Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Dominar 400 fiyat düştü "Ekrem amca buraya"

Motovento
    REKLAM ALANI
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Dominar benim tarzım değil ama şu an için Dominar haksız rekabet koşullarında kendine yer bulmaya çalışıyor.Euro4 standardı tam olarak geldiğinde daha avantajlı bir duruma gelecek.Muhtemelen o zaman bu fiyatlara bulmak hayal olacak.
    Buradan Ekrem beyede bir istekte bulunmuş olalım.Dominar donanımında RS400 bekliyoruz.CC yükseltmeyi düşünen RS200 sahipleri için bir alternatif olması lazım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C.Q.Legend - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Kusura bakmayın biraz konudan uzağım. Euro 4 dediğiniz olay nedir acaba ?

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı C.Q.Legend adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kusura bakmayın biraz konudan uzağım. Euro 4 dediğiniz olay nedir acaba ?
    euro'nun 4 lira olması demek.

1 euro=4 lira. çok pahallı
    pea, enescanatar, medusa_0302 ve 14 diğerleri bunu beğendiler..

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Euro 4 egzoz un dışarı saldığı kirli havanın daha az olmasidir

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Ekrem bey bu motor Türkiye ye ne zaman gelecek ve fiyatı ne kadar olacak

Mustaphalanx, daghas, Erdost ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

MotoRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -YOK-
    Bajaja o kadar vereceğinize gidin KTM alın 2 3 milyar daha fazla verirsiniz ama daha güzel daha ilgili bı markanın motorunu alırsınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Bajaja sesleniyorum acilen şu depo ve kafayı tasarlayan adamı değiştirin lütfen bıktık o çirkin görüntüden

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ZE9Ar0.jpg
    https://i.hizliresim.com/qWG313.jpg
    Bu motor Autologue adlı firmanın dizaynı. Diğer modellerine de bakın çok güzel iş çıkarmışlar. Bajaj ın yerinde olsam o firmayı satın alıp ekstra dominarlar tasarlardım onların üstünden.

Kit olarak satıyorlar bu arada ama bildiğim kadarıyla kitler baya pahalı. Hatta bu resimde ki kitler tahminimce 3000-4000 binden aşağı değildir.
    Duke 200 ABS
    Steam ID : DaniCalifornia * Origin : DaniCaiifornia * PSN ID : DaniCaliforniaTR

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bursagsli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/ZE9Ar0.jpg
    https://i.hizliresim.com/qWG313.jpg
    modeli nedir bunun hocam?

Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Alıntı MotoRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Euro 4 egzoz un dışarı saldığı kirli havanın daha az olmasidir
    Teşekkür Ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    euro'nun 4 lira olması demek.

1 euro=4 lira. çok pahallı
    euro 6'da euronun 6 lira olacağının öngörüsü mü
    bursalıali bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Euro4 genele olarak.
    Egzoz gazlarının daha düşük olması
    OBD-1 bağlantısının olması
    ABS
    Yakıt buharının geri dönüştürülmesi gibi standartları içeriyor.
    C.Q.Legend ve Kızıl pars bunu beğendiler.

bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modeli nedir bunun hocam?
    bajaj dominar 400 tourex
    Sen arabaya gezmek için binersin, bizler ise motosiklete binmek için gezeriz

K121L - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bajaj bey 15den bir tanede bana sar
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    PULSAR NS 200
    Elimde ki NS 200'ü sattığım gibi Dominar alacağım büyük ihtimal. Tipi nedense çok hoşuma gidiyor. KTM güzel makina ama tip olarak nedense ilgimi çekmiyor.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    18 den alanların 2 el değeri düştü tüm sorun bu

Eruo 4 nedir sormuş bir arkadaş ..Eruo 4 bir takım satdartlar ın minimum (Asgari seviyede olması demektir)

Bunlardan başlıcaları
    **ABS ,abs y, tartışmaya gerek bile yok,

**Veya odB ,Şimdi arabalarda ODB2 diye bir olay var ..Evet var da Diyeceksiniz ki ODB2 nedir? ODB nedir diye google amcaya sorsanız zaten söylerde aracı bilgisayara takıyorsun sana arızalarını söylüyor..Ama esas bizi bu ilgilendirmiyor ilgilendiren kısım KM 10 senelik araçlar artık 30K da olmayacak gerçek km neyse o olacak. Yanlış anlamayın bu şu demek degil göstergede ki KM ayrı çalışır beyinde ki ayrı çalışır. Gösterge deki KM yi çekmek yine eskisi kadar kolay göstergeyi sök her hangi bir elektronik tamircisine git sana istedigin KM yi yazıp versin bu işlem degişmedi. Ama diyogstik beyin Km ayrı sayıyor onu degiştirmek imkansı degil ama o kadar da kolay degil ayrıca bu işi yaptıgında gösterge ile birlikte yapmalısın ..Artık ODB takmak zorunlu oldugu için cihazı alıyorsun odb cizhazına takıyorsun sana direk gerçek KM yi veriyor kardeş senin gösterge 26 binde ama beyin 142 bin diyor dersiniz....

Not:ODB2 2001 den beri tüm araçlarda zorunlu..
    Not2 : Benim araba az eskice değiştirmeye gerek görmedim 2007 model göstergede dış ısıyı göstermiyor (Para verseydim donanım yüksek olsa göstereni vardı) ama ODB 2 takınca 3 farklı yerde termo metre var dış ısıyı veriyor, manifolta giren hava sıcaklıgını veriyor, motor ısısını numerik)sayısal) olarak veriyor..Ama göstergede hiç birisi yok..
    C.Q.Legend bunu beğendi.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu son hız meraklılarını anlamak gerçekten zor. Elbette bir kriter olarak söylenebilir, kıyaslayabilir veya değerlendirilebilir. Fakat sürekli olarak son hızda sürüyormuş gibi davranmanız gerçekten komik oluyor. Ayrıca bir motorun son hızı isterse 300 olsun, o hıza birkaç dakikadan önce çıkamıyorsa zaten o hıza ulaşabilecek yolu bulma ihtimaliniz de çok az.

Fiyat konusuna gelince de şu fiyatlara fazla demek ve dalga geçmek bana tabiri caizse "ölücülük" gibi geliyor. Yukarıda da yazılmış. Bajaj zaten dezavantajlı olduğu bir pazarda 2017 yılı Türkiye'sinde.

Elbette motosikletin eksik yanları konuşulabilir. Gerçekten bence asıl büyük problem olan servis ağı ve servis kalitesi konuşulabilir.(Bajaj almama sebebim olmuştu kendileri) Ama aynı teknik donanıma ve standartlara sahip birçok motosikletin fiyatı ile uzaktan yakından alakası olmayan bir motosikletten bahsediyoruz.

Ben Bajajın motosikletlerinin kaliteli olduğunu düşünüyorum. Ama en ufak sorunları bile çözmekten bihaber olmayı geçin, sağlam yerleri de bozma potansiyeli olan sıkıntılı bir servis kısmı var bu işin. Onu da bu çizgide giderlerse birkaç yıl içinde çözeceklerini düşünüyorum.
    bursalıali, Kızıl pars ve sarpgray bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar 200NS-Yamaha R25-Xmax 250-Fz6 Fazer
    Ben şuan sıfır cbr250 alacağıma sırf japon olsun diye o parayı vereceğime gider dominar 400 alırım aynı paraya üzerine birde çift abs gibi bir çok donanımı alırım Pulsar 200ns alırkende dediler yok cbf 150 al , dedim sıf japon olsun diye 6 milyar ona vereceğime 7 milyara pulsar alırım enjeksiyonlu olur 2 3 katı daha performanslı olur en azından motor gibi motor olur dedim öylede yaptım pişmanda değilim
    mgora, bursalıali, Hubalahubhub ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Herkes çok beğeniyor sözde ama alan yok?Forumdaki tartışma sayısına göre yollarda cbf den fazla olmalı

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=4till4;4180625]
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400 Son hız : 166

CBR 250R son hızı : 10 dk tapagazla 160-170 arası.

Bende 2014 cbr var.
    120 civarı hızda aynı anda bastık ve benim devirim ortalara yakındı tork noktasında bile değil. 157-160 a kadar Dominar 1-1,5 metre önümde kalabildi sonrası malum . Öyle 10 dk tapagaz falan diye bişey yok yani. Hatta kendisi dominarı TR de ilk alan kişi olur.
    Naked motorun işi top speed değil 140-150 den sonra aşırı rüzgar alıyor. aynı 120 km de basma işini 36 hp lik MT-25 le yap kaskını camın altına soktugun zaman 150 den itibaren yine dominarı gectiğin gibi öne geçeceksin.

Dominarla ışıklarda 10 kalkış yap hepsindede geçilir rezil olursun. arkada artçı varken kalkış yap yine rezil olursun. rampada tek kişi 50-150 km hızlanma yap yine rezil olursun.

5. viteste 6. viteste 50-60 km den esneklik testi yap en az 10 metre arkasında kalırsın.

Hint testlerinde adamlar cbr250 den açık sekilde daha seri daha çabuk hızlanıyor diyorlar. Sence 250cc-350cc tek silindir bir motorun 0-120 simi daha önemli daha keyifli yoksa rüzgardan yamulduğu 130-140 tan sonrasımı?

R25 in 0-100 göstergede 7 sn gps 8 sn. yani 1600cc 1800cc 2000cc modern araçlardan bile seri. ama 25 yıllık eski tüplü külüstür bi reno 11 flash ile altındaki cbr 250 veya r25 le ile düz otobanda yarışamassın

görende zannedecek 250 cc japonlar 200 yapıyorda dominar 160 ta kalıyor. CBR 250 yi otobanda geçmek isteyen adam 2.000 daha verir R25 alır dominar almaz zaten

hızlanırken arkada kaldığını kendin söylemişşisn önünde 120 ile giden aracı sollasan demekki dominar daha önce sollayıp kendi seridene girecek
    bilirkişi bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    18'den al,sonra 16,5'a satıldığını gör.

Ben olsam kendimi enayi yerine koyan böyle kurumsallık dışı uygulamaları olan firmalara yaklaşırken acaba derim...

Neyse hayırlısı olsun.

Bajajin sonu umarım hyo gibi olmaz...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)