Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Konu dışı ama bazen hatırlamak gerek...

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul Üniversitesi‘nde öğrenci olduğum sıralar, okul duvarında bir ilan gördüm: “Avrupa’ya talebe yollanacaktır.”

”Allah Allah” dedim!

Ülke yıkık dökük, her yer virane, Lozan yeni imzalanmış, bu durumda Avrupa’ya talebe. Lüks gibi gelen bir şey.Ama bir şansımı denemek istedim. 150 kişi içinden 11 kişi seçilmişiz. Benim ismimin yanına Atatürk, “Berlin Üniversitesi’ne gitsin.” diye yazmış.…

sirkeci-gari

Vakit geldi, Sirkeci Garı‘ndayım; ama kafam çok karışık.Gitsem mi, kalsam mı? Beni orada unuturlar mı? Para yollarlar mı? Tam gitmemeye karar verdiğim, geri döndüğüm sırada bir posta müvezzi ismimi çağırdı.“Mahmut Sadi! Mahmut Sadi! Bir telgrafın var.”

“Benim” dedim. Telgrafı açtım, aynen şunlar yazıyordu: “Sizleri bir kıvılcım olarak yolluyorum, alevler olarak geri dönmelisiniz.”

İmza: Mustafa Kemal Atatürk

Okuyunca düşündüklerimden olağanüstü utandım. “Şimdi gel de gitme, git de çalışma, dön de bu ülke için canını verme.” dedim. “Düşünün 1923‘te o kadar işinin arasında 11 öğrencinin nerede, ne zaman, ne hissettiğini sezebilen, ona göre telgraf çeken bir liderin önderliğinde bu ülke için can verilmez mi?”Çok başarılı oldum. Ülkeme alev olarak döndüm. Önce İstanbul Üniversitesi Genel ve Beşeri Fizyoloji Enstitüsü‘nü kurdum. Kürsü başkanı oldum. Daha sonra ülkemin başbakanlığını yaptım.

Ben kim miyim? Ben sadece iki satırlık bir telgrafın yarattığı bilim adamıyım..

Ord. Prof. Dr. Sadi Irmak

İçinde Atatürk'ün geçtiği en fazla sevdiğim hikaye/anı işte budur...
    pea, mombohunter, VECİHİ ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX 125 - MT 07 ABS
    Alıntı Dark-ghost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...Ben kim miyim? Ben sadece iki satırlık bir telgrafın yarattığı bilim adamıyım..
    Memur çocuğuydum bende. Rahmetli babam ben lisedeyken, "sen yeter ki oku, gerekirse ceketimi satarım" derdi. Sadece bu sözün hatrına, doktora yaptım. Yaşasaydı, görseydi çok isterdim. Bazen tek bir cümle, insanı güdüleyip ateşleyebiliyor.
    RoofRoof ve tommygun bunu beğendiler.

ccc67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 125 (2014 kirmizi) /Artik Cbr 250 (2016 siyah)
    Asker çocuğuyum.Babamin doğuda beyazlattigi saçları sayesinde bulunduğum durumdayım.Hem Kendi geleceğimiz için hemde ailemizi gururlandırmak için çalıştık.Allah emeklerimizi boşa çıkarmadı ve hukuk öğrencisi olduk.Gelecegi, kazanacağımiz parayı düşünmeyi geçtim babam bana seslenirken SAVCI BEY diyor ya.Tamam diyorum,beni daha mutlu eden bir şey yok.Babamizi gururlandırabildiysek daha ne ister ki bir çocuk
    mchi, tommygun, RoofRoof ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hic bir sey olamadim, bari insan olayim dedim...
    ama işçi oldum...
    yani hiçin hicbirseyi...
    Olcay Avşar ve mgora bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    neden ATATÜRK' u kucuk yazdınız.tesadufi yazılmamıs bilerek yapılmış, neden?

Motosikleti
    SYM Fiddle III 200i
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hic bir sey olamadim, bari insan olayim dedim...
    ama işçi oldum...
    yani hiçin hicbirseyi...
    İşçi olmak hiçbirşey olmak mıdır? Hepimiz işçiyiz, bir başkasının zengin olması için çalışıyoruz.
    espresso bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı leyli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşçi olmak hiçbirşey olmak mıdır? Hepimiz işçiyiz, bir başkasının zengin olması için çalışıyoruz.
    nuktecan...

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Şimdilerde öylesini ya hapse atıyorlar, ya süründürüyorlar. Okumuş adam nefreti inanılmaz, ne zaman bu hale geldik çok şaşırıyorum !!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)