Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha Motor Ekspertiz Hakkında.

Motovento
    REKLAM ALANI
    AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Merhaba, 2015 model yamaha diversion f alacağım motor daha 10'bin kmde, bugün gidip inceledik gayet temiz motor sesinde falan sıkıntı yok fakat yinede almadan önce bir ustaya göstermek yada istanbul içerisinde hangi yamaha bayisi ekspertiz yapıyorsa orayada göstermek istiyorum. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı? Hangi yamaha servisi ekspertiz yapıyor ve fiyat ile ilgili bilgi verir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Hocam medet ummanız gereken yer burası değil bayiler. Bugün de dahil olmak üzere yakınınızda olan Yamaha bayilerini sırasıyla arayıp fiyat ve ekspertiz bilgisi alabilirdiniz, yarın da alabilirsiniz. Motosiklet ekspertizi araba gibi olmuyor maalesef, sağına soluna bakar, sesine bakar motoru dinler iyi der, biten bir şey var ise değişmesi gereken onu söyler. Motor pertten sıfır parçayla toplandıysa anlamak oldukça zor. Kısacası şans işi. Yine söylüyorum çözümlerinizi tanımadığınız insanların ağzından aramayın, makul şeyler olur sorarsınız ancak bunlar ciddi işler araştırmanızı dahil kendiniz yapınız.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam medet ummanız gereken yer burası değil bayiler. Bugün de dahil olmak üzere yakınınızda olan Yamaha bayilerini sırasıyla arayıp fiyat ve ekspertiz bilgisi alabilirdiniz, yarın da alabilirsiniz. Motosiklet ekspertizi araba gibi olmuyor maalesef, sağına soluna bakar, sesine bakar motoru dinler iyi der, biten bir şey var ise değişmesi gereken onu söyler. Motor pertten sıfır parçayla toplandıysa anlamak oldukça zor. Kısacası şans işi. Yine söylüyorum çözümlerinizi tanımadığınız insanların ağzından aramayın, makul şeyler olur sorarsınız ancak bunlar ciddi işler araştırmanızı dahil kendiniz yapınız.
    Arkadaşın sorusunda bir ciddiyetsizlik vs yok.Peki forum hangi ciddiyetsiz işler için kullanılmalı hasmetmaab?

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Selam,

Kendi r25 satışımda,alıcılara zorla ekspertiz yaptırdım, durust ve temiz bir mal sahibi olarak.

Şunu belirtmek isterim,ekspertiz sonucunda yasal bir rapor vermiyor bayiiler, ben Ersoy Yamaha, Gökhan'a yaptırdım. 75 tl verdi alıcılar ama dediğim gibi YASAL İMZALI BIR RAPOR yok. Bakıyor,inceliyor ve görüş belirtiyor.

Sonuç nedir , alan arkadaşlarım hala hal hatır sorar ve tskr ederler arayıp. Okuyorlarsa Keşan'a selamlar.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yillar once ilk motorumu alirken Kiziltoprak'ta Ali Usta'ya gostermistim motoru. Motor Yamaha virago idi, ama Ali Usta Honda bayii idi. Cok kapsamli bir sey yapmamislardi, sagina soluna bakip sonra bir tur atip, motor alinir mi alinmaz mi, sorun cikartir mi gibi sorulara cevap veriyorlardi.
    Yamaha Bayii daha iyi olur tabi.

Ben dün Gaziantep Yamaha'da 50 liraya yaptırdım. Hata kontrol aletine bağladılar, sağına soluna, ön düzene, frenlere baktılar, bir de tur attılar 15-20 dk sürdü.

AlpAksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xj6 diversion f
    Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakmayın ama buranın bir forum olduğunu sanıyordum ? bugün bayiler kapalı diye bilgi alamadım eğer alabilseydim burada sizin gibi her konuya saçma sapan cevap veren insanlarla muhattap olmazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Alıntı Salurbey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Kendi r25 satışımda,alıcılara zorla ekspertiz yaptırdım, durust ve temiz bir mal sahibi olarak.

Şunu belirtmek isterim,ekspertiz sonucunda yasal bir rapor vermiyor bayiiler, ben Ersoy Yamaha, Gökhan'a yaptırdım. 75 tl verdi alıcılar ama dediğim gibi YASAL İMZALI BIR RAPOR yok. Bakıyor,inceliyor ve görüş belirtiyor.

Sonuç nedir , alan arkadaşlarım hala hal hatır sorar ve tskr ederler arayıp. Okuyorlarsa Keşan'a selamlar.
    teşekkür ederim, merak ettiğim konuyu cevaplandırmışsınız rapor verirler diye tahmin ediyordum ama vermiyorlar ise sanırım pek bir lüzumu kalmıyor normal bir ustaya göstermekle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı tuttacromata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben dün Gaziantep Yamaha'da 50 liraya yaptırdım. Hata kontrol aletine bağladılar, sağına soluna, ön düzene, frenlere baktılar, bir de tur attılar 15-20 dk sürdü.
    cevap için teşekkür ederim 50 lira çok cüzi bir rakam eğer istanbulda'da fiyatlar böyleyse yaptırılabilir.

Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Ben Eskişehir'de servisten almamıştı benden. Gerçi baktı bir sürdü geldi o kadar aldıktan sonra 2 3 ustaya daha gösterdim içimin rahat olması için sıkıntı yoktu ama genede araba gibi detaylı bakan olmadı şimdiye kadar.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kazası belası varmı yok mu bayii bunu eğer serviste bi işlem yapıldıysa bilir
    yoksa çalışmasına freni ne gazı na bakar ne var ne yok söyler
    yani pek bişey bekleme bence.

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    Kızıltoprak Yamaha Servisi Ersoy Moto gidip gösterin çok sefer şahit oldum Gökhan boyalı ve hasarlı motoru fark edip alıcıyı uyarmıştır.En azından servis geçmişinide görebilir kayıtlardan.

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın sorusunda bir ciddiyetsizlik vs yok.Peki forum hangi ciddiyetsiz işler için kullanılmalı hasmetmaab?
    Sorusunu ciddiyetsiz olarak nitelemedim ancak sizin bu konularda tecrübesiz olduğunuz oldukça açık. Detaylandırmak gerekirse bu işi sizin gözünüzün tuttuğu birinin yapması lazım. Bu forumda o kadar çok yanlış bilgi veren, yazmış olmak için yazan hatta bir çok kötü niyetli reklam yapan insan var. İstediği bilgi bana göre buradan almak adına çok riskli ben tanımadığım adamın bilgisine güvenmem şahsen. Diğer konularda yaşanmışlıklara ve tecrübelere dayalı bilgiler kabul edilebilir ancak siz alacağınız riskin kontrolünü emanet edeceğiniz kişiyi buradaki bir yabancıya sorarsanız gözünüz kapalı seçin daha iyi en azından kendi kararınızı vermiş olursunuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:23 ----------

[QUOTE=AlpAksu;4179457]kusura bakmayın ama buranın bir forum olduğunu sanıyordum ? bugün bayiler kapalı diye bilgi alamadım eğer alabilseydim burada sizin gibi her konuya saçma sapan cevap veren insanlarla muhattap olmazdım.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:19 ----------

Buranın forum olduğunun ve paylaşımın serbest olduğunun gayet farkındayım. İletinizi gördükten sonra da keşke zerre değer veripte vakit kaybetmeseydim dedim. Yukarıdaki arkadaşa detayıyla cevap verdim niye yazdığımı. Siz buralardan okuduğunuz çok iyi, çok güzel, iğrenç usta-servis vs diye okuduktan sonra bir gidin o mekanlara, insanlarla bir görüşün o zaman ne demek istediğimi anlarsınız. Siz benim iletimi anlamamaşsınız ama zamanı gelince oturur. Yine söylüyorum kararlarınızı duyduklarınızla değil, gördüklerinizle verin. Yazılanları dikkate alın ama hep 2. plan olsun onlar.

*Yetkili serviste ekspertiz yaptırıp, temiz motor bu alabilirsin diye size onay vermenin hiçbir garantisi yok. Nice insan öyle güvenip pert, kazalı ve oynanmış motor sahibi oldu, forumda bir sürü örneği var.

MoKo777 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700
    Ben Maltepe Tuna'da yaptırmıştım. 100 liranın üzerinde para vermiştim tam net hatırlamıyorum ücreti. Verdiğime pişman olmuştum. Motorun üstüne binip bir tur bile atmamıştı. Parçalara bakıp boya olup olmadığına baktı ve hasarlı parçaları bir kağıda not edip verdi. 5 dk sürmedi bile. Verdiğim paraya acımıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)