Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2014 yılı sonu üretim tarihli kask alma..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    xmax 250 abs
    Arkadaşlar merhaba,

LS2 FF396 CR1 DIABLO CARBON NEON SARI KASK almak istiyorum. Ancak piyasada bulabildiğim tüm kasklar 2014 10. ayında imal edilmiş.

Sizde bu tarihte üretilmiş bir kask alınır mı? Daha yeni üretim tarihli kaskı nereden bulabilirim??

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

bir tavsiyesi olan yok mudur??? :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Kaskların desenlerini ve renklerini yılda yıla değiştirebiliyorlar. Hatta bazen model adlandırmaları da yıldan yıla değişebiliyor. Beğendiğiniz model ve/veya renk-desen en son 2014'te üretilmiş olabilir. Aynı rengi deseni daha yeni olarak bulamayabilirsiniz. Bu yılın kataloğundan veya kask markasının kendi İnternet ana sayfasından güncel desenlere ve modellere bakıp onları mağazalarda ararsanız daha yakın üretim tarihli kask modellerine ulaşabileceğinizi tahmin ediyorum.
    otchill bunu beğendi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uygun koşullarda saklandı ise, yani mesela yıllardır güneşin bağrında reyonda değil ise, 2014 üretimi bir kaskın özelliğini yitireceğini sanmıyorum.
    otchill bunu beğendi.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Kutusu sağlam olarak temiz ve kapalı ortam içerisinde bekletildiyse alabilirsin. Kaskların tahmini bir kullanım ömrü yoktur, en azından kanıtlanmış olarak yok dolayısıyla şu kadar yılda değiştirmek zorundasınız derlerdi. Firmalar genelde 2-3 yıl raf, 5 yılda kullanım ömrü biçiyorlar. Ancak içindeki köpük maddesi doğaya atıldığında bile 100 küsür senede yok olan bir madde, dolayısıyla kullanıma bağlı bu belirtilen yıllardan çok daha fazla dayanacaktır.

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Eğer yerçekimsiz steril hava almayan labaratuar ortamında bekletildiyse yani rafta durmadıysa alınır tabi canım neden alınmasın.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bence bunu bir işaret olarak görüp vazgeçin.

Bende Ls2 ff396'nın karbon olmayan, fiber modeli var. (FF396 FT2)
    Kaskın vizörü tam kapanmıyor, ayar vidaları bir işe yaramıyor. 100km/saat'in üzerinde çok fazla rüzgar gürültüsü oluyor. Vizör tam kapanmadığı için gözüme hava, toz, küçük sinek vs giriyor.
    Yazın efil efil işime geliyor ama kışın çok büyük sıkıntı.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ben kullanıyorum memnunum.İmalat yeri nerede yazıyor bu kaskın bende bakayım.Birde böyle vizör alınca çok daha iyi oluyor.
    68charger ve otchill bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ya bu kask karbonfiberse benim nolan da karbonfiber.1400 gr karbon kask mı olur?Fiber üstüne karbon deseni.

Motosikleti
    xmax 250 abs
    karbon diye satılıyor bu kask... sadece desenden dolayı değil diye biliyorum...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)