Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motor Servislerine Dikkat Beyler!

Motovento
    REKLAM ALANI
    firtina110 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    Neden BU BAŞLIĞI ATTIĞIMI YAZAYIM.

Birinci nedeni motoru ilk aldım.300 km bakımına götürdüm.adam bujini değiştirdim dedi.Motoru çalıştıramadık serviste nasıl olduysa.Çalışmayınca bujiyi çıkarmak zorunda kaldı.Bana çaktırmadan bujiyi söktü.
    Sprel motor tezgahında bujiye bir şeyler yaptı.Yine taktı çaışmadı.bu sefer sıfır buji alıp tekrar yanıma gelmek zorunda kaldı.yeni bujiyi gözümün önünde taktı.

ikincisi ise motor sübap ayarı eksantrik ayarı istedi.bıraktık motoru.ertesi gün aldım.eve gittim .Akşam gezmek için motoru çıkardım.8 aydır şimşek gibi çalışan motor ateşlemiyor.Ayak pedalı ile çalıştırdım.yola çıktım kornaya basıyorum .kornadan ses çok kısık geliyor.

az daha gidince baktım gösterge lambaları sinyallerde gitti.ben küfür ede ede yine servise gittim.tam kapatırken yakaladım.motorun neden çalışmadığını sordum.bana aküden dedi aküyü söktü.ama akü benim aküye hiç benzemiyordu.ben ona neden çalışmadığını sordum bana sebebini söyledi.bana telefon açacağını böyle idare etmemi söyledi.10 dakka aküyü şarj etti ve tekrar bindim motora gittim.ama 3-5 km. gitmeden malesef yine elektrik gitti.

ertesi gün motoru aynen servise bıraktım.ve eski haline getirmesini söyledim .akşam sağlam aldım.

çakal akümü yürütmüş.başka zaman bujimi çalmış.

Şimdi sorarım size ben bu adama motorumu nasıl emanet edeyim.emanete hıyanet eder bu itler.

eğer aynı sorunlarla sizde karşılaştıysanız motorunuzu bırakmayın bunlara.çünkü orjinalliği bir anda değişir.

adama sapasağlam motor bırakırsın benim gibi sana bozup verir.sorduğundada olacağı varmış olmuş der!

oldu yemezler!
    itina ile kaza yapılır

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    motorunun firmasını ara ve şikayet et bakalım nolacak?
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    böyle kişisel işlerle pek uğraşmazlar dostum.hiç denemedim.denememde.nedenmi?

motorum 1500 ytl'lik ucuz bir motor.ama büyük sport veya çok meblağlı bir motor olsaydı o zaman dediğini yapardım.mahkemeye kadarda giderdim.

motoran isimli firmadan benim motor.bu firma birçok çin markasını ithal eden bir firma.izmirden.
    itina ile kaza yapılır

divingcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F

benimki daha beter

adama motoru verdim 1 aydır yapacak, geçenlerde bana 250 ytl bırakta motorun bilmemneyi yapıldı alayım dedi şimdi 50 daha istiyor sen topla ben veririm dicem en sonunda...
    Kaskım Takılı, Farım Açık

CERRAHI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı

Birinci nedeni motoru ilk aldım.300 km bakımına götürdüm.adam bujini değiştirdim dedi.Motoru çalıştıramadık serviste nasıl olduysa.Çalışmayınca bujiyi çıkarmak zorunda kaldı.Bana çaktırmadan bujiyi söktü.
    Sprel motor tezgahında bujiye bir şeyler yaptı.Yine taktı çaışmadı.bu sefer sıfır buji alıp tekrar yanıma gelmek zorunda kaldı.yeni bujiyi gözümün önünde taktı.

ikincisi ise motor sübap ayarı eksantrik ayarı istedi.bıraktık motoru.ertesi gün aldım.eve gittim .Akşam gezmek için motoru çıkardım.8 aydır şimşek gibi çalışan motor ateşlemiyor.Ayak pedalı ile çalıştırdım.yola çıktım kornaya basıyorum .kornadan ses çok kısık geliyor.

az daha gidince baktım gösterge lambaları sinyallerde gitti.ben küfür ede ede yine servise gittim.tam kapatırken yakaladım.motorun neden çalışmadığını sordum.bana aküden dedi aküyü söktü.ama akü benim aküye hiç benzemiyordu.ben ona neden çalışmadığını sordum bana sebebini söyledi.bana telefon açacağını böyle idare etmemi söyledi.10 dakka aküyü şarj etti ve tekrar bindim motora gittim.ama 3-5 km. gitmeden malesef yine elektrik gitti.

ertesi gün motoru aynen servise bıraktım.ve eski haline getirmesini söyledim .akşam sağlam aldım.

Şimdi sorarım size ben bu adama motorumu nasıl emanet edeyim.emanete hıyanet eder bu itler.

eğer aynı sorunlarla sizde karşılaştıysanız motorunuzu bırakmayın bunlara.çünkü orjinalliği bir anda değişir.

adama sapasağlam motor bırakırsın benim gibi sana bozup verir.sorduğundada olacağı varmış olmuş der!

oldu yemezler!

Alırlar kardesim. Kansız serefsizler, 500 Babanın Tek evlatları herşeyi yapar utanmazlarsa eger. Sen sen ol tek tek işaretle hepsini caktırmadan. Mahkemeye vermekle ugrasmıyorsan bu 500 Babanın tek evlatlarını tek tek afise et millet te tanısın a.q. evlatlarını...

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    ben bunlara yedirmem motorumu.

adama motoru eski haline getirdinmi dedim.tamam amerikaya gidersin bunla dedi.

ama saf biri olsaydım akün bitmiş bayıl ordan 150 diyecekti.

çetin kayaya çattığını anladı.adam gibi eski haline getirdi.bende para vermeden motorumu aldım.yapmasaydı sülalece basardım orayı.
    itina ile kaza yapılır

skyline - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O da olur bea:)
    Boşuna demiyorlar markadan çok servis önemli diye...Bir gün motosiklet alabilirsem büyük ihtimalle tercihim Honda olacak sırf bu yüzden..servisinden hiç şikayet duymadım

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    bu işin marka ile alakası pek yok dostum.tamamen servisteki şey'le alakalı!

ama hondanın malzeme konusundaki kalitesinden dolayı pek arıza yapmaz zaten.bu açıdan bir farkı olur.

ama hondanın en ucuz motorunun peşin fiyatının 2.600 ytl olduğunu hatırlatırım.

benim büyük motorum olursa bir gün kesinlikle servise bırakmam.bakımı orada yapmasını isterim.

bunlar kazıkçı,bunlar motoru bilerek bozarlar.neyseki motorda azda olsa anlıyoruz.ya hiç anlamayanlar?
    itina ile kaza yapılır

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    dostum geçmiş olsun

ben servise bırakırsam başında bekliyorum tamir işi bitinceye kadar

sonra takılacak parçaları kontrol ediyorum.

yagı bile ben kontrol ettikten sonra doldurtuyorum çükü açık yağ koyuyorlar fark etmezsen.

akünün boşalması; sanırım şarj regülatörü bozulmuş olması geerekir, çünkü şarj eden bir motor; aküsüz far çalıştırır, aküsüz korna çalabilir.. büyük ihtimalle sarjlama da bir sorunu var... .. yani motor giderken kendi elektriğini üretebilmelidir...

servis konusuna gelince, zaten memleketimizde tamircilik demek: ondan söküp buna takmak demektir, değişen parçaları alırım çöpe atarım ustada bırakmam.. ...

yani birazdaha ciddiyetli çalışan mekanlara gitmeni tavsiye ederim, sokak arası bisikletçilerden uzakdurmanı tavsiye ederim... saygılar

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    geçmiş olsun dostum.. galiba haklısınız motorun markasından çok servisi önemli..
    CBR 600F Honda,

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Arkadaşım, 16 senedir motor kullanıyorum ne 300km bakımı diye birşey duydum, ne herhangi bir motorun 300km sonra bujisinin değiştiğini gördüm, ne de eksantrik veya supap ayarı gerektirdiğini gördüm. En kalitesiz motorun bile ilk bakımı 1000km'de olur. Buji ilk 10000km'ye kadar sorun çıkartmaz, hele Platinyum buji varsa ömrü 25000-30000km'dir. Supap ayarı dediğin şey de binlerce kilometreden sonra yapılır, o da her motorda değil. Bence suç sende! Parayı bastırıp motor satınalmak ve sürmek yeterli değil, bu tip basit bilgileri de bilmek gerekir.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

ilhandogru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 ZAT
    Sevgili fırtına kardeşim öyle ağlamakla birşey olmaz yazacaksın servisin adını,muhitini ki herkes anlasın kimin ne olduğunu.mesela benden sizlere bilgi
    Küçükçekmece acar motor kesinlikle tavsiye etmem müşteriye saygısız ve işçiliği pahalı ayrıca bilgisiz adama motorun altında sallanan plastik yağ tahliye borusunu soruyorum karbüratördeki pisliği atıyor diye cevap veriyor.bu cevabı veren usta denen şahıs.

ve boy kardeşim doğru demişsin de insanın sana hırsızın hiç mi suçu yok diyesi geliyor.

Motosikleti
    mondial 125kt
    neden sadece beyler dikkat etsin?
    gıcık

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Insanlik

Merhaba dostum,

Öncelikle geçmiş olsun. Sorunların giderilmediğini görmek ve daha fazla sorunun olduğunu görmek adamı gerçekten küplere bindirebiliyor!
    Ne var ki Tüm serviseri aynı kefeye koymamak gerek yinede.

Bazıları yaptığı işin bilincinde ve bir İNSANLIK gereği işinini layıkı ile yapıyor hala.

Kısaca geçen hafta yaşadığım bir olaya değinmek istiyorum bu noktada.

Sizlereden iyi olmasın, Bir arkadaşım Jinlun 250 ( Marauder ) aldı.Aldı ama Motosikleti ancak 1 hafta teslim aldı! Yok şu yapılmadı yok bu bitmedi. Ve en sonunda Motosikleti almaya gelince, Kırmızı olan Motosiklet evraklarda SARI görülmekte. Yine Bir gün geçti ve Arkadaşım Motosikletini teslim aldı (mış).
    Aynı akşam Motoskleti görmek üzere kendisine gittim ve kısa bir incelemeden sonra eksik ve hataları görerek test sürüşü yatım. Kısacası Motosiklet bir Fiyasko idi.

Cumartesi günü satıcıya ( aynı zamanda servis ) giderek Motosikleti kimin toladığını sorarak doğru muhatabı aradım ve kendisine test sürüşü yapıp yapmadığını ordum. Tabii yaptım dedi. Ve bede kendisine bu Motosikletin üstüne kendi evladını gözü kapalı bindirip bindirmeyeceğini bu Motosikletin üzerine insanların bindiğini düşünnüp düşünmediğini sordum! Tabii gak guk yapmaya başladı, O na göre sorun yoktu ama bana göre,

1- Sol Motor kapağında bir vida kapağın sürekli ses yapmasına neden oluyordu.
    2- Zincir aşağı - yukarı 50mm çırpıyordu! gergi diye bir şey yok.
    3- Kilometre saatinin sıfırlama düğmesi kırık!
    4- Debriyaj dengesis, Tel gergisi ayarlanmamış dolayısı ile Motosiklet vites'e
    takıldığında stop'luyor.
    5- Arka Stop lamba içindeki ayna boşta sallanıyor!
    6- Ateşleme ve karbüratör senkronu uygun olmadığından rölantide çalışması
    tamamamen sağlıksız! ancak yüksek avans ile yaşaya biliyordu.
    7- Far bir tarafa rüzgar camı bir tarafa bakıyor.

ve daha nice sorun. Estetik sorunlar bir yana fakat mekanik sorunlar bizlerin canına neden olabilir. Arkadaş tüm saydık ve gösterdiklerimi kabul etti ve Motosikleti bırakmamız gerektiğini söyledi!
    Kendisine Motosiklet aynı gün almak istediğimi bildirdim ve bize zaman vermesini istedim. Olmaz, Yetişmez, İşler çok yoğun vs vs bildik mazeretler.
    Mekan sahibine giderek durumu izah ettim ve Motosiklet ile birlikte vermedikleri Kullanma talimatı ( aynı zamanda Garanti Belfesinide istedim ).
    Motosikleti yaklaşık 3 Saat sonra aldık fakat tüm işlemleri bizlerin nezdinde yapmak zorunda idi arkadaş! Dolayısı ile bira daha itinalı yaptı işini.

Unutmadan: Eksik ve kırık parçaları mekan sahibinin Motosikletinden alarak Arkadaşımın Motosikletini tamaladılar!!

Evet bayağı uzun yazdım fakat gereği bu! Motosikletlerimizi kimlerden ve ne şekilde aldığımıza çok dikkat etmemiz gerekiyor arkadaşlar. Bayilerin %95 i maalesef Motosiklet'ten ve teknikten bi haber! Bildikleri ancak satmak ve mekaniker olarakta çalışmaktan aciz ve ucuz eleman kullanmaktalar. Motosikleti bilmeyenler mutlaka bilenlerden yardım almalı ve Motosikletten anlayanlar da mutlaka tecrübesiz arkadaşlara yardımcı olmalı bu husularda.

Selamlar,
    Özer

Alıntı firtina110 adlı üyeden alıntı

oldu yemezler!
    Kişisel fikerim;
    Motorunuzun marka modelini ve servisin adını vermenizdir...Zira yazdıklarınız bütün markaları ve Servisleri bağlar şu halde...
    Misal bu haftasonu gidiş/dönüş 600km lik bir yolculuga cikacağım..ve motorumu bir bakıma sokmam gerek...kim bilir belki de farkında olmadan sizinle aynı servise sokacağım ve bu benim son yolculuğum olacak....

Anlatmak istediğim, işini hakkıyla yapanları ödüllendirip, şark kurnazlığı-üç kağıtçılık yapanları deşifre etmek gerek...

BFurkanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 Vulture i
    bu konularda en titiz hangi markanı servisi???

orveg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zealsun 200GY-A(Destina)
    arkadaşlar benden size tavsiye motorunuzu bakıma verdiğinizde sizde orda kalın en mantıklı çözüm yolu bu
    Abi yarın alırsın falan sözelri saçma sapan diyeceksin o zaman yarın sabah erkenden geleyim bakıver...

Motosikleti
    pejo-to-kat-layan
    teşekkürler.

servislerde motorun başında durmak gerek.yoksa motorları nasıl paraladıklarını gözlerimle gördüm.nasıl olsa babalarının malı değil! bide çoğu işi iş bilmez çıraklara yaptırıyorlar .adamlar motorlara resmen karate yapıyor.

bu arada motorumun markası jonway.orjinal çin malı!

serviste adapazarında orhan isimli bi lavuk.
    itina ile kaza yapılır

MOTORAL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 600 F
    Alıntı FreeWing adlı üyeden alıntı
    Kişisel fikerim;
    Motorunuzun marka modelini ve servisin adını vermenizdir...Zira yazdıklarınız bütün markaları ve Servisleri bağlar şu halde...
    Misal bu haftasonu gidiş/dönüş 600km lik bir yolculuga cikacağım..ve motorumu bir bakıma sokmam gerek...kim bilir belki de farkında olmadan sizinle aynı servise sokacağım ve bu benim son yolculuğum olacak....

Anlatmak istediğim, işini hakkıyla yapanları ödüllendirip, şark kurnazlığı-üç kağıtçılık yapanları deşifre etmek gerek...
    Evet kesinlikle katılıyorum..Sırf böyle düşüncezsiz adamlar yüzünden motor sahipleri bakıma götürmeye bile korkar hale geldi..Ve motorsiklet servis sahibi olarak bizi de etkiliyor..Başka arkadaşların zarar görmemsi için DEŞİFRE edilmesinde yarar var aslında.. Yine de Motorunuzla ilgili her konuda servisimizden güvenerek yardım alabilirsiniz..

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bence şikayet et şerefsizi
    ben asla motorumu brakmam
    hep basında dururum
    kendini uyanık sananlar çok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler