Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Herşey bir arada olan Scooter var mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar selam.
    Mondial scooter 50 cc
    Kymco scooter 150 cc
    Cbf 150 kullandım.

Şimdi scooter arıyorum.

Amaç
    1-)Eşimle, uzun yolculuklar.

Özellikler
    1-) Güvenli olmalı
    2-) Kamyon sollayabilmeli , Cbf 150 gibi 80 e gelince ölmeye başlamamalı.
    3-) Bagajı geniş ferah yaylım yatak olmalı
    4-) Rahat olmalı. 300 km sonra hala popomun olduğunu hissetmeliyim.
    5-) Yolda bırakmamalı, ecnebi ellerde telefonda çekmez
    6-) Az yakmalı
    7-) Ucuz olmalı

15 bin tl ye kadar diyeyimde burgman 650 diyecekler hiç elleşmesinler. Parayla zaten satın alabileceğimiz özellikler bunlar. Amaç minimum para ile maksimum verim. Değerli yorumlarınızı ve yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar
    caddeadami1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    Burgman 200 yalnız 300 km de hiç bir oturma organı aralıksız seyahate dayanmaz. Belli aralıklarla ayakta dinlemek gerekiyor. şişme yastıklarla bu süreyi uzatabilmek mümkün tabi.

Dostum artçılı bagajlı tek şerit git,tek şerit gel yolda 80 le giden kamyonu rahatça sollayabileceksem neden olmasın diyorum ve tekrar cevabını bekliyorum.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Xmax 250 temiz az on bulunur rahatlıkla.

x max tipi çok güzel ama nerde yorum okusam ya da birini dinlesem yerden yere vuruyorlar motoru konforsuz,rahatsız vs diye ... DÜşünmüyorum x-max bu sebeple

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    o zaman sym maxsym 400 tabiki.

Evet ona baktım,2 tane ABS li , 7 tane abs'siz satılık . Düşünülebilir tabi ki. Devamı olsa çok mutlu olurdum. Biraz yorum yaparmısınız? Sorun yaratıyor mu, nasıl yakıyor , servisi rahat mı? EN son cbf 150 kullandığım için bi kırbaçlamadığım kalıyordu :D Servis benzinlik çok bilmem ))

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Ayrıca sym nin 600 lük tek silindir modeli de mevcut ve hakkında yazı veya video bulmakta çok zor. Bilgisi olan varsa lütfen?

Motosikleti
    cevap burgman 200 dedik ya mübarek gir kanalımda bol bol video var. Konforsa konfor bagajsa sınıfının lideri. 2 kişi min. 120kmh ye çıkar en kötü ihtimal. Yakıt uygun. Sağlamlıksa suzuki zaten başka bir şey söylemeye gerek yok

kurye13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125
    Kymco xciting 250i. Yalnız bozuk yollarda konforlu olan scooter daha imal edilmedi. Sebebi de büyük teker ve geniş amortisör çalışma aralığı ihtiyacı.Bunları koyduğun zaman da motorda bagaj kalmıyor. bkz:yamaha xenter 150

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Honda Silverwing 600 o zaman... şehir içi 7 lt üzeri yakar şehir dışı 5 lt üzeri.
    tabir-i caizse köpek gibi gider, köpek gibi durur çift silindir, titreme olmaz...
    karı-koca 160 kg civarındayız, bana mısın demez...
    10.000 tl ye bile bulabilirsin.
    kullanıcıları pek apaçi olmadığından temiz, yüksek km alınabilir...
    dengeli ve heybetli motordur... trafikte saygı görürsün, aynada görünürsün...

Dostum burgman 200 hic surmedim ancak veriler doğrultusunda güç anlamında guvenemiyorum. Aynı sekilde xciting 250 de buna dahil.
    Okinaus sizin silverwing kac model ?
    Araştırmalarim icinde silverwing 400 var ancak 600 lük çok yakiyormus bee

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı e_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum burgman 200 hic surmedim ancak veriler doğrultusunda güç anlamında guvenemiyorum. Aynı sekilde xciting 250 de buna dahil.
    Okinaus sizin silverwing kac model ?
    Araştırmalarim icinde silverwing 400 var ancak 600 lük çok yakiyormus bee
    benimki 2004 model, 60.000 e yakın, ama istanbul-bodrum arası onlarca kez git gel yapmış. yüksek km olma sebebi bu.
    2010 sonrası swt 600 ler çıktı bildiğim kadarıyla. teknolojisi daha yeni, dolayısıyla daha az yakıyor.
    400 cc olan tek silindir. 600 cc 50 hp ve müthiş keyifli. sesi heybetli...
    handikapı ağır olması bence. ben 90 kg, 1.80 boyunda bir adamım. zorlanmıyorum açıkçası...
    ben daha önce hep 600 cc 4 silindir kullandım. alırken acabalar vardı aklımda. ama şimdi fikrim değişti. çok keyifli motor gerçekten.

400 cc silverwing cift silindir diye biliyorum. 600cc yeni silverwing ler düşünülebilir bene de, ikinci el piyasasi fiyat performans a göre mantıklı gibi duruyor

Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Alıntı e_simsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    400 cc silverwing cift silindir diye biliyorum. 600cc yeni silverwing ler düşünülebilir bene de, ikinci el piyasasi fiyat performans a göre mantıklı gibi duruyor
    pardon, haklısın çift silindir, ABS yok sadece...

Bagaji super buyuk degil ama Sifir problem olan X-city 250 guzel. Hemen hemen hepsinde arka canta da var.

Motosikleti
    Honda Forza ABS
    Forza derim. bursa - ç.kale (300 km) yaptım artçılı birçok defa gayet rahattı.

Motosikleti
    Alıntı okanius adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimki 2004 model, 60.000 e yakın, ama istanbul-bodrum arası onlarca kez git gel yapmış. yüksek km olma sebebi bu.
    2010 sonrası swt 600 ler çıktı bildiğim kadarıyla. teknolojisi daha yeni, dolayısıyla daha az yakıyor.
    400 cc olan tek silindir. 600 cc 50 hp ve müthiş keyifli. sesi heybetli...
    handikapı ağır olması bence. ben 90 kg, 1.80 boyunda bir adamım. zorlanmıyorum açıkçası...
    ben daha önce hep 600 cc 4 silindir kullandım. alırken acabalar vardı aklımda. ama şimdi fikrim değişti. çok keyifli motor gerçekten.
    burgman almadan önce ciddi ciddi düşündüğüm modeldi yalnız yakıt değerlerini görünce direk eledim malum memlekette benzin 5 tl nin altını görmeyince bir de benim gibi sürekli motosiklet üzerindeyseniz olmuyor işte

hachiko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500
    Burgman 400..
    100 tlye 1300 km yol giden Volta vs5im

Xciting 250 nin 2 kişi bagaj dolu uzun yolda performans olarak yetmeyecegini düşünüyorum. Forza abs olanlarından dolayı tercih edilebilir az da yakıyor ancak fiyatı cidden yüksek. Burgman 400 abs zaten yok fiyat gene yüksek. Burgman 400 den se cift silindir silverwing daha iyi gibi

Honda Forza

Esas diyeceğim ise Honda X-ADV enduroscooter

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)