Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

A2 ehliyet ile 773 cc motosiklet kullanabiliyorum?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nat675 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gücün ağırlığa oranı hesaplanırken 0.2 değerinin altında mı üstündemi olmak lazım.
    yukarıdaki hesapta
    35/203=0,1724137931034483 0.17 çıkıyor sürülebilir gibi yazılmış buna göre 600RR a bakacak olursak
    88/186=0,473 gibi bir değer çıkıyor.Kilo başına düşen kw miktarı azaldıkça motor daha güçlendiğine göre 0.17 oranıyla belirtilen motor kullanılamaz
    Ben böyle biliyorum.
    A2 tanımında "gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen" dediğine göre, A2 için güç ağırlık oranı 0,2'nin altında olacak sonucunu çıkıyor.

600rr 78kw ve güç ağırlık oranı 0,41 olduğu için A2 ehliyetle kullanılamaz...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:22 ----------

Alıntı nat675 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 tanımında "gücünün ağırlığına oranı 0,2'yi geçmeyen" dediğine göre, A2 için güç ağırlık oranı 0,2'nin altında olacak sonucunu çıkıyor.

600rr 78kw ve güç ağırlık oranı 0,41 olduğu için A2 ehliyetle kullanılamaz...
    Ayrıca kilogram başına düşen kw azaldıkça değil aksine arttıkça motor güçlenir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Ters yazmışım KW başına düşen kilogram azaldıkça motor güçleniyor.Ben ters düşünmüşüm.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Piyangodan para çıkarsa MTT Y2K superbike sürmek için hangi harf lazım yahu?
    208 Kg/ 320 Hp = 239 kW...

Motosikleti
    kuba kee100
    Cbr 650F’in durumu ne peki bu durumda?
    Duzenleme: Sorumu geri aldim

X-Slim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Tvs Jupiter 110 CC
    Alıntı Fuatt39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2016 Dan önce alınan ehliyetler A olarak yenileniyor yani bütün motorları kullanabiliyor
    Biran elim ayağım titredi sinirden bu soru ve cevabı arıyordum...
    Teşekkür ederim.
    Fuatt39 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah belasını vermesin a2 ehliyetin. Tecrübesiziz a2 alalım vs dedik şimdi 780 daha bayıldık A için.

Motosikleti
    kuba kee100
    Benim de oyle olacak hata ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:28 ----------

Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah belasını vermesin a2 ehliyetin. Tecrübesiziz a2 alalım vs dedik şimdi 780 daha bayıldık A için.

Benim de boyle olacak hata ettim..

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi ki polis çevirmemiş şimdiye kadar

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Aslında şöyle sürekli güncellenen en çok satan markalarda hangi modellerin hangi sınıf ehliyetle kullanılabileceğini içeren bir liste yapılsa ne güzel olacak.. İsteyen de bakıp ona göre karar verebilir..

A1___________________
    Honda XX (2017)
    Falanca Y1 (2018)

A2___________________
    Honda CBF 150
    KTM X
    Kawasaki Y

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı yamtareroglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında şöyle sürekli güncellenen en çok satan markalarda hangi modellerin hangi sınıf ehliyetle kullanılabileceğini içeren bir liste yapılsa ne güzel olacak.. İsteyen de bakıp ona göre karar verebilir..

A1___________________
    Honda XX (2017)
    Falanca Y1 (2018)

A2___________________
    Honda CBF 150
    KTM X
    Kawasaki Y
    Evet biri hayrina yapsa ne guzel olur, benimde cok kafami karistiriyor, aradim bir cok kere ama bulamadim boyle bir liste

Bir de bunun haricinde ben a2 almadan direk a ehliyet alabilir miyim? Yani iki sene a2 tecrubesi mi gerekiyor a ehliyet almadan once?
    Bugun randevum vardi ama islem yapmadiklari icin belgeyi alamadim, simdi bu a2yi hic cikarmasamda gidip kursa tekrar kayit olup a ehliyet almak istesem alabiliyor muyum? Sadece direksiyon sinavina girmistim b ehliyet dolayisiyla

oznkrçm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RAMZEY 100-YBR 250-CBR 250-CBF 600-VFR 800
    Alıntı srknsnyz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biri hayrina yapsa ne guzel olur, benimde cok kafami karistiriyor, aradim bir cok kere ama bulamadim boyle bir liste

Bir de bunun haricinde ben a2 almadan direk a ehliyet alabilir miyim? Yani iki sene a2 tecrubesi mi gerekiyor a ehliyet almadan once?
    Bugun randevum vardi ama islem yapmadiklari icin belgeyi alamadim, simdi bu a2yi hic cikarmasamda gidip kursa tekrar kayit olup a ehliyet almak istesem alabiliyor muyum? Sadece direksiyon sinavina girmistim b ehliyet dolayisiyla
    Yaşınız 24'ten büyükse 2 yıl deneyim şartı yok. Eğer küçükse en az 2 yıl A2 ehliyet sahibi olma şartı var.

Mesela A2'de şöyle bir durum var; CBR 500R 35 Kw ve 195 kg. olduğu için A2'ye uygun ama KTM DUKE 390 32 Kw, 149 kg. olduğu için A2'ye uymuyor.

CC olarak CBR'den düşük ama gücün kiloya oranından kaybediyor.

En fazla 35 Kw ve güç kilo oranı 0,20'yi geçmeyen 1.300 CC motor bile A2 ile kullanılır ama tabii piyasada yüksek CC bu şartları karşılayan motor var mıdır bilemem.

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşınız 24'ten büyükse 2 yıl deneyim şartı yok. Eğer küçükse en az 2 yıl A2 ehliyet sahibi olma şartı var.

Mesela A2'de şöyle bir durum var; CBR 500R 35 Kw ve 195 kg. olduğu için A2'ye uygun ama KTM DUKE 390 32 Kw, 149 kg. olduğu için A2'ye uymuyor.

CC olarak CBR'den düşük ama gücün kiloya oranından kaybediyor.

En fazla 35 Kw ve güç kilo oranı 0,20'yi geçmeyen 1.300 CC motor bile A2 ile kullanılır ama tabii piyasada yüksek CC bu şartları karşılayan motor var mıdır bilemem.
    Cevabiniz icin tesekkurler
    Yasim 35, o halde a2yi cikarmadan gidip a ehliyet almak daha mantikli ki sonucta ilerde de almak istiyecegim

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Yanlış bilgi veriyorsunuz ktm rc 390 da 32kw ve duke ten daha hafif 147 kilo ama sitelerinde A2 ehliyet sınıfı için uygun ve olağanüstü sportif. yazıyor

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış bilgi veriyorsunuz ktm rc 390 da 32kw ve duke ten daha hafif 147 kilo ama sitelerinde A2 ehliyet sınıfı için uygun ve olağanüstü sportif. yazıyor
    normalde 0.217 çıkıyor karşılamaz ama virgülden sonraki ilk basamak sonrası yuvarlndığı için düz hesap 0,2 oluyor bu sayede a2 ye uygun oluyor. Yani 0,2499999 a kadar A2 ye uygun...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Açıkçası 1,2 kw konusunda polis bir sorun çıkarmaz ama bu işi kökünden halletmenin bir yolu var. Ruhsatta hangi ehliyetle kullanılabileceği yazacak. Tartışma da sorun da ortadan kalkmış olacak böylece herkes için

Motosikleti
    A2 ehliyetin karşılığında ne yazıyor? Güç, ağırlık oranı 0,20'yi geçmeyecek diyor.

Şu kadar geçerse yuvarlarız diye uygulama varsa bilemem. Virgülden sonrasını yuvarlarız sıkıntı yok mu diyorlar? Bunu nereden bileyim? Kabaca hesapladım 0,20'yi geçiyor, o yüzden A2'ye uygun değil dedim.
    Ayrıca ben ruh hastası olduğum için insanlara yanlış bilgi veriyorum.

Düzelttiğiniz için teşekkürler.
    Huseyin9595 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    Alıntı oznkrçm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    A2 ehliyetin karşılığında ne yazıyor? Güç, ağırlık oranı 0,20'yi geçmeyecek diyor.

Şu kadar geçerse yuvarlarız diye uygulama varsa bilemem. Virgülden sonrasını yuvarlarız sıkıntı yok mu diyorlar? Bunu nereden bileyim? Kabaca hesapladım 0,20'yi geçiyor, o yüzden A2'ye uygun değil dedim.
    Ayrıca ben ruh hastası olduğum için insanlara yanlış bilgi veriyorum.

Düzelttiğiniz için teşekkürler.
    Gülücük koymadığım için sert demiş gibi oldu tabiki de isteyerek vermezsiniz yanlış bir bilgi kırdıysam sizi özür dilerim.

Motosikleti
    Gülücük koymadığım için sert demiş gibi oldu tabiki de isteyerek vermezsiniz yanlış bir bilgi kırdıysam sizi özür dilerim.
    Estağfurullah, aksine, bilgi edinmiş oldum. Ortada yanlış bir şeyler varsa tabii ki doğrusunu söylemek gerekir.

Ben de espirili cevap vereyim derken yanlış anlaşıldıysam özür dilerim.

Yazı dili, maalesef konuşma diline göre çoğu zaman yanlış anlamalara açık oluyor.
    Huseyin9595 ve Ali Mert bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)