satılıyor. Ya siz favorilere kelepir ilan ekleyemiyorsunuz ya da bende bir sorun var

İnanmayan varsa özelden alım satım ve ilan screenshotlarını özelden atayım

Alıcıysanız motor bulursunuz, satıcıysanız müşteri bulursunuz bu kadar basit. Gerisi de NASİP.

Gider piyasası olmayan motosiklet alırsan, kaza kayıtlı veya dökük motosiklet alırsan, fiyatını yüksek yazarsan arayan da olmaz soran da ...

Adam 20.000 km deki Apache ye 4.000 verceğime 1.000-2.000 TL daha koyar düşük km li cbf ybr alırım satarken de uğraşmadan satarım kafasında olup TVS apache almaz normaldir.

Bayiler indirim yapıyor vs geçiniz efendim saçma sapan markaları genele vurmayın. Tutulan modeller bayilerde kalmıyor millet sıra bekliyor sıfır araç için, hergün daha da zamlanıyor ne kask vs hediyesiymiş adamlar müşteriye doymuş müşterinin yüzüne bile bakmıyor TUTULAN MODEL SATAN BAYİİLERDE.

beyefendi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125e
    Ben de konu açmıştım, vaktinde honda alalım kolay satarız demiştik, 3 haftadır 700 kişi baktı ama 1 kişi bile mesaj atmadı.

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Fiyatlar kol gibi kim alsın geçen sene arkadaşımla gittik 14 bin liraya şirinevlerde vfr 800 inceledik almadık bugün en düşük vfr ilanı 20 bin liradan başlıyor. Keza kışın aldığım Fazerin eş değer ilanları bugün 5 bin lira farkla satılıyor.

Bunun tek sebebi var motosiklet kullananlar kendi camiasındakileri öpmeyi çok seviyor ama sadece motosiklet satarken de değil, parça satarken, ekipman satarken, servise gittiğinde, örnekleri say say bitmez araba camiasında böyle bir şey yok ama motosiklet camiası nedense dışarıdan kenetlenmiş gibi gözükse de içeriden bakınca birbirlerini öpmeye çok meraklılar.
    Volkan76 bunu beğendi.

Quad87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Umuyor..
    Bende kawasaki Z serisi bir motosiklet bakıyorum arada ve hoşuma gidenleri favoriye ekledim. Bende nasıl bir şans vara artık, hangi motosikleti ekelesem ertesi gün zamlanıyor . Bir günde kafadan 1.000 tl ekledikleri oldu .Piyasanın halinden pek haberleri yok sanırım :D

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Satılmasın zaten, sezon ortası ne kadar patlak motor varsa hepsi ederinin 2 kat fazlasıyla ilanda.

Fiyatlar aşırı yüksek. Satmak isteyen fiyatını düşürür satar. Sırf tutulan model diye fazla fazla fiyat yazıyorlar. Mesela aynı model yılı, aynı temizlikte yzfr6 nasıl yzfr1'den pahalı olabilir benim aklım almıyor. Ya da k1200s 19 bin'e de var 32 bin'e de. Bu uçurum nasıl olur? cbr650f'in 0'ı 38bin 2. elini 36'dan koyuyorlar. Kim alırki 2 daha koyup 0'ını almak varken. Atıyorum adam aynı modelin tertemiz, kazasızını, 3000km'dekini 25'e koyuyor, diğeri sadece kafa demiri boyalı, 40.000km, zımba gibi makina diyip 26'ya koyuyor. Ve daha bunun gibi bir sürü garip ilan.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Şimdiki motorumu sattım. 17 gün oldu. Motor olmadığı için elim ayağım titriyor. Piyasaya bakıyorsun motor fiyatları uçmuş. Adam motoru 20-40 bin km arası kullanmış. Yazdığı fiyat sıfır fiyatının 1000TL altında. Hadi hayırlısı diyerek bekliyoruz beklemesine de ne yazık ki motor fiyatları gün geçtikçe zamlanıyor. Uzun süre kullanacağım için sıfır almak istiyorum. Aklımda bajaj pulsar 200 ns, benelli tnt25, sym wolf 250, inazuma var. Pulsar sıkıntılı olduğu için bulaşmıyorum. Benelli de sargı yakma problemi varmış. Sym nin parça sıkıntısı varmış. İnazuma güzel ama fiyat pahalı be abi. İnazumanın sıfırı 2013 te 9.850 TL 2017 17.450 TL. 4 yılda çok zamlanmış

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)