Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motor önerisi & sorularım

Motovento
    REKLAM ALANI

selamlar
    3 aydır falan rks 150 kullandım
    yaklaşık 2000km yaptım
    şimdi bunu satacağım ve doğru dürüst bir motor alacağım
    aklımda iki seçenek var birisi mt-25 diğeri cbr250
    ikisi de birbirinden alakasız motor evet
    aslında mt-25 en çok istediğim motordu ancak alırsam bayiden 2016 modelini alacağım 2016 modellerinde de sorun varmış hani şu yağ pompası falan
    yamaha kusura bakmasın ama ben sıfır aldığım motosikletimin motorunu neden indirip anahtar vurdurayım? ayrıca parça fiyatları çok tuzlu diyorlar
    cbr250 yi seçeneklerimin arasına almamdaki sebep ise parça fiyatları çok ucuz diyorlar.o konuyu da anlamadım açıkcası. her yerde cbr ın ekonomik olduğundan parçasının çok ucuz olduğunu söylüyorlar ama bir liste buldum ve ön farın 900 grenajlarının 400 lira civarında olduğunu gördüm zaten r25 e o kadar diyorlar nerede ucuz?
    bir diğer sebep ise rüzgar konusu. cbr yapısı gereği rüzgarı sana daha az verir diyorlar.bilemedim. ayrıca ne zaman gelecek bilmiyorum tabi ama cbr250rr geldiği zaman cbr250r ın 2.el fiyatları dibe inme olasılığı varmı?

başka bir sorum ise acemi birisinin uzun yola çıkması hakkında ne düşünüyorsunuz. 5000km yapmış birisi uzun yola çıkamazmı?
    yani samsun-ankara arası sakin sakin 90-100 arası her 1 saatte bir mola verekek gideyim diyorum çevremdeki motor kullananlar bile yok olmaz ne uzun yolu otobüsler tırlar savurur seni diyor.ben ise uzun yolun daha az tehlikeli olduğunu düşünüyorum.ne bileyim sağdan soldan fırlayacak araba yok, sinyal vermeden birden dönen yok, yola atlayan yaya yok sakin sakin gittikten sonra ne olabilir ki?

evet sorularım bunlar şimdiden teşekkür ederim uzun oldu biraz ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

eklemek istediğimde başka bir konuda duke 250
    duke 250 de istiyorum aslında çünkü abs ve iyi lastikle gelme konusu var
    ancak 2016 modelini almayı düşünüyorum ve bayilerde varmı bilmiyorum
    duke 250 hakkında düşünceleriniz neler? kimisi çok titriyor diyor kimisi güzel diyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hknzrdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT700V Deauville
    Motor tercihinde uzun yol düşünüyorsan Inazuma seçeneğini gözardı etme. Duke 390 kullanan birisi olarak söylüyorum bunu da ekleyeyim.
    Motosiklet ucuz bir taşıma aracı değil, yedek parçası ucuz olsun dediğin zaman Çin malına gitmen gerekir, o da zırt ve pırt şekilde sorun çıkardığından bir kaç senede parçası ucuz derken aynı masrafı yapmış bulabilirsin kendini.

Uzun yolda kullanmak, şehiriçinde kullanmaya göre kolay demek pek doğru olmaz. Evet, daha az tehlike var gibi görünür, ama açık alanlarda yiyeceğin rüzgarlardan tut, yolda tahmin edemeyeceğin sıkıntılar (misal en son İstanbul - Antalya yolculuğumda yola düşmüş 4-5 karpuzu gördüğümde hızımın 120 km olması gibi), otobüs ve kamyonlardan yan rüzgar yemek filan hiç de kolay olmayabilir. Sağdan fırlayan araç olmaz, dibinden geçen Doblo olur, sinyal vermeden dönen olmaz, camdan naylon poşeti atan SUV şoförü olur, yola atlayan yaya olmaz, önüne bir anda çıkan koyun, keçi olur, kırsal tarafta geçerken seni kovalayan köpek olur, olur da olur yani. Ve uzun yolda olacak bir kaza, şehir içindeki trafik seyir hızından farklı olmasından ötürü, çok daha ağır olabilir.
    Analogue at birth, digital by design. The fat on my body is the designer and the brain is trying to be the coder.

akgun20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Tiranic 150
    Bende rks 150 kullanıyorum şu anda 250 lilk bisey alma arefesindeyim ben şahsen r25 düşünüyorum dediğin gibi yağ pompası problemi yaşayanlar oldu servisler halletti gibi şimdilik bu problemi neyse cbr 250 çok canlı bir motor değil biraz yavaş ivmelenmeye sahip ama uzun yolda rahat ettirir çok agresif değil oturuş pozisyonu olarak. mt 25 de güzel uzun yol yapacaksan bitane cam takarsın bir nevi rüzgardan korur seni yormaz yani aynı şekilde duke250 içinde geçerli fakat artısı abs olması bu güzel bir detay.uzun yol meselesine gelince hknzrdm arkadaşın söylediklerine aynen katılıyorum şahsen birebir yaşamış olarak uzun yok gerçek tecrübe ister çünkü hız bandın ister istemez 150 lerde seyreder ha ben yavaş sürerim dersen bu sefer arabalar kamyonlar sıkıştırmaya başlar ister istemez basarsın onlardan kurtulmak için

teşekkürler cevap için aslında dediğim gibi ilk aklımda olan model 2016 duke 250 ama bayilerde yok diyorlar gidip sormak lazım tabi
    çünkü hem mt den daha ucuz cbr dan ise 300 lira daha pahalı bununla birlikte donanım olarak çok üstün bir motor gibi geliyor bana

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)