Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Maxiscooter önerisi??

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT 07
    kesinlikle daha once sahibi oldugum bır motor xmax 250 alınabılecek en mantıklı motosıklet.. kesınlıkle abs lı tercıh etmelısın.. sımdıden hayırlı olsun
    caddeadami1 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MeNGuC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KYMCO SÜPER 8 Kara Şimşek :)
    Kulanmayanlar bilmez conbine fireni var yeni 350i abs li 27 bin tl ama sana en iyi sıfır bulursa 16.500 tl veriliyor 2 el sıfıra yakın 15 bine bulursan evliyadelik kulanırsın ve dua edersin keşke senin kadar şanslı olsam alsam diyorum kısaca .....

CENNET UCUZ DEĞİL CEHENNEM LÜZUMSUZ DEĞİLDİR..

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Bende maxi olayına sardırdım biara nasip olmadı. 15 e bulunabilecek sıfır bence en makulu Daelim s3 sınıfının en güçlüsüdür. İkinci el düşünmedim ben ama eğer varsa öyle bi düşüncen bence en kral maxi Burgmandır. temiz bir Burgman 400 adamı mutlu eder ama dediğim gibi ben ikinci el almıyorum. Pulsarı da ben 22 000 km kullandım 3/1i uzun yolda yaptım herhangi bir sıkıntım olmadı. Tek günde 900 km yaptım. Ha ama çok rahatına düşkün biri olduğum söylenemez. Yeni Pulsarı bilmiyorum ama eski selesi sertti.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Joymax 250 derim bende 2 tane var inanılmaz memnunum çok rahattır konforludur.

caddeadami1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???
    Sıfır düşünüyorum ikinci el değil hocam.. bi de abs olmazsa seçeneklerim neler olur sizce

abs olmazsa kesinlikle xcity

Motosikleti
    ???
    Uzun yol +konfor konusunda yeterli olur mu

Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yol +konfor konusunda yeterli olur mu
    kesinlikle pişman olamzsın hele 16 inch jantla

Coach_k - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xciting R
    Xciting 250 i R ... 1 hafta önce aldım. 0 km almak için kendini zorlama, kymco da km çok önemli değildir. Çok rahat makina, 2.el al bi tane. İstanbul - Ankara yaptım 100-110 km yorgunluk neredeyse sıfır. Daytona ile uzun yol yapınca 2 gün sırf sırtım ağrıyordu...
    Straights are for Fast Bikes, CORNERS are for FAST RIDERS !

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    xmax 250 sahibiyim. A sınıfı ehliyetimi yeni aldım. Henüz yalnız başıma trafiğe çıkacak cesaretim yok diye şimdilik trafikte kullanmıyorum.

Geçen gün kardeşim ve arkadaşlarla toplam 4 motor Kadıköy'den Riva'ya gittik. Riva'dan poyrazköy, beykoz, boğaz sahil yolundan beylerbeyi ve oradan yukarı e5'e çıkıp kadköye geri dönüş şeklinde tur yaptık. Önden bir arkadaş, peşinde ben, arkamda yine iki motor varken trafikte çok zorlanmadım. Kadıköy'den çıkana kadar ürktüm biraz ama TEM yoluna çıkıp sonrasında riva yolunda çok rahat gittim. Motor fazlasıyla güçlü, gazı verince aniden hızlanıp arabaları geride bırakabilmek güzel hem de aşırı güçlü olmadığı için acemi halimle gazı aniden açınca kafama geçer korkusu yok. Frenlerde ABS olması ayrı bir güzellik, korkmadan fren yapabildim. Amortisörleri sert deniyor ama hiç rahatsızlık hissetmedim. 4 motordan benden sonra en küçüğü bmw F800'dü, kocaman motorlar tabi ki ben varım diye çok basmadılar ama zaten sakin sakin gezelim diye çıkmıştık yola.

xmax 250'yi almadan önce nmax 125 alsam mı diyordum, evden işe 50km çoğu E5 olmak üzere uzun yol olunca 125cc motorla zor olur en az 250cc al dendi ben de bütçemi zorlayıp bunu aldım, iyi ki almışım.

ozwizard - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Bir iki kelime de ben edim. 3 ay evvel xmax250 ironmax aldım. Motoru Urladan aldım ve istanbula getirdim. 500km. Şöyle sölim, kesinlikle en ufak bir rahatsızlık yaşamadım. Şehir içinde zaten her gün işe gider gelirken kullanıyorum. Geçtiğimiz hafta sonu bir arkadaşımla Yunanistana geçtik. Dedeağaça gittik. Şu kadarını sölim, ne böbrek taşı döktüm ne de herhangi bir kalça bölgesi sıkıntısı yaşadım. Aslında bu motordan önce ki kafamda ki sym idi. Cidden hoş bir motor. Ancak xmax250 ikinci el piyasası benim birinci önceliğim oldum. SYM yi satan motorsiklet mağazasında ki eleman xmax i öyle bir kötülede ki nerdeyse aklımı çeliyordu. İyi ki tecrübeli bir kullanıcıyımda gaza gelmedim. Ben scootera bazı maddi gereksinimlerden dolayı geçtim, 700GS imi satmak durumunda kalmıştım. Bir iki yıl bu motorla takılırım kesin sonra satarım diyodum ancak yolunu bulursam bu motoru satmıyacağım. İnanılmaz sevdim

Hayırlı Sürüşler

Motosikleti
    ???
    Güzel yorumun için teşekkürler ozwizard hocam

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Hocam gerçeklere geri dönecek olursak o fiyata sıfır abs li xmax yok. Xmaxin konforundan memnun olanlar daha önce başka maxi kullanmamış veya vitesli motosikletten geçiş yapmıştır. 1 yıl içinde 2 kez xmax değiştirip sonra sıfır aldığı xmax 400 abs yi satıp xcity alan biliyorum. Xmax ikinci eli hareketli olduğundan minimum zararla elden çıkarması kolay. Bu nedenle kullanan da çok var. Ama konforsuz olduğu bir gerçek. Üzerine oturmadan kullanmadan anlayamazsın.

ersinisdj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FJR 1300 AE / Honda NSS Forza 300 Abs
    Temiz ikinci Forza 300 abs aksesuarları da dahil olunca bahsettiğin 15000 + aksesuarlar bütçesine uygun bence. Tek kelimeyle uzun yolda harika..

Motosikleti
    ???
    Sıfır düşünüyorum hocam ve abs olması şart oldu artık bütçeyi biraz daha yukarılara çekebilirim 17-18 civarlarına..

ousi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700X
    Hocam 16-17 civarı xmax 250 ıron maxler var. Ben 10bin km xmax250abs 15bin kmde ıron max abs kullandım bunların çoğuda uzun yoldaydı. Normal xmax selesi sürücü için idare etse de yolcu için pek konforlu değil. Uzun yola gelmez ancak ıron max sele olayı çok farklı görmüşsündür belkide ped olayı var. Hiç mola vermeden yorulmadan 200 km gittim üzerinde (dahasına benzin yetmiyor). Kesinlikle tavsiye ederim ayrıca abssiz scoter alma derim. Buda bireysel düşüncemdir. Iron max 12 binde geçen ay 16000 tlye alıcı buldum. 2. eli de çok hızlı alırken de satarken de hiç sıkıntı çekmezsin.

SAZMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial cub 100. Modelsiz
    2. el satelis 400/500, beverly 500, piaggio 400/500. 2. el burgman 400 öneririm. Binmeden motor önermeyin. Maxi scooter ve uzun yol istiyorsan en az 350/400 cc olmalı. Kafana geçer saçmalığı nedir? Scooter bu yahu, MT10 mu? Ben şu an motorun keyfini sürüyorum. yok böyle bir hızlanma ve tork. Şehir içinde 4,5 şehir dışında 4 lt ile geziyorum. Yaklaşık 40 hp 40 nm tork var, hatta jcosta ile kafama geçmedi yok öyle birşey. Sadece patinaj yapıyor çok gaz açınca yanlarsın işte bu kadar.

Ardcılı uzun yolda keyifli ve güvenli gitmek için. 250 cc leri düşünmek BENCE doğru değil. Şöyle söyleyeyim. Eşimin 1.2 corsa arabası ile ardcılı uzun yola gitmek tam bir eziyet oluyor. Yokuşlarda azap çektiriyor. Daha fazla yakıyor, daha geç varıyor. Motosiklette de ölçümlerim yıllardır böyle. Ama şehir içinde kullanılacak ise, o zaman tercihler farklılaşıyor. Arabada bile. Plasiyerlere İstanbul'da küçük motorlu, ufak ebatlı, az yakan arabalar veriyorlar. Ama bu arabalar uzun yolda işkence olabilir. Haaaa gider mi? gider. Ben Afyon'dan Antalya' ya; 1996 da peugeot 105 ile gittim geldim. Ama nasıl gittim geldim orası kitap olur. Çubukbeli daha şu andaki gibi güzel değildi.

Sevgiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı caddeadami1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır düşünüyorum hocam ve abs olması şart oldu artık bütçeyi biraz daha yukarılara çekebilirim 17-18 civarlarına..
    Hocam seçenekler belli
    Yamaha Xmax ironmax : 19,950._
    Yamaha Xmax ABS : 18,750._
    SYM Joymax ABS : 17,990._
    SYM Joyride 200ABS : 13,990._

Bunların arasında SYM joyride a bir bakmanı tavsiye ederim. Tam sana göre gibi geldi bana hem bütçene de uygun. SYM ler konforludur rahattır servisi vs seni üzmez memnun kalacağından eminim. Arta kalan para ile kendine nefis ekipmanlar alırsın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)