Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

İkinci el piyasasının ölü olması hk.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 2016 model sıfırı 15750 hala bayilerde, uyanıklar 2. El motorlarını 16 bin yazıyorlar, bunun gibiler yüzünden kimse ikinci el ilanlarını açmıyor bile artık
    Sebep aynen bu işte. Ben bir modeli ikinci el araştırdığımda eğer ilanlardaki fiyatlar sıfırından çok az gerideyse ve ilk sayfada fiyatlar hiç aşağı inmiyorsa (Örneğin Honda Spacy) direk kapatıyorum. Para varsa sıfır alacaksın ya da ikinci el Japon olmayan markalara bakacaksın. Onlarda fiyat sağlam düşüyor, temiz ikinci el aldın mı zarar etmek mümkün değil.

Son olarak da şunu diyeyim, beter olsun sıfırından pahalıya satan şerefizler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    rebirth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cb125e'nin sıfırı da pek satılmadı, tutulmadı. O yüzden, çabuk satamamanız normal.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çorumda olduğu içindir
    Çorum 525bin nüfusu olan bir şehir :D

Bir iki ay önce motor alacaktım hemen baktım 2. el fiyatlarına oo ne göreyim herkes kıçları ile kutsanmış motorlarına ya sıfırına yakın ya da sıfırından fazla fiyat istiyor anladım ki kıç kutsal ve değer artırıyor motorda dedim ki bende kar edeyim gittim sıfır aldım şimdi kutsuyorum her gün...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletim honda cb125e dostlar, açıklamaya şeceresini yazdım motorun ama gerçekten tık yok.
    hocam ilan linki alabilir miyim

Pangea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha WR 125 X
    Gider 2 bin fazla verir sıfır motor alırım , ikinci eldeki yamyamların kucaklarına düşmem.
    bursalıali bunu beğendi.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Cuma günü motorum regal daytonayi ilan süresinin bitmesine 13 gün kala sattim.Fiyatı uygun,temiz ve bakimliydi.Şimdi bakiyorum ilanlara milletin ayakları yere basmıyor.Haliyle ben de dahil kimse yanaşmıyor bu paralara.Bir nevi protesto bence ki iyi de oluyor.Seve seve iniyor o fiyatlar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı beyefendi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satamıyorum arkadaşlar, 1 ay oldu 1 mesaj atan yok, hayır ne fiyat pahalı ne de motor ölü, ama yok satılmıyor, 600 kişi baktı 1 mesaj atan yok, yakın zaman da motorunu satan bir arkadaşımla konuştum o da bana piyasa ölmüş dedi, bir biz de mi bu durum böyle, siz de fark ettiniz mi bu durumu?
    ben icralık olduğundan satamıyordum yoksa müşteri çok çıkıyor benim motora. profilime girip bakabilirsin motoru merak ettiysen.

Alıntı esbabsız adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gittikçe daha da fakirleştiğimizden olsa gerek diye düşünüyorum.
    şöyle 12 bin tl falan toplayabilsem eski model 4 silindir bir makine alacağım fakat vallahi birikmiyor para. ev geçindirmek çok zor artık.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...53956821/detay
    senin motor bu heralde 4000tl 2012 model 16.000km de
    düşmüşsün çizikleri var.
    debriyaj değişecek kampana değişecek yazmışsın.
    lastik kötünin iyisi irc yazmışsın.

2012 model 10-20 bin km civarını aratırsan senin motordan daha ucuz motorlar mevcut. 3500 e var.
    e sahibindenin şişirme fiyatlarını da göz önüne koyalım (500tl)

o motorun kolayca satılacağı fiyat 3000tl.
    zor satılacağı uğraşacağın fiyat 3500 tl.
    satılmayacağı fiyat 4000tl.

he tavsiye:

1-orda sahibindendeki motorların hiçbiri %100 her şeyini yazmıyor. debriyajı değişecek falan yazamana gerek yok. yaptığın bakımları yazacaksın o
    kadar.( bu ülkede yağı değişen motorların sayısı değişmeyenlerden daha azdır.)

2-irc lastik kötü yazmışsın. iyi de kime göre neye göre. lastik konusunda arastırma yapacak kesim motor kullananların %10 u bile değildir. bilinçsiz biri onu gördümü lastikte balon var değişmesi gerekiyor diye düşünür. irc lastik yaz geç kötü niye yazıyorsun? alacağı malı değerlendirmesi gereken satıcı değil alıcı.

3- sağında solunda çizikler için sen de herkes gibi "kullanımdan kaynaklı ufak tefek çizikler" yazacaksın.
    yoksa sen çıkıp pertten toplanıp çiziksiz kazasız diye araç satılan piyasada yok düştüm kaydım bilmemne yazarsan okuyucunun gözünde o motor şöyle düşünülür:
    motor uçaktan atılmış , üstünden tank geçmiş , benzin dökülüp yakılmış.

4-"motosikletin başlangıç motorum olmasından mütevellit bolca ufak tefek çiziği vardır" bu nedir? sen kendin yazmışsın burda motor kullanmayı bilmiyordum öğrenirken motorun azına s....
    kardeşim sen emin ol buraya konu açabilecek kapasitede bir insansan bu ülkede malına en iyi bakan %10 arasındasındır. neden böyle şeyler yazıyorsun? çizik fotoğrafta görünüyor zaten onu yazmana gerek bile yok. detaylı çekilmiştir heryeri yazıp geçeceksin.

velhasılı , sen almaya kalksan sana redlineda bağırta bağırta erittiği motoru naif kullandım diye satmaya çalışacak insanlar için bu dürüstlük fazla. daha büyük bir şey var da onu örtmeye çalışıyorsun diye anlar bizim insanımız.

shooter1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2. el niye ölü
    cevabı çok basit haddinden fazla fiyat istiyorlar
    bu fiyatlara da millet sıfır alırım makinenin ne olduğunu bilirim diyor
    TIGERSHARK bunu beğendi.

moto piyasası kötü

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Eski r25 i mi satmam tam 15 dakika sürdü ve rekor talep geldi. Mayıs ayında sattım,ortalariydi. 16 bin km 2016 model fiyat 14750 den oldu. O kadar çabuk satılmasına ve 13 kişininde satılmazsa diyerek isim ve telefonlarını yazdırmasıda cabası. Cok şaşırmıştım.

600rr piyasasıda ölü, dolandırıcı dolu diğer adamlarda sıfırı 47 olan motorun 1 model altını ikinci elde 43-44 istiyorlar öyle duruyor ilanlar

Çok dogru dedin arkadaşım. Bende bir motora baktım ve begen dim. Amaninn fiyat sıfırının 1000 tl üstünde. Mesaj attım dedim usta motorunun sıfır fiyatı .... zanten. Adam aynı sana denilen gibi işine gelmiyorsa sıfır al diyor. Gittim o motorun sıfırını aldım ve o arkadaşa mesaj attım benim motorum daha iyi sana artı 2000 farkla satayım ))

İyi oluyor kardeşim ikinci ele sıfır fiyat çeken oldukça millet sıfır alır tabi

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yahu ikinciele sıfır parası çekiyorlar diyorsunuz doğrudur.
    Fakat;
    millette gidip sıfır alıyor doğrumudur?

İstatistiklere bakıyoruz sıfır motosiklet satışlari da düşmüş.
    Hatta geçtiğimiz aylarda bajajcı Ekrem bey de satışların düştüğünü yazmış bu yıldan umutlu olduklarını belirtmişti.

Yani sifır piyasası da ölü.
    Buna kısaca millette para yok piyasa ölü deniliyor.

Orta ve alt kesim iyi durumda değil. Bu da piyasaya yansıyor.
    Mevzu budur.
    Yoksa malın fiyatı bizim gibi ülkelerde çok belirleyici değil.
    Millet zaten 10bin liraya satılan malı borclanarak 12-13bin liraya alıyor.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Motosiklet satılmıyorsa yat satın siz de kardeşim. Nedir bi şikayet bi şikayet...
    Mustaphalanx ve Bashwarp bunu beğendiler.

Hubalahubhub - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caponord 1200 adv
    Millette para cok baknz. Ayfon smsung kac asgari ucret ve Turkiye satis orani? Para yok diyen arkadaslar 1+1 daireye 300 bin verirsen paran olmaz tabi. Para var kullanmasini bilmeyen daha cok var. Suna katiliyorum paranin degeri dustu ama akilli harcarsan her turlu yeter. Ben ayfon a 3000-4000 de verebilirim gucum var Allah a sukur ama gidip Gm android one aldim 2 seneyi askin suredir kullaniyorum 599 tlye aldim. Gidipte ayfon alandan en az 2500 tl param cebimde. Ayfon alan napiyor sosyal medya+ oyun (ekstra kullanan illaki vardir) ben bu telefon il bunlari çok rahat yapabiliyorum ayfona gerek var mi?
    Sirf hava atmak icin sirf o aldi bende alcam demek icin bu paralari sacarsan elbet para yok dersin. Paranizi akillica kullanin arkadaslar!
    İstanbul kasimpasa da 1+1 35 mkare daire 350bin bodrum kat, ben 215 bin liraya Kocaeli de bahçeli havuzlu garajli iki katli ev aldim. Parayi nasil kullandiginiz onemli herkes para harcar en basit sey o sonrada oturur para yetmiyooo yaa para yok dersiniz.
    nines ve TIGERSHARK bunu beğendiler.

Konu açılmışken ben nerde hata yapıyorum?
    Moturu 8000 km'den beri satmaya çalışıyorum. Yaklaşık üç ay olmuştur. Sadece bir kişi bakmaya geldi. O da Suriyeli'ydi.

Mesaj atanlar 5000 tl-5750 tl arası fiyat teklif ediyor. Piyasası bu mu gerçekten bu motorun?

Ben duruma göre 6000tl-6250tl arası vermeyi düşünüyorum. Fiyat fazla mı?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...6001133/detay/

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Şu
    ' millette nası para yok yaa her taraf bmw mercedes, herkesin elinde ayfon'
    geyiği hâlâ devam ediyor mu yahu?

Sene olmuş 2017 google icat edileli yıllar olmuş hâlâ aynı muhabbet.
    Biz çocukken de vardı bu.
    O zaman cep telefonu henüz icat edilmemişti ama mercedes için falan yapılırdı aynı geyik.
    Esnaf abi işler kesat dese bir diğeri abi millette para yok der.
    İlla biri çıkar ordan
    - nası yok yaf nası yok? Say bakalim iki arabanın biri mercedes!
    Der ve topluca adama hak verilir ve derin sessizlik gelir.

Şimdi aynı geyiği yapana şak diye satış rakamlarıni yapıştırıveriyorlar.
    Yine sessizlik oluyor.

Sizin son model ayfon, son model zamsunklar satış adedinde ilk onda bile değil.
    Geçen sene Türkiye'de en çok satan telefon gm olmuş.
    Arkasından samsung'un eski ve ucuz modelleri başka markalar geliyor.
    Ayfon 5s modeli listeye 6 ya da 7. Sıradan girmiş.
    Ayfon'un ve zamsunkun son modelleri de satılmış tabi ama operatörler eliyle ve 36 taksitle.
    Yani kimse elindeki 3000 lirayı bu telefonlara yatırip sonra motor alamıyorum diye ağlamıyor.
    Bir üst postta da yazdığım gibi borçlanarak alıyorlar.

2. El fiyatlarının yüksekliğinin ana sebebi de bu aslında.
    Eleman banka kredisiyle 16bin liralık motoru 18bin liraya alıyor.
    Tabi satarkende 18bin liraya satıp zarar etmemeye çalışıyor.
    Motorunun sıfırı bu arada hâlâ 16bin lira ama olsun belki bir keriz çıkar.
    Böyle böyle motor 1-2 sene satılmıyor. O arada da motorun sifıri 20bin oluyor.
    Eleman 17-18 bine motoru satabilirse zarar etmedim diye psikolojik olarak rahatlıyor.
    yamtareroglu bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)