Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

X-Max Trafik Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı sdirer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ülkenin geldiği noktaya bak, kim getirdi bizi buraya?!!...
    Bu noktaya biz getirdik, bu toplum bu millet, daha farkına varamadınmı? cahil-çıkarcı-kendini düşünen-başkasına saygı duymayan-tembel-üçkağıtçı-kısa yoldan nasıl yırtarım diye düşünen milletlerin genel durumudur bu.... ne yazıkki bizde tam böyleyiz....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ABS olsa kurtarırdı!

Birde kafamı uzun zamandır bir şey kurcalıyor. Trafiği okuyamıyorsun diyen arkadaşlardan yardım istiyorum bu konuda: Yukardan uçak, helikopter vs. düşmesine karşı ne gibi okuma teknikleriniz var? Tik olacak bende, sürekli yukarı bakıyorum. Motor sürerken uçak düşerse diye trafikte nasıl pozisyon almam gerektiğini bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla...

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olsa kurtarırdı!

Birde kafamı uzun zamandır bir şey kurcalıyor. Trafiği okuyamıyorsun diyen arkadaşlardan yardım istiyorum bu konuda: Yukardan uçak, helikopter vs. düşmesine karşı ne gibi okuma teknikleriniz var? Tik olacak bende, sürekli yukarı bakıyorum. Motor sürerken uçak düşerse diye trafikte nasıl pozisyon almam gerektiğini bir türlü bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Saygılarımla...
    Kardeşim, trafiği okuyamıyor. Okusaydı kaza olmazdı. Okusaydı o araya girmezdi öngörüp. Uçakla ne alakası var. Uçak kontrol edebileceği bir şey değil. lâkin bu kontrol edilebilir bir şey. sol şeritten sollamaya girmeliydi.

Alıntı Monty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ABS olsa kurtarırdı!

Kusura bakmada sorduğun sorunun ne kadar saçma olduğunun farkındamısın acaba... pisi pisine bilerek lades demeke kaza olasılığını karıştırıyorsun, trafiği okuyamıyorsan bodoslama gidiyorsun demektir, bilerek kazaya gidiyorsun yani, uçak kafana düşerse bunada gerçek kaza derler, anladınmı farkı...

Neyse. Ben trafiği okumakla alakası olduğuna inanmıyorum. Tamam makas atarak gitmese belki olmazdı kaza. Evinde oturup motora binmese de olmazdı ama. Bence 2 tane çok büyük kural ihlali var ve bunlar kazaya sebebiyet veriyor. Biri mavi kamyonetin orada durması ve öncesinde hiç bir ikaz koymaması. Diğeri de Ford'un aynaya bakmadan, sinyal vermeden, yavaşlamadan, resmen adam öldürmeye teşebbüs ederek sola kırması. Bu ikisi olmasa kaza olmazdı.

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Önüne bakmayan transit kullanan mal ve önündeki malın ''yahu bu salak önündeki duran araca çarpacak ya da aniden sola kıracak ''diye akıl edemeyip hızını kesmeyen bir motorcu.Evet motorcu yüzde yüzde hatasız olabilir.Sonuçta o kazadan en ağır hasarı alacak kim tabi ki motorcu.Demek ki trafikte kendimiz mallık yapmıyorsak bile mallık yapabilecek sürücülere dikkat ediyormuşuz.
    Trafiği okumayı bilmeyen kullanmasın kazaya karışmak istemiyorsa yüzde yüz haklı olunsa bile kayıpların telafisi her zaman mümkün olmuyor.Önünüzdeki aracı değil araçları gözlemleyin.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bu kazada her şey çok açık. Sürücülerin hataları ayna gibi ortada. Yine de ben tam anlayamadım diyen varsa Aşortmanlı Şevket Hoca'yı foruma davet edelim.

Ford önüne kırmasaymış bile motorcu çok tehlikeli bir iş yapmış. O aradan geçseymiş bile arkadaki siyah arabayı tehlikeye sokmuş olacaktı. Tampon tozu almak tabirine uygun şekilde makas atmış gibi olacaktı.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu noktaya biz getirdik, bu toplum bu millet, daha farkına varamadınmı? cahil-çıkarcı-kendini düşünen-başkasına saygı duymayan-tembel-üçkağıtçı-kısa yoldan nasıl yırtarım diye düşünen milletlerin genel durumudur bu.... ne yazıkki bizde tam böyleyiz....
    Bu noktaya biz getirdik, "kast ettiğin bireysel olarak bir görüş değil de tüm toplum ise haklısın.. bir görüşü kast ediyor isen elinize sağlık, iyi halt yediniz.." bu toplum bu millet, daha farkına varamadınmı? ne yazık ki epeydir farkındayım ama ben ülkenin hemen her yerindeki bu pislikleri, bana reva görülen haksız, adaletsiz, hukuksuz uygulamaları hak etmiyorum... cahil-çıkarcı-kendini düşünen-başkasına saygı duymayan-tembel-üçkağıtçı-kısa yoldan nasıl yırtarım diye düşünen milletlerin genel durumudur bu... haklısın, ne yazık ki bizde tam böyleyiz.... lütfen kendi adına ya da içinde bulunduğun ülkenin bu hale gelmesinden sorumlu olan grup adına konuş, benim gibi toplumda aklı-selimi savunan, başkalarının hakkına, hukukuna saygı gösteren, benim namussuzum iyidir fikrine katılmayanları dahil etme; ben daha ruhumu şeytana satmadım, satsaydım çoktan rüşvetleri almış, iş bağlantılarını yapmış köşeyi dönmüştüm.. örnekleri malumumuz olduğu üzere

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)