Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet piyasasının hali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    astrofizik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio beverly 350
    Sıfır motor fiyatı artarsa ikinci elde artar, aksini düşünmek mantık dışı olur.
    Bugün r25'e 1000tl zam gelse ertesi gün ikinci el fiyatları en az 500tl artar.
    Sen onu 3 ay önce şu kadara aldın kullandın şimdi aldığın fiyata satıyorsun diyemezsin.
    Adam sana ucuza motor verirse zamlanmış yeni fiyatlardan nasıl motor alacak.
    Yani kar etmiyor oda gidip pahalıya motor alacak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı astrofizik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor fiyatı artarsa ikinci elde artar, aksini düşünmek mantık dışı olur.
    Bugün r25'e 1000tl zam gelse ertesi gün ikinci el fiyatları en az 500tl artar.
    Sen onu 3 ay önce şu kadara aldın kullandın şimdi aldığın fiyata satıyorsun diyemezsin.
    Adam sana ucuza motor verirse zamlanmış yeni fiyatlardan nasıl motor alacak.
    Yani kar etmiyor oda gidip pahalıya motor alacak.
    Yok abicim burayı dinlersen 2015 model motoru satmak için üstüne para vericeksin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Keşke alıcı olsada millet karlı karlı satsa ama yok kardeşim.Son yılların motosiklet satış rakamlarına bak sürekli düşüyor buda alıcının giderek azaldığını gösterir.Daha zorlayıpta ben aldığım fiyattan satarım motosiklete yaptığım masraflarıda üzerine koyar satarım demenin anlamı yok.Fiyatı kıracaksın karşıdakininde işini görsün sende boşa bekletipte daha mastaf yapmıcaksın Haksızmıyım ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Sözüm meclisten dışarı motosikletin turşusunu çıkarıp,birde kar etme amacıyla fiyat şişirenlerin motosikletleri inşallah ellerinde patlar.

Ben ikinci elde gerçekten temizliğine inandığım bir motosiklete piyasa ortalamasının üstünde vermekten çekinmem.

Çünkü bilirim ki temiz,bakımlı bir motosiklet beni üzmez,yolda bırakmaz,canımı sıkmaz.

Ki ikinci elde türlü çakallıkların döndüğü bir piyasada +100-200 fazla vereceğiniz bir motosiklet sizi hor kullanılmış ve sonradan birçok arıza tamir maliyetiyle uğraştıracak ekstra yüklerden kurtaracaktır.

Biraz da nasip,kısmet işi ama ince eleyip,sık dokumakta ve özellikle geçmişini bildiğimiz bir ikinci el aracı almakta her zaman fayda görüyorum.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yorumları okudukça buna şükür diyecek hale geldim. Nerem doğru ki muhabbetine dönmüş iş. Maalesef bu kafada insanlar olduğu sürece de olumlu bir gelişme beklemek polyannacılık olur.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Quad87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende kawasaki Z serisi bir motosiklet bakıyorum arada ve hoşuma gidenleri favoriye ekledim. Bende nasıl bir şans vara artık, hangi motosikleti ekelesem ertesi gün zamlanıyor . Bir günde kafadan 1.000 tl ekledikleri oldu .Piyasanın halinden pek haberleri yok sanırım :D
    Satılık Z800 ABS 2014 17000km Arrow egzoz
    https://www.instagram.com/besafes1kr/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    5 senelik motor 150cc 20000 km de ama sıfırdan farkı yok
    leyli bunu beğendi.

GhostTurk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı RedCBR125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    •2017 Nisanda 13.000 km de tertemiz bir CBR250 ilana koydum. 5 günde satıldı.

Hemen ardından ertesi gün 1.100 km de 2.el tertemiz bir cbf150 buldum fiyat uygundu, satın aldım.

•2017Mayısta 1.000 km de YZF125 buldum fiyatı uygundu, satın aldım. Tertemiz bir motosiklet idi. 20 gün kullandım, aşırı konforsuz olduğu için ilana koydum 9-10 gün içinde satıldı. En uzun ilanda kalan motosikletim oldu.

•Geçen hafta bir CBR125 aldım 2.300 km de idi. Uygun fiyatlı idi aldım. Aldıktan sonra evde duran 3.000 km kullandığım cbf i yani nisan sonunda aldığım cbf i ilana koydum 6 günde satıldı.

3 ayda 3 motosiklet aldım 3 motosiklet sattım. 3'ü de tertemiz idi ve tutulan modeller idi. Alırken ederi kadar para verdim, satarken ederi kadar fiyatlardan sattım. Sattığım kişileri arasam bana teşekkür ederler buna eminim.

Hangi ilanı favorilere alsam 3-5 gün içinde satılıyor. Ya siz favorilere kelepir ilan ekleyemiyorsunuz ya da bende bir sorun var

İnanmayan varsa özelden alım satım ve ilan screenshotlarını özelden atayım

Alıcıysanız motor bulursunuz, satıcıysanız müşteri bulursunuz bu kadar basit. Gerisi de NASİP.

Gider piyasası olmayan motosiklet alırsan, kaza kayıtlı veya dökük motosiklet alırsan, fiyatını yüksek yazarsan arayan da olmaz soran da ...

Adam 20.000 km deki Apache ye 4.000 verceğime 1.000-2.000 TL daha koyar düşük km li cbf ybr alırım satarken de uğraşmadan satarım kafasında olup TVS apache almaz normaldir.

Bayiler indirim yapıyor vs geçiniz efendim saçma sapan markaları genele vurmayın. Tutulan modeller bayilerde kalmıyor millet sıra bekliyor sıfır araç için, hergün daha da zamlanıyor ne kask vs hediyesiymiş adamlar müşteriye doymuş müşterinin yüzüne bile bakmıyor TUTULAN MODEL SATAN BAYİİLERDE.
    iyimi böyle

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konu motosiklet piyasasinin hali falan degil hepimizin ne kadar fakirlestigidir motosiklet kismi sadece bir sonuc. Binlerce sonuctan biri.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı pnongrata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece motor mu? Araba, ev, arsa ne kadar varsa hepsinin piyasası bitik.
    Maşallah her kez böyle diyor ama ben daha fiyatlarının hiç düştüğünü görmedim üstüne ilk durgunluktan sonra fiyat bile koydular

Başka bir yere de yazmıştım şu galakside 2.elin değer kazandığı tek ülke herhalde Türkiyedir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Birde şu açıdan düşünüyorum.2016 yılına göre 2017 yılında 2000-2500tl civarı fiyat yukarı çıktı.Satış adetleri %10-15 düşüyor ama %85-90 da alınıyor.

NeXuSs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 250 ironmax - Honda İntegra - Xmax 250
    2016 xmax bakıyorum
    Bayide kalan sıfıra 15900 + plaka istiyorlar. (pazarlık etmedim. İlanlar böyle) Adam arkaya bir çanta önede 150 tl lik cam koyup 17000 tl yazıyor. Hal böyle olunca sıfır almak daha mantıklı tabi. 2.el piyasasının durması normal. Favorime eklediğim temiz motorların hiçbiri satılmadı daha.
    Sıfırından en az 2000 tl avantajım olmayacaksa almam. 2000 tl demek 2 yıllık kredide aylık 100 tl demek. Zaten 2 yıl binicem.
    Yanlışmı düşünüyorum bilmiyorum ama kafamdan geçenler bunlar

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satılık Z800 ABS 2014 17000km Arrow egzoz
    25.000TL .....

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı kadango adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    25.000TL .....
    23e bırakırım

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    23e bırakırım
    ))))))))

Bir motosiklet arıyorum ve arkadaşım az önce aradı taze haber diye paylasayim dedim Honda cbf150 500 km de ve 6700 TL istedi...

Motosikleti
    BMW S1000R
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir motosiklet arıyorum ve arkadaşım az önce aradı taze haber diye paylasayim dedim Honda cbf150 500 km de ve 6700 TL istedi...
    Kuzenım 2 hafta once 6200 liraya bayiden aldı :D

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    1ay önce kadar aracimi satayim dedim. polo aracim var. çok temiz lastiklere kadar yeni. ekstralari var.vs...40.000 tl yazdim. piyasasi 40 dan basliyor. butun ölücüler msj atti. şunu vereyim bunu vereyim. bak sunu veririm ama eyer arabada çizik varsa almam diye. adam 2010 model araba alicak çizik varsa almam diyoo denyo. bende git sifir al yazdim. sonunda pes edip ilani kaldirdim satmiyorum. Her gun garip garip msl lar geliyor. evet piyasa cok durgun ne motor nede araba satiliyor. Harbiden fakirleştik.

Kuzenım 2 hafta once 6200 liraya bayiden aldı :D
    Normal olan bayi fiyatı zaten o arkadas plaka ruhsat da var dedi ugramana gerek yok dedi ne kadar masraf tuttu dedim ruhsat için 160 TL koruma demiride 100 TL dedi hesapliyorum yine 240 TL fazladan para vericem ne düşün yanı

Motosikleti
    bajaj pulsar 200 ns
    Sözüm meclisten dışarı,kimse üzerine alınmasın fakat güzel bir atasözü var bu konu hakkında söylenmiş,bu konuyu okurken o aklıma geldi
    (ALAN OLMAYINCA SATANI BİLMEM NAPAYIM)

Piyasanın hali bence bu

benim motosiklet almayışım da ki tek neden,tamamen kararsızlık
    şöyle ki;

2016 Haziran ayında,7.850 TL'ye,0 KM Bajaj Pulsar 200 Ns aldım. 10.000 TL bütçem vardı,kalan parayı evrak işleri ve ekipmana yatırdım.
    O tarihten bu yana dek bu motoru kullanıyorum.Memnun muyum derseniz ; ilk zamanlar çok memnundum esasen fakat şu an bana yetmiyor.

Allah var bir arıza vb. herhangi bir olayla karşılaşmadım,karşılaşanlara bakınca da sütçü beygirinden,yarış atı temposu bekleyen tiplerin sorun yaşadığını gördüm.
    Yani kapasitesi maksimum 120 KM hız yapabilen bir motosiklet ile,160 KM hız yapmaya çalışan arkadaşlar var ve bu arkadaşlar maalesef kendilerine toz kondurmadıklarından,kusuru motosiklete veya firmaya atmaktalar buda ister istemez Bajaj’ın veya pusların dandik bir motosiklet olduğu izlenimi doğurmakta.

Sonuç olarak 20.000 KM’dir herhangi bir sorun yaşamadan Pulsar 200 NS’yi kullanıyorum,şu an tek şikayetim biraz daha seri,uzun yola gelecek,hafif araziye girecek bir motosiklet.

Maddi imkanıma gelince,2.el veya 0 KM,30 ile 40 bin TL arasında motosiklet alabilecek maddi imkanım da mevcut,hem de kredi çekmeden.Fakat uzun zamandır biriktirmiş olduğum bu paranın tamamını da motosiklete yatırmak istemiyorum.Paranın bankada durması bana daha cazip geliyor nedense.

Ayrıca şekli,şemali düzgün bir motosiklette bulamıyorum.
    Yani o kadar para vereceksem,alacağım motosiklet içime sinmeli,evet bu demeliyim ama öyle bir motosiklet veya tasarımı piyasada bulamıyorum.
    He diyeceksiniz ki Pulsar çok mu şekli,şemali düzgün bir motosiklet?
    Hayır tabiî ki ama zamanla aksesuar alarak (alt sakal,ön cam siperlik,elcik koruma,sis lambaları,jant şeritleri vb.)gibi şekli şemali biraz toparlayabildim.En azından yolda filan giderken insanlar şöyle bir kafa çevirip bakar hale geldi.Orjinal tasarımında en sevmediğim egzos borusunun bağırsak gibi oradan aşağı sarkması ve zamanla paslandığı için görüntüyü bozmasıydı neyse ki alt sakal ile işi çözdük.

Tüm bu kriterleri ortaya koyduğumda karşıma birkaç seçenek çıkmakta

Tenere 660:motosiklet güzel tamiri,bakımı kolay ama şekil yok abi şekline ısınamadım.

CRF 250L RALLY: bir ara gözüme hoş geldi fakat 250 cc olması ve seledeki rahatsızlık,ayrıca renkli tabiri caiz ise çikletten çıkmış bir hali var gibi olması beni kendinden vazgeçirdi.Oysaki yabancı sitelerde gördüm bu motosikletin siyah rengi de mevcut fakat ülkemize gelmiyor benim pulsar bile simsiyah rengi ile motosiklet piyasasından anlamayan biri için daha karizmatik durmakta

kawasaki 650 versys bakıyorum ama onunda bakım masrafı ve parçaları pahalı

dominar 400'e heveslendim bir ara sırf pulsardan 20-30 KM daha hızlı gidecek diye o farkı ona vermek istemedim.

yani durum bu 200 NS şu an beklentilerimi karşılamakta gibi şekil desen anlamayan birinin dikkatini çekecek kadar var son haliyle aksesuarla filan yani
    hafif arazi şartlarında kullanabiliyorum
    uzun yola gelince sabrın varsa gidersin yoksa dinlene dinlene gidersin

Bir ara satmaya niyetlendim satıp tenere filan alayım,gözüm zamanla alışır filan dedim kendi kendime.
    7.850 TL ye aldığımdan dolayı satmayı düşündüğüm zamanlar aksesuarsız modelleri 9-10 bin TL civarlarındaydı yani rakam bazında karda ediyordum, fakat ettiğim karı neredeyse aksesuara yatırmıştım.Motorumu ilana koydum hatta o zamanlar KM 15 bin bile değildi,memlekette amma ölücü varmış gelen teklifleri filan buradan yazıp o konulara girmek dahi istemiyorum.

Sözün özü bu sebeplerden dolayı motosiklet almayan bir kitle daha var memlekette o sebeple şimdilik elimdekini kullanmaya devam edeceğim
    Thesinner83 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 23456 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)