Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosikletten önce BİSİKLET

Motovento
    REKLAM ALANI
    erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    motorbisiklet alın ikisini de kullanmış kadar olun
    zekeriyaimam bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alasehirli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARORA AR-125/43
    Bisiklet konusunu fazla abartmışlar sanki kendimi bildim bileli bisiklet sürerim ama motordan bisiklete geçince hafif geliyor o ayrı. Bide bizim buralarda motor değil bisiklet daha fazla çalınıyor

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Hem bisiklet, hem motosiklet kullanıyorum. İkisinin yeri farklı. Ama ikisi de özgürlük. Kesinlikle tavsiye ederim. Bir de bisiklet gruplarına katılırsan çok güzel arkadaşlıklar da edinebilirsin, hem spor, hem ulaşım, hem sosyalleşme. Çok da keyifli olur.

Motosikleti
    HD Sportster 883R
    yaptım oldu, tavsiye ederim.
    (ekipman çok önemli)

aquarist4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 Diversion gitti,MT 07 Deep Armor geldi
    Yaklaşık olarak sekiz yıl aralığında 2 sefer motorla düştüm, bir sefer de bisikletle. İlk düşüşümde kask, mont ve bot vardı ama pantolonu yada dizliği giymemiş ve kotla çıkmıştım. Dizimde görsel bir zedelenme oldu bir hafta içinde yürüyüşüm normale döndü şu an iz bile kalmadı tabi daha kötü de olabilirdi. 2. düşüşümde full donanımlıydım, kalkıp devam ettim. Bisikletle düştüğüm günün akşamı yataktan kalkamadım. Kaburgalarımı kırmıştım, gece 4 tane 550 mg.lık ağır ağrı kesici alarak çalışabildim, 1 haftadan fazla süre deli gibi ağrı çektim. O zamandan beri ne zaman bisiklete binmek istesem anneannem bile engel oluyor "motorla git" diyor. Çok güzel bir araç ama görülen o ki bana göre değilmiş. O zamandır yatağımın yanında duvardaki yerinde duruyor. Zaman zaman silip, bakım yapıp tekrar duvardaki yerine alıyorum. :(

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Aslinda ben bisikletciydim yani cok surerdim fakat benimki ucuz yollu bir bisikletti. Markasi bilindiktir fakat dengesi pek iyi degil ve pedali agirdi. Markasi "umit" 100 liraya almistim seneler once.

Genelde kumburgaz ile esenyurt arasinda git gel yapardim. Git gel yaklasik 50 kilometre yapiyor bu arada ve guzergahimda dehset yokuslar var ve bende inadina yokuslari dinlenmeden cikardim.

En sevdigim yokus ise buyukcekmece palmiya meydanindan beylikduzu perlavista alisveris merkezi arasinda olan yokus.

Hani motor ile viraja doyamazlarya işte bende bisiklet ile o yokusa doyamiyordum

Sonra işe başladik ve ulasim icin bindigim motor simdi farkli duygular yasatmaya basladi yani iş hayati ile motorculuk başladi bende.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı EmirŞengezer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle otoyola çıkmayın derim. Bisikletle 2 kere kırıklı kaza yaptım ikisi de otoyolda araç sıkıştırması sebebiyleydi.

Bu arada mutlaka kask ve eldiven alın. Bir keresinde kefeni yırtmamı sağlamıştı.
    Otoyola bisiklet giremez, kaza yapmadan önce girişteki tabelaya bakman yeterliydi.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hızlı bisiklet kullanmak, hızlı motosiklet kullanmaktan daha iyi bir planlama ve öngörü gerektiriyor.

Bisiklet sürüşlerinden sonra motosikletimi daha akıcı kullanmaya başlamıştım. Aynı olumlu etkiyi enduro sürüşleri sonrasında da hissetmiştim.
    Bisiklet alın, aldırın

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    bende aynı zamanda hem bısıklet hemde motosıklet kullanıyorum.. bısıkletın sana motosıklet surmek adına sana frenleme frenı dozajlama ve denge noktalarında faydalı olacaktır ama daha fazlasını bekleme.. belkı trafıkte cıkıp surersen yolda nerde durman gerektıgı hakkında da net olmasa da ufak ıpucları verır..

Motosikleti
    Yamaha Crypton
    Ben de 5 sene işe gidip gelmek için bisiklet kullandım. Motosiklet aynıdır diye sattım motosiklet aldım. Uzun zamandır bisiklet süren biri olarak motosikletle uzaktan yakından alakası olmadığını söyleyebilirim. Motosiklete hazırlık olarak görüyorsan bence gereksiz. ( Hiç iki tekere binmediysen o başka)

Bisikletle neredeyse hiçbirşey öğrenemezsin, olmaz o dediğin, bisiklet yerine ufak hacimli bir moped yada skutır falan alsan hadi neyse, bence böyle başla, ayrıca unutma, başlangıç motoru diyede birşey yoktur, 600cc lik motorlada başlarsın, eğitim alırsın sonrası tamamen senin kendine nefsine hakim olman, yeteneğin ve sabrına bağlı, bunlar varsa 125 le başladım 250 ye 600 1000 e geçtim fasıllarına gerek duymazsın, bisiklet kullanıyorsan az bir bocalama ile R1200 GS ADV bile alır, alıp hemen kurslara katılır sonrası yol yaparak deneyimini arttırırsın, pişene kadarda dediğim gibi kendine hakim olacak ve limitlerini bileceksin, olay bu....

Kafana göre takıl arkadaşım. Ben hem bisiklet sürüyorum, hem motorsiklet, hemde araba kullanıyorum. Bisiklet sürersen motorsiklet te epey bir yararını görürsün. Özellikle yavaş giderken, kalkışlarda ve ışıklarda. Herkes bisey der sen kesene bak. Maksat yorgan kücük kalmasın

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisikletle neredeyse hiçbirşey öğrenemezsin, olmaz o dediğin, bisiklet yerine ufak hacimli bir moped yada skutır falan alsan hadi neyse, bence böyle başla, ayrıca unutma, başlangıç motoru diyede birşey yoktur, 600cc lik motorlada başlarsın, eğitim alırsın sonrası tamamen senin kendine nefsine hakim olman, yeteneğin ve sabrına bağlı, bunlar varsa 125 le başladım 250 ye 600 1000 e geçtim fasıllarına gerek duymazsın, bisiklet kullanıyorsan az bir bocalama ile R1200 GS ADV bile alır, alıp hemen kurslara katılır sonrası yol yaparak deneyimini arttırırsın, pişene kadarda dediğim gibi kendine hakim olacak ve limitlerini bileceksin, olay bu....
    İyimiş....

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Bisiklet iyidir bence hi yoktan iyidir. Bazen bisiklet turlarina katiliyorum cadir vs keyifli oluyor. Su siralar decathlonda btwin katlanir bisiklet 612 tl idi , btwin sehir bisikleti 649 tl ve btwin dag bisikleti 699 tl. Ben tavsiye ederim baslangi icin kisa vadeli isini gorur hem eksigi gedigi bisey olursa cok üzülmezsin.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    motosiklet sürmeden bisikletin keyfini çıkar. motosikletten sonra binince havada boşlukta gidiyomuşsun gibi geliyor, keyfi kaçıyor.

erenedip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial znu 125
    Alıntı DreamTheater adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ergenlerin lafini dikkate almayiniz goryp geciniz...

Motosikleti
    R25
    Ne bisikletmiş arkadaş ya adam sanki dünya turuna çıkacak, altı üstü çocukken bindiğimiz bisikletlerin aynısı şimdikiler utanmasanız eğitim al diyeceksiniz

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)