Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gurcu plaka motor almak

Motovento
    REKLAM ALANI

Buraya getirmis olan birinden motor alsak ama satis veremicek onun adina kayitli kalcak en azindan sozlesme yapilir, satarkende ayni sekilde, az paraya cok motor binmis olucaz, var mi bu gurcu araclarindan daha iyi anlayan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dolandırılmaktan bıkmayan usanmayan insanlar olduk... yaz google a bak. Parasını kaptıranlar, ağlayanlar... Aklına bile getirme

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Devlet'in Sözleşmesi yani Noter dışında hiç bir sözleşmenin geçerliliği yoktur, araç satışlarında.

Ayrıca yabancı araçların ya senede bir ya 2 senede bir yurt dışına çıkıp tekrar girmesi gerekiyor.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Sigorta olayın yok.
    Her kazan cepten.
    Haklı olma ihtimalin sıfır.
    Pistte dönücem diyorsan olur.
    Otoparka çektilermi çıkartamazsın onu bidaha.
    Kumar gibi.
    Tercih senin.
    Parada senin.

Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sigorta olayın yok.
    Her kazan cepten.
    Haklı olma ihtimalin sıfır.
    Pistte dönücem diyorsan olur.
    Otoparka çektilermi çıkartamazsın onu bidaha.
    Kumar gibi.
    Tercih senin.
    Parada senin.
    sigorta yapılabiliyor demişti ama onuda kaza için değil sırf zorunlu olduğu için yaptırırım, oluyorsa yaptırırım, olmuyorsa yaptırmam sigortasızlık cezası daha ucuza gelir belki, ama tabii hala düşünüyorum, özellikle polislerin ne dediğini öğrenmek lazım kullanıcılardan

hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Daha dün bir polis arkadaşla muhabbeti geçti. Bir arkadaşımız senin gibi araba alacaktı, emniyetteki arkadaşın cevabı "kaşıntın varsa al tabii, derdin bitmez" dedi. Ha ne tür sıkıntılar yaratır bilemem, ama başına dert alırsın gibi duruyor.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Yabancı plakalı araçları Türkiye’de yalnızca araç sahibi, ikamet yeri Türkiye Gümrük Bölgesi dışında bulunan araç sahibinin eşi, anne babası veya çocukları kullanabilir.

Bunun dışında , yolculuk süresince araç sahibinin de taşıtta bulunması kaydıyla başkaları tarafından kullanılmasına izin verilir.

yani ilk girdiğin çevirmede film biter..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Alıntı velizrsln adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buraya getirmis olan birinden motor alsak ama satis veremicek onun adina kayitli kalcak en azindan sozlesme yapilir, satarkende ayni sekilde, az paraya cok motor binmis olucaz, var mi bu gurcu araclarindan daha iyi anlayan?
    En basit hali ile dediğin malesef olmaz.1.si aracı sadece 1. Derece akrabaları kullanabilir.2.si noterde sana vekalet verse dahi o vekaletlerin artık geçerliliği yok.3.sü bu araçları türkiyedeki gevşek kurallara göre kullanamazsın yani adam satışı vermeyecek ama sen bineceksin ya çevirmede yakalanırsan kelepçelenirsin bunun nedeni yabancı plaka araç kullanman değil.Hırsızlık şüphesiyle tutuklarlar.Plakadan gümrüğe sordurulur araç sahibi bulunur irtibata geçilir adam zaten ben vekalet verdim gibisinden birşey söylerse onunda başı yanar.Çünkü yaptığı iş yasal değil.Araç gümrük otoparkına çekilir.Araç için turing'e ödenmiş ücret iade edilmez oto kaçakçılığından yargılanırsınız.Adam işin bu boyutundan haberdar ise aracım çalındı diyebilir ki o zaman size geçmiş olsun.Eğer mavi kart sahibi yada başka bir ülkede vatandaşlığınız varsa o zaman direk üstünüze alabilirsiniz.Diğer türlü o iş hikaye.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Ek olarak araç sahibi devamlı türkiyede değilse o iş en baştan yaş zaten.Araç sahibi yurtdışına çıktığında aracın gümrük otoparkına çekilmesi gerekiyor.
    kurye13, hknzrdm ve ahmetyildiz bunu beğendiler.

peki acaba alıp parça parça satmaya kalksam 20 den fazla eder mi bir r6

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Arkadaşım gürcü plaka motor aldı. Bir sene orada yaşarken almıştı sürerek getirdi. Sigorta yapılıyor yanlış hatırlamıyorsam 3 aylık yapılaibliyor, sürekli yeniliyorsun.

Geçen hafta kaza yaptı, karşı taraf suçluydu şuan evrak olarak bir problem yok.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Dostum anlamamışsın galiba şuan söylediğin şey suç.Öyle ucuza getirip parçalama devri kapandı.Zamanında Edirne falan o taraflarda dediğin iş yapıldı adamlar x5leri falan ucuza getirip parçalayıp satıyorlardı.Şuan hepsi hapiste.Söylediğin herşey tamamen yasa dışı.Araç YABANCI PLAKA olduğu için prosedürler çok farklı.Öyle alıp parçalayıp satayım cebime para girsin gibi bir durum yok.Yarın bir gün gümrük kontrolü olduğunda yaptığın şey ortaya çıkar.O zaman yine oto kaçakçılığından yargılanırsın.Mevzu yabancı araç olunca işin içine gümrük,asayiş,uluslar arası anlaşmalar giriyor.Hadi parçaladın sattın diyelim 2 yıl kalabilir yabancı plaka bir araç Türkiye'de çıkış vakti gelince ne olacak.Ben üstüne farklı parçlar takar yollarım diyede birşey yok.İplik ucu gibi ordan oraya atlayıp sonunda kapına dayanır polis nerede bu araç dediğinde parçaladım dersen büyük bela açarsın başına.Alacağın adam zaten o sorumluluğun altına girmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım gürcü plaka motor aldı. Bir sene orada yaşarken almıştı sürerek getirdi. Sigorta yapılıyor yanlış hatırlamıyorsam 3 aylık yapılaibliyor, sürekli yeniliyorsun.

Geçen hafta kaza yaptı, karşı taraf suçluydu şuan evrak olarak bir problem yok.
    Arkadaşın 1 sene orada kalmış.Eğer aracı getireceğin yerde 120 gün ikamet edersen araç getirebilirsin ama Türkiyede o araç belirlenen süre içinde kalır.Yani 120 orada yaşadıysan araç 120 gün türkiyede kalır sonra aracı ülkesine geri götürmen gerekiyor.Aynı aracı 6 ay yada 2 yıl geçmeden geri sokamazsın.Yani oraya götürdüğünde ya satıp başka araç alıp geleceksin yada araç orada bekleyecek.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    1) S1000RR 20K civarına satılıyor, R6 12K,13K civarına alınabilir.

2) Yedek parça satış işine girmeni tavsiye etmem. Sonuçta hırsızlık / dolandırıcılık / vergi kaçakçısı olma yolunda elaleme koz vermiş olursun.

3) Son sahibi olmak için ek olarak hurda r6 alıp, change etmen daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu işlem içinde kalkıp trye getirilip piste sokulup yada ucuz olduğu için canı alınmış makina alımı yerine, gidip kedi seçeceğin makinayı almak daha makul. ( sadece vergi kaçakçısı oluyorsun )

Not: Gürcü araçlarının ucuz olmasının sebebi almanya vb ülkelerdeki aracın pert yada o toplum tarafından satışı olmayacak kadar değer kaybı* sebebi ile daha dandik ülkelere satılması.
    Bie onu türkiyeye soktunmu tavşanın suyunun suyu hesabı olmakta.

*Gelişmiş ülkelerde ~4 yaşını geçmiş araç eskidir, satmak istediğinde para etmez.

kadango - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 8 - MT-07
    Aklima gurcu hamsisi geldi.
    ahmetyildiz bunu beğendi.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    Parayı nakit olarak çöpe atsan bulan kişi sevinir, o motoru çöpe atsan bulup alan kişi sana lanet okur.

Bakma bizim ülkede 10 yaşındaki motora TL30K istediklerine, azıcık gelişmiş ülke olsaydık 10 yaşındai motoru elden çıkarabilmek için üstüne para ödemeleri gerekirdi.

İlk mesajı düzenlemeye zaman kalmadı :/

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı whitedeamon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .........aracı getireceğin yerde 120 gün ikamet edersen araç getirebilirsin...

o süre 185 güne çıkarıldı, yani bir yılın yarısından fazla yurtdışında olmanız gerekiyor..

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1) S1000RR 20K civarına satılıyor, R6 12K,13K civarına alınabilir.

2) Yedek parça satış işine girmeni tavsiye etmem. Sonuçta hırsızlık / dolandırıcılık / vergi kaçakçısı olma yolunda elaleme koz vermiş olursun.

3) Son sahibi olmak için ek olarak hurda r6 alıp, change etmen daha doğru bir yaklaşım olacaktır. Bu işlem içinde kalkıp trye getirilip piste sokulup yada ucuz olduğu için canı alınmış makina alımı yerine, gidip kedi seçeceğin makinayı almak daha makul. ( sadece vergi kaçakçısı oluyorsun )

Not: Gürcü araçlarının ucuz olmasının sebebi almanya vb ülkelerdeki aracın pert yada o toplum tarafından satışı olmayacak kadar değer kaybı* sebebi ile daha dandik ülkelere satılması.
    Bie onu türkiyeye soktunmu tavşanın suyunun suyu hesabı olmakta.

*Gelişmiş ülkelerde ~4 yaşını geçmiş araç eskidir, satmak istediğinde para etmez.
    gürcistanın bir ilan sitesi varmı bildiginiz?

Dostum aynı şey burda 30 lira dışarıda 3 lira olsun.

Onu yasal olarak buraya getirmen halinda devlet o aradaki 27 lirayı bi şekilde ödetir sana. Bizim sistemimiz kaliteyi uygun fiyata almayı mumkunatsiz kılan bir sistem.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    gürcistanın bir ilan sitesi varmı bildiginiz?
    Selamlar, öncelikle tekrar uyarıyorum uzak dur! Paranı çöpe atsan bulan sevinir, paranla ordan motor alıp, aldığın motoru çöpe atsan bulan lanet okur!

Uyarıyı yaptıktan sonra;

Gürcüler daha çok teklif usulu çalışıyor, bizdeki malum siteye benzer https://www.myauto.ge/en/ var.

İşin çakalları ile direk iletişime geçmek istersen http://gurcistanarabasatis.sattimgit...te=53&akate=55 [!DİKKAT DOLANDIRILACAKSIN]

*yerleşik hayata geçmemiş, nereye girip çıktığı belli olmayan, çift vatandaşlığı olan biriysen (yurtdışına girip çıkan bi adamsan) bu iş sana avantajlı olur, diğer kişilere gelmez. Çöp olur cebinizdeki üç kuruş, savcılık, mahkeme süreci vs vs dert alırsınız. dandik skuter al, en azından benim dersin.

Alıntı 000000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, öncelikle tekrar uyarıyorum uzak dur! Paranı çöpe atsan bulan sevinir, paranla ordan motor alıp, aldığın motoru çöpe atsan bulan lanet okur!

Uyarıyı yaptıktan sonra;

Gürcüler daha çok teklif usulu çalışıyor, bizdeki malum siteye benzer https://www.myauto.ge/en/ var.

İşin çakalları ile direk iletişime geçmek istersen http://gurcistanarabasatis.sattimgit...te=53&akate=55 [!DİKKAT DOLANDIRILACAKSIN]

*yerleşik hayata geçmemiş, nereye girip çıktığı belli olmayan, çift vatandaşlığı olan biriysen (yurtdışına girip çıkan bi adamsan) bu iş sana avantajlı olur, diğer kişilere gelmez. Çöp olur cebinizdeki üç kuruş, savcılık, mahkeme süreci vs vs dert alırsınız. dandik skuter al, en azından benim dersin.
    vazgeçtim zaten bu işten belki risk alırdım ama almadım, özellikle elimde sonsuz kalabilicek bir motor olması lazımki, bu motor hangisi bilmiyorum, çifte vatandaş derken gürcü vatandaşı mı olmak gerekir?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    z1000e kesik.
    vazgeçtim zaten bu işten belki risk alırdım ama almadım, özellikle elimde sonsuz kalabilicek bir motor olması lazımki, bu motor hangisi bilmiyorum, çifte vatandaş derken gürcü vatandaşı mı olmak gerekir?
    Herhangi bir ülkede olur, ikinci vatandaşı olduğun ülkeden aracı al, buraya getir, 2 sene kullan ( sen yada 1. dereceden yakınların kullanabilir sadece ) 2 sene dolunca, satın aldığın ülkeye geri götür. Başka bir aracla gerigel bi 2 sene daha, ....
    Tüm mesajlar içkili olarak yazılmaktadır. Hoşunuza gitmediyse göz ardı edin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)