Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet piyasasının hali nedir?

Motovento
    REKLAM ALANI
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    70 tane senin modelden ilan var, neredeyse yarısı "full aksesuar" veya "aksesuarlı" gibi laflar ediyor, ve sizin fiyatınız ilk 10-20 arasında.
    Üstüne lastiğin yılı, ekstra masraf demek ilana bakan için. Rafta bile dursa, lastiğin bir son kullanım tarihi var sonuçta.
    Tabii lastik bu ise motoru da denemek, görmek lazım der ilanı inceleyen.
    Sonuçta diğer örneklere göre fiyatına göre daha fazla soru işareti bırakan bir ilan durumunda ilanınız.

Piyasanın hali iyi değil de, sizin ilanınızda da sorun olduğunu kabul etmenizde fayda var.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54088559/detay

Beyler benim ilana da bi yorum yapım, fiyat fazlaysa bileyim düşüreyim yahu. Piyasanin en alt fiyati yazdim.

pnongrata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Adventure 390
    Sadece motor mu? Araba, ev, arsa ne kadar varsa hepsinin piyasası bitik.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    ŞŞŞ Beyler sakin seviyorum la hepinizi

ne zamandır takip ediyorum bu konuyu son bi iki gün kopmuşsunuz abi herkezin bi satıcı kafası var nedendir bilmiyorum ayrı ntelden çalıyoorlar

hepiniz kendi çapınızda haklısınız avatarımdaki motoru geçen pazartesi sattım hemde hiç beklemeden millet 3700 4000 lira çekerken ben 3000 e verdim

13.000 km de aldım 26.000 de sattım çantasını aynasını ıvır zıvırını da hediye ettim zaten eskidi abi bunlar bi kardeşimize yarasın jest olsun

hani sorulur 3lira 5 lira farkla da verilir belki ama ben gerek görmedim

gittim sıfır motor aldım yine apache seviyorum çünkü sormadım kimseyede rtr 180 aldım biniyorum

şimdi motorun lastiğe çantaya kilite bir sürü şeye ihtiyacı var ama biniyorumda zaten kar olan kısmı bindiğim değilmi

şahsen ben o gözle bakıyorum

piyasaya gelince şu bir haftada şok oldum dostlarım piyasad ne döküntü ne hurdalar var ne paralara gördüklerimi anlatsam sabah olur

1.örn rtr 150 adam 15000 de 2015 motora 4500 istemiş buraya kadar normal yanına gittim benim sarıya baktım 2011 onun yanında sıfır

çizik içinde pis stobu yok silindir üst kapağı kırmızı silikon içinde bilen bilir siyah renkli blok ve kapak ta leş gibi sırıtıyor

2.örn rtr 180 yine 15000 de maşa yamuk kuyruk kesik kapaklar eksik ama ilanda hiç bi bilgi yok bununla ilgili fotoğraflar cayır cayır

birde ilandaki şişirme fiyatları hiç söylemiyorum abi ns 200 euro 3 kasa 13000 TL evet on üç bin tele euro 4 ü zaten 11000 bu nasıl bir hesap yarabbi

bunun gibi yüzlercesi var açıkçası kimse kolay cesaret edip de alamıyor yada millet sinekten yağ çıkarma derdinde

yoksa kolayca satıp kolayca alınır da luzumsuz hesaplara girmemek gerek
    agris bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf150, fzs600
    Gerçekten uzak rakamlar var. İnsanlar kar elde etmenin peşinde, aslında bir ticaret, alışveriş ve sonucunda yeni bir deneyim olarak bakılmaktan çok uzak bu işler. Kendi motorumu satmaya çalıştım. 2 tane usta diye tanıdığım insan baktı motora. Her ikiside malımı kötülemeye çalıştı hemde aslı astarı olmayan gerekçeler göstererek.

Çok ciddi bir ahlaksızlık söz konusu. Ülke genelinde hatta trafikte bile görebileceğiniz karaktersizlik hareketleri alışverişlere sıçramış durumda. Şanslı olan malını satıyor, yine şanslı olan doğru mal alıyor.

Artık motorumu eşe dosta satmanın derdine düştüm...

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bu forumda en sevdiğim konular:
    -Bajaj
    -2. el piyasası
    -Motor tavsiyeleri
    leyli ve doghouse bunu beğendiler.

anılbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Wolf 125/ VSTAR
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54088559/detay

Beyler benim ilana da bi yorum yapım, fiyat fazlaysa bileyim düşüreyim yahu. Piyasanin en alt fiyati yazdim.
    Dostum 105binde , 4 silindir , tc'de ... Dürüstlük yapmışsın ama işin zor ... Kolay gelsin.
    yulis bunu beğendi.

kerem999 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ne istersen var
    İlanin guzel bakim kayitlari falanda varsa alinacak motor motordan anlayan alir yoksa cinli diagnostic e bagla cek 36.343 km e sat bak nasil gelecek baliklar alabaliklar gibi atlarlar

Alıntı kerem999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanin guzel bakim kayitlari falanda varsa alinacak motor motordan anlayan alir yoksa cinli diagnostic e bagla cek 36.343 km e sat bak nasil gelecek baliklar alabaliklar gibi atlarlar
    Banamı dedin bilmiyorum ama yinede cevap vereyim :d

Bunlara öyle motor lazım. Fiyatını hakettiğini düşünüyorum, bu lahmacunların galeyanına gelip fiyatından şüphe duymadım.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Bundan önceki 2 motorumdan birisini (Shadow 600) bir Aralık ayında malum siteye ilan bile vermeden 2 hafta içerisinde sattım.

Diğerini ise (VN 800) bu kez ilan vererek (ilana tel. numaramı bile yazmadan) 5 gün içerisinde elden çıkarttım.

Nasıl yaptın derseniz; "Bakım" derim. 2 motorun da periyodik bakımları + gerekli parça değişimlerini hiç aksatmadan yaptırdım.

Motosikletler için gösterdiğim özenin karşılığını satış sırasında aldığımı düşünüyorum.

Bir de şunu gözlemledim: ilanlarda o kadar çok döküntü makine var ki, ciddi bir alıcı gerçekten temiz motoru bulunca 1-2 lira fazla verip alıyor arkadaşlar.

Saygılarımla.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Sıkıntı fiyati değil hocam.İstedigin fiyata koyma hakkın var.Fakat mal elinde kalınca gelip burada benim motorum neden satilmiyor diye sızlanmayacaksın.Bunu genele söylüyorum.Konu sahibi arkadaş üstüne alınmasın.

Alıntı Gassal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı fiyati değil hocam.İstedigin fiyata koyma hakkın var.Fakat mal elinde kalınca gelip burada benim motorum neden satilmiyor diye sızlanmayacaksın.Bunu genele söylüyorum.Konu sahibi arkadaş üstüne alınmasın.
    Alındığım için değil geçerli bir nedenim var o yüzden cevap verme gereği hissettim. Bu motoru 1,5 ay önce hiçbir bakımı yapılmadan üzerinde fabrika lastikleri varken 23 bin liraya kaç kişi istedi vermedim. Şuan daha aşşağı bir rakama arayan soran yok üstelik sadece bakımına 2500 lira vermişken.. Acil satılık değil, sadece nedenini merak ettiğim için bu konuyu açtım.

Gassal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PS 150İ
    Hocam 20.000 tl ye versen de eminim zararın olmaz.Bu motoru 15 20 K arası bir fiyata aldın büyük ihtimalle.O zamanin euro kuru dolar kuru vs düşünme.Sonucta tl cinsinden aldın makineyi ve yıllarca kullandın. Üstündeki aksesuarları da kendin için aldın. Yaptığın bakim paraları yenilemeler vs hep kendi motoruna yapıldı. Bunu bu şekilde düşünerek fiyat koysaydin emin ol satma Şansın yükselirdi. He birde makinenin tutulur bir model olmaması da buna etken.Yani ben Cruiser seven biri olsam 23 verip Yamaha alacağıma 30 verir Harley alırım.Saygılar

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    düzgün bakımlı bir araç satılmıyorsa ya tutulmayan modeldir yada fiyatı yüksektir ,birde motorsiklet piyasası genelde satıcıyı da, alıcıyı da bezdirir 3.5 arkadaş yada galerici mesaj atar, arar, fiyat düşürmeye çalışır, bunu hem araba hemde motor satışlarımda çok yaşadım, en son resimdeki fz8 motoru 2011 model 2 sezon sonra sattım ,23.000 tl civarı istiyordum ,full aksesuarlıydı, orta sehpa ve givi camda aldım, bakımları fren balataları v.s değişti en son 21. bin tl küsüre verdim ,kazasız 23 bin km motor bu dediğim şimdi aynı ayarda farklı tarz motor bakıyorum, malesef fiyatlar yüksek, temiz motor bulmak zor, alıcıda, satıcıda bazı durumlarda haklı, ilandaki 2005 model motor temiz olabilir ama o rakamları verecek olsam, neden 2005 model alayım giderim daha yüksek model alırım, borç v.s yaparak, satıcı arkadaş alınmasın, gerçekten motor piyasası zor durumdaydı, bitmeye yaklaşıyor, açıkcası 1000 cc 3.5 senelik r1 veya cbr 1000 bakıyorum ,hem temiz bulmak zor, hemde fiyatlar yüksek, yıllardır büyük makineye bindim binmezsem ölmem 200 cc pulsar zaten idare ediyor, şimdi bu mantıkla hareket ediyorum, hem ülkemizin ekonomik durumu ortada, millete anlatılmayan ekonomik kriz var ,parası olana sorun yok, parası olmayan zaten biryerlere arkasını dayamış, devlet yardımı, dilenci kültürü v.s, olan hep biz orta direk vatandaşa oluyor, kısaca arkadaşlar, 30.40.50.bin tl büyük cc bir motora vereceğime, gider 2. el gayet düzgün bir araç alırım, bu piyasada şuanki mantık bence budur haksız da sayılmaz insanlar,döviz arttı sıfır araç fiyatları arttı ,2.elde de bazı satıcılar, değerinden fazla isteyince araçlarına, ulaşım araçları lüks olmaya başladı,büyük cc motorlar ve araçlar zaten lüks kısmına girdi sayılır

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 model motora 23 bin lira vereceğime bisiklete binerim daha iyi
    +12234322344566

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosiklet fiyatı hakkında bilgim yok fakat şu yanlış algıyı düzeltmek istiyorum,

2005 yılında sıfır olarak 20.000tl ye alınan bir motosiklet, 2017 yılında 25.000tlye satılabilir. Buna kimse gelip sıfırını daha ucuza aldın diyemez, dememeli.

Bunu diyen kişinin enflasyondan haberi yok demektir. Paranın değer kaybından da haberi yok demektir. 2005 yılında 25.000tl ye alacağın eşyaları şuanda 50.000tl ye ancak alabiliyorsan, 2005 yılında 20.000tlye alınan motosikletin 2. eli 25.000tl olabilir demektir.

Dediğim gibi motosikletin fiyatını piyasasını bilmem, sadece yanlış bilinen, "yauv gardaş bunun sıfırını sen daha ucuza aldın yauv insaf yauv" diyen vatandaşları bilgilendirmek amacıyla yazdım.

Bunun hesabını senesinde sıfır fiyatına alınan altın sayısı ile mukayese edebilirsiniz.

Sizin için bunuda yaptım örnek olarak, 2005 yılında Çeyrek altının fiyatı 30TL imiş(Yeni parayla). Yani 20.000tl ile 666 tane çeyrek altın alabiliyormuşsun.

Şuanda çeyrek altının fiyatı 230tl basit bir hesapla 230*660 yapalım = 153.180tl yapıyor. Altın değer kazanan bir ürün olduğu için birde bunu asgari ücret ile kıyaslayalım.

2005 yılında asgari ücret 488TL(Yeni parayla). Yani 20.000tl lik bir motosiklet almak için 41 ay çalışmak gerekiyor. Şuanda Asgari ücret 1400TL basit bir hesapla 41ay çalışayım 41*1400= 57.400TL yapıyor.

Bu kadar hesap yaptık bari birde ülkenin durumuna bakalım 2005 yılında Asgari ücretle 488/30= 16 adet Çeyrek altın alabiliyormuşuz. 2017 yılında 1400/230= 6 adet Çeyrek altın alabiliyoruz. Devlet yolları nasıl yapıyor anlamışsınızdır umarım.
    cebra, mchi, leyli ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

2000 fazla veririm 0 ını alırım kafası ki mantıklı kafa . koy sen 3-4 bin düşüğe hemen gider ticaret bu.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Şunları bırakayım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...tor-derdi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:26 ----------

Eskime / çürüme / yıpranma / kullanma payı değerli madende (altın,gümüş,...) yokken, motosiklette var.

Şu 10-20 yaşındaki motosikletlere biçilen değer, ömrü boyunca çalışmış emekliye verilmiyor, kazık atabilmek için bahane arıyorsunuz, bende diyorumki bahaneye gerek yok, ne yapmaya çalıştığınızı az çok biliyoruz, laf salatası yapmaya devam...

Not: Elit/Klasik araçlar haricen yazılmıştır.

Hayırlı satışlar,

Motosikleti
    honda cbf 150
    Alıntı carter17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet fiyatı hakkında bilgim yok fakat şu yanlış algıyı düzeltmek istiyorum,

2005 yılında sıfır olarak 20.000tl ye alınan bir motosiklet, 2017 yılında 25.000tlye satılabilir. Buna kimse gelip sıfırını daha ucuza aldın diyemez, dememeli.

Bunu diyen kişinin enflasyondan haberi yok demektir. Paranın değer kaybından da haberi yok demektir. 2005 yılında 25.000tl ye alacağın eşyaları şuanda 50.000tl ye ancak alabiliyorsan, 2005 yılında 20.000tlye alınan motosikletin 2. eli 25.000tl olabilir demektir.

Dediğim gibi motosikletin fiyatını piyasasını bilmem, sadece yanlış bilinen, "yauv gardaş bunun sıfırını sen daha ucuza aldın yauv insaf yauv" diyen vatandaşları bilgilendirmek amacıyla yazdım.

Bunun hesabını senesinde sıfır fiyatına alınan altın sayısı ile mukayese edebilirsiniz.

Sizin için bunuda yaptım örnek olarak, 2005 yılında Çeyrek altının fiyatı 30TL imiş(Yeni parayla). Yani 20.000tl ile 666 tane çeyrek altın alabiliyormuşsun.

Şuanda çeyrek altının fiyatı 230tl basit bir hesapla 230*660 yapalım = 153.180tl yapıyor. Altın değer kazanan bir ürün olduğu için birde bunu asgari ücret ile kıyaslayalım.

2005 yılında asgari ücret 488TL(Yeni parayla). Yani 20.000tl lik bir motosiklet almak için 41 ay çalışmak gerekiyor. Şuanda Asgari ücret 1400TL basit bir hesapla 41ay çalışayım 41*1400= 57.400TL yapıyor.

Bu kadar hesap yaptık bari birde ülkenin durumuna bakalım 2005 yılında Asgari ücretle 488/30= 16 adet Çeyrek altın alabiliyormuşuz. 2017 yılında 1400/230= 6 adet Çeyrek altın alabiliyoruz. Devlet yolları nasıl yapıyor anlamışsınızdır umarım.

Kardeş git çeyrek altın forumunda yaz bunları. Ne alaka çeyrek altın asgari ücret falan serbest piyasa isteyen istediği fiyatı yazar motoruna almasın millet , zorla mı ?

carter17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı jabir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş git çeyrek altın forumunda yaz bunları. Ne alaka çeyrek altın asgari ücret falan serbest piyasa isteyen istediği fiyatı yazar motoruna almasın millet , zorla mı ?
    zabuzaretta ve skrblt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)