Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yurt dışından ekipman getirtmek

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    amazondaki ekipman fiyatlarına baktım burda 500 tl olan kask orda 100£ dan daha ucuz oluyo vergisiyle vs en kötü ihtimal 50 tl daha ucuza geliyo bi ekipman. toplu aldığımızda ve pahalı ekipmanlar aldığımızda karımız çok daha fazla oluyo deneyen varmı mantığa yatıyo mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    50 lira da garantisi desek aynı fiyata geliyor uğraşılmaz bence beden ölçüleri de bizle aynı olmuyor santim santim ölçmek gerek

Ben motoin.de'den getirttim. Kask, ayakkabı, eldiven, mont. Neredeyse %30 - %40 daha ucuza geldi her şeyiyle.

Yolda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    fc-moto'dan 850 euro (3500 tl) alışveriş yaptım (kargo ve vergi dahil), buradan alsaydım 5 bin tl öderdim. bana mantıklı geliyor. türkiye'den ekipman olarak sadece kask aldım şimdiye kadar. onu da birebir denemeden almak istemediğim ve kargoda başına ne geleceğini bilmediğim için.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fc den aldım yarı fiyatına geldi yanlız indirim vardı

Normal fiyatsa pek bir avantajı kalmıyor

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı Yolda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fc-moto'dan 850 euro (3500 tl) alışveriş yaptım (kargo ve vergi dahil), buradan alsaydım 5 bin tl öderdim. bana mantıklı geliyor. türkiye'den ekipman olarak sadece kask aldım şimdiye kadar. onu da birebir denemeden almak istemediğim ve kargoda başına ne geleceğini bilmediğim için.
    vergi yaklaşık olarak ne kadar 1000 tllik alışveriş için ne kadar öderim ayrıca vergisini postacıya teslim ediyoruz

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    bu vergi olayını detaylı anlatabşlecek babayiğit varmı ?

eskiden 100 $ a kadar sıkıntı olmuyordu galiba ama suanda 30$ diye biliyorum . fakat 30 $ ın üzerimi vergiye tabii yoksa 32 dolarlık bir malın 32 $ ıdamı vergiye tabi .

ayrıca vergi yüzde kaç ??

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Ben bot ve eldiven getirttim.%19 vergi ve kargo parasını eklemeniz gerekiyor. Kargo ödemeye dahil , vergiyi PTT'den teslim alırken ödüyorsunuz. Yaklaşık 700 tl'ye aldığım Alpinestars SMX3 botu fuarda 1500 TL'ye görmüştüm. Bi kumar oynadım ve uyup uymadığına bakmadan aldım. Şanslıydım
    cambaz98 bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    Alıntı bankimuun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bot ve eldiven getirttim.%19 vergi ve kargo parasını eklemeniz gerekiyor. Kargo ödemeye dahil , vergiyi PTT'den teslim alırken ödüyorsunuz. Yaklaşık 700 tl'ye aldığım Alpinestars SMX3 botu fuarda 1500 TL'ye görmüştüm. Bi kumar oynadım ve uyup uymadığına bakmadan aldım. Şanslıydım
    bilgi için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)