Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha immobilizer anahtar çıkartmak - İstanbul

Motovento
    REKLAM ALANI
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Merhaba daha önceden bu konunun cevabı verildi mi bilmiyorum araştırdım ama bulamadım.

-Yamaha diversion F anahtarını çoğaltmak istiyorum, motoru aldığımda sadece 1 anahtarı vardı ( yedek ve kırmızı anahtarı kaybolmuş.)

Bugün yamaha bayisine gidip durumu anlattım bana oradaki usta; kontak,beyin ve anahtar değişeceği için 2700 'tl fiyat çekti.. İstanbul içinde
    immobilizer anahtarı yapabilen bir anahtarcı var mı? tek isteğim elimdeki anahtarın 1 kopyasını daha yapmak.Tek anahtarla sonuçta her an kaybolma riski var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Takipteyim

saykem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 600
    Yamaha servislerinde Motorun anahtarını kopyalatabilirsin.Benim anahtar kırıldığında honda servisinde yaptırmıştlm.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    kırmızı anahtar yok, değiştirecek sen bütün sistem jaanimmm.

geçmiş olsun dostum. onu yapabilecek adam zaten piyasada kaldırmayacağı araba kalmaz.

kolay gelsin.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kırmızı anahtar yok, değiştirecek sen bütün sistem jaanimmm.

geçmiş olsun dostum. onu yapabilecek adam zaten piyasada kaldırmayacağı araba kalmaz.

kolay gelsin.
    hadi ya eğer öyleyse durumum vahim.. 500-600 tl olsa hadi neyse diyeceğimde 2700 tl veremem, tek anahtarla yola devam..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Çalınan Ducati motorumun adam kontagını degıstırmeden kendısı anahtarlar bende olmasına ragmen immobilizerlı anahtarını yapmıs oyle kullanıyordu. Düzgün yerden bilgi aldıgınız surece size olmayan anahtarınızı bıle yaparlar

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalınan Ducati motorumun adam kontagını degıstırmeden kendısı anahtarlar bende olmasına ragmen immobilizerlı anahtarını yapmıs oyle kullanıyordu. Düzgün yerden bilgi aldıgınız surece size olmayan anahtarınızı bıle yaparlar
    elbet vardır yapılan bir yer istanbulda.. sonuçta ruhsatım yanımda kendime sadece 1 adet yedek anahtar yaptırmak istiyorum, 1 anahtar için 2700 tl vermek istemiyorum.

diablof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1998 Honda CMX 250 Rebel | X max 250
    Alıntı caglar48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum haklı olabilirsin. bana aracı teslim ederken arkadaş anlattı onun üzerine yorum yaptım.

dedi ki;

-abi kırmızıya bişey olmasın siyahları çoğaltırız sıkıntı değil. yeter ki kırmızıyı kaybetme. 3 bin lira masraf açar başına anahtar sistemini değiştirmemiz gerekir komple.

ben de bunun üzerine bu yorumu yaptım. ama belki de yapılabiliyordur.

kolay gelsin.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı diablof adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum haklı olabilirsin. bana aracı teslim ederken arkadaş anlattı onun üzerine yorum yaptım.

dedi ki;

-abi kırmızıya bişey olmasın siyahları çoğaltırız sıkıntı değil. yeter ki kırmızıyı kaybetme. 3 bin lira masraf açar başına anahtar sistemini değiştirmemiz gerekir komple.

ben de bunun üzerine bu yorumu yaptım. ama belki de yapılabiliyordur.

kolay gelsin.
    peki beyindeki immobilizer sistemini iptal edip normal anahtar basarak kullanılır mı acaba motor, en iyisi ben tekrar bi servise gidip bunu sorayım

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yanlış hatırlamıyorsam kırmızı anahtar kullanmak için değil, yeni alınacak yedek anahtarları sisteme tanıtmak için kullanılıyordu.

Yani diyelim siyah anahtarı kaybettiniz, elinizde sadece kırmızı var. Standart olarak satılan bir adet siyah anahtar alıp dişlerini anahtarcıda kırmızıyı baz alarak çektiriyorsunuz, sonra kullanım klavuzundaki gerekli adımları takip ederek (işte kırmızıyı kontağa sok, çevir aç geri çıkar siyahı sok vs gibi) yeni aldığınız anahtarı motorun immobilizer sistemine tanıtıyorsunuz.

Aslında güzel sistem ama kırmızı anahtarı kaybedince sıkıntı.

Bu durumda yapacağınız yine bir siyah yedek anahtar alıp anahtar kodlarını kopyalayan bir anahtarcı bulup elinizdeki çalışan anahtardan kopya almak olacaktır.

İşi bilen birine yaptırmakta fayda var, elinizdeki siyah anahtarın kodları bozulur ya da sıfırlanırsa açıkta kalırsınız. Daha önce yamaha motor anahtarı kopyalayan bir yer bulmalısınız.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Bizim burda mahalledeki anahtarcı bile yaptı bana immolu anahtar, üstelik 150 lira. Motor dragstar 650. Bendede kırmızı anahtar yok.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Kardeşim geçmiş olsun.

Olcay Avşar'ın dediklerine bişeyler daha katmak istiyorum. Yamahalar bildiğim kadarıyla çalınmaya teşebbüs edilince(kontak filan kurcalanınca) yada başka sebepden kendini kilitliyor ve kırmızı kod anahtarıyla açılıyor. Heran herşey olabilir yani dikkat et.

Servis istese yönlendirme yapar ama hazır kit halinde beyin kontak set satmaya çalışmış.

İstanbul'da oturuyorsan Mecidiyeköy '' Moto Er'' Ercüment ustaya gitmeni tavsiye ederim. Kime sorsan yönlendirir.

En son gittiğimde hondanın toplayamadığı Goldwingi ve elektrik beyin ağrızalı Ktm 1290 Superduke topluyordu. Referans olsun diye söylüyorum.

Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı voljjn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda mahalledeki anahtarcı bile yaptı bana immolu anahtar, üstelik 150 lira. Motor dragstar 650. Bendede kırmızı anahtar yok.
    adres verebilir misiniz ?

- başka bir yamaha servisine gittim onlarda aynı şeyi söylediler fakat avmlerin içinde bulunan anahtarcılara bir bak dediler orda yapılabilirmiş ama 6 ay ile 1 sene arasında ömrü olur dedi anahtarın.Yarın maslak oto sanayiye gideceğim ordaki anahtarcılara bakmaya bulamazsam avmlerde şansımı deneyeceğim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)