Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Okul için motor almak istiyorum ama klasik bir sorunum var

Motovento
    REKLAM ALANI

Lise 3 e geçtim yaş CBR125 için uyuyor hesapladım servis parasından az yakıyor otobüste yok okula yani hem hayalimdir hemde faydalı olduğu için cbr125 almak istiyorum babam servis parası ödesin istemiyorum fakat motor almak içinde para yok babamdan isteyemem istesem almak ister ama alamaz, zaten babamın parasını yemek istemiyorum bu yaz almam gerek, 2 ay içinde sizce ne yapabilirim? yani bundan bizene şimdi ne söylememizi bekliyorsunuz diyebilirsiniz ama aklıma birşey gelmedi buraya girdim sanayide çalışmaya çalışıyorum ama parası yetmiyor çok az veriyorlar, abilerim olarak tavsiye edebileceğiniz birşey var mı merak ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Grumpy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ehlıyet, sıgorta, ekıpman, motor parası derken o para senın kazanacagın paranın 3 katına cıkar. Alma ımkanın yok.

Stock Sever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RS200
    Ben üniversite 1 de bunun hayaline başladım, Allahın izniyle 2 hafta sonra alıyorum. Lisedeyken olcak iş değil yani kusura bakma kardeşim.
    HONDA

#BZ3082

Motosikleti
    -
    Muhtemelen sadece ehlıyet ve ekıpman bıle onumuzdekı 2 ay maasını iç eder , dolayısıyla 18 ine gel daha ıyı uzun soluklu bır ıse gır,duruma gore kredı ceker almayı denersin.

Motosikleti
    R25
    Okul için motor kullanmak kolay iş değil bunun yağmuru çamuru var, motorun bakımı var, sigortası var, ekipmanı var, yakıtı var, var oğlu var kalmış 1 yılın beklemeni tavsiye ederim..

Değerli kardeşim elinde hiç nakit varmıdır bilmiyorum, fakat arkadaşların dediği gibi bu iş seni destek almadan baya baya zorlar.Ehliyet,ekipman,sigorta vs gibi mecburi ihtiyaçlar yanında birde bakım masrafları,olağan arizalar,aksaklıklar gibi sonuçlarda olabilir.Kaldı ki 2.eli bile 7-8 bin arası olan (iyi bakılmış, bakımı zamanında yapılmış, zorlanmamış) makinalardan bahsediyorsun.Elden taksit ile alacağın makinalar illa ki vardır alışveriş merkezlerinden, fakat onlarda çinli makinalar olacağı için bırak motoru hayattan bile soğursun.Amaç masraftan kurtulmak evdeki yükünü biraz hafifletmek ise (bunu özellikle söylüyorum hic bir evlat evine,ailesine yük değildir) daha makul işini görecek bir motosiklet alabilirsini.Hem ihtiyacını giderir hemde yola hakim olma konusunda tecrübe kazanmış olursun.

Motosikleti
    Honda Beat
    Herkesin kişisel tercihi ama bana göre 125 cc bir motora o kadar yüksek meblağlar ödemek çokta mantıklı değil sırf yaşım yetmiyor bahanesi ile.Çünkü gücü yeterli değil uzun gezilere çıkacak olsan rahat edemezsin.gazın yarısına kadar bassan 40'ı 50'yi görünce moralin bozulur.50'den yukarı çıkmadım ihtiyacım da olmadı ancak çıkmayacak bile olsan insan o gücü elinin altında ister. arada uçurumlar da yok 250 cc olanıyla 125 cc olanının.Ki dersen okula 250 cc makineyle mi gidilir?bana kalırsa 12k lık bir motorla da gidilmez.senin kendi göz zevkin kendi isteğin ama forumda derin çizik gidermek diye bir konu var gördüysen. okulun içinde olacak ve en az 600 700 kişiyle alanda kalacaksınız.Dikkat çekecek,denenmeye çalışılacak,atışılan arkadaş zarar vermeye çalışacak. sıkıntı yani.Her şeyi geçtim lise öğrencisi ekonomik olarak bağımlıdır ve diğer öğrencilerin çalışma durumu zayıf olacağından ailesinin kazancı da günümüz şartlarından dolayı çok düşük olacağından kişi kendini ezik hissedebilir.Ailesinden utanıp onları motor için gerebilir ve anne-baba oğullarının isteğini bile gerçekleştiremediklerini düşünüp bunalıma girebilirler.Bencil olmamak lazım tekrar söylüyorum bunlar benim düşüncelerim karar elbetteki senin, iyi akşamlar.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Öncelikle sadece yakıtı göz önünde bulundurma, zinciri dişlisi, bakımı, yağı, ıvırı zıvırı tonla gideri var bu işin.

Eğer sadece okula gitmek için alacaksan 50cc elektrikli skutera yürü ( Elektrikli motor pişmanlıktır diyenlerde var, onlarıda göz önünde bulundur )

Hem okula giderim, hemde azıcık gezerim diyorsan 50/100cc skutera yürü.

cbr125i almak için bahane üretiyorum diyorsan ona yürü,

Not: Ben senin yerinde olsam, küçük tatlı bi skuter alırdım. Karşı cinsin gözüne cıbır büyük gelir kırarım, dökerim diyip yaklaşmaz. Küçük skuterı görünce ay ben bunu sürerimkii diye düşünür, sende kuzuyu sürüden ayırabilirsin.
    mchi, jimi_hendrix ve kovboy03 bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj pulsar ns200
    aynı durumu yaşamış biri olarak sana şunları söyliyebilir;

bende 11. sınıfta cbr istiyodum alırım çalışırım falan filan dedim o iş olmadı masraflar ekipmanlar motor parası vergi sigorta vs hepsini hesapladım beni aştığını fark ettim.

şuan 4 yıl oldu motor hayalim başlıyalı ve paramı biriktirdim. aileme ekstra yük olmadan 1 yıllık bütün ihtiyacım olan para elimde sayılır. kısmetse aralık ayında 0 cbf 150 alıcam.

sana tavsiyem en azından üniversiteyi beklemendir herşeyin daha farkında olursun.

Motosikleti
    .
    Yaşınız motosiklet için reşit olabilir ama bana sorarsan beklemelisin.

Ben 24 yaşındayken hala büyüme dönemimi atlatamadım,hergün yerinde duran kaç tane kapı,duvar,masa çarpmadığım yer kalmıyor.

Kontrol mekanizması ve yaş uyumuna inanıyorum.

Sıralama
    Eğitim+Ekipman+Motosiklet+Eğitim+Eğitim+Eğitim olmalı.

Motosiklet seçilecek basit bir ulaşım aracı gibi görünmesin,onda yapacağın her acemilik,hayatına iz bırakır.
    mchi ve artemis99 bunu beğendiler.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Sadece ehliyet en az 1000 TL.2 ayda dönercide masa silsen ehliyet parası çıkar anca

Masraflar en kuru halı 2.el bı CBR 4000₺ sigorta 500₺ ehliyet 1000₺ ekipman 1000-2000₺ güzel bir bakım 200-400₺
    Şimdi hayırlı olsun
    Şaka bir yana kardeşim acele etme motor fiyatları zaten tavan ucuza kaciyim derken şuan için çok pahalı kaçırırlar
    İlk ehliyet yazil o sırada da calis köşeye para at ehliyetini alınca ailene para durumunu bildir ehliyet işi aradan çıksın ama ilk önce ehliyet i cebine koymadan almayın motosiklet

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

Mesela benim ödediğim para lise 1de CBR ve jl 250 için 5000-6000 kask 350-200. Eldiven 30 balaklava vs 100 mont 400 ehliyet 900 sigorta 1200(jl250)₺-301₺ (cbr125)[COLOR="Silver"]

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    servise binmeye devam...

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Sartlariniz maalesef imkan vermeecek size. Motosiklet hayali icin kendinizi yormayin, hasta etmeyin. Bugun olmaz yarin olur onemli olan sizsiniz. Acele etmeyin sindire sindire halledinm once mesela kursu hallet sonra yavas yavas ekipman diz en son motosiklete gec hem daha zevkli olur hem de motosiklet dunyasinin icine girmis olarak daha olgun bir yapida olursun.

benim anlamadıgım okula git gel yapacagım yakıt önemli ,maddi durum yok diyorsun neden bir cub almıyorsun o zaman ...

Cub binenler insan degil mi ?

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Baban 12 bini şak diye çıkarıp veremiyosa bırak bu hayali.
    Ben liseye her gün gebze-haremle gittim bi yerimiz eksik kalmadı

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı krpo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lise 3 e geçtim yaş CBR125 için uyuyor hesapladım servis parasından az yakıyor otobüste yok okula yani hem hayalimdir hemde faydalı olduğu için cbr125 almak istiyorum babam servis parası ödesin istemiyorum fakat motor almak içinde para yok babamdan isteyemem istesem almak ister ama alamaz, zaten babamın parasını yemek istemiyorum bu yaz almam gerek, 2 ay içinde sizce ne yapabilirim? yani bundan bizene şimdi ne söylememizi bekliyorsunuz diyebilirsiniz ama aklıma birşey gelmedi buraya girdim sanayide çalışmaya çalışıyorum ama parası yetmiyor çok az veriyorlar, abilerim olarak tavsiye edebileceğiniz birşey var mı merak ettim.
    Kardeşim ehliyetinin ve ekipmanının olduğunu var sayarak cevapljyorum.
    Maddi gücün neye yetiyorsa o motora bak CBR maliyetli makine . Ama şekil motor
    Ama CNR almicaksan bajaj discover 125 bak Mondial drift bak . Maliyetin yarı yarıya düşecek
    Discover le 10.000 km yol yaptık hiç uzmedi parçası ucuz düşer kalkarsan sadece kendine ağlarsın motor kaça toplanır diye aglamazsjn.
    Tekrar diyorum
    EHLİYETİN VE EKİPMANİN OLMADAN SAKİN OTURMA MOTORUN USTUNE

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Git güzel bir işe gir, biriktirebildiğin kadar biriktir.
    Sonra babanla servise her ay ödeyeceğiniz paranın finansmanını bir incele, banka kredisi cesareti vermeyeyim ama servise ödenen taksit de çok farklı bişey değil.
    Sonra da ucuz yollu bir motor bak, CBR125 sevdasını sil şimdilik kafandan. Az para çok köfte diye bir şey yok abicim, alabildiğin motoru al, ayağın yerden kesilsin.. Sonra sen ufak ufak kenara koyarsın koyarsın 2 sene sonra belki CBR250 alacak para biriktirmiş olursun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:51 ----------

Alıntı Kübra006 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınız motosiklet için reşit olabilir ama bana sorarsan beklemelisin.

Ben 24 yaşındayken hala büyüme dönemimi atlatamadım,hergün yerinde duran kaç tane kapı,duvar,masa çarpmadığım yer kalmıyor.

Kontrol mekanizması ve yaş uyumuna inanıyorum.

Sıralama
    Eğitim+Ekipman+Motosiklet+Eğitim+Eğitim+Eğitim olmalı.

Motosiklet seçilecek basit bir ulaşım aracı gibi görünmesin,onda yapacağın her acemilik,hayatına iz bırakır.
    "Mental olgunluk" bambaşka bir konu olmakla birlikte;
    Senin bahsettiğin kontrol mekanizması, kapı duvara çarpma vs gibi fizyolojik meselelerden bahsedersek motosiklete başlamak için geç bile kalmışsıni yaşın oldukça büyük. Geç bir yaş yani 24.
    Şimdi bu yazdığımdan okuduğunu anlamayan arkadaşlar pay alıp "benim tanıdık 55 ysşında başladı" falan yazacaklar biliyorum da, okuduğunu anlamanın gücüne inanıyorum doğru anlayanlar da çıkar elbet

gogozh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Lise öğrencisi adamsın bin servisine dertsiz tasasız okuluna git gel

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Bizde lisede samsung e 250 nasıl alırız diye çırpınan çoçuklardanız. Zaman geçmiş dert olmuş cbr125.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)